Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Już była dyskusja na ten temat. Shape Up to balancer, więc bilansuje paszę objętościową. Jak pisze producent - Formuła stanowi niskokaloryczne i wartościowe uzupełnienie paszy objętościowej. Koncentratem, który można podawać z owsem jest na przykład Bio Life tego samego producenta - Poleca się stosowanie jako wyłączny element diety koni pozostających wyłącznie na paszy objętościowej, lub uzupełnienie innych pasz treściwych.

Najlepiej napisać do dystrybutora. Doradzi czy można i z jaką ilością owsa  😉

Kupiłam otręby ryżowe granulowane u nowego (dla mnie) dostawcy. No i granulacja pozostawia wiele do życzenia, znaczy mam tak z 30 - 40 % granulatu, a reszta to proszek... :/
Myślicie, że można to podawać na sucho? Daję 400 gr dziennie. Na mokro przy tych upałach - skiśnie 🙁
Kupiłam 50 kg, zatem wolałabym to jednak skarmić... kurcze no :/
Reklamować nie zamierzam, za dużo zachodu. Worki wywaliłam (stajenny mi wrzucił do beczki - nie wiedziałam że tam tyle proszku jest 🙁 ). Firma na drugim końcu kraju :/
_Gaga jeśli proszek to lepiej na mokro żeby potem się nie zbijał w kulki i nie zatykał.
belle, a nie skiśnie w 30 stopniach upału przez kilka godzin? 🙁
Cholibka nie jestem w stajni w porach karmienia i nie mam szans być :/
Gaga, ja czasem zalewam kilka godzin (5-6) przed podaniem i nie kiśnie, zdarza się, że stoi nawet od rana (koń na kolację dostaje) ale u nas w stajni (w budynku) jest dość chłodno w porównaniu z temperaturami na zewnątrz. Z drugiej strony zalewam razem ze zbożem, a wydaje mi się, że ono kiśnie szybciej niż otręby (jak już), więc same otręby może by dłużej wytrzymały... Kisło, jak zalewałam wieczorem i sprawdzałam koło 12-13 następnego dnia - wtedy już się nie nadawało (jak się zaczęło robić powyżej ~22 stopni, jak było chłodniej, to spokojnie po ok. 22 h nadawało się do skarmienia).

Co to za otręby, tak z ciekawości?
Gaga ja też takie kupiłam ( te z linka którego wstawiałam 🙂 ) mieszam z owsem i wsuwaja na sucho bo na mokro nie chciały ruszyć, moje nie jedzą łapczywie więc chyba się nie zatkają,
To zamawiam te same - i przychodzi normalny granulat... Trochę się kruszy, fakt, ale niewiele tego proszku w skali worka. Ale moczę tak czy siak. 😉
sumire, z Agrokompleksu
Kurcze u mnie angielskie boksy , jedzenie wisi na drzwiach (konie 24 na pastwisku, mają tam żłoby)
Trochę się martwię, aby się nie psuło, ale w sumie jeśli zaleję wodą najwcześniej o 16 (standardowo ok 18) to ok 19:30 mogą to raczej dostać... tylko muszę zamienić miejscami obiad z kolacją, a to mi już średnio pasuje niestety 🙁
Wczoraj dzisiejszą porcję odsiałam , najpierw dłonią, potem trzęsąc małym wiaderkiem (pył opada na dno), ale codziennie nie mam czasu tak się bawić :/ cholibka no...
Za to wczorajszą porcję dostały na mokro (w weekendy bywam przy obiedzie, to im dałam moczone otręby) i upierniczyły się od chrap po maski p. muchowe  🤔wirek: też słabo...
Kurcze aż się zastanawiam czy tych nie zostawić jako dodatek do meszu i nie kupić innych, granulowanych otrębów 🙁
Dziś pewnie jeszcze przesieję, bo "dzień konia" czyli czasu więcej.
_Gaga przez 3 godziny nie skisną, gorzej gdyby tak wisiały pół dnia.

A sama pewnie zrobilabym tak jak piszesz, te bym zostawiła do moczenia a do podawania na sucho zamówiła sprawdzone w granulkach.
Gorzej, ze pod spodem jest 1/3 beczki dobrych otrąb wrrr
trudno
Jeszcze je dziś pooglądam i poprzesiewam ile się da z wierzchu beczki  i chyba rzeczywiście zamówię sprawdzone z Allegro, a te zamknę i niech czekają na mesz.. Razem z dobrymi będzie tego z 70 - 80 kg 🙁
Napisałam też do Agrokompleksu maila, że otręby granulowane są praktycznie nie granulowane 🙁
_Gaga, miałam dopiero co te otręby  i był to granulat. Tylko na samym dnie worka  było  troszeczkę  proszku.  Chyba trafiłaś  na jakąś  felerną partię.
anai, Agrokompleks odpisał, że mają taką kruchą partię i przepraszają itd itp... I zgłasali do producenta. No i aby podawać jednak na mokro.
Prześpię się z tym jeszcze - czy zostawić do meszu na jesień, czy podawać na mokro... heh

Dzięki dziewczyny!!  :kwiatek:
_Gaga
I Agrokompleks nie przyjął tego jako reklamacji? Miał być granulat, a nie proszek.
_Gaga, a miałam  właśnie  zamówić  nową  porcję.  No nic,  to zamówię  magic  horse.  Bo na mokro nie zawsze  mam jak podać. 
Zgłaszam, że konisko zachwycone sieczką pro-linen alfibre oil - wygląda, pachnie i wzbudza taki zachwyt jakby to były posiekane marchewki. Dobrze że zrezygnowałam z sieczek podkowy, przy pro-linen wyglądają naprawdę słabo  no i nie zagrażają zdrowiu konia  😎
marszylka, pewnie by reklamację przyjęli, ale mi się nie chce w to bawić
Trzeba by tak na prawdę odesłać całość. 50 kg mam już w beczce, wyciąganie tego etc... bez sensu
Przy tej ilości gra nie warta świeczki, zwłaszcza że mam opcję wrzucenia tego w mesz, który podaję od września do kwietnia codziennie 🙂
Poniżej zdjęcia jak toto wygląda - jak widać szału nie ma  🙁


 
Rzeczywiście wygląda słabo. Zastanawiałam się nad uzupełnieniem zapasów, ale jeszcze trochę poczekam przed złożeniem zamówienia na otręby. I pewnie wcześniej będę musiała się upewnić, że to już inna partia.
U nas to samo, planowałam przerzucić się na otręby ryżowe, ale chyba poczekam na lepszą partię 😉

A mesz z Agrokompleks ktoś też testował?
Właśnie też się zdziwiłam przy ostatnim worku, bo ten granulat zupełnie inaczej wygląda niż do tej pory i kruszy się strasznie. Mam nadzieję, że to rzeczywiście jakaś felerna partia, bo do tej pory skarmiłam już kilka worków otrębów z Agrokompleksu i były super.

Ja testowałam mesz a Agrokompleksu. Koń jadł chętnie, ale też się o niego nie zabijał. Na własne potrzeby uzupełniałam go jednak o gluta, bo to jednak głównie otręby pszenne.
Tez mam mesz, wg mnie super, ladnie pachnie, zjadany bardzo chetnie 🙂
ja tez podaje mesz z agrokompleksu i moje chetnie go zjadaja.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 lipca 2016 10:48
Zimą dawałam hoof care - masz na bazie wysłodków konie się zabijały. Robi się w 5 minut, jak jest ciepło używam jako substytut wysłodków ekspresowych np. do przemycenia leków
Dzięki za opinie  :kwiatek: nie podejrzewałam, że tyle osób juz przetestowało ich pasze 🙂
niestety ostatnie dwa worki otrab ryzowych z agrokompleksu to jakas masakra - pyl a nie granulat i na dodatek moje konie nie bardzo chca go jesc...
takze przerzucilam sie na otreby z magic horse i jak na razie jestem bardzo zadolwolona 🙂
Hej, wiecie coś może na temat paszy która nie zawiera soji i wysłodków buraczanych ? Okazało się, że znajomej koń ma uczulenie na te składniki i szuka jakieś zbilansowanej paszy, która spełniała by te kryteria, może coś wiecie ?
Moze brandon xs albo St. Hippolyt Vollwertpellets?
Jest tego sporo więcej ale to tak na szybko.
Możesz napisać jak stwierdzono uczulenie i jakie były objawy?
Hej, wiecie coś może na temat paszy która nie zawiera soji i wysłodków buraczanych ? Okazało się, że znajomej koń ma uczulenie na te składniki i szuka jakieś zbilansowanej paszy, która spełniała by te kryteria, może coś wiecie ?
ja polecam pasze Magic Horse. Maja z wysłodkami też, ale robią mieszanki pod konia, bez składników, których koń nie może. Świeże, z dobrych składników. Można wszystko uzgodnić i cena nie z kosmosu.
[quote author=gosiuus link=topic=25.msg2576088#msg2576088 date=1469567411]
Hej, wiecie coś może na temat paszy która nie zawiera soji i wysłodków buraczanych ? Okazało się, że znajomej koń ma uczulenie na te składniki i szuka jakieś zbilansowanej paszy, która spełniała by te kryteria, może coś wiecie ?
ja polecam pasze Magic Horse. Maja z wysłodkami też, ale robią mieszanki pod konia, bez składników, których koń nie może. Świeże, z dobrych składników. Można wszystko uzgodnić i cena nie z kosmosu.
[/quote]

Potwierdzam. Świetna pasza która spełni Twoje oczekiwania to ich nowe musli Torpeda. Cena 4 pln za kg.  🙂


brzezinka, ale jeszcze nie ma go w ofercie sklepu.
tereska, ja zamawiam bezpośrednio na maila. Na stronie sklepu jeszcze nie ma bo nie nadążają z realizacją zamówień. Z tego co wiem ma się wkrótce pojawić.
Jeżeli jesteś zainteresowana zakupem to napisz do nich na maila.  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się