Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

kiri mi się wydaje że najlepiej jest związać zaraz (ew. kawałek) pod dobieranym - wówczas końcówka się ładnie połączą z resztą ogona
niestety nie wiem jak jest z tym odstawaniem - nigdy nie rzuciło mi się to w oczy
Patataj zdecydownie przerwać i zapleść.. oj będziesz miała co robić, widzę, że irokez na trwale u Ciebie nie chwycił, ale Grom dobrze wyglądał w irokezie
patataj   tyle smaku - we fraku
09 maja 2009 16:39
An_kara,  w irokezie ładnie wyglądał, ale korci mnie ta gęsta grzywa. Zanim stał sie mój miał rzadką, poprzerywaną i wytartą słabą grzywę, więc obecny mocno i gęsty włos jest bardzo fajny. Tylko, że grzywa tak sterczy 🤔. Ma uczulenie na ugryzienia owadów, więc lepiej, żeby miał troszkę naturalnej ochrony na szyi 😉.

Tak wyglądał:


Kilka dni po obcięciu:


Już uwydatniony:


Chyba najlepsza jego długość:
Na szybko wykombinowałam coś takiego:

[img]http://www.otofotki.pl/img8/obrazki/eb3712_kiri 0051.jpg[/img]

Naprawdę proste i nie wymagające wielkiej wprawy, a nie ukrywam, że się podobało.  🙂 Ogon robiłam już na miejscu, więc fryzura jak najbardziej do zrobienia w średnio sprzyjających warunkach.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
09 maja 2009 18:42
Kiri
Ekstra szczególnie ogonek piekny, nietypowy  🍴 - no i konik bardzo ciekawy
Masz zbliżenie ogonka ? I  jak to zrobić? To białe to są same gumki?
Dorotheah
Nie mam niestety zbliżenia, tylko inne ujęcie:

[img]http://www.otofotki.pl/img8/obrazki/gu3535_kiri 0041.jpg[/img]

To białe to same gumeczki. A sposób bardzo prosty:
- grzywa: to po prostu dwa rzędy siateczki, ale zrobione bardzo blisko siebie
- ogon: pełna improwizacja, coś na zasadzie siateczki, a zrobiłam to tak: z samej góry ogona wzięłam trzy pasemka, dwa z samych boków i jedno ze środka (króciutkie) i od tego zaczęłam robić tą siatkę. W miarę schodzenia w dół ogona dobierałam pasemka z reguły z boków i później dzieliłam na pół i znów łączyłam ze sobą (jak będziesz robić, to samo wyjdzie, będziesz widzieć skąd dobrać kolejne pasemko, żeby było dobrze). Na koniec najlepiej żeby zostały dwa pasemka po bokach, wtedy trzeba je połączyć z pasemkami wziętymi z samych boków (tych, które się bierze do dobierańca), zawinąć pod ogon i związać gumką z tyłu (to pozwala uniknąć problemu, o którym pisałam wyżej, czyli odstawania zakończenia od reszty włosów).

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to ujęłam  😉
No i się stało
W trakcie było tak:


na koniec wstepnie zostało tak:




i powiem Wam że mi się podoba z krótszą grzywą  😀
jest jeszcze do przycięcia gdzieniegdzie i będzie cieniowana
ja bym ciachneła jeszcze troszke krocej 😉 zdecydowanie lepiej z krótsza! 🙂
armaquesse ma racje - z krótszą o niebo lepiej🙂😉)
armaquesse tak zrobię, tylko muszę się przyzwyczaic do takiej krótkiej (jestem w szoku jeszcze  😉), w tej chwili długośc to ok 20cm
też ciachnęla bym jeszcze troche, ale i tak o niebo ładniej  😉
dzięki dziewczyny, a już się bałam że skrzywdziłam konia  😉
Fantazja, Pięknie! I widać wreszcie jaka zadbana! 🙂
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
09 maja 2009 20:32
kiri,
Dzięki śliczne :-)

Fantazja,
Normalnie jestem z Ciebie dumna! Już dawno sugerowałam Ci ścięcie - bo kobyłka ma drobną szyjkę i wyjątkowo mocno krótka grzywa poprawia znacznie wygląd takich koni.  W końcu widać , że ten koń ma szyję ! 🙂
Jak się przyzwyczaisz do długości to też radzę jeszcze grzywę skrócić . Np do długości takiej jak w poniższej focie, a nawet jeszcze krócej.  
Na fotce pozwoliłam sobie podciąć jeszcze mocniej grzywę i grzywkę Fantazji w PS (mam nadzieję,że się nie obrazisz przeróbką). No i konika poklep ode mnie. Grzyweczkę też bym nieco skróciła - wyrównała troszkę (ale nie nożyczkami nie pod linijkę- a choćby palcami obrywając niektóre końcówki najdłuższych włosków ). Klaczka ma długą głowę, a długa grzywka jeszcze wydłuża ten obraz, krótsza nadałaby więcej harmonii.

Edycja
Fotka 😉
Fantazja
ta długa nierówna grzywa ukrywała sporo uroku kobyłki! Wygląda przepięknie! Nieporównywalnie pięknie!!!

jak fryzura może odmienić kobietę  😉
cieciorka   kocioł bałkański
09 maja 2009 20:51
długa niechlujna grzywa na żadnym koniu nie wyglada dobrze. po scięciu fantazji lepiej, ale wygląda to trochę jak spod doniczki, dużo lepiej na wersji Dorotheah!! tnij dalej! 😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 maja 2009 22:31
Fantazja, slicznie!
jak sie przyzwyczaisz, to tez sugerowałabym przycięcie jeszcze o kilka centymetrow, ale nawet jesli nie skrócisz jej bardziej, to i tak jest bardzo ładnie 🙂
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 maja 2009 22:35
Fantazja rewelacja, zdecydowanie lepiej, a jak będzie jeszcze krótsza to już w ogóle mega laseczka z niej będzie.
kujka   new better life mode: on
09 maja 2009 22:44
Fantazja, bardzo dobrze ze sie odwazylas, chyba sama widzisz ze tak wyglada korzystniej 😉 chociaz ja bym opitolila jeszcze polowe 😁
Ojej dziekujemy wszystkim za miłe słowa  :kwiatek:  fajnie, że nie tylko mi kobyła podoba się w krótszej fryzurze
w przeróbce Dorotheah wygląda jeszcze lepiej  😀
ciachnę jeszcze na pewno tą grzywę
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
10 maja 2009 10:21
albo przerwij ja troszke to nie bedzie taka rowna, chociaz ja kocham grzywy od linijki i takie tez mam  😍
zdecydowanie długa grzywa zasłaniała urok kobyłki.
Fantazja- ja bym jej jeszcze na zero ścięła odcinek grzywy wyrastający z kłębu. Zboczenie zawodowe 😉
Laguna i tak ma wycięte na kłębie, ale muszę jeszcze dalej ciachnąć, bo pod siodło grzywa ucieka
wiem jakie to zboczenie  😉 2 lata pracowałam w stajni sportowej, wszystkie konie musiały mieć przycięte do zera na kłębie i potylicy  😉
Jaki maci sposób na gęstogrzywaczy które nie znoszą przerywania?
Nożyczki trymerskie lub nożyk do trymowania
Fantazja  super !  jest o niebo lepiej :P  zobaczysz ze jak Ci sie spodoba to sama ją skrócisz szybciutko  😎
Fantazja, prześlicznie! Tak jak mówią dziewczyny, odwagi i jeszcze parę cm, ale wygląda teraz kobyłka bardzo schludnie 🙂
Pare cm mniej...


Cudnie!
tylko chyba koń mniej zadowolony  😉
ale już nie podcinać, jak myślicie?
Burza   :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się