ciąża, wyźrebienie, źrebak

anetakajper   Dolata i spółka
22 lutego 2016 10:19
ancyk0991 To pocieszenie :/ zamówiłam jakiś preparat na ogryzanie.
Może nie będzie tak źle u Ciebie.
Mój gryzoń ma też taki charakter: wszystko będzie tak jak ona chce i tylko to co ona chce i zawsze tak jak ona chce. A jak nie to i tak będzie po jej myśli 😉
Jak się uprze, to zrobi. Jest karna, ale dopóki dopóty ktoś patrzy. Jak odwrócisz głowę to 2 sekundy i już jest po jej myśli 😁

Ostatnio np. ma nową zabawę - kryjemy wszystkie klacze po kolei - a zaznaczam, że gryzoń jest od zawsze bezjajeczny - toż to dziewucha jest! 😉
Nasza mała w weekend pierwsze spacerki na dworze zaliczyła, bo tak to po hali śmiga z mamą, pogoda ciągle kiepska.









naovika gratulacje synka  😉 po jakim ojcu?

amazonka* Jaki piękny pyszczek  😍
Dzięki wszystkim  😉 śmiesznie ma na prawym biodrze małą czarną plamkę, trzy białe skarpety i jedna szara noga 🙂 śmieszny kolorowy  😜 Ma białą drugą brodę.  🤔wirek:
A jaki jest niedobry! Ma zaledwie 3 dni a juz mi sprzedał kopniaka ! Bo chciałam po tylko poklepać  👿
Ircia   Olsztyn Różnowo
22 lutego 2016 19:58
naovika śliczny źrebol, gratulacje  :kwiatek:
A co do kopów to co tam jeden, mój trzepie praktycznie bez przerwy, no chyba że śpi  😁 a do tego staje dęba  😵
A spać to mały Kori  uwielbia ale woli brykać  😵





Amazonka* Torado 2
W końcu odebrałem przeterminowany poród  😀
Pisz więcej 😉 jakas fotka?
W końcu odebrałem przeterminowany poród  😀


a jak poród , bezproblemowy ? 🙂
Musieliśmy go wyciągać bo duży ogier jest ale tak to bez żadnego problemu się oźrebiła  😉
takie pytanko bo mam już dość niekompetentnych weterynarzy ,biały śluz z pochwy czego może być objawem? endometritis ?
Klacz w zeszłym roku jeździła 4 razy do ogiera (po pierwszym kryciu na 10 dzien tez pojawił sie biały śluz - leczona na zapalenie błon śluzowych pochwy - macica czysta) nie zaskoczyła na koniec sezonu płukana i antybiotyk (minimalna ilosc płynu w macicy )
Dziś zaobserwowałam znowu biały śluz , prawdopodobnie pojawiła nam sie ruja.
Na jutro umawiam się na usg i zastanawiam się, czy w tym przypadku, jeśli płynu w macicy nie będzie, upierać się na wymaz z macicy i cytologie ?
zwłaszcza jak ci się kobyła nbie zaźrebiła to może być sens zrobić solidniejsze badanie
a krycie było pod kontrolą, owulacja normalnie jest?
Co polecicie na strzykające stawy? Klacz w 8 miesiącu (zaraz zaczyna 9)  :kwiatek:
zwłaszcza jak ci się kobyła nbie zaźrebiła to może być sens zrobić solidniejsze badanie
a krycie było pod kontrolą, owulacja normalnie jest?

To pierwsza ruja w tym roku lub pierwsza przeze mnie zauważona , będziemy badać czy owuluje.
Poprzedni rok był cały czas pod kontrolą 2 wetów,usg przed kryciem,normalna owulacja,macica czysta. Przez sezon nie było problemów tylko własnie jak pisałam raz też ten śluz(teorie było ze podrażnienie śluzówki po penetracji, tu macica czysta  była) i po całym sezonie płukanie.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
24 lutego 2016 13:03
amazonka, śliczne maleństwo i piękne zdjęcia 🙂

Ircia ale słodziaka macie  😍

Mustang dawaj porządne foty!

Gratulacje dziewczyny
[quote author=Magda Pawlowicz link=topic=57.msg2501848#msg2501848 date=1456305376]
zwłaszcza jak ci się kobyła nbie zaźrebiła to może być sens zrobić solidniejsze badanie
a krycie było pod kontrolą, owulacja normalnie jest?

To pierwsza ruja w tym roku lub pierwsza przeze mnie zauważona , będziemy badać czy owuluje.
Poprzedni rok był cały czas pod kontrolą 2 wetów,usg przed kryciem,normalna owulacja,macica czysta. Przez sezon nie było problemów tylko własnie jak pisałam raz też ten śluz(teorie było ze podrażnienie śluzówki po penetracji, tu macica czysta  była) i po całym sezonie płukanie.
[/quote]

to ja bym się jakoś szczególnie nie przejmowała, jesli ten wypływ jest taki "czysty" czyli przeźroczysty to dość często przy rui jest, a pierwsze ruje po zimie bywają strasznie przewlekłe
własnie był taki mleczno biały, kleisty. był własnie wet. początek ruji macica wygląda czysto,  w sobote pobieramy wymaz bo dzis jeszcze była za mało otwarta szyjka.
Wyglada narazie ok. (tfu tfu)
Mały Prins  😉

Mam trochę inne pytanie. Klacz jest w 3 miesiącu ciąży,wszystko rozwija się ok. Od początku ciąży odstawiona od pracy. Jak Wy użytkujecie źrebną klacz pod siodłem?
ja prawie do końca
tzn poczatkowo normalnie, jak zaczyna rosnąć brzuch to stopniowo coraz delikatniej, potem już tylko spacery, generalnie to po kobyle widać czy daje radę.
przede wszystkim oddech się robi krótki i trzeba dostosować pracę do aktualnych możliwości klaczy

kiedys było takie powiedzenie, że klacz powinna się źrebić w chomącie i ono ma w sobie bardzo dużo racji. Jeśli klacz pracuje to i poród łatwiejszy (bo mięśnie sprawne i klacz ogólnie silniejsza) i potem powrót do sprawności szybszy i mięsnie grzbietu mniej "oberwą" rzadziej się zdarzają komplikacje typu nie odchodzące łożysko itd

PS tylko jeździec powinien być lekki, zwłaszcza pod koniec
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 lutego 2016 16:44
Nasza do 7 miesiąca chodziła w miarę normalnie. Później w zasadzie spacerowo na oklep stęp i kłus czasem galop. Dwa miesiące przed wyźrebieniem nie chciała nawet kłusować, więc miała tylko spacery 😉
Ja mam pytanie troszkę statystyczne do osób z większym bagażem doświadczeń a raczej odchowanych źrebiąt 😉
Jak często spotykaliście się z ulewaniem mleka przez nos u noworodka, pytam zarówno o przypadki patologiczne np. rozszczep podniebienia jak i o te łapczywe maluchy, którym się mogło "zdarzyć raz czy dwa".
Mustang a wszystko w porzadku z tym zrebakiem? dziwnie wygląda.. zrob fotke z boku, jak stoi normalnie, cos ten kregoslup mocno w górę wywalony, nie sądzisz?
Dzięki za odpowiedź. Czyli spokojnie mogę jechać 1-2 razy w tygodniu na spacer do lasu? Nie chcę też, żeby całkiem straciła kondycję 🙂
Gillian   four letter word
25 lutego 2016 11:25
Mustang1208, fajny, imię z błędem nie bardzo przystoi takiemu przystojniakowi.
Gillian dlaczego zakładasz, że to błąd? Nazwy własne błędów nie mają, w przeciwnym razie nie byłoby nazwisk typu Jaskuła, poza tym Prins po rumuńsku znaczy złapany, więc nie jest to słowotwór  🙂
OBIBOK,
dlaczego od razu dziwny?

Poniżej zdjęcia mojej małej w dniu urodzin, w wieku 6mcy oraz 2 lat.
Sądzę, że jako kilkugodzinny źrebak nie wyglądała lepiej niż ogierek ze zdjęć powyżej  😁
Przepraszam za post pod postem - ale zdjęcia się w jednym nie zmieściły...

A tu drugi przypadek:
mała w dniu narodzin ( ma ok. 8h) oraz jako roczniak.
armara i może ktoś jeszcze stosował refraktometr?

Jak to dokładnie działa? Z jaką dokładnością określi termin porodu? Kieds w zaprzyjaźnionej stajni kobyła miała świeczki przez ponad tydzień - obsługa chodziła jak zombie przez nocne czuwanie.
Teraz też maja mieć wyźrebienie  - może im polecę 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się