NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Niestety muszę tu wpisać użytkowniczkę Panmaro, zakupiłam u niej derkę używaną padokową podszytą polarem. Wiedziałam -  zresztą dostałam zdjęcia - że polar jest do zszycia. Natomiast użytkowniczka zataiła przede mną, że derka ma wycięty kłąb i na to miejsce wszyty został jakiś kawałek sztucznego futerka, który odpadł mi po wyciągnięciu derki z paczki.
Pomadka, wiele derek ma tak o oryginale... może ta też miała, tylko szwy puściły?
Nie wydaje mi się, na żywo widać, że tam było coś obcinane i szwy są w połowie ucięte. No nie wygląda mi na to, by tak fabrycznie było, a kilka derek mam i naprawiałam na kłębie.
Drabcio - propozycje cenowe nie są wiążące dla żadnej ze stron.

Propozycje cenowe
Tu możesz zaproponować cenę i zobaczyć propozycje innych użytkowników. Propozycja nie jest wiążąca, a sprzedający może sprzedać dowolnej osobie, również nie podającej najwyższej ceny. Propozycje cenowe mają charakter orientacyjny, jednak prosimy nie spamować - osoby które będą zaśmiecać propozycje, otrzymają propozycję nie do odrzucenia od moderacji 😉
milenka_falbana, oczywiście że taki jest zapis, ale to oznacza że można sobie teraz dać propozycje pod każdym ogłoszeniem i mieć to głęboko w tyłku (czyt. brak jakiejkolwiek odpowiedzi) jak ci sprzedający mówi że jest ok i za tyle ci sprzeda? To jest niepoważne i takich ludzi jak najbardziej można tu wpisywać.
xxagaxx - serio? Nie popadajmy w przesadyzm.... 🤔wirek: Czy mówimy o osobie , która notorycznie nadużywa opcji "propozycji cenowych" czy może o kimś kto złożył taką propozycję a potem zapomniał najzwyczajniej, znalazł coś innego,... ? Fakt - powinien odpowiedzieć Sprzedającemu, że już nie jest zainteresowany. Ale to co najwyżej odrobinę niegrzeczne a nie niepoważne czy nieuczciwe.
Nie znam zachowaj.umiar, ani mnie to ziębi ani grzeje ale jeśli za takie "przewinienie" ludzie trafiają do NIEUCZCIWYCH (!!!) to ten wątek trochę przestaje mieć sens jak dla mnie...
Bardzo dziekuje za wystawienie negatywnej opinii z powodu propozycji cenowej.. :kwiatek:
Jest to wrecz przygnebiajace..
Przykro mi, że mam teraz tyle na glowie, ze nie mam czasu odpisywac na wiadomosci na rv.
Z gory przepraszam Drabcio za zaistniala sytuacje, ale tak jak pisze brak mi teraz czasu na cokolwiek.
Nawet nie pamietam kiedy ostatnio wystawilam jakakolwiek propozycje.. Kiedy to bylo? I po jakim czasie mi Pan/Pani odpisa na propozycje? Czesto wole do kogos od razu napisac sms'a lub zadzwonic zeby wszystko dopiac "od razu" bo niestety teraz zyje w ciaglym biegu i zalezy mi na czasie.
milenka_falbana, a niby dlaczego? Jest napisane że osoba jest niepoważna, a nie że oszukała na jakąś kasę. Jak ktoś będzie szukał w wątku to przeczyta i będzie wiedział o co chodzi. A może ludzie się opanują. Wiesz jak fajnie jest dodawać do ogłoszenia multum zdjęć, pisac itp. a potem dostać propozycję cenową która ci odpowiada i w zamian otrzymać totalną ciszę? I teraz nowy kupujący może już nie przebijać oferty cenowej wiec twoja rzecz sobie radośnie wisi w ogłoszeniach. No tak, można bawić się w tworzenie nowego ogłoszenia. Fajnie jest jak człowiek nie ma na to czasu albo ma naście ogłoszeń. Serio, to jest UPIERDLIWE i niepowazne ze strony osoby która składa propozycję.
Co do dodawania ogloszen i propozycji, sama sprzedawalam tutaj sporo sprzetu i nieraz otrzymywalam propozycje, pisalam wiadomosci i nie dostawalam odpowiedzi zwrotnej, nie robilam z tego jakiegos problemu, i nie wypisywalam zaraz na forum "nieodpowiedzialny" itp. bo propozycja do niczego nie zobowiazuje...
milenka_falbana, a niby dlaczego? Jest napisane że osoba jest niepoważna, a nie że oszukała na jakąś kasę. Jak ktoś będzie szukał w wątku to przeczyta i będzie wiedział o co chodzi. A może ludzie się opanują. Wiesz jak fajnie jest dodawać do ogłoszenia multum zdjęć, pisac itp. a potem dostać propozycję cenową która ci odpowiada i w zamian otrzymać totalną ciszę? I teraz nowy kupujący może już nie przebijać oferty cenowej wiec twoja rzecz sobie radośnie wisi w ogłoszeniach. No tak, można bawić się w tworzenie nowego ogłoszenia. Fajnie jest jak człowiek nie ma na to czasu albo ma naście ogłoszeń. Serio, to jest UPIERDLIWE i niepowazne ze strony osoby która składa propozycję.


Wyobraź sobie, ze wiem  😁 Miałam identyczną sytuację (jako Sprzedający), osoba się nie odezwała - pomyślałam "no trudno". W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby z takiego powodu robić problem... 🤔wirek: Odświeżenie ogłoszenia zajmuje 3 sekundy - wysmarowanie komuś negatywa na forum, znacznie dłużej....

Ale przynajmniej się dowiedziałam, że od tak czepialskich osób jak xxagaxx i drabcio nie warto kupować... A jeszcze nie daj boże składać im jakieś propozycje 😀 Wyszukiwarka jak komuś wypluje to sobie doczyta  😁
milenka_falbana, to na przyszłość dokładnie sprawdzaj kto czepialski żebyś broń boże od złej osoby nie kupiła 🙂 Serio, problem aktualnie to robisz ty, bo ci przeszkadza że komuś coś przeszkadza. Mam nadzieję że jeszcze sprawdziłaś dokładnie ile osób ja wpisałam za bycie niepoważnym co? Żebyś gołosłowna nie była.
milenka_falbana  😂

zachowaj.umiar skoro w ciągu jednego dnia masz czas przeglądać ogłoszenia i skladać propozycje to raczej mi tu pachnie ściemą, a nie tym ze nagle nie masz czasu. To samo było z rudy team - TRZY RAZY PROPOZYCJE i pisanie widomości czy wymienię na to i na to. Składnie propozycji i ich olewanie to jest w tej chwili STANDARD i PLAGA, mnie to denerwuje. Chcesz = kupujesz, nie chcesz = nie kupujesz  🥂
xxagaxx - dziękuję za fantastyczne rady, Ciociu!  😍 Na pewno kiedyś z nich skorzystam 😀
z pożegnalną dedykacją dla Was  :kwiatek: KLIK
milenka_falbana  - nie warto tracic czasu i nerwow  :kwiatek:

A Wam drogie Panie zycze owocnej sprzedazy.
Jeżeli będziemy mniej czasu tracili na takich "kupujących" to będzie o wiele szybciej 🙂
Oj przesadzacie dziewczyny 😉 rozumiem ze cos was moze denerwować, ale tak naprawde kogo to obchodzi? Ten wątek powstał po to, zeby wyłapywać prawdziwych oszustów, ludzi, którzy nie płaca i robią przekręty. Postawienie obok nich osoby, która do niczego sie nie zobowiązała i nie wymieniła nawet 1 wiadomości ze sprzedającym jest conajmniej śmieszne... z reszta został wstawiony cytat o tym, ze propozycje sa niezobowiązujące, co powinno byc od razu wyjaśnieniem nieprawdaż? Jak ktos bedzie chciał kupic cos od zachowaj.umiar to nie zawsze bedzie czytał cała dyskusje, czasami tylko ktos spojrzy ze została wpisana wiec juz sie nie zdecyduje. Opanujcie sie troche, bo nie temu ma służyć ten wątek.
Ten wątek powstał również po to, aby wpisywać ludzi niepoważnych. Sama miałam podobne sytuacje. Rok temu, gdy wyprzedawałam sprzęt aby mieć za co ratować zdrowie mojego konia - miałam sporo ogłoszeń. Pod niektórymi były propozycje osób kompletnie nie zainteresowanych zakupem. I tak: chcę coś sprzedać np. za 100 zł, pod ogłoszeniem propozycja: 90 zł - idę na to, ale proponujący ma mnie w poważaniu... Inna zainteresowana osoba kupiłaby za te 90 zł, ale widząc propozycję oraz fakt, że ogłoszenie nadal wisi pomyśli, że nie ma opcji negocjacji do proponowanej ceny i odpuszcza. A mi zależy na czasie, kasie z i zdrowiu konia...
Fajnie?  🤔wirek:
Podobnie, jak ktoś coś zarezerwuje - prosi o dane do przelewu, podając dane do wysyłki i ... następuje jakaś taka krępująca cisza
A nóż - sprzedający wyśle bez przelewu  🙁
Poważne? Uczciwe?

Nie chcecie kupować, nie proponujcie cen i tyle, nie rezerwujcie, nie bierzcie danych do przelewu. To niepoważne.
Nie macie czasu - tym bardziej nie proponujcie zakupu, cen, itp...

Ja jestem jak najbardziej za wpisywaniem tu osób niepoważnych. Przynajmniej wiemy z kim nie ma sensu rozmawiać ws sprzedaży czy zakupu, bo szkoda nerwów.
Dokładnie. Ja też jestem za tym żeby wpisywane tu były osoby niepoważne. A niepoważne jest właśnie wpisywanie propozycji pod ogłoszeniem i potem cisza. To po co proponuje ceny jeśli nie jest zainteresowana kupnem.
desire   Druhu nieoceniony...
14 lutego 2017 08:24
[quote author=_Gaga link=topic=5367.msg2649192#msg2649192 date=1487056918]
Ten wątek powstał również po to, aby wpisywać ludzi niepoważnych. Sama miałam podobne sytuacje. Rok temu, gdy wyprzedawałam sprzęt aby mieć za co ratować zdrowie mojego konia - miałam sporo ogłoszeń. Pod niektórymi były propozycje osób kompletnie nie zainteresowanych zakupem. I tak: chcę coś sprzedać np. za 100 zł, pod ogłoszeniem propozycja: 90 zł - idę na to, ale proponujący ma mnie w poważaniu... Inna zainteresowana osoba kupiłaby za te 90 zł, ale widząc propozycję oraz fakt, że ogłoszenie nadal wisi pomyśli, że nie ma opcji negocjacji do proponowanej ceny i odpuszcza. A mi zależy na czasie, kasie z i zdrowiu konia...
Fajnie?  🤔wirek:
Podobnie, jak ktoś coś zarezerwuje - prosi o dane do przelewu, podając dane do wysyłki i ... następuje jakaś taka krępująca cisza
A nóż - sprzedający wyśle bez przelewu  🙁
Poważne? Uczciwe?

Nie chcecie kupować, nie proponujcie cen i tyle, nie rezerwujcie, nie bierzcie danych do przelewu. To niepoważne.
Nie macie czasu - tym bardziej nie proponujcie zakupu, cen, itp...

Ja jestem jak najbardziej za wpisywaniem tu osób niepoważnych. Przynajmniej wiemy z kim nie ma sensu rozmawiać ws sprzedaży czy zakupu, bo szkoda nerwów.
[/quote]

Może dałoby sie jakoś temu zaradzić i zmodernizować troche dział z ogłoszeniami - gdyby sprzedający mógł usuwać niepoważne propozycje to myśle, że nie byłoby tylu nieporozumień i niesprzedanych przedmiotów..
Dopisuję do niepoważnych Martyna9893. Zawracała mi 2 tygodnie tyłek i czaprak za 10zł, włącznie z tym, że nie potrafi dodać do ceny towaru koszów wysyłki, tylko musiałam napisać w kolejnej wiadomości ile to łącznie wyniesie. Na koniec wzięła dane do przelewu i cisza...
Desire - to bardzo dobry pomysł żeby Sprzedający mógł usuwać propozycje cenowe. Nie jestem tylko pewna czy nie można tego zrobić już w tej chwili zwyczajnie odświeżając / edytując bez edycji ogłoszenie. Trzeba by sprawdzić 🙂 Ktoś chętny na eksperyment?
Ja rozumiem żale Sprzedających ale REGULAMIN OGŁOSZEŃ jest jaki jest a co za tym idzie Propozycje cenowe w dziale Sprzęt mają charakter jedynie orientacyjny i nie są w żaden sposób wiążące. Ogłoszenia to nie aukcje.. Proponujący może w każdej chwili się rozmyślić i nie musi się z tego tłumaczyć. Jeśli tego regulaminu nie akceptujecie to nie wystawiajcie sprzętu w ogłoszeniach re-volty - proste.
Nieuczciwym jest według mnie wpisywanie do tego wątku osób, które regulaminu nie złamały!

P.S. Ok, tak jak pisze _Gaga czy bera7 - jeśli negocjacje zaszły tak daleko, że obie strony umawiają się już na wysyłkę to jest to przerwanie transakcji. Jeśli padła decyzja "kupuję i podaję Ci dane do wysyłki" to jest to złamanie umowy , rzeczywiście jest niepoważne i zasługuje na  🤬.
Ale jeśli ktoś składa tylko propozycję cenową to do niczego się nie zobowiązuje.

Tu możesz zaproponować cenę i zobaczyć propozycje innych użytkowników. Propozycja nie jest wiążąca, a sprzedający może sprzedać dowolnej osobie, również nie podającej najwyższej ceny. Propozycje cenowe mają charakter orientacyjny, jednak prosimy nie spamować - osoby które będą zaśmiecać propozycje, otrzymają propozycję nie do odrzucenia od moderacji ;

Jeśli kogoś boli propozycja zawsze może zgłosić delikwenta do Moda.
milenka_falbana, nie można w żaden sposób usunąć propozycji cenowych
Jedyna opcja to usunięcie całego ogłoszenia i wrzucenie go od nowa. Obserwujący wówczas gubią ogłoszenie 🙁 no i nie ma sprawy, gdy ma się jedno do podmianki - gorzej gdy jest ich kilka - kilkanaście.... :/

Poza tym poczytaj sobie proszę ten wątek. Przez ostanie 331 stron wpisujemy tu osoby niepoważne. Od dziś mamy przestać, bo Ciebie (i wybacz - ale tylko Ciebie) to razi? Serio?  🤔
_Gaga, widzisz, bo niektórzy się nudzą i muszą sobie znaleźć jakieś zajęcie. Np. wyskoczenie jak filip z konopi w wątku, w którym jak napisałaś od dawna już wpisywane są osoby niepoważne. Ale teraz należy wszystko zmienić bo jest to czepialstwo😀
Gaga propozycje znikają też przy odświeżeniu ogłoszenia 😉
Fokusowa, ale odświeżyć można bodajże po 10 dniach.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
15 lutego 2017 07:43
po 14 dniach  😉
Nie polecam agis. Umówiłyśmy się, że wpłaci 10go lutego za kantar z uwiązem, bo wtedy ma wypłatę. Podałam moje dane do wpłaty. Pomimo tego, że od 10go logowała się kilka razy nie raczyła odpisać nawet. Na maila też zero odpowiedzi. Żenada i strata czasu. Tak samo zrobiła już w kwietniu komuś innemu.
Witajcie
Chciałabym opisać nieuczciwego sprzedawcę. Kupiła 20 lutego od forsalle siodło i do dnia dzisiejszego ani siodła ani wiadomości co się z nim dzieje. Forsalle wchodzi na re voltę, ale niestety nie odpisuje na wiadomości. A siodło miało być kupione na przymiarkę? Uważajcie na FORSALLE. Muszę fakt ten zgłosić na policję, bo zainkasowała 1800 zł. Czy mieliście podobne problemy? Czy forum re-volta troszkę nadzoruje złodziei?
Nie. Forum udostępnia jedynie przestrzeń na dodawanie ogłoszeń. Ale to nadal tylko forum, nie Allegro.
Witajcie
Chciałabym opisać nieuczciwego sprzedawcę. Kupiła 20 lutego od forsalle siodło i do dnia dzisiejszego ani siodła ani wiadomości co się z nim dzieje. Forsalle wchodzi na re voltę, ale niestety nie odpisuje na wiadomości. A siodło miało być kupione na przymiarkę? Uważajcie na FORSALLE. Muszę fakt ten zgłosić na policję, bo zainkasowała 1800 zł. Czy mieliście podobne problemy? Czy forum re-volta troszkę nadzoruje złodziei?


Może ktoś z Was miał problem z forsalle? dajcie znać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się