Kącik Rekreanta cz. X (2017)

anai Nie mogę się doczekać obserwacji Waszych postępów  😜 Uwielbiam to! Powodzenia, zdrówka dla młodziaka, bo z resztą sobie poradzisz 😉

Mi się chyba udało wrócić w siodło na stałe. Wczoraj tak ja jak i Cayenne zaliczyłyśmy debiut na zawodach skokowych. No dobra - ja coś tam już na zawodach skakałam, ale wielkości kawaletek i ja wiem? 5-6 lat temu? Jakoś tak? Od tego czasu ciągle brak czasu dla siebie. Nie chcę na to pozwolić w tym roku. Bo się za stara na ten sport zrobię  😁

Dorosłam też do decyzji o sprzedaży Cayenne. Przede wszystkim dlatego, że brakuje mi koni rekreacyjnych, a ona do rekreacji się nie nadaje. Poza tym jestem zadowolona ze stanu jej wyszkolenia na ten moment (i nie wstydzę się jej sprzedać  :wysmiewa🙂. I choć zajęło mi to kilka dziurawych treningowo lat, to jestem zadowolona, że z konia, który ma poważne problemy z równowagą w galopie "wyjeździłam" w końcu konia, który (mimo, że teraz jest po roztrenowaniu) jest w stanie już się fajnie w galopie "pobawić". Jest to baza, na której można oprzeć dalszą "zabawę". Myślę, że przyniesie komuś jeszcze sporo radochy. Zabawę tę skróciłoby zapewne prawidłowe zrobienie zębów już parę lat temu, ale cóż, nie ma co gdybać, bo teraz jesteśmy na dobrych torach.

No, nie jest to cud świata, ale jestem z nas dumna. W siodło Cayenne wróciła w poniedziałek, więc miałam obawy 😉 Film z przejazdu. Przypomniało mi to, że dobrze się czuję na zawodach i chcę wracać do tego uczucia  😀

wątek zamknięty
Wyskakuję trochę jak filip z konopi, czytam kącik regularnie, ale w tym roku się nie odzywałam bo nie było z czym 😉 Więc odniosę się do kilku ostatnich spraw 🙂

CzarownicaSa, trzymam kciuki mocno za rozwój!
anai, gratuluję i sprzedaży, i kupna. Czekam aż stworzysz kolejne cudo i będziemy podziwiać Was na parkurach 🙂
Hermes, regularnie podziwiam na fejsie, jestem pod mega wrażeniem! Co prawda konia nie znam, ale Twój postęp widać ogromny, trzymam kciuki za odznakę i za AMPy! :kwiatek:
Windziakowa, gratuluję! Pamiętam Wasze początki i naprawdę fajnie to wygląda 😀
brzezinka, Wy też zachwycacie niezmiennie, i Ty, i córa!

A więc do rzeczy. Po 2,5 roku od wypadku zebrałam się wreszcie i pojechałam do stajni. Jeździłam na najlepszej kucynce, szkoda mi tylko jak patrzę na nasze zdjęcia z wczoraj i z mojego najlepszego sezonu w życiu, wyglądałyśmy wtedy razem "trochę" lepiej 😂 Pierwsze kłusy okupiłam zadyszką, ósemki na drążkach jeszcze większą. Jak na placu pojawiły się 2 konie to przestałam trochę panować, do tego w galopie trzeba było omijać 2 kałuże w narożnikach, popisałam się eleganckim miotaniem w siodle, no ale przynajmniej nie spadłam 😂 Także wyglądamy jak wyglądamy, ale moim jedynym celem był tak naprawdę ruch do  przodu w pożądanym kierunku, większych oczekiwań wobec siebie i konia nie miałam. Jak patrzę na zdjęcia, to i tak myślałam, że będę dużo gorzej siedzieć.
Mam plan wrócić do sporadycznych, acz częstszych jazd. Pewnie jedynie w weekendy, w które będę wracać do domu, bo wątpię, żebym w 3mieście ogarnęła sobie życie na tyle, żeby jeszcze znaleźć tam stajnię. Także Strzyga, zazdroszczę, też będę się rekreancić, ale pewnie duuuużo rzadziej.

Niemniej jednak radochę miałam na maksa, dzisiaj oczywiście totalne zakwasy, ale cieszę się niesamowicie 💃





Mam nadzieję, że będę się tu regularnie pojawiać 🏇
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 kwietnia 2017 09:52
Atea bardzo fajnie wyglądacie! Zazdroszczę, bo ja pomimo teoretycznej regularności tak dobrze nie skaczę! 😀
I gratuluję sukcesu podopiecznych! 😅

Maiiaf
dziękuję :kwiatek: Mam to samo, też telepię się w siodle potwornie a jeżdżę co najmniej 2 razy w tygodniu... ale pocieszam się, że pomimo tego koń robi to czego od niego oczekuję 😉
wątek zamknięty
anai gratuluje, pieknie sie prezentuje. 😅
wątek zamknięty
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna, taki malowaniec śmieszny 🙂
CzarownicaSa, na razie to szczypiorek straszny, takie typowe dziecko z pastwiska, tylko duże 😉
buyaka, 3 tygodnie temu. Nie spieszyło mi się, ale się trafił. A że papier super, zdrowiutki, do tego za sensowną cenę, to żal było nie skorzystac 😉
galopada_, dzięki, dołączyłam tym samym do właścicieli wielkokoni 😉 Jakie duży ma cudne jabłka! U nas większość koni jeszcze w trakcie zmiany sierści, nie wyglądają tak ładnie.
anil22, dzięki!
maiiaF, super, gratuluję decyzji co do powrotu do regularnych jazd.
Atea, dzięki, chłopak dziś miał pierwszy raz założony pas do lonżowania i nie zrobiło to na nim większego wrażenia. Zobaczymy, jak szybko nam pójdzie z robotą. A wasz przejazd fajny, świetnie sobie dziewczyna radziła z za bliskimi odbiciami 😉
wątek zamknięty
CzarownicaSa Dziękuję bardzo! :kwiatek: Z podopiecznych jestem szalenie dumna 🙂 Wiesz, ja na zawody wlaściwie nie jeżdżę, ale w siodle spędziłam mnóstwo dupogodzin mniej czy bardziej regularnie, więc wszystko przed Tobą 🙂
galopada_ Ależ on ma smakowite te jabłuszka  😜
maiiaF Powodzenia, spokojnie, małymi kroczkami wrócisz do dawnej sprawności jeździeckiej 🙂
anai Właśnie jestem w szoku i dumna z niej! Bo to podprowadzenie pod przeszkodę to w pełni moja wina, bo strasznie mnie "podniecały" oksery i double, jakbym co najmniej 150 cm skakała. To właśnie moje nienaskakanie wychodzi  😡 I trochę nieufność jeszcze do niej, bo jak kiepsko szło jej skakanie to chyba tylko baffinka może potwierdzić  😂 Na szczęście dziesiątki szeregów gimnastycznych zrobiło swoje, i proszę, radzi sobie nie najgorzej 🙂
Chodząc po parkurze zdałam sobie sprawę, że nigdy nie przejechałam, nawet treningowo, parkuru tej wysokości. Niskie parkury, pojedyncze wysokie - tak, ale parkurów nie. Takżeeee, nadrobię zaległości teraz  😁
wątek zamknięty
Atea  :kwiatek:

anai duże najlepsze! Mój ma wiecznie letnią sierść, bo nie zdarzyło mu się jeszcze nigdy zmienić jej na zimową  😁 Pare razy dostałam niemiłe pw, że wypuszczam golonego na śnieg i mróz! 😁 🤬


A ja dzisiaj spełniłam marzenie, które urodziło się ponad 3 lata temu  😍 ziomeczek jeszcze trochę w niedowadze po kastracji, wsiadłam po ponad miesiącu laby (a wcześniej w sumie tylko podjeżdżony był więc też żadna robota) i się zakochałam na maxa  😜 😜 😜

Błoto, kałuże, deszcz, nadmiar energii i cała aura ,,na nie", ale i tak jestem z niego na maxa zadowolona. Na koniec nawet kałuże były ok, mądry, skupiony, zupełnie niekonfliktowy  😍

ps.Jeszcze ja nierozjeżdżona, więc to też niczego nie ułatwiało  😁



wątek zamknięty
Atea gratulacje, fajnie to wygląda!
anai to jaki on wysoki jest? Piękny. 😍
maiiaf super uczucie tak wrócić po przerwie, nawet jeśli się telepie na wszystkie strony 😀 Pokazuj się, pokazuj.
wątek zamknięty
galopada_, a dopiero co był taki mały!  A tu elegancki 3 latek 🙂
flygirl, mierzony wczoraj na szybko, 173/174 ma teraz....
wątek zamknięty
anai, ano 😉

wątek zamknięty
Pojeżdżone, mam fotki z jazdy, ale mój M nie jest najlepszym fotografem połowa zdjęć poucinana.Albo od d*** strony 😵 Ale coś tam wstawie


Jednak nie ma to jak koniarz fotograf, przynajmniej wie jak co uchwycić  😁
galopada_ Ale fajny chłopak  😀
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
30 kwietnia 2017 19:17
anil22 ciesz się, że Twój z Tobą pojedzie. Mój to mnie odwozi a jak przyjeżdża po mnie to w samochodzie przed bramą siedzi.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna Też tak miałam, ale wszystko się zmieniło jak kupiłam swojego konia  😁
wątek zamknięty
Mój były jechał ze mną, szedł na pastwisko wołając konia zdrobniałym imieniem, karmił marchewkami, drapał i czyścił, upychał siano do siatki... Najlepszy rodzaj faceta koniary  😉
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
30 kwietnia 2017 21:17
Mój też był chętny, ale teraz ( po nagle j śmierci taty) nie mam go o co winić, kiedyś go wyciągnę 🙂
wątek zamknięty
flygirl Dzięki 🙂
galopada_ Ależ pomalowany fajniaście, podrzuć go proszę, jak się będzie rozwijał w jeździe 😀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 maja 2017 19:36
A ja weekend na wsi. Nadeszła wielka chwila, bo ze Złociszem znamy się od 10 lat, a pierwszy raz przeskoczyliśmy krzyżaczka 😀

Rodzinna mina:
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18193981_10208221080155753_3316073687103552943_n.jpg?oh=6735514e6677a5efa4b6f56c9280a9db&oe=597D89B9[/img]

Ogólnie koniury miały dziś humor pt "Bendem biegł. Nie przeszkadzaj", Halina tak samo, byleby do przodu.
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18193802_10208221111316532_5504154557770676448_n.jpg?oh=51f5dc421ed5a70de4cef7fc952bb284&oe=59753230[/img]

I uchwycony krzyżaczek 😀 Yep, ten koń chodził 140 😀 Yep, skaczę na nim 25 cm 😀 Yep, jestem zachwycona 😀
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18194071_10208220993433585_5873400925367879244_n.jpg?oh=ad4088a057af5f4256db3e41a442ad14&oe=597CF080[/img]
wątek zamknięty
Dostałam kilka zdjęć, więc postanowiłam, że może i ja tu coś dodam 😍 mój pączek czuł się dzisiaj jak gwiazda  😍

wątek zamknięty
Widzę, że wszyscy korzystają z długiego weekendu. U nas też pracowicie  🙂






wątek zamknięty
galopada_, ale fajny blondyn 😍
maiiaF, a jak tam zakwasy? 😁 Ja mam teraz po 2 tyg przerwy cyklicznie i cierpię.
Hermes, ooo, ja też myślę nad zrobieniem w końcu odznaki, bo kupa lat na karku, a nawet brązu nie mam 🤣 Ćwiczebny to też moja zmora, ale pomaga mi wyjeżdżenie regularnych dupogodzin w strzemionach i bez. Dramat dla pleców :P

Ja majówkę spędzam końsko i na luzie, koń mnie oszczędza :P Choć pod siodłem grzeczny, to chyba dzięki suplementacji dostał pałera i galopy to ma dziarskie. Stety niestety mam nowe buty i czapsy i łydki to mi żyją własnym życiem mocno 👀



wątek zamknięty
CzarownicaSa, no moja pod koniec totalnie mnie zlewała i walką było wjechanie na ścianę i jazda w tym kierunku, w którym to ja chciałam. No ale cóż, tak naprawdę jakby się mocno uprzeć to mogłam wrócić do jazdy po pół roku albo już ewentualnie roku, a nie 2,5, wiele mi się nie poprawiło i tak. Teraz mam za swoje 🤣

galopada_, Duży naprawdę duży! A rudy trochę dopakuje i będzie totalne ciacho :eomty327:

anai, Atea, dzięki. Plus jest taki, że przez ten czas przerwy jak już utykałam w necie, to starałam się też jeździecko coś wyciągać z tego. Okazało się, że było sporo drobiazgów, które całe życie robiłam źle, a trener nigdy uwagi nie zwrócił, bo na tym poziomie co byliśmy to z zewnątrz nigdy dramatu nie było. Na pierwszej jeździe już próbowałam coś ogarniać i jestem pewna, że gdybym wsiadła ot tak, to siedziałoby mi się zdecydowanie gorzej.

Atea, i gratulacje! Dla Ciebie i podopiecznych. Jak się zdecydujesz to pewnie szybko znajdziesz kupca na Cayenne, sympatyczna kobyła się wydaje 🙂

flygirl, no tak, uczucie nie do opisania (poza zakwasami, te to można opisać bardzo brzydko 😀iabeł: ). No niestety, na nieszczęście koni i trenerki, która będzie musiała się ze mną użerać, wielu rzeczy próbowałam, ale tego rodzaju radości nic poza jazdą mi nie daje 😀

budyń, o paaani, dopiero dziś zaczynam czuć, że nie umarłam 😂 Zostały mi już tylko na nogach. Jeszcze tego samego dnia, w którym jeździłam, musiałam gdzieś przywalić ręką. Już się następnego dnia bałam, że tak konia wyszarpałam bo mnie bicek koszmarnie bolał, patrzę a tam 3 giga siniole 😲

Wczoraj byliśmy na mini zawodach, dziewczyny i konie się spisały. Dziś konie odpoczywają, jutro idą na rajd a w czwartek jeżdżę ja 😍 🏇
wątek zamknięty
Widzę że majówka pełną parą, bez względu na pogodę 😀

Wróciliśmy z zawodów!! Będę odpisywać po pracy, a na razie wrzucę kilka zdjęć 🙂
Pojechaliśmy typowo treningowo, a wróciliśmy z II miejscem  💃  😅 Banderas pokazał top formę w niedziele  😍  Kucyk z białą dupką zrobił robote, uśmiechy na twarzach sędziów bezcenne  😁



wątek zamknięty
Dżastin Kucyś z białą dupką wymiata  😀 jest po prostu przeboski
wątek zamknięty
majek   zwykle sobie żartuję
02 maja 2017 10:39
Brzezinka, jak dobierasz kolory ciuchow do konskich szmatek? Chodzisz z bluzka po konskich sklepach czy z czaprakami po galerii handlowej ?  😍
wątek zamknięty
maiiaF Dzięki!

W końcu się wątek ożywił na majówkę! 😀
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2017 19:17
wątek zamknięty
galopada_ A Duży też po przerwie?

Dzisiaj niespodziewanie dostałam fotki z zawodów.



wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2017 19:29
Atea, mój Duży ma wieczną przerwę 😁 od 5 lat regularnie ,,pracuje" przez lipiec, sierpień i wrzesień. Resztę roku łazi po padoku, je i czasem jak się zbiorę w sobie to pojadę na spacer w teren 😁
wątek zamknięty
Strzyga taka powaga Ci nie przystoi  😁 ale fajny konieł, co z tego że 25cm, na razie 25cm 😁
Atea Fajnie latacie. Brdzo elegancko wyglądasz.
Galopada Dekabrysta? szałowe imię, jak na niego wołacie? A duzy nieźle dokazuje.  😁
Dżastin Gratulacje, piękna prezencja 🙂 Ale by Wam pasował frak w kolorze tej kurtki.
Brzezinka jak zwykle pięknie i kolorowo  🤔
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.