Końska Rewia Mody cz. X (2016)

Orzeszkowa Amen. Moja tyje "z powietrza" i dopiero teraz zaczyna wyglądać dobrze a nie jak źrebna klacz albo tucznik.
I chudziny i tłuściochy nie mają łatwo w życiu. Tu dieta i tu dieta!  😂
wątek zamknięty
Zdrowszy kon troche za chudy niz za gruby. Nie wiem skąd taka panika na sama myśl o zarysowanych żebrach czy - jak u niepracujacej siwej powyżej - wystających krzyżach. [...]


Wiesz skąd taka panika? Stąd, że niejedna stajnia NIESTETY daje takie ilości siana, że mnie skręca. np. średnio jakieś 5-6 kg raz dziennie. O dziwo konie wcale nie wyglądają gorzej niż ta Siwa Dominiki. Pewnie nadrabiają słomą czy coś... no nie wiem, ale jedno jest pewne są GŁODNE i nikt nie zwraca na to uwagi. Taka ilość siana to dużo za mało, co najmniej połowę. I ja również uważam, że takie zachowanie powinno się linczować! Oczywiście w tym przypadku sprawa została wyjaśniona, ale dobrze, że się zwraca uwagę na takie rzeczy.

Dominika95 Kolka wszystko usprawiedliwia, ale jak przeczytałam Twoją wypowiedź, że na zdjęciu wstawionym przez amnestrie "koń nie był chudy"....  😵 był chudy! Rozumiem, że są różne przyczyny, itp. ale musisz sobie też zdawać sprawę, że koń był chudy. Nie wiem jak w realu, ale na tym zdjęciu na pewno.

Sivrite Co Ty tu za przykład podajesz jakichś tłuków co konia owsem tuczą. Koń wymagający odpasienia powinien mieć siano do oporu. A każdy pozostały stały dostęp, w ograniczonej formie.
wątek zamknięty
Sivens, ja to wiem. Ja pije bardziej do prywatnych właścicieli koni futrujacych swoje zwierzaki ile wlezie, niezależnie czy jest taka potrzeba czy nie. Bo taka jest moda, bo można zostac zjedzonym za szczuplego konia, bo tluszcz zamaskuje kiepska szyje i dolek za siodlam...  Nie mogę pojąć jak można na przykład konia ogolić by się nie przegrzewal a nie miec świadomości ze zwaly tłuszczu to takie samo obciążenie dla serca? Nie mówiąc o układzie ruchu?
wątek zamknięty
Orzeszkowa Pewnie, przesada w żadną stronę nie jest dobra. Jednak ze względów ekonomicznych częstszym obrazkiem są chude konie. Albo też grube odchudzane poprzez obcięcie siana, a nadrabiają słomą. Niektórych poczynań nie mogę pojąć. Są nielogiczne :P np. oszczędzanie na sianie i leczenie kolek.. błędne koło. WTF?

Ale to już spory  🚫 W każdym razie jak najbardziej popieram reagowanie na tego typu obrazki.
wątek zamknięty
Siwens w poprzedniej stajni kon dostawał 1/kostki siana na dzień. ..
Trawy było mało, na pastwisko na 4-5 h i reszta w boksie.
Choćby się pasowało w konia najlepsze pasze , co zresztą próbowałam to nic nie dawało jeśli kon nie był normalnie karmiony bo właściciel stajni ustalal ile każdy kon dostaje...
Dlatego też po przeniesieniu się od razu było widać u mojej efekty.
I widzisz ,dla mnie kon chudy wygląda inaczej.  Znajoma przeniosła się razem z nami i jej kon wyglądał jak te co na Animal Planet pokazują że tak powiem, zebra wszystkie na wierzchu nie ważne jak kon stanął,  boki zapadniete jak u krów..  Dla mnie to jest kon chudy. Mimo że obie żreć dostalawały tak samo a właścicielka ciągle słyszała komentarze że kon chudy , pewnie chory.
A żarcia tyle co dla psa jeśli chodzi o stajenne karmienie.
wątek zamknięty
Dominika95 Ja rozumiem, też stoję w pensjonacie i walczę o siano. Ale wiem też, że stoją tam osoby (w tej czy też poprzedniej stajni) które problemu nie widzą  🤔wirek: i takim by się przydało spuścić wiadro zimnej wody na łeb. Wiem, że bez odpowiedniej ilości siana się konie nie utuczy, a żeby pewnych rzeczy upilnować trzeba by być w stajni 24h. Jednak reagować się powinno.... bo nie wiadomo czy koń jest po operacji, ma inne problemy zdrowotne czy jego właściciel jest zwykłym debilem i ignorantem i twierdzi że 1/2 czy 1/3 dziennej dawki dla konia jest ok. Dla mnie jeśli koń ma miednicę na wierzchu to jest bardzo chudy/skrajnie zachudzony/itp.

Ale nie ma sensu już tutaj o tym dyskutować, bo to nie ten wątek.
wątek zamknięty
Dominika95, kostka kostce nierówna - u mnie też średnio wychodzi kostka na dzień na konia, tylko kostki mamy zazwyczaj po 20 kg 😉
W ogóle jakieś odgórne normy ile kg siana na ile kg masy ciała są o kant dupę rozbić, koń powinien dostać tyle, żeby nie dojeść, jeśli jest odkurzaczem i wsysa wszystko w zasięgu ryja niezależnie od zadanej ilości- siano w siatkę i niejadalna ściółka, żeby jadł cały czas, tyle że mniej (na szczęście tylko jeden taki przypadek mi się kiedyś trafił, teraz sugerowałabym właścicielce przebadanie konia pod kątem wrzodów).
Sivens, może jestem zbyt dużą idealistką i pewnie przez to nigdy kokosów na swoim pensjonacie nie zbiję, ale uważam że ludzie szukający oszczędności na koniach nie powinni ich mieć - czy to na użytek prywatny czy w sensie prowadzenia usługowego chowu koni.
Niby nie miejsce na taką dyskusję, ale jednak mnie to trochę razi - że po osobach wstawiających zdjęcia szczupłych koni od razu się jeździ, nie pytając o nic, a przy koniach spasionych, zwłaszcza jeśli wrzuca je ktoś z długim stażem na forum, są tylko ochy i achy o ślicznych czapraczkach.
wątek zamknięty
To ja sobie pozwolę wrzucić fotke która mam nadzieję zakończy tę dyskusję i wszyscy z powrotem skupia się na czaprakach, kompletach itp 🙂

Zdjęcie robione ledwie 2h temu, tak mój koń wygląda dziś , 2 miesiące po operacji.
(pad jarpol classic burgund)



Z góry uprzedzam : siodło zarzucone do fotki, popręg luźny tak że mogłabym głowę wsadzić.
wątek zamknięty
Dominika, bardzo ładnie wygląda w tym kolorze. Zwróciłaś mi wiarę w to, że mój Siwy też będzie, bo dzisiaj do mnie przyszedł identyczny pad, a na fotach wydawał się stanowczo bardziej czerwony niż fioletowy 😀.
wątek zamknięty
To ja zmieniam temat 😉

Obiecane B Vertigo Lexington. To są jedne z najlepszych czapraków na jakich jeździłam. Leżą idealnie, nic się nie marszczy (a to bolączka szczególnie pod siodłami monoflap), nic się nie przesuwa. Po praniu zero szmacenia, czaprak nadal wygląda super. Jestem zauroczona, szkoda tylko, że jak dotąd marka popełniła jedynie trzy zestawienia kolorystyczne, które mi się podobają, z czego dwa to czapraki białe 😉 Te z aktualnej kolekcji są przepaskudne (granat z błękitem i wściełką czerwienią, juuukkhh).
Czapral Lexington i owijki B Vertigo do kompletu (bandaże super jakości, też jedne z lepszych, jakie używam).





I w słońcu ładnie rozjaśniony kolor:


wątek zamknięty
quantanamera, to jest ten granat + beż? Na fotach wygląda na mega ciemny, ale do kasztana pasuje idealnie 😉
Btw po wpisaniu nazwy czapraka w googlach pokazuje mi się też piękny szary z bizą bodajże biel + fiolet i cudowna pomarańcz, czy to są jakieś starsze kolekcje?
wątek zamknięty
Orzeszkowa, tak, to jest ciemny granat z beżem, on taki właśnie jest, bardzo ciemny i stonowany. Ja się na takich kolorach roztapiam 😉

Szary z fioletem to była zeszła zima, teraz już nie do dostania, chyba, że jakiś sklep ma resztki, ale raczej o to średnio. Pomarańczowy jest fajny, to aktualna wiosenna kolekcja, ale w polskich sklepach też nie widziałam.
Szkoda, że Horze ma ze swojej strony takie absurdalne koszty wysyłki, bo u producenta zawsze jest wybór:


wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 kwietnia 2016 15:54
quantanamera ten granatowy czaprak jest przepiękny 💘
wątek zamknięty
quantanamera, tez wielbię takie granaty, szczególnie na moim siwym Pączku 😍
Za to teraz dopiero zobaczyłam, jaką ten pomarańcz ma straszną lamówkę, jak nać na marchwi, a fe 🤔
Szkoda ze nie ma więcej kolorów dostępnych w pl bo to faktycznie moglaby byc fajna alternatywa dla Eskadronow - ostatnio niw mogłam sie doczekac na mintgreen, wiec skusilam sie na zielonego Horze Crescendo Orion(?) i jest super! Kolor identyczny z Eskadronem , polowanie jedyne słuszne no i materiał wydaje się byc dużo lepszej jakość. Jedyny fakap to jasne podszycie, ale zobaczymy jak sie będzie spisywać na co dzień.
wątek zamknięty
Ja też dzisiaj pierwszy raz użyłam na starcie B Vertigo i jestem zakochana. Cud, ale... Nie ubrudził się 😉 Muszę zamowic jeszcze koniecznie dwa kolejne. Mega jakość.
wątek zamknięty
Olson, poka foty 😀
wątek zamknięty
na facebooku założyłam stronę Końskie Trendy:
Jest tam masę informacji o końskich trendach na świecie , sprzęcie jeździeckim, środkach dla koni oraz figurkach jeździeckich serdecznie zapraszam:
wątek zamknięty
Dominika95, ten kolor jest rzeczywiście szałowy! Siwa dochodzi do siebie, to najważniejsze :kwiatek:
wątek zamknięty
quantanamera a ja bym chciała nie stypę  😜

Maniuś w berry  😀 zdecydowanie ukochana kolekcja 🙂
wątek zamknięty
quantanamera, pięknie wygląda granat, ale pomarańcz jest odlotowy! Szkoda, że ne ma u nas.
kitty, przepięknie pasuje
wątek zamknięty
Olson, pisałam Ci wcześniej, że polecam wszystkimi odnóżami, a ja tam się nigdy nadmiernie nie jaram sprzętem 😉 Białe czapraki ogólnie się tragicznie brudzą, po praniu szmacą i przestają być białe. Te Vertigo spokojnie dają radę na cały sezon i wyglądają bezkonkurencyjnie, można prać, wycierać oficerkami i zastają nadal top. Są lepsze nawet od starych Anek 😀iabeł:
wątek zamknięty
quantanamera, a ten też jest z obecnej kolekcji?

Na serio żaden sklep u nas nie ściągnie tych bvertigo?
wątek zamknięty
Anai, tak, ten jest z aktualnej kolekcji, tu jest dostępna: http://www.horze.co.uk/dressage-saddle-pads/b-vertigo-lexington-dressage-saddle-pad/17184.html
Quanta jednak pisała, że cena przesyłki zaporowa.
wątek zamknięty
Dominika95, - świetnie ten burgund wygląda na siwym 🙂 Zazdraszczam konia, do którego każdy kolor pasuje! 🤣
quantanamera, - kapitalnie wygląda ten czaprak! Już czytając post na blogu chciałam pytać co to jest. Kurczaki, szkoda, że większego wyboru kolorystycznego nie ma w Polsce.
kitty, - rewelacja jak zwykle! Dla mnie to cieniowanie na czarny z berry jest best of the best, kapitalnie wygląda 😍
wątek zamknięty
Już znalazłam, akurat wersja VS jest w polskich sklepach dostępna w pełnej gamie kolorów 😉
Dla szarego siwego ładniejszy pomarańcz czy taki odcień niebieskiego?
wątek zamknięty
Może komuś wpadł w oko ujeżdzeniowy Lexington biały z czarną lamówką w promocyjnej cenie? :kwiatek:
wątek zamknięty
anai pomarańcz!
wątek zamknięty
Orzeszkowa, ten szary z fioletową bizą śnił mi się po nocach ale w żadnym polskim sklepie go nie widziałam 🙁 quantanamera, wiesz może czy w którymś ze sklepów był kiedykolwiek ten wariant zimowy dostępny?
anai, ja też za pomarańczką 🙂
wątek zamknięty
anai, gdzie?
Jestem za niebieskim 😉
xymena, no przepiękny jest, do żadnego konia chyba by mi nie pasowal ale i tak chciałabym go miec  😜
wątek zamknięty
anai, nie ściągnie, bo te czapraki są do zamawiania wyłącznie na preordery kolekcji. Czyli to, co teraz ma Horze, sklep musiał zabukować prawie rok temu. Jeśli to zrobił, to miałby teraz czapraki na stanie i w ofercie.
Na koniec sezonu czasem producent rzuca jeszcze czasem trochę stanów dla sklepów, gdybym miała cynk, że te czapraki będą jeszcze dostępne, to dam znać.

Szary był spoko, ale mnie aż tak nie zachwycił, za dużo się działo (lamówka granat, w sznureczkach fiolet).

Na ebayu się trafiają czasem pojedyncze sztuki:
http://www.ebay.de/itm/B-Vertigo-DR-Schabracke-Lexington-Stahlgrau-weiss-Aubergine-Silber-/321882242154

Horze sobie liczy za wysyłkę do PL 22,5€, dla mnie to szalona kwota, chociaż przy jakichś zbiorowych zakupach może do przeżycia.

Aha, tylko te czapraki full są duże. Ja mam coby (na moich zdjęciach jest siodło z tybinką 40 cm). Fulle polecam na odpowiednio rosłego konia.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.