Ogłowia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 czerwca 2017 17:06
Dotarły dziś do mnie moje nowe Pano-Markowe wodze 😍 Są faktycznie świetne! Skóra bardzo fajna, mocna, jednolita, widać że porządna po prostu, wykonanie też super, nie mam się do czego przyczepić normalnie 😉 Aż głupio wyglądają z moimi sprzączkami starymi (wysyłałam stare wodze, żeby mi sprzączki przełożył) i normalnie nie pasują do ogłowia starego 😁 No i czas oczekiwania w zasadzie żaden, bo dzień po dojściu paczki, facet do mnie dzwonił, że już gotowe ma 🙂 Chyba już wiem, gdzie kupię następne ogłowie...  😀iabeł:
Edit. A! I cena niższa niż za poprzednie płaciłam, które były ze skóry bardzo marnej jakości i do tego krzywo wycięte.
Edit2 Już wypróbowane 😉 Fajnie się w dłoni układają.
Ja dostałam tak samo szybciutko przedłużony naczółek. Robota rewelacyjna 🙂 Pan Marek jest naprawdę świetnym fachowcem.
Burza Przepraszam za taki długi czas odpowiedzi.
Moje ogłowie od p.Marka zrobione prawie dwa lata temu z profilowana, odpinaną na rzepy potylicą ściągniętą z Otto Schumachera.
draskaeb, cudowne! też mam ten system w starym ogłowiu 🙂
Jaka firma robi części do ogłowi oprócz Br/Premiere? Chciałabym kupić nachrapnik angielski symetryczny profilowany. Gdyby byl jeszcze lakierowany to już wogle super
malem, symetryczne ma w ofercie dyon i tattini. Daw mag też zrobi symetryczny. 
Anai dzięki, ale one właśnie wszystkie takie zwykłe i łopatologiczne w konstrukcji  🙁 a ja szukam czegoś takiego jak ma np. Anky lub PS of Sweden w swoich ogłowiach - eleganckiego i profilowanego no i najlepiej lakierowanego. Czyli pozostaje mi robienie na zamówienie? Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Coś takiego jak na tym foto.
Mam pytanie - czy w rozmiarówce ANKY nie ma ogłowi cob? A jeśli tak, to czy ten full jest duży?
Full jest średni, na pewno mniejszy niż Kieffer, Daw Mag i Dyon.
tulipan, Szymi jest raczej postury mojego Glorka, masz na niego fulla? Jak wypadają paski?
Wypadają w połowie, czyli tak jak być powinno. Czekam na fotki z zawodów to może będę mieć coś lepszego  😉


Kieffer dla porównania i kilometry pasków  🤣
[quote author=marlin1990 link=topic=39.msg2691449#msg2691449 date=1498316650]
Wigorr,Klopsik cieszę się, że nie skusiłam się na hanowera Premiera właśnie przez tą rozmiarówkę  🙄 kupiłam w bardzo okazyjnej cenie hanowera Kramera i okazało się, że zupełnie nie leży ten nachrapnik mojemu zwierzowi, chociaż jak dla mnie wyglądał bosko 😍 i tym sposobem znów jeździmy bez nachrapnika i chyba tak pozostanie, bo niestety nie mogę znaleźć nachrapnika, który odpowiadałby mojej księżniczce 😵


To mnie zmartwilas właśnie za mówiłam Premiere Dijon Full konia mam takie Cob na Full kurczę... 🙁
[/quote]
Jestem całkowicie rozczarowana Premierem 🙁 Twarda skóra,  pony za duże,  nijak mi nie pasuje do mojego ślicznego BRa  🙁 Także nadal SZUKAM nachrapnika hanowerskiego zapinanego symetrycznie po obu stronach. Może komuś wpadło w oko? Jak nie to chyba do Pana Marka się wybiorę i zrobię na zamówienie.
Klopsik, tattini ma nachrapniki symetryczne w przyzwoitych cenach.  Mam w sumie niepotrzebnego  Daw maga lakierowanego, cob, był na siwego (głowa mały full). Na obecnego mastodonta już nie pasuje niestety.
Klopsik, Masz kilka opcji z gotowców Busse lakierowany, Busse zwykły, znalazłam też Pffif Platinum, Dy`on też jest symetryczny i wcześniej wspomniane Premiere i Tattini. Daw Mag i Pan Marek to już czego dusza zapragnie  😉
czy ktokolwiek miał do czynienia z tym konkretnym ogłowiem od Pana Czarusia z allegro:

zależy mi na zwłaszcza na wykończeniu lakierka, jakości skóry i rozmiarze:

http://allegro.pl/oglowie-wodze-roz-full-i6884550651.html#thumb/3

:kwiatek:
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak wypada rozmiarówka Dy'on a? potzebuje coba szczupły pyszczek... i co do jakości to chyba nie mam co się obawiać,ale spotkałam się z opinia ze długo zajmuje "zmiękczanie" skory?
alexiss, mam Dy'ona rozmiar cob na folblucią, naprawdę drobną głowę. Konisko nosi zazwyczaj rozmiar duże pony albo mały cob.
Moje ogłowie ma już za sobą półtora roku regularnego użytkowania i wygląda bardzo dobrze. To porządna skóra oraz dobrze zaprojektowany i wykończony produkt - nie musi być mięciutki jak szmatka żeby nie obcierał 😉. Nówka bardzo sztywna nie jest, ale czujesz, że masz w rękach kawałek porządnie wyprawionej skóry.
czeggra1 - właśnie mam dylemat co za rozmiar powinnam wybrać, bo wszystkie coby jakie mam w nachrapniku wiecznie za duże i wszystko na ostatnie dziurki   🙄 ale myśle ,ze blizej nam do coba niż do fulla tym bardziej ze z tego co na forum piszą różnica jest ogromna między rozmiarami... ehh zwariuje  🙂
W moim Dy'onie nachrapnik jest zdecydowanie na drobniutki pyszczek. Mam model Anatomic z nachrapnikiem kombinowanym i konia z wyjątkowo filigranowym pyskiem. U drugiego z ogonów, który nosi cob Schockemohle, nie miałabym najmniejszych szans na dopięcie nachrapnika w Dy'onie (brakowałoby z dobrych kilka centymetrów).
alexiss, poproś może sklep żeby Ci wymierzył długość nachrapnika w interesującym Ciebie modelu.
[quote author=LuntPS link=topic=39.msg2691887#msg2691887 date=1498496066]
[quote author=marlin1990 link=topic=39.msg2691449#msg2691449 date=1498316650]
Wigorr,Klopsik cieszę się, że nie skusiłam się na hanowera Premiera właśnie przez tą rozmiarówkę  🙄 kupiłam w bardzo okazyjnej cenie hanowera Kramera i okazało się, że zupełnie nie leży ten nachrapnik mojemu zwierzowi, chociaż jak dla mnie wyglądał bosko 😍 i tym sposobem znów jeździmy bez nachrapnika i chyba tak pozostanie, bo niestety nie mogę znaleźć nachrapnika, który odpowiadałby mojej księżniczce 😵


To mnie zmartwilas właśnie za mówiłam Premiere Dijon Full konia mam takie Cob na Full kurczę... 🙁
[/quote]g

Jestem całkowicie rozczarowana Premierem 🙁 Twarda skóra,  pony za duże,  nijak mi nie pasuje do mojego ślicznego BRa  🙁 Także nadal SZUKAM nachrapnika hanowerskiego zapinanego symetrycznie po obu stronach. Może komuś wpadło w oko? Jak nie to chyba do Pana Marka się wybiorę i zrobię na zamówienie.
[/quote]


To ja chyba mam jakies szczęście, bo moje oglowie przyszło mieciutkie, na kobyle pasuje idealnie  💘 zakochana jestem w tym oglowiu na mojej myszce
alexiss Cob jest raczej mały... My mamy w stajni.... ale nawet na drobną głowę ciężko dopiąć nachrapnik - jest na ostatnią dziurkę.... Wykonanie jest serio super, ale jak dla mnie skóra... no taka gruba....
Szukam jakiegoś zjawiskowego oglowia w kolorze London/ tobacco w cenie do 600 zł. Oczywiście br juz obczailam, ale może jest cos jeszcze równie ciekawego?
kucyna , takie pewnie za ciemne?
Cognac
Trochę tak, ogłowi w ciemnym brązie jest masa, ale jasnych prawie nic. Jak są, to takie badziewiaki, ze aż wstyd. Niestety, od 10 lat szukam i pocieszam się badziewiakami.
kucyna, Stubben ma takie brązy dla każdego swojego produktu. Masz przykład na koniu tego najjaśniejszego już chyba 🙂

Z ciekawości poszukałam i trafiłam jeszcze na firmę Equesto. Słyszał ktoś o niej? I ogłowia 1, 2, 3, 4

Ooo i jeszcze HV Polo ma ciekawy kolor.

Butet też ma jasny brąz, ale już cena podwójnie wyższa. Daw Mag też ma jasny brąz w swojej palecie kolorów skór, a oni mogą zrobić na zamówienie co zechcesz 🙂
Jest tego trochę, pewnie jakby poszukać w zagranicznych sklepach to jeszcze więcej by tego było.
kucyna, - daw-mag robi w jasnym brązie i zrobi Ci co tylko sobie wymyślisz 😉 Świetne jakościowo i jasne brązy robi też equipe, dyon i silver crown, ale cenowo raczej drożej. Ja kiedyś byłam gorąco zakochana w ogłowiu br/premiere w jasnym brązie, ale za nic nie mogę go teraz znaleźć  🙄
Dzięki dziewczyny! Z Daw-Magiem mam do czynienia na codzień, mam puśliska i inne rzeczy w Londonie. Tu się rozbija o to, ze zjawiskowe znaczy z fajnym naczółkiem.... No a tu każda propozycja gola, łysa, taka grubo ciosana. A ja bym chciała kamyczki, a tu Daw-Mag mi nie pomoże. Stad chyba skończy się na br, chociaż zaintrygował mnie stubben. Jakiś sklep w Polsce go ściąga? Te oglowia ze strony wwr tez wyglądają na całkiem porządne i maja fajne nachrapniki.
Stubbena ściąga Arpav
kucyna, stubben ma świetne ogłowia, ale te z ładnym naczółkiem kosztują jednak więcej niż 600 zł.
kucyna, - naczolek zawsze można zmienić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się