KOTY

efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 15:00
mudialowa
dawkowanie w zależności od kondycji zwierzęcia jest umieszczone na opakowaniu każdej karmy, najlepiej to przeliczyć i się tego ściśle trzymać  😉

btw chciałam się przedstawić i przywitać w wątku z moim nowym domownikiem RICCI, czy są tu jeszcze jacyś posiadacze maine coonow ?
:kwiatek:


EDIT😀odałam link do zdjęcia
efeemeryda, to wiem, ale pytałam raczej o dawkowanie w trakcie odchudzania kota. Na dawkowaniu podanym przez producenta Luna nie schudła ani grama. 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 15:18
mówię o dawkowaniu podanym w celu schudnięcia, powinny być trzy - gdy kot jest zbyt chudy, gdy jest dobrej kondycji i gdy trzeba go odchudzić.
Bo nie wiem czy o tym samym mówimy  😉
Mówiłyśmy o innym dawkowaniu. 😀 Bo ja znalazłam tylko takie normalne, dlatego pytam na forum, czy ktoś odchudzał kota na Applawsie i może podać dawkowanie, albo ktoś wie, o ile obciąć dawkę normalną, by kot schudł.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 15:24
no to takie rzeczy powinien podawać producent  😉
ewentualnie zostaję jeszcze jakaś linia weterynaryjna do odchudzania  😉
mundialowa, z tego  co  wiem,  spójrz  na dawkowanie  dla masy ciała,  do jakiej  u kota  dążysz.
no to takie rzeczy powinien podawać producent  😉
ewentualnie zostaję jeszcze jakaś linia weterynaryjna do odchudzania  😉


Pisałam wyżej, linie wet mają obcięty tłuszcz a nie węglowodany - nie zadziała  😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 września 2016 17:13
Efeemeryda, witaj w klubie posiadaczy niebieskich srebrzystych. 🙂 Za dwa miesiące jeszcze moja mam dołączy z tym odcieniem.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 17:45
wistra
Maja tez duzo wiecej włókna. Wiele kotów tak odchudzilam, których właściciele ścisłe stosowali sie do zaleceń, ale każdy niech robi według uznania  :kwiatek:

lanka-cathar
To były jeden z trzech kolorów jakie brałam pod uwagę, podobały mi sie też całe rude i białe  😜 ale najważniejszy charakter kotopsa  💘
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 września 2016 17:59
Z tym charakterem, to byłabym ostrożna. U mnie bardziej kotopsem jest dachowiec. 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 18:02
Oczywiście, że nie wszystkie takie są, ale tym kierowałam sie przy wyborze hodowli z ktorej same takie wychodzą  🙂
Halo, Warszawa

Będę w ten weekend z Gają na wystawie, hala na ul. Marymonckiej 34 :-)
Halo, Warszawa

Będę w ten weekend z Gają na wystawie, hala na ul. Marymonckiej 34 :-)


Widzimy się  😉
Zabieracie tylko Gaję?
Tak. Tina ma ostatnio okres "a wpier* chcesz?". Chipa jej zakładam dopiero za tydzień, trochę czasu minie zanim się wyciszy (humorki niekastrowanej panienki  :pije🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 września 2016 21:00
A co do koloru, to moja mama wypatrzyła w jakimś albumie MCO niebieskie srebrzyste i wybór padł albo na tę rasę, albo na ragdoll'a. Wtedy powiedziano nam w Związku, że ragdoll'a możemy sobie ściągnąć z USA, bo w Polsce nie ma tej rasy, a MCO jest. Później już hodowczyni powiedziała, że możemy zapomnieć o niebieskim, bo takich w PL nie ma (oprócz Cataliny, tylko chyba kociaki nie wychodziły niebieskie). I tak stanęło na czarnym tabby tygrysim. To było 19 lat temu, 11 lat temu niebieskie już były i jest Doris. 🙂 A jaki był szał na rude, jak się pojawiły...
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 21:35
Ale gwoli ścisłości - Ricci nie jest niebieski, choć moze sie tak wydawać 😉 to jest ns22 czyli czarny srebrny klasycznie pręgowany  😉

Do tej pory jest szał na rude, chociaz ze znanych mi hodowli wszystkie kolory idą jak świeże bułeczki,
a o ragdollu tez myslalam ale nie znałam od kuchni żadnej hodowli, a tak z ogłoszenia to bym się bała kupic. 😉
efeemeryda, witamy i pozdrawiamy z moją mco Rudzinką 🙂

anai, dziękuję za info! :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 września 2016 12:58
Co do suchego Applawsa to zajrzyjcie na https://zoo-dragon.pl/ 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
07 września 2016 13:17
maiiaF
cudowna  😍
efeemeryda ja też mam MCO, od poniedziałku, więc to czas żeby się zapisać do kącika  :kwiatek:

przedstawiam Misie/Misi/Mone/Monie  😁

Dzięki dziewczyny za rady! Kupię w takim razie coś cięższego 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
07 września 2016 21:59
chomcia
Cóż za ślicznotka  😍
chomcia, słodziak! Moja też kiedyś była mała i kochana 😁





W okolice laptopa nigdy nie pozwalałam jej włazić, za to jak tylko gdzieś zostanie jakiś zeszyt czy książka, to jest 99% szans, że Rudziszon się tam wpakuje 😉 Cała moja nauka w klasie maturalnej tak wyglądała-otwierałam książkę i nagle pojawiał się kot, no może dlatego to rozszerzenie z matmy nie poszło mi tak jak chciałam 🤣

Co do suchego Applawsa to zajrzyjcie na https://zoo-dragon.pl/ 😉


wow, niezła różnica w cenie, kupuje ktoś z tej strony? Sprawdzone miejsce?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
08 września 2016 18:19
Sprawdzone, bo to sklep internetowy Sławka z Koleczkowa - w razie W zawsze możesz podjechać do niego do hurtowni i odebrać karmę (a przynajmniej tak było jeszcze kiedyś)
Alvika, dziękować, to chyba zdradzam zooplusa :P Naprawdę spora różnica w cenie.
A my o wizycie u weta. Plan odchudzania jest, jeszcze "tylko" pozbycie się problemu łupieżu i wiecznie tłustej sierści. Wetka doradziła zmianę karmy, a czy Wy macie jakieś doświadczenie w walce z łupieżem i możecie coś doradzić? :kwiatek:
mundialowa, z obserwacji na kotach własnych: problemy z sierścią (kołtuny, tłusta, matowa itp) są związane z gorszym stanem zdrowia. Nie sądzę, aby sama karma coś tu dała. W zeszłym roku przerabiałam silne problemy z układem moczowym u jednego z kotów, sierść poprawiła się, kiedy zapanowaliśmy nad kondycją kota. (W tej chwili ten otyły kot ma paskudną sierść.)

BTW takie ładne zdjęcia kotów wstawiacie, że chyba zrobię tym moim jakąś balkonową sesję 😉
anai, polecam, jak moja się wygrzewała w wakacyjnym słońcu na balkonie to pierwszy raz od dawna wyciągnęłam aparat. Piękna pamiątka, jak słońce świeci to nawet mój skołtuniony brzydal ładnie wyszedł 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się