Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Jak walczyłam u siebie z profilami i wydrukami to wykazali się anielską cierpliwością. Wszyscy już mnie tam kojarzą jako tę od koni. Też zdarzało mi się tam wysłać zdjęcie i wsiadać w samochód.
Spróbuj więc u Marcina. U niego to raczej wydruki, jeśli nie on, to może podpowie u kogo robić 🙂 Zresztą zarówno CC jak i Marcina znalazłam przez forum nikoniarzy 🙂
smartini, podczas studiów w krakowskich szkołach artystycznych wszyscy od nas wywoływali u Wacława Laby na Kazimierzu😉 strona nie zachęca ale wydruki były bardzo ok, wybór papierów ogromny😉 http://www.fotolaba.pl/
smartini wyjdzie na to że Cie prześladuje, ale nijak nie mogę się z Tobą skontaktować 🙁 Kiieeedy moje zdjęcia (z Siwym Alvaro)  :kwiatek: ?

btw. też od znajomych którzy coś tam drukowali zdjęciowo - drukowali wlasnie tam gdzie napisała Breva 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 22:08
dumkowa, uh, do piątku? Przepraszam, ostatnio życie mnie za mocno absorbuje i nie ogarniam świata :///
dzięki dziewczyny za miejscówki, zapisane, będą mnie pewnie nie raz ratować :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2016 22:52
To widzę, że masz podobnie do mnie 😁 tę sesję (zdjęcie poniżej) oddaję po terminie, miała być na dzisiaj... Tylko jak w dniu zdjęć zrobiło mi się z 2 osób 4, wybrałam w sumie 50 zdjęć, to nawet się nie dziwię  😁 niedzielne zawody też leżą odłogiem, a z kolei w tą niedzielę jadę na MP w skokach, za tydzień MP w WKKW... Kiedy żyć?  😂

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/14183956_1093847260697903_8633478022141825548_n.jpg?oh=b704af142e224c181d2ac9d31209c9ea&oe=58820C0C&__gda__=1484684636_5814834c08d7f86bf561fc996453e4df[/img]
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 23:10
Facella, nie da się żyć xD ja tu sobie jeszcze wymysliłam przeprowadzkę na drugi koniec polski i masz babo placek, do wczoraj naprzykład topiłam się w ciuchach, bo na raz wszystkie wywaliłam na podłogę i zaczęłam selekcjonować, prać, składać i przygotowywać... porażka :/
ale koniec offa xD
trochę offtopowo, ale jakbyś potrzebowała pomocy z czymś to dawaj znać 😉
Sama się wybiero się do drukowania zdjęć jak tylko dostanę, zrobiłam przemeblowanie pokoju i wydzieliłam specjalną ściankę na zdjęcia z sesji  😍

a mniej offtopowo z czystej ciekawości, ile wam zajmuje pracy po zrobieniu sesji - przygotowanie tych zdjęć do oddania klientowi?
dumkowa, uściślij jakiej sesji i jaki materiał 😉 Bo czasem 30 zdjęć robi się w 2 miesiące a innym razem 200 w 3 dni.
Facella, podoba mi się pierwsze i szóste.

Ja znowu miałam sesję, tym razem na stronę internetową:


Jeszcze taką dzidzię dorzucę 💘
Zdjęcie dzidzi - jestem oczarowana  😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2016 21:23
wymodelowana, zdjęcie dzidzi urocze ale strasznie widać naprawianie tła :<<
No nieeee, ja chyba przestanę w ogóle wymazywać tło, bo u mnie na lapku nie widać nic. Ekran teoretycznie skalibrowany itp. itd. a z tym mam taki problem, że już nie wiem, co mam robić 🤦
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2016 21:49
wymodelowana, tutaj to raczej kwestia dokładności a nie kalibracji 😉 miękki pędzel miałaś i widać jak czerń wchodzi na żuchwę i chrapy a jasna poświata wystaje przy uszach i górnej linii pyska. Do tego zakładam, że malowałaś czernią-czernią, a nie pobranym kolorem tła i widać, że przy nodze nic nie poprawiałaś, bo jest zwyczajnie jaśniej ^_^

wiem, jestem okropna 🙁 ale to nie ze złośliwości
Smartini, o fotografii wiem zupełnie NIC, na zdjęciu wymodelowanej (swoją droga zdjęcie super!) zobaczyłabym tylko zrebaka, a takie komentarze jak twój sprawiają że robię wielkie WOW!!! Faktycznie!!! 😀 wielki respect za profesjonalizm, i poproszę więcej takich komentarzy, niesamowite jest dla mnie co widza na zdjęciach ci, którzy się znają! 👍
wymodelowana, jeśli masz problem z dojrzeniem błędów obrabiając zdjecie daj warstwę korekcyjną (krzywe, poziomy lub jasność i pociągnij suwakami na tyle, żeby wszystkie błędy były widoczne. Popraw zdjecie a przeć zapisaniem po prostu tę warstwę usuń.
wymodelowana
Pierwszy model - niesamowity ♥, a tak technicznie - imo nachrapniki zapięte tuż pod kością wyglądają ładniej 🙂
smartini, tłem była siwa matka, więc faktycznie - nie pobierałam z tła 😀 Ja rozumiem, że to jest niedokładne, ale na moim ekranie po prostu tego nie widzę, u mnie wszystko jest jednolicie czarne. Spróbuję tak, jak zaproponowała mi abre, bo to może mi pomóc, a w sumie sama na to nie wpadłam 🙂 Absolutnie nie uważam Twoich rad za złośliwe czepianie - wręcz przeciwnie! Wrzucam tutaj swoje foty, żeby właśnie posłuchać rad mądrzejszych i bardziej doświadczonych :kwiatek: No i ogólnie zorientować się, czy to co robię się podoba 🙂
abre, piękne dzięki! Tak właśnie spróbuję zrobić :kwiatek:
sienka, :kwiatek:
armara, dziękuję, Eposstein mnie ujął jak tylko go zobaczyłam 💘 Dzięki, faktycznie ten nachrapnik wygląda tutaj jakoś tak niekoniecznie, mógłby być wyżej. Dobrze, że zwróciłaś mi uwagę, bo to znaczy, że ja muszę bardziej się przyglądać modelom, gdy są przygotowywane do sesji.
Nareszcie miałam okazję pobawić się długimi czasami naświetlania. Miałam na to całe 5 minut 😉 Muszę przyznać, że mi się spodobało. Może to nie arcydzieło ale mąż mi furczał nad uchem, że na kolację nie zdążymy 😉 Jedna z aż 6 klatek.

Edit
I jeszcze jedno. Dobry kicz nie jest zły  🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 września 2016 23:32
A ja nad morzem mieszkań i ostatnie ze wschodu mam chyba z 2011... Jak nie wcześniej.  Wstyd.
Na wschód chyba zbyt chora jestem 😉 W końcu przyjadę na kilka dni tylko fotograficznych. Ciągle coś mi w tym przeszkadza 🙁
I będzie Ci kochana jeszcze jakiś czas przeszkadzało 🙂
szemrana, ciiii! Staram się łudzić, że będzie inaczej 😉 Tak naprawdę ten wyjazd byłby bardzo fotograficzny gdyby nie to, że się pochorowałam i jestem tak osłabiona, że ledwie chodzę. Ale dziś powtórzyłam wczorajszy wypad. Właśnie zgrywam zdjęcia  😍
abre, uwielbiam takie "malowane" morze!  (dlatego podglądam na fb zdjęcia tego pana: klik)
wymodelowana, bardzo ładne te portrety, zawsze mi się marzył taki moich ogonów 🙂
anai, dzięki za ten link 🙂 Ja dopiero zaczynam się bawić tym typem fotografii. Ale już mnie wciągnęło 😀 Takie fotografowanie ma w sobie coś z polowania. Czeka się na dobry moment a na oddanie strzału jest tylko kilka minut. Muszę dokupić głowicę do statywu bo moja do filmowania utrudnia szybkie poziomowanie na nierównej plaży. I zaczynam poszukiwania fajnych miejscówek  😍
wymodelowana, bardzo ładne te portrety, zawsze mi się marzył taki moich ogonów 🙂


Jeśli będziesz teraz z Szaraczkiem na Hipo, to możemy zrobić chociaż jemu 😀
Abre wypuścisz serię pocztówek?  😀 przepiękne!

Udało mi się ostatnio wyciągnąć dziewczyny na foty z samego rana  😁  Nie było łatwo  😜
Abre, jakiego szarego filtra używasz?
konia44, Hoya NDx8 i Lee połówki 0,9 w systemie Cokin. Przed zachodem słońca dołożyłam polar.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się