Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

deborah   koń by się uśmiał...
21 lutego 2016 10:48
tulipan, to zdecydowanie czarny koń tego forum ! piękny jest 🙂

Moon, ja właśnie też planuję jechać na konsultacje 🙂 Jakie rozważasz? Ja myślę o Piotrze Sawickim 🙂

tymczasem podskakujemy sami

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12705290_1026234250748135_2087667395575070159_n.jpg?oh=96b071294d94526dfa5bf24e98e9eb8f&oe=575CCC7F[/img]

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12742804_1026234294081464_4828539713836323436_n.jpg?oh=befa65e0b7769d5985e6072d0f07218d&oe=5724D58A[/img]
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2016 14:54
deborah, też się nad tymi konsultacjami zastanawiam 🙂 po dzisiejszym treningu na dworze (w końcu!) jaram sie podskakiwaniem, chodzę jak naćpana i śpiewam :p zaczęłyśmy proces pt 'prostowanie Lula' w skokach, ciężko bywa, ale najważniejsze, że Lul CHCE - galopuje, nastawia usziska i iiiidzie. wędzidło też robi cuda, parkurowy galop dziś super działał, nawet skrócenia 😀
Rzygam tęczą! :p
wątek zamknięty
pewnie pytam w złym wątku, ale nawet nie wiem jak mam to wpisać w wyszukiwarkę... Czy macie pomysł czym osłonić boks przy żłobie od innego konia żeby się nie widziały? Są kraty więc myślałam, żeby "coś" przewlec...
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
21 lutego 2016 17:01
prib, ja założyłam  krotką kotarę na boks
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 17:10
Nirv, wyślij do mnie, zero stresu 😀

Moon, jak na razie zaczęłam planować srebrną odznakę 😀 chyba, że owcza zrobi parkury otwarte z mini mini ll 😀
wątek zamknięty
Toć robimy kucykowe "krzyżaczki". 😉
wątek zamknięty
Wprawdzie, nie mój koń  🙄 ale rekreantem jestem.
Jestem meeeega zadowolona z jazdy.  🏇 Razem z rudzielcem poćwiczyliśmy przejścia między chodami, i ustawienie głowy  😁
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
21 lutego 2016 18:32
Pozdrawiamy cieplutko po wspaniałym dniu  💘 Rzygam tęczą i te sprawy, Mały jest najleeeepszy  💘 💘


Wersja podróżnik:



I to całkiem zadowolony, chyba polubił tą całą zabawę w 'back to the game' itepe  😎  :





SuperBohater pokonkursowy  🏇 :




I żeby nie było - dowodzik filmowy :-) Drugiego przejazdu nie pokażę, za coś tytuł SuperBohatera dzisiaj dostał...  😁




wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2016 19:00
Strzyga, no właśnie, z tego co pamiętam to w owczy zawsze były mini-mini parkury LL krzyżaczkowe, Lulu w razie co odda trochę miejsca w boksie (nie wiem jak z sianem, pewnie nie odda, ale ogarniemy :P) do wiosny masz jeszcze trochę czasu, więc szykuj formę! ;-)

prib, jak Deb pisze - albo kotarę, albo pleksi nieprzezroczystą, jak się obawiasz że koń za szybko zje.

darolga, gratulacje! 😅 To kiedy L? :> Rzygajmy razem!  🏇
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 19:09
Klami, 50 cm do wiosny damy radę w parkurze, a może i 60 😀 Więcej raczej nie 😀

Moon, Zobaczy Halinę i się zakocha. Uwierz mi. Chociaż to dziewczyna z charakterem i kopa zadami umie wysoko zasadzić jak się amant niewłaściwie zachowuje 😀
wątek zamknięty
w mini LL stoi 60cm. Zresztą u nas wiele rzeczy się da 😀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 19:31
xxagaxx, to 60 damy radę 😀 głównie też pewnie żeby zobaczyć jak się w nowych miejscach zachowuje. Ona jest raczej bezstresowa, ale kto wie....
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 lutego 2016 20:01
darolga uwielbiam Wasz duet 😍 💘
I mój dream team z dziś
wątek zamknięty
Strzyga-wyniunaj małą ode mnie! 🙂
Darolga-jestem od dawna zakochana w Korabie, przecudowny jest! 😀
Lusia722-Księciunio i Twoja siostrzenica to chyba najbardziej uroczy duet na świecie 🙂

A ja dziś puchnę sobie z radości. Miałam bardzo fajny trening, w końcu poczułam oparcie w strzemieniu i jakieś takie 'ogarnięcie' całego ciała. Czas najwyższy! Szkoda tylko, że jak wrócę do szkoły to znów treningi będą rzadsze i pewnie trochę zjedzie na jakości, ale damy radę! Razem z kobyłem pobiłam swój rekord, skoczyłam 130cm bez zawahania. Jest to dla mnie OGROMNY krok do przodu, jeszcze 3 lata temu bałam się galopować, nie mówiąc nic o skokach. Wiadomo, jest sporo błędów-ale sam fakt skoczenia tak dużej dla mnie przeszkody jest bardzo motywujący do dalszej pracy! Nie mogę się doczekać sezonu, dostania paszportu w łapki i rozpoczęcia startów... 😀
wątek zamknięty
Kurcze, Strzyga dawaj z kucynka na parkur, bede kibicowac zdalnie ze Szczecina i Wam i moon z Lulem😀

Ja dzis baaaaaardzo zadowolona z Siwej, bardzo udany trening 🙂😉) kon sie ogarnia, zdejmuje z wewnetrznej wodzy, robi sie fajna, oparta i rytmiczna 🙂 nawet fachowiec nie musial wsiadac 😀 jeden tylko bunt w galopie, taki tam, maluni  😜
Zeby jeszcze tylko widno bylo dluzej🙂
wątek zamknięty
Windziakowa mi się bardzo podoba !!!!macie talent !w ogóle podziwiam wszystkich co skaczą.  Dla mnie te wysokości są nie do ogarnięcia ja miałam ostatnie podejście do skoków latem i wyglądało to bardzo śmiesznie bo ani koń się nie nadaje, ani siodło, ani ja  🏇 🏇 🏇 🏇
a wyglądało to tak
można z krzesła spaść ze śmiechu

faith
dalszych sukcesów życzę, widzę wszystkie miśki mają zwyżkową forme !!! to musi być wiosna!!!

Nirv super sprawa z tymi nartami 🙂😉)

tulipan kiedyś ukradnę tego konia..... serio  💃
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
22 lutego 2016 12:12
Moon - dziękujemy  :kwiatek:  Do tego L to chyba jeszcze trochę, chociaż jesteśmy na dobrej drodze - Korab wykazuje wspaniałą głowę i mnóstwo chęci, zwłaszcza ostatnie tygodnie były pod tym względem wyjątkowe. Ale wszystko w swoim czasie, z naciskiem na "absolutnie bez pośpiechu" - sportowcami już nie będziemy, wiele lat przed nami, te upragnione 120 kiedyś pojedziemy, a jeśli teraz coś się napsuje w wyniku pośpiechu...to już ten koń skakać na pewno nie będzie nigdy. Swoje przerobił, tak treningowo, jak i życiowo-zdrowotnie, a to, że w ogóle wrócił na parkury jest największym osiągnięciem o jakim mogłam pomarzyć :-) Ale wracając do pytania - może na następnych zawodach, Leszno teraz prawie tydzień w tydzień, więc kto wie :-)
Kulu jest taki uroczy  😍 Podoba mi się od zawsze, ale w wersji padokowej to czysta słodycz  😍 jakie miny!
Fajnie, że dzielnie działacie - i dobrze, że zdiagnozowałaś swoje problemy dosiadowe. Też to kiedyś przerabiałam i od tamtej pory wiem doskonale co znaczy dobrze dobrane siodło. A Bruno...mmm, zacny wybór  👀

lusia722 - dziękujemy ślicznie!  :kwiatek: A ja za to jestem absolutnie zakochana w Twoim Dream Teamie, wspaniała para  💘 Pozdrów Martusię serdecznie, przepięknie jej w Samshieldzie  :kwiatek: PS Jak zdrówko Księciunia? Coś mi świta, że jakieś przeboje mieliście - prawda to czy sobie coś uroiłam?


Windziakowa - o rany, dziękuję, bardzo miło mi to słyszeć, przekażę Małemu  😁  Gratuluję pokonywania własnych barier - wiem dobrze co to znaczy  🙂 Super! Trzymam kciuki za dobre rozpoczęcie sezonu, wyglądacie na gotowych! :-)
wątek zamknięty
darolga, szczerze gratuluję powrotu na parkury  :kwiatek:
lusia722, uwielbiam ten Twój dream team  😍
lenka1z, nie martw się nie jesteś jedynym nielotem, ja też się wolę od ziemi nieodrywać  🤣

I skoro już jesteśmy w temacie zawodów to moje maluszki też rozpoczęły sezon startowy. Nasze wyjazdowe treningi zakończyliśmy zawodami. Szalone 40 i 60 cm.  Efekt taki, że wszystkie przejazdy na czysto, chociaż w tempie pozostawiającym wiele do życzenia.  W kuckę na parkurze wstępuje demon prędkości, dobrze że Julka zachowuje zimną krew.  🏇
Treningowo:

Zawodowo:



wątek zamknięty
brzezinka, twoja córka to ma z tobą dobrze  😍 Pewnie 99% ludzi stąd by tak chciało za dzieciaka. Własny kuc, mama wspierająca pasję i jeżdżąca również. Super! Jestem pełna podziwu dla ciebie, ale przede wszystkim też dla młodej - świetnie sobie radzi 🙂 Bardzo lubię wasze filmiki i zdjęcia. I na koniec przepraszam za małą interpretację - mam wrażenie, że młoda łapie równowagę na wodzy, coś mi nie pasuje w samych jej skokach. Dobrze widzę? Naprawdę nie chcę by to źle zabrzmiało, bo bardzo mi się podoba to, co robicie - tylko pytam. Pozdrawiam  :kwiatek:
wątek zamknięty
Brzezinka wow! Jedno powiem, jestem pełna podziwu i dla Ciebie i dla córy, że mimo takie prędkości i słabego panowania nad tempem to ani Ty nie wyskoczyłaś łapać kuca i dziecko, ani córa nie zaczęła panikować 🙂
wątek zamknięty

brzezinka dzielna mała !!!
wątek zamknięty
brzezinka matko bosko czy ten kucyk nie pomylił czasem skoków z beczkami?!  😵
Dzielna ta Twoja córka!
wątek zamknięty
magda,  :kwiatek:  Nie jestem ani trenerem ani specjalistą od skoków. Każda konstruktywna krytyka jest dla mnie cenna i ważna. Powiedziałabym nawet, że czekam na wskazówki i uwagi, także nie masz za co przepraszać.  🙂
Wydaje mi się, że tutaj zródłem wszelakich problemów jest tempo przejazdu( zdecydowanie za duże), Julka starała się za wszelką cenę ją zwolnić i wygląda to tak jak wygląda. Kucka na treningach jest raczej do pchania a na parkurze czasami wstępuje w nią demon prędkości.
Behemotowa, oj powiem Ci, że miałam serce w gardle ale co by mi to dało gdybym zaczęła panikować.  😉
lenka1z, Euphorycznie,  :kwiatek:
wątek zamknięty
Nie, nie - raczej mi się zdaje że na każdym skoku coś mi nie pasuje. Np na tym konkretnie skoku wydaje mi się że najlepiej widać o co mi chodzi
(ostatni człon szeregu)
Może to kwestia naskakania, a może ją wywala z siodła zwyczajnie (też kwestia niewielkiego doświadczenia), a może się niepotrzebnie dopatruję 😉
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 lutego 2016 16:27
Strzyga no kurczę kucynka Halinka to urodzony sportowiec, jej nie można nie wysłać na zawody!
Windziakowa :kwiatek:
Bardzo fajny obrazek. Nic tylko zawody śmigać 😀
lenkaz1 Skoki w ujeżdżeniówce i w dodatku na fryzie  👍 😁
darolga W ubiegłym roku oprócz mięśniochwatu, z którego ledwo co się kucyk wykaraskał... we wrześniu skręcił nogę na padoku przy okazji uszkodził dwa więzadła i miał stan zapalny w dwóch stawach, 5 miesięcy stępa, aktualnie mamy szalone 7 min kłusa, bo ja często wyjeżdżam na zawody i wtedy nie dokładam minut.
Dziękuję za pozdrowienia dla Marty, oczywiście przekaże. A kask jest cudowny, mimo że za duży. I już nawet na konia na biegunach jest obowiązkowy 😍
Wczoraj oglądała z mamą przejazdy z paraolimpiady i był tam cob irlandzki i już zaraz było, że "ja też tak chce" 😜 😁
Rodzina mnie z domu wygna 🤦
Brzezinka Dziękuję :kwiatek: Ty wiesz, że ja z kolei Twoje dziewczynki uwielbiam 💘
Juleczka nie ma łatwo z tymi kucorkami, najpierw Fionka teraz Lamia, ale jest tak dzielna i tak świetna, że tylko pozazdrościć.
wątek zamknięty
magda, dobrze Ci sie wydaje. Kucka ma tendencje do pikowania w dół i stąd taki obrazek. Wyrywa jej wtedy wodze albo ją całą. Stąd był pomysł na wodze myśliwskie, żeby jej było łatwiej je utrzytmać.
lusia722, to prawda nie ma lekko, ale jak teraz da radę to myślę że potem bedzie jej łatwiej 🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 lutego 2016 17:16
Nie mam siły wszystkiego nadrabiać, bo znów porwał mnie wir pracy, ale wpadam powiedzieć, że z Hello dzielnie trenujemy, wczoraj byliśmy na parkurach i prócz trzykrotnej próby pozbycia się mnie na okserze było fajnie 😉
Nawet mamy zdjęcie:



I przyszłam się chyba pożalić tutaj, minęło rok i miesiąc od straty Warka, a dzisiaj pożegnaliśmy kolejnego "naszego" konia. Może część go pamięta jak go dzierżawiłam przed Hello. Dzisiaj niestety odszedł. 🙁
wątek zamknięty
brzezinka super sobie córka radzi 🙂
faith piękne zdjęcia 😀

W sobotę Donka miała masaż  😀. Jak się okazało kulawizna jest od sztywności i/lub ewentualnych zakwasów, więc mamy się nie przejmować i pracować pilnując aktywnego zadu 🙂. Wczoraj zrobiłam jej wolne, a dziś na lonży chodziła tak 😍. Nie obyło się bez małych buntów "ja mam niby galopować?! I to w TĄ stronę?!"  😂, ale przekonałam babę jedną, że to mnie należy słuchać 😉. Teraz jeszcze tylko trzeba ogarnąć gluta z nosa, przytyć ją trochę, dopasować siodło i wyrobić mięśnie grzbietu i liczyć na to, że w końcu wyjdziemy na prostą 🙂.
W końcu jutro mija pół roku od kiedy się ze sobą męczymy  😁
wątek zamknięty
polonez, lenka1z, ja jestem mega zła - to była jazda testowa, następnego dnia miałam w planach pojechanie na większą łąkę, albo nawet do lasu, ale śnieg się skończył 😁 fajna sprawa, Pamir bardzo pozytywnie mnie zaskoczył 🙂

Moon, noo, zdecydowanie! Chociaż latem bardzo lubię swoje pole, mam obok lasek, który daje trochę cienia, a i podłoże jest bardzo w porządku - zdecydowanie lepsze niż co poniektóre okoliczne ujeżdżalnie, które są turbo grząskie. My akurat - 2/3 miesiące pewnie pobędziemy w Heartlandzie, rozruszamy się na sezon i na lato wrócimy do naszego małego, prywatnego raju 😉 Hala częściowo stoi - tzn praktycznie cała metalowa konstrukcja, właściciel w wolnej chwili (bo obecnie ogarnia bardzo dużą budowę) poruszy ten temat.

Lulo-mina na ostatnim zdjęciu jest mistrzowska 😀 btw, co macie za dereczkę? Śliczna!

deborah, Cleverek niezmiennie zachwyca, on i Szarak anai to zdecydowanie moje ulubione konie - aż się miło patrzy na rozwój młodych koni, bardzo sensownie prowadzonych 🙂

Strzyga, bardzo chętnie! Nie zdziw się jak któregoś dnia małe-białe-kudłate zapuka do drzwi :P

darolga, Korabek super hero <3

lusia722, Martusię i Księciunia podglądam na fb, fenomenalna z nich para 🙂

Windziakowa, gratuluje podbijania rekordów i barier - nie tylko mówię o wysokości, ale i o strachach 😀

Brzezinka, jak zwykle dziewczyny super! Ale co ja tam będę znów słodzić  😁

Hermes, trzymajcie się - Ty i reszta waszej ekipy, straszny smutek i niesprawiedliwość losu, rok temu Waruś, teraz Benito 🙁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
23 lutego 2016 07:33
Hermes, ehh, ktoś powiedział, że psy mają jedną paskudną wadę - żyją o wiele krócej niż ludzie. Z końmi jest tak samo... :-/
Ale widzę że z Hello coraz lepiej poczynacie sobie! Opanowałaś już jego 'dążność do przodu' chyba bo na foto widać, że skok pełny, okrągły i soczysty, a nie płaski lot trzmiela z czterech na cztery ;-)

Nirv, łooo no to jak znalazł, na przyszła zimę będziesz mieć i plandeki na hali!  🏇  😉
Derka to Finntack plandeka na polarze - jeden z lepszych derkowych zakupów tej zimy  😍 (nie licząc 300tki Decathlonowej) Niedość że jest pancerna, ma dopinany kaptur to jeszcze jest po prostu śliczna :P

brzezinka, nudna będę, ale Twoje maluchy są przekozackie! Normalnie, chcę taką córę (nie... ja tego nie napisałam!  😜 )

No to jedziemy na konsultacje.  🏇
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.