Pomadka

Konto zarejstrowane: 08 października 2015
Ostatnio online: 05 grudnia 2021 o 20:57

Najnowsze posty użytkownika:

Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 30 listopada 2021 o 22:37
Dziewczyny większość dolegliwości kopytnego ustąpiła - po biegunce nie ma śladu, zachowuje się raczej jak nastolatek a nie dziadek. Posiłki mamy dwa - rano i wieczorem, siano do woli na padoku we wiacie. Wróciłyśmy do starej paszy https://agro-vital.pl/agrovital-multikokos-14-kg-p-29.html i dodatkowo dostaje jeszcze lucernę w granulacie. Wysłodki, otręby ryżowe, witaminy i słonecznik dostaje dalej bez zmian. Zrobiłyśmy gastroskopię - wszystko jest ok.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 16 listopada 2021 o 22:24
Oczywiście źle sobie wcisnęłam - walczę o 2 posiłki, sorki za post pod postem ale nie da się już edytować.
Jeszcze dodam, że konisko pomimo wieku całkiem nieźle się czuje - nawet bryka teraz na padoku co mu się dawno nie zdarzało. Stoi cały czas na polu więc po Waszych sugestiach został zaderkowany na razie w plandekę z polarem - nie jest golony. Zastanawiam się czy ona mu wystarczy czy kombinować coś więcej, bo jest mocno zarośnięty.
Co do żarcia paszę winter zamieniłyśmy na https://agro-vital.pl/agrovital-multikokos-14-kg-p-29.html , jadł ją tamtej zimy i całkiem nieźle po niej wyglądał do tego dostaje namoczone otręby ryżowe z Nuby, wysłodki buraczane (wiórki), plus słonecznik, olej lniany, witaminy dla seniorów, drożdże, marchewkę. 3x w tygodniu siemię lniane z miodem. Chyba tyle a i najważniejsza rzecz od przyszłego tygodnia ma dostawać 2x dziennie jedzenie przygotowane w 2 wiaderkach - w jednym to co trzeba namoczyć pół godziny przed podaniem, w drugim - to co ma być wymieszane i podane od razu. A i oczywiście ma stały dostęp do siana plus na 5h dziennie wychodzi na inne pastwisko z trawą więc cały czas coś miętoli w paszczy.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 16 listopada 2021 o 21:44
Dziewczyny to nie mój koń i nie mam wpływu na to, że właścicielka nie chce go przenieść, dlatego walczę o 3 posiłek. Na szczęście problem z biegunką ustał 🙂.
Derkować zaczęłyśmy od tego weekendu, on ma z tego co pamiętam 25 lat albo coś koło tego, dotychczas w całkiem niezłej formie.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 12 listopada 2021 o 21:28
O drugi posiłek walczymy - w ogóle stajenny robi problem w podawaniu posiłków i tu też może być problem. Specjalnie kupujemy wysłodki szybkie żeby nie stały cały dzień i noc do tego pasza też jest do zalania i podania 30 min po a tu się dowiaduje, że kisi się to prawie przez całą dobę... może tu jest sedno problemu. Na razie po rozmowie z właścicielkami stajni ma się dostosować do naszych wskazówek i mam nadzieję na wieczorne karmienie.Co do gastro na pewno będę przekonywać właścicielkę by się na nie zdecydowała. Derkowanie jest w planach - jak na razie konisko zawsze ciepłe bez oznak marznięcia.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 12 listopada 2021 o 21:05
keirashara jak jest ruszany to oczywiście dostaje 2 posiłek po ale i tak wydaje mi się, że to troszkę mało. Sama nie wiem stajnia zmieniona pod koniec sierpnia. Wyniki badań wyszły dobrze - vetka mówi, że tu by się nie mogła niczego doczepić. Olej lniany dostaje do posiłków po jeździe. Po meszu miał biegunkę więc odstawiliśmy go w maju. Sama nie wiem co zrobić też nie chce przesadzać z ilością na jeden raz, by nie było kolki. Podawałam granulaty też na mokro ale jemu mimo wszystko bardziej wchodzi musli. Tak się zastanawiam czy mu ten winter takich efektów nie daje - jakoś od miesiąca podawany. Sama nie wiem inne konie nie mają po nim żadnych sensacji. Może coś na pastwisku jest co daje taki efekt - sama nie wiem.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 12 listopada 2021 o 19:38
Hejka, szukam paszy dla starego konia który mocno spadł z wagi przez problemy zdrowotne w lecie. Teraz dostaje https://zdrowy-kon.pl/pl/p/Winter-Beet-10kg/2996 do tego otręby ryżowe i wysłodki, łuskę słonecznika plus witaminy i drożdże. Niestety pojawił się biegunka - vet twierdzi, że to możne być reakcja na zmianę warunków (we wcześniejszej stajni kila razy wygrzebałyśmy spleśniałe siano, karmiony niby 2x dziennie ale inne konie odganiały go od posiłku). Teraz dostaje jedzenie raz dziennie rano, może uda się wprowadzić dwa posiłki. Koń padokowany 24/7 ze stałym dostępem do dobrego siana. Był wcześniej na Mebio Bulid UP ale nie do końca na niej przybierał, do tego odpadają wszystkie granulaty - nie je ich, raczej skłaniam się przy musli. Bardzo ładnie wcinał pasze z kokosem albo marchewką z Agrovitala - tylko mało na niej przytył. Jeżdżony raczej lekko 3-4 razy w tygodniu w tereny. Czy możecie coś podpowiedzieć co jeszcze można by było mu podać lub zmienić na inną pasze która by pozwoliła nabrać mu troszkę ciała na zimę?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Pomadka dnia 20 kwietnia 2021 o 19:51
https://www.olx.pl/d/oferta/kucyk-ogierek-6-letni-CID103-IDJsdjR.html#5726a9cedc 🙁 kopyta chyba nigdy nie robione
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 24 marca 2021 o 09:17
o widzisz  :kwiatek:, tak zwróciłam uwagę, że podobny skład i nawet podobnie opisane. Natomiast jak zamawiałam w 2 sklepach to mi w jednym Pani powiedziała, że targają tą karmę z Wielkiej Brytania a w drugim z Francji - i chyba to mnie zmyliło.
popręg
autor: Pomadka dnia 22 marca 2021 o 11:31
super dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
PSY
autor: Pomadka dnia 22 marca 2021 o 10:29
bardzo dziękuję, zaraz oblukam 🙂
PSY
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 20:18
Niestety na razie brak czasu powoduje, że wolałabym jakiegoś dobrego gotowca. Zależy mi aby dostały te warzywa i owoce bo je lubią i jest to dla nich urozmaicenie.
PSY
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 19:49
wiem i zmierzamy powoli w stronę barfa - ale nigdzie nie mogę znaleźć właśnie tego dodatku w postaci warzyw i owoców
PSY
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 19:41
Hej dziewczyny, przychodzę z dość chyba nietypową sprawą. Potrzebuję czegoś w rodzaju musli owocowo-warzywnego dla psów. Przepatrzyłam chyba wszystkie możliwe opcje ale wszędzie w składzie znajdują się kukurydza i groch a je muszę całkowicie wykluczyć - potężna alergia. Szukam bo wszystkie karmy w granulacie poszły w kosz z powodu problemów żołądkowych. Teraz sunie jedzą ryż z mięsem i sproszkowanymi warzywami - je chciałabym zastąpić jakąś zbilansowaną mieszanką - nie ma problemów z jedzeniem warzyw i owoców.
popręg
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 12:06
Siodło ma krótkie przystuły i popręg ujeżdżeniowy nie pasuje, Gaga właśnie nie sprecyzowałam - bawełniane odpadają i z pcv - kobyla się obciera jak diabli. Bardziej celowałabym w neoprenowy - coś takiego http://horsetack.pl/pl/p/Popreg-Premiere-Neo-Ease/16442 tylko 80cm i niestety nie ma 🙁.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 12:00
Podaję te otręby z paszą chudzielcowi + do tego wysłodki jabłkowe i łuski słonecznika - wcina aż miło, nie wiem czy to kwestia paszy, która jej podpasowała, czy utopienia ich w dodatkach ale nie widzę żeby je omijała. Ale dobrze wiedzieć, że to nie do końca dobra firma. Zależało mi na zbilansowanych otrębach a te co kupowałam wcześniej nie były akurat dostępne w moim sklepie.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 11:54
[quote author=_Gaga link=topic=5367.msg2967721#msg2967721 date=1616059050]
Pomadka, nawet jeśli w ogłoszeniu jak byk jest napisane "OGŁOSZENIE AKTUALNE"?
Ja zawsze po odświeżeniu ogłoszeń mam z 10 wiadomości "czy aktualne"... po czym następuje taka krepująca cisza
[/quote]

Gaga zawsze wolę zapytać, bo czasami dowiaduję się, że jest rezerwacja, albo że już sprzedany. No chyba, że wielkimi literami wisi AKTUALNE - to pytam o szczegóły 🙂.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 11:41
I teraz moje zagwozdki, czy ktoś używa tej paszy i wie gdzie będzie stale w magazynie? Mam Dwie kobyłki jedna grubasek i dostaje tą https://stajniahawana.pl/pasze/musli-marchewkowo-jablkowe-naturalny-przysmak-dla-niejadkow-2984.html druga na odwrót chuda, więc dobrałam tą https://wsiodle.com.pl/pl/p/EQUESTRIA-FEEDS-Musli-kokosowe-15kg-musli-na-bazie-otrebow-ryzowych/6129 . Tylko jest jeden problem - trzeba ją sprowadzać - koszt oczekiwania to ok 3 tygodni i stąd pytanie, czy ktoś karmi i wie gdzie byłaby dostępna przez internet od ręki - zmieniać bym nie chciała, bo wcinają aż miło zwłaszcza wybredny chudzielec.

Sorki za post pod postem ,ale nie chce mi edytować 🙁.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 11:25
meise pytałam o otreby że stronę, dwie temu 😉 zamówiłam te z unikasz i czekam

wiem, że pytałaś chwilkę temu ja zamawiam te https://allegro.pl/oferta/otreby-ryzowe-granulat-20-kg-10448229727
popręg
autor: Pomadka dnia 21 marca 2021 o 10:07
Dziewczyny potrzebuję popręgu dla kucyka max 85cm a tak naprawdę to chyba 80 byłby w sam raz. Tylko nigdzie nie mogę takowego znaleźć i niestety wszystkie ujeżdżeniowe odpadają. Szukam, szukam i niestety w tym rozmiarze nie ma 🙁, może któreś z Was coś takiego mignęło przed oczami?
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Pomadka dnia 17 marca 2021 o 17:55
Ja zawsze pytam czy aktualne, bo wielokrotnie zdarzały się ogłoszenia wiszące dość długo a jak pytałam to już sprzedane. Poza tym nie chcę komuś zawracać głowy pytaniami jeśli ktoś przez niedopatrzenie zapomniał zamknąć ofertę.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Pomadka dnia 16 marca 2021 o 19:44
W Kobylanach komplet i raczej nie prędko się coś zwolni 🙂


W tamtą stronę to jeszcze Paczółtowice: https://www.facebook.com/Stajnia-Lovarda-104310277943101/
W Brzoskwini z tego co słyszałam można się dogadać w sprawie boksu - cena z tego co się orientuję oscyluje w okolicach 1000 zł, w Młynce boks też chyba 1000 zł ale nie wiem czy są wolne miejsca.
Dopasowanie siodła
autor: Pomadka dnia 16 marca 2021 o 11:13
Dziewczyny mam sprawę potrzebuję pilnie podogonia + motylka do niego tylko żeby nie było tak prosto - kolor ciemny brąz i cob. Szukam, szukam i nic nie mogę znależć. Może Wam gdzieś coś przemknęło?
PSY
autor: Pomadka dnia 27 czerwca 2019 o 08:31
W tamtym roku pożyczyłam od koleżanki matę chłodzącą, nie zdała egzaminu, dziewczyny omijały ją szerokim łukiem. Natomiast zainwestowałam dla nich w kamizelki chłodzące, używamy ich w bardzo gorące dni jak musimy gdzieś wyjść i uważam je za trafiony pomysł. Jak jedziemy gdzieś to mają je w transporterze na podłodze i wtedy korzystają.
Teraz zastanawiam się nad kapokami do pływania, jedna super pływa i da sobie rade ale dwie to takie ciapy pływające i pchające się wszędzie. I teraz pytanie czy któraś z Was posiada i czy się to sprawdza.
PSY
autor: Pomadka dnia 26 czerwca 2019 o 10:17
dziękuję dziewczyny 🙂
PSY
autor: Pomadka dnia 26 czerwca 2019 o 05:45
Znalazłam kolejnego behawiorystę, Pani ma bardzo dobre opinie, polecana przez znajomych znajomych. Zaczynamy niestety dopiero po wakacjach to ta zła wiadomość 🙁. Pytanie czy kupować feromony do kontaktu? Czy one działają? Nigdy nie stosowałam a słyszę sprzeczne opinie.
PSY
autor: Pomadka dnia 20 czerwca 2019 o 18:22
Behawiorystka próbowała działać przez pół roku, nie liczę na efekty po jednym czy dwóch spotkaniach.
PSY
autor: Pomadka dnia 20 czerwca 2019 o 18:02
Behawiorysta był nawet 2 i nic się nie poprawiło, sunia nie jest wysterylizowana jeszcze, miała niedawno cieczkę, planuje zrobić to we wrześniu. Właśnie niedawno robiłyśmy też usg brzuszka bo jest po przynajmniej 4 cesarkach i też się boję żeby to się potem ładnie goiło. Konsultuję z wetami, bo nie jest to takie proste- zrosty są dość spore a nie chciałabym jej skrzywdzić w żaden sposób.
PSY
autor: Pomadka dnia 20 czerwca 2019 o 12:12
Właśnie nie zostają same w ogóle, raz ją zostawiliśmy, żeby zobaczyć jak to zniesie i dosłownie chodziła po ścianach, telepała się i rzygała z nerwów -  mieliśmy zainstalowaną kamerkę, była pod stalą kontrolą wyszliśmy w sumie tylko za bramkę i po 10 min spasowałam. Podejrzewam, że nigdy nie zostawała sama tylko była trzymana z innymi psami. Zastanawiam się nad kupnem feromonów tylko spray czy obroża?
PSY
autor: Pomadka dnia 20 czerwca 2019 o 08:20
Dziewczyny poradźcie mi coś, bo już nie mam siły. W listopadzie dołączyła do nas 3 sunia (wcześniej rodziła szczeniaki ale stała się zbędna, bo już się "zużyła"😉. Pomijam fakt że dopiero ja po raz pierwszy obcinałam jej pazury i uczyłam jeść z miski. Chodzi o to, że nie była uczona wychodzić na spacery, zaczęłam ją uczyć na zasadzie podsikiwania pozostałych psów. I wszystko jest ok jak ja jestem w domu. Problem zaczyna się gdy są inni domownicy a mnie nie ma. Potrafi po długim spacerze iść na łóżko i się zesikać. Legowiska piorę co chwila bo posikane, to samo podkładki pod miski. Już nawet przestałam używać płynu do płukania - nic to nie dało. Jak jestem w domu potrafi pokazać subtelnie, że czas na wyjście, staramy się wyprowadzać co 3-4 godziny. Żadne preparat nie skutkują,  a mnie powoli ręce opadają. Już mnie skręca jak wchodzę do pokoju i czuję mocz. Sunia jest prze kochana pomimo dominującego charakteru, ale jest już członkiem naszej rodziny i nie ma mowy o jej oddaniu. Czy jest sposób żeby oduczyła się lać wszędzie czy tak już pozostanie? Poradźcie mi coś, bo jestem w kropce, robiliśmy też usg pęcherza, nie ma żadnych zmian ani infekcji.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 13 kwietnia 2019 o 09:13
Duże + dla sprzedającej AG, bardzo dobry kontakt, przesyłka expresowa, przedmiot jak najbardziej zgodny z opisem.

I kolejny duży + dla re-voltowiczki Danka, wszystko miło, sprawnie, kontakt świetny, polecam.

Polecam również Tamtam, rewelacyjny kontakt, wszystko mega sprawnie z odbiorem osobistym, polecam.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 29 marca 2019 o 20:45
Zdecydowanie polecam użytkowniczkę Z, świetny kontakt, szybka wysyłka, sprzęt który dostałam jest zadbany i czyściutki.
In memoriam
autor: Pomadka dnia 23 marca 2019 o 20:19
O rany bardzo mi przykro 🙁 niedawno widziałam ja na zawodach szok, szok, szok 🙁.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Pomadka dnia 31 października 2018 o 19:52
No nareszcie się coś ruszyło 🏇.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 06 lipca 2018 o 06:42
Polecam użytkowniczkę sprzetnasprzedaz2018, szybka wysyłka, dobry kontakt ze sprzedającą, towar zgodny z opisem.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 01 lipca 2018 o 14:51
Plus dla maga2007 wszystko sprawnie, szybko, towar zgodny z opisem, polecam.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Pomadka dnia 01 lipca 2018 o 12:43
Niestety nie, wiem tylko tyle, że dzieje się tam coraz gorzej. Jak tamtędy przejeżdżałam, to koni nie widziałam a ujeżdżalnię zarastała powoli trawa. Znajomi, którzy tam jeździli dawno zmienili stajnię, informacje, które mam to tak z trzeciej ręki.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Pomadka dnia 30 czerwca 2018 o 11:38
wistra z zasłyszanych informacji żyje i jest tam nadal, ale podobno jego stan jest bardzo zły
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Pomadka dnia 08 marca 2018 o 15:05
tak, ta sama
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 27 lutego 2018 o 08:00
Plusy dla scirocco i artificialpuppet szybka wysyłka, zakupione rzeczy przyszły czyściutkie i w bardzo dobrym stanie, dobry kontakt 🙂.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Pomadka dnia 26 lutego 2018 o 07:24
Padłam ha ha ha http://allegro.pl/popreg-strzemiona-i7193374546.html, kogoś fantazja poniosła 😂.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 13 lutego 2018 o 07:29
+ dla asenata jako sprzedającej
wodze i wodze pomocnicze
autor: Pomadka dnia 09 lutego 2018 o 11:53
Tak wodze mają różne długości 🙂.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 08 lutego 2018 o 15:50
Wielki + dla juni, ochraniacze dotarły czyściutkie i lepiej wyglądające niż na zdjęciach, super kontakt i mega szybka wysyłka, zdecydowanie polecam.
Ogłowia
autor: Pomadka dnia 30 października 2017 o 19:30
Kurcze ślicne to ogłowie... aż nabrałam ochoty na kupno 🤬.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 27 października 2017 o 11:27
Plus dla voltowiczki Kwiatowa, przedmiot zgodny ze zdjęciami i opisem, czysty, dobry kontakt, polecam.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Pomadka dnia 20 października 2017 o 22:41
+ dla sprzedającej netaaa, dobry kontakt, przedmiot zgodny ze zdjęciami i opisem, polecam.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Pomadka dnia 20 października 2017 o 22:09
Tylko rzucać się i kupować 🏇.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Pomadka dnia 20 października 2017 o 21:33
dobre 🤣
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Pomadka dnia 18 października 2017 o 22:36
Niektórzy veci mówią, że tego samego dnia, ja wsiadałam 2 dni po tarnikowaniu, a ponad tydzień po wyrywaniu - jak było wszystko pogojone.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Pomadka dnia 18 października 2017 o 22:32
Facimiech z tego co kojarzę ok 1200 - 1300 zł, u Szarych nie wiem.