PSY

Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
03 czerwca 2009 13:44
My juz po wizycie u Weta. Melus ma ropne zapalenie skory. Dostal antybiotyk i przeciwzapalny w zastrzyku. W piatek powtorka z rozrywki i powinno byc dobrze.


matolstwo zawsze objawia się jednym: brakiem podstawowych wiadomości na temat posiadanej rasy ( kupno, branie ot tak, boładny/słodki itp)  oraz brakiem umiejętności pozwalających na właściwe wyszkolenie psa.


Yasmine nie chciałabym, żeby rozpętała się burza  😉 Myślę, że ile ludzi tyle zdań, niektóre będą pokrewne, niektóre skrajne. Stąd chciałabym wiedzieć, czym objawia się "matolstwo" bo może faktycznie tym, że nie bardzo można się z psem dogadać, jest nieposłuszny, tudzież wolno się uczy. Ostatnia przyczyna niezależna od nas (jak również to, że pies po przejściach), ale dwie pierwsze pewnie wynikają z braku porozumienia i niewiedzy.

Chciałabym uniknąć tych błędów stąd zanim się na takiego psa zdecydują rozpytuję, słucham ludzi, czytam i wyciągam wnioski. Najłatwiej powiedzieć, że wina leży po psa stronie bo właścicielowi trochę nie na rękę się przyznać do własnych uchybień albo po prostu niedostosowania temperamantu, charakteru psa do własnych oczekiwań. Ale przypadku Endurki nie znam więc nie mogę się wypowiadać.

Tak czy inaczej za opinie dziękuję  :kwiatek:

PS: Jeszcze niezła zagwózdka mnie czeka z hodowlami...którą wybrać. Na pewno bym chciała ze dwie najbliższe odwiedzić i porozmawiać z właścicielami.

Powiedzcie mi Kobitki jeszcze czy wszystkie psy w miocie po rodowodowych rodzicach mają rodowód (chodzi mi o dokument, nie o samo pochodzenie bo to jest oczywiste). Wyczytałam informację, że zarejestrowanych ogarów w Polsce jest 300 sztuk czyli cała reszta to nierodowodowe na logikę czyba, że naprawdę to taka rzadka rasa?
Nie wiem za dużo o ogarach ale mieliśmy kiedys gończego - też psa uważanego za łagodnego i inteligentnego. I taki był, spokojny, miły, mądry - do czasu. Nie wiem co się nagle stało, być może wpłynęło na niego po kilku latach to że wzieliśmy go jako dorosłego psa, ale nagle stał się agresywny.
Na początku do obcych ludzi, dzieci. Potem zaczął "wyżywać" sie na mnie. Miałam wtedy 6 lat, a on był dość dużym i silnym psem. Kiedyś wybił mi dwa zeby. Zawsze go broniłam, mówiąc rodzicom że to ja zrobiłam mu krzywdę a on tylko się bronił. Nie była to prawda, ale uwielbiałam go. Więc kłamałam i źle się to skończyło.
Miarka się przebrała jak napadł na moja mamę - osobę którą kochał, która go karmiła i spędzała z nim najwięcej czasu. Pogryzł ją tak, że wylądowała w szpitalu na chirurgii plastycznej. Poprostu odgryzł jej kawałek twarzy.
Pies niestety poszedł do uśpienia, taka była decyzja mojego taty, myśle że słuszna. Ja z racji swojego wieku i przywiązania do psa zostałam poinformowana że pies wpadł pod samochód.

Więc jak widać są różne psy, zawsze może sie trafić osobnik z problemami mimo że teoretycznie rasa bardzo fajna.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 czerwca 2009 18:27
Ruda 102  😉



zaba   żółta żaba żarła żur
03 czerwca 2009 19:23
Melus ma ropne zapalenie skory. Dostal antybiotyk i przeciwzapalny w zastrzyku. W piatek powtorka z rozrywki i powinno byc dobrze.


Biedny stwór!Zdrówka życzę!  🙂



Powiedzcie mi Kobitki jeszcze czy wszystkie psy w miocie po rodowodowych rodzicach mają rodowód


Tak,wszystkie psy po rodowodowych (hodowlanych) rodzicach otrzymują metryczki!
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
03 czerwca 2009 20:14
Zaba dziekujemy  :kwiatek:

Pan chory chyba nawet nie wie ze cos  mu jest, nie swedzi go, nie boli, tylko pancia go denerwuje bo ciagle oglada jego podwozie czy jest choc troszke lepiej 🤣 Dzis humorek dopisywal mu jak nigdy, na spacerze zaczepial kazdego i do kazdego sie cieszyl jakby byl to przynajmniej ktos z rodziny  🤔wirek:

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 czerwca 2009 20:35
zaba, A nie jest tak że nadprogramowe szczenięta z miotu nie otrzymują rodowodu mimo, że np. pochodzą od dobrych rodziców? Od znajomej słyszałam, ze takowa procedura czasem ma miejsce...
zaba   żółta żaba żarła żur
03 czerwca 2009 20:40

Pan chory chyba nawet nie wie ze cos  mu jest, nie swedzi go, nie boli, tylko pancia go denerwuje bo ciagle oglada jego podwozie czy jest choc troszke lepiej 🤣 Dzis humorek dopisywal mu jak nigdy, na spacerze zaczepial kazdego i do kazdego sie cieszyl jakby byl to przynajmniej ktos z rodziny  🤔wirek:



Całe szczęscie,że tak łagodnie i dzielnie to przechodzi!  🙂
Dla mnie nie ma chyba nic gorszego niż non stop srupiacy się pies.On się męczy i ja też!  😎



zaba, A nie jest tak że nadprogramowe szczenięta z miotu nie otrzymują rodowodu mimo, że np. pochodzą od dobrych rodziców? Od znajomej słyszałam, ze takowa procedura czasem ma miejsce...


A co masz na myśli pisząc "nadprogramowe szczenieta"?
Nie,ktos Tobie głupot nagadał,albo zielonego pojęcia nie ma!
Już od dobrych kilkunastu lat WSZYSTKIE szczenięta w miocie otrzymują metrykę po pomyślnym przeglądzie hodowlanym.
A wiecie ile osób jeszcze próbuje wciskac ten kit??

Jak mówiłam ze mój pies był ostatni z miotu (chyba 11) to się dziwli że ma rodowód.
zaba   żółta żaba żarła żur
03 czerwca 2009 20:55
A wiecie ile osób jeszcze próbuje wciskac ten kit??



To prawda,niestety...  😤
Jeżeli "hodowca" tak twierdzi to po prostu kłamie!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 czerwca 2009 21:21
No to jestem niedoinformowana, albo nie na czasie.
Bo słyszałam kiedyś, że w miocie musi być określona liczba szczeniąt, która może dostać metrykę rodowodową, a reszta pozostaje bez rodowodu. Dzięki za sprostownie 🙂

Ale dobrze, że się zmieniło na lepsze w tym kierunki=u. Bo tych opowieści co się nasłuchałam od osób, które mieli psa kilkanaście lat temu i nadal twierdzą, ze jest tak jak było...
ale Notarialana tak nawet na logikę, to byłoby bez sensu! Że niby dla tych ostatnich nie starczyło odpowiednich genów czy co?? Są jakeiś gorsze, ze Ci sami Rodzice a już dzieci bez papierów..

A ile ogłoszeń takich jest. "rodzice rodowodowi, ale ostatni z miotu wiec bez papierów"///
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 czerwca 2009 21:56
Też się zastanawiam nad sensem tego.

Jak dzisiaj pamiętam jak babka (znajoma rodziców) opowiadała mi, że mieli rodowodową sukę boksera. Miała szczeniaki (ileś lat dużo temu) i te ostatnie musiała sprzedać bez rodowodu. Cóż. Jak się człowiek zajmuje czymś, o czym nie ma pojęcia to tak jest.

A mi po prostu ostatnio ręce opadły...
Ojciec sobie wymyślił, że będzie hodował jakieś psy. I tak się mnie spytał czy rodowód psy dostają wraz z OSIĄGNIĘCIAMI na wystawach. 😵 Dodatkowo zaczął się wykłócać o to, że otworzyć hodowlę jest bardzo łatwo i że wystarczy jeden telefon do związku kynologicznego by zatwierdzić hodowlę danej rasy.

ale ja się tam psami nie zajmuję, więc nie wiem jak jest i się nie znam.
Seksta   brumby drover !
03 czerwca 2009 21:59
hah! A ja mam australian kelpie ............ze schroniska. 🏇
Moja suka jest identyczna, wyglad, wzrost, zachowanie, waga....WSZYSTKO 🙂 ehhh
zaba   żółta żaba żarła żur
03 czerwca 2009 22:00
Notarialna-zdecydowanie odradzam Twojemu ojcu hodowanie psów (czegokolwiek)!  😎  😉
To wszystko tak ładnie wygada,ale jest to duuużo bardziej skomplikowana procedura,że tak powiem...  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 czerwca 2009 22:39
zaba, Ja mu powiedziałam, ze jedyne na czym się w miarę orientuje to są koty albo rybki akwariowe . Więc niech się zajmie tym 😁
(Zresztą rybkami amatorsko ja się zajmuję 😉 )

Dodatkowo nigdy nie zapomnę jego oburzonej miny znawcy jak ciotka zaczęła się z niego śmiać. Przy niej też wygłaszał swoje mądrości. 😂
A ja mam dwa pieski, cocer spanielka Tośke xD i Owczarka niemieckiego Mishe 🙂

TOSIA:





MISHA:





ale Notarialana tak nawet na logikę, to byłoby bez sensu! Że niby dla tych ostatnich nie starczyło odpowiednich genów czy co?? Są jakeiś gorsze, ze Ci sami Rodzice a już dzieci bez papierów..




Też się zastanawiam nad sensem tego.


Złożenie było dość proste.
Chodziło o to aby ograniczać liczbę psów w miocie- żeby wymóc na hodowcach ograniczanie liczby psów do odchowania. Tym samym chciano odciążać suki hodowlane.
Wychować 8 szczeniąt a 12 to jest różnica.

Teraz już normalną czynnością jest dokarmianie szczeniąt od najmłodszego wieku, hodowcy mają inne podejście.
Wczoraj wieczorem miałam w domu przez chwilę szczeniaka wyżła niemieckiego (szorstkowłosy) ktoś go zostawił u hotelu dla psów i już nie odebrał  😵 - Na początku Evo strasznie się go bał, ale potem w domu sajgon miałam tak sie bawiły,
Bloom się wkurzał a Tacyt olewka, ale jednak 4 psy w 2 pokojowym mieszkaniu to dużo za dużo i tym sposobem wyżełek szuka nowego domu.

Był u mnie na placyku i sam zrobił tunel miekki, tunel sztywny i wlazł na palisadę zaliczając strefy, niczego się nie boi, lgnie do ludzi i b. lubi zabawy z psami, Evo przy nim to wypłoch. Uwielbia jeść jest śliczny i mądry.

Może znacie kogoś kto byłby zainteresowany maluchem?

Pozdrawiam















Trzecia fota prześwietna :kwiatek:
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 czerwca 2009 10:53
znacie moze jakies strony internetowe gdzie jest dokladnie opisane jak uczyc psa komend?z gory dziekuje
Moje psy to Emilii ,Iga,Wili i Jule ale Jule innym razem zdjęcie bo nie mogę znaleźć
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 czerwca 2009 17:34
Zabawy z kotem  🤣











Słotki psiaczek 🙂 ... a zwłaszcza na tym zdjęciu co się szczerzy do kota xD .... Moje psiaki też nie lubią kotów, chociaż z dwoma muszą dzielić podwórko xD






maluch znalazł nowy dom  😜 😅

ło mamo obledny 😜
zaba   żółta żaba żarła żur
05 czerwca 2009 10:22
polonez-klapiaczek przepiękny!!!  😜
Twoje Młode rośnie jak na drozdzach i jest rozkoszny!!!  😍
Moja głodna JaMaja:

zaba   żółta żaba żarła żur
05 czerwca 2009 12:17
AnetaW-boska paszcza!  😁

To i ja dodam Szczurki bo dawno ich tu nie było  😉

"zabawy" w wodzie:






i kilka z Prób Prac Wyżłów z Racotu  🙂







zaba masz boskie psiaki ! uwielbiam te psy 😉

jak myślicie czy ten kundelek z wyglądu jest podobny do jakiejś psiej rasy ? tylko jakiej ? koleżanka twierdzi że troche podoby do Goldena ale mi nie wygląda jakoś 😉 ciekawi mnie po jakich moze byc psach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się