Konie czystej krwi arabskiej

Ale za to ile frajdy dają te dupogodziny 🙂
My jesteśmy na poziomie "przedszkole" i zawsze będziemy, ale i tak każda zmiana ku lepszemu cieszy!  😅
Ech Murat czasami frajda, czasami łzy, pot, wku...
Sivrite kiedyś napisałaś ,że Tomaszewski miał rękę do koni..no i miał!!! MP 2017 klacz hodowli Damis rocznik mojego Siwaśka, więc się pewnie znają z padoku.. 😅
RatinaZ wku... czasem tak, ale to tylko motywuje, żeby następnym razem zrobić coś lepiej. 😉
Mnie wkurza zwłaszcza, jak nie wychodzi coś, co wcześniej wychodziło dobrze - no ale tak to już jest, raz lepiej, raz gorzej, ważne, żeby się nie zniechęcać, jak jest gorzej. 🙂
Alicja super się ogląda Wasz duet. Ładny progres, dobra współpraca (tak wnioskuję z relacji na FB), więc tym bardziej cieszy piękne zgranie.
Fun z jazdy musi być, a tutaj właśnie go widzę.
Ech Murat czasami frajda, czasami łzy, pot, wku...
Sivrite kiedyś napisałaś ,że Tomaszewski miał rękę do koni..no i miał!!! MP 2017 klacz hodowli Damis rocznik mojego Siwaśka, więc się pewnie znają z padoku.. 😅


Wiem, byłam, widziałam. :P To półciotka mojego Scara. Drugi był Zohar, hodowli Szpara, więc też fajnie. Trzeci Miryn, również polski, czwarta Miruna - półsiostra Mihraba i piąty Period. Więc wszystkie ukończone przejazdy są polskiej hodowli. I wszystkie są arabami, oczywiście.
Juniorów wygrał natomiast Amglez - NN. Piętnastoletni. Drugi Celtis (oo), trzeci Fuksuss (oo).
Dużo osób niepokończyło, aż 4 eliminacje za ruch w P - ja się na swoich 3 zawodach jeszcze w ogóle z taką eliminacją w P nie spotkałam. Pogoda zabijała, dzisiaj odchorowuję. Muszę filmiki pobuforować.

EDIT; Dopisek.
Kurczaki... nawet ZT były eliminacje...tzn ,że dobry poziom zawodów, czy słabe konie przyjechały?? A Pani Menager koń czemu odpadł??
Kurczaki... nawet ZT były eliminacje...tzn ,że dobry poziom zawodów, czy słabe konie przyjechały?? A Pani Menager koń czemu odpadł??


Nie odpadł, zrezygnowała.
Moim zdaniem bardzo słabe podłoże... Nie widziałam całości, tylko kilka fragmentów, ale to był żwir z kamieniami... A w lesie, dla odmiany, błoto i ślizgawica. I o ile błoto rozumiem, bo nie można przewidzieć dwudniowych deszczy, to te kamienie, żwir i gruz na pewno dobrze koniom nie zrobiły... WSZYSTKIE eliminacje za ruch, żadnej za metabolizm. Nie przygotujesz konie na coś takiego, chyba że kując kosmicznie drogimi wynalazkami. Nie wiem, czy bym chciała konia na coś takiego ciągnąć...
No, ale spora część dała radę i to z o wiele lepszymi prędkościami niż w zeszłym roku. Przypomnę - zeszłoroczny finisz seniorów na 15,8 km/h. W tym roku ostatnie konie finiszowały na 16,2 a pierwszy na 18,2
... WSZYSTKIE eliminacje za ruch, żadnej za metabolizm. Nie przygotujesz konie na coś takiego, chyba że kując kosmicznie drogimi wynalazkami. Nie wiem, czy bym chciała konia na coś takiego ciągnąć...
No, ale spora część dała radę i to z o wiele lepszymi prędkościami niż w zeszłym roku. Przypomnę - zeszłoroczny finisz seniorów na 15,8 km/h. W tym roku ostatnie konie finiszowały na 16,2 a pierwszy na 18,2

No tak widziałam te podkowy z jakiś stopów nie wiem czego co niektórzy kują konie na "P"  🤣 w imię zasady czego nie umiem to się w sprzęt wyposażę  :kwiatek:
Wrzucam ponownie foto, coś mam pecha do rozmiarów na forum 😉

Epikea  😍 😍 😍 czy on siwieje na zadzie? 🤔
on od zawsze jest w siwiźnie 😉 tzw księżycowy  😎


Postanowiłam trochę powyskakiwać z lodówki  🏇
na pierwszej focie ciąg
na drugiej ustępowanie - jakby ktoś twierdził, że araby nie mają obszerności wykroku  😁
Pięknie..BRAWO!!!!  😍 😍 😍 😍
Mój jak robi ustępowanie to na razie samym przodem 🤣
RatinaZ

bo w tym ćwiczeniu własnie najtrudniejsze jest uruchomienie zadu i wlasnie o to w nim w chodzi 😉
Fajnie aktywizuje zad, koń zaczyna wkraczać pod kłodę, pchać się.

Jeszcze jedno foto, za naszą mimikę powinna być osobna nagroda 😉

Epikea wiem...ale nie wezmę bacika bo z tym bacikiem zatrzymam sie po 20km  🏇 więc cieszymy się nawet z małych rzeczy,zachęcając do dalszych aktywności  :kwiatek:
to musicie przepracować, koń nie może się bać bata ale to na pewno wiesz. Na ustępowania polecam pracę z ziemi 😉 żeby konisko ogarnęło, że "koń przedni" i "koń tylny" ustępują jednocześnie.
Btw ustępowania w galopie też są fajne  😁
Epikea, miło patrzeć na ujeżdżonego araba :kwiatek: I gratuluję dobrych przejazdów, N-ki to już nie byle co 🙂

Ustępowania to generalnie bardzo dobre ćwiczenia, bo pokazują faktyczną reakcję konia na łydkę przesuwającą i respektowanie pomocy.
Ustępowania w galopie to również świetne ćwiczenie - też dla jeźdźca na poprawę "usadzenia", ja ostatnio namiętnie je ćwiczę i widzę, że autentycznie zaczynam lepiej siedzieć 🙂
Epikea wcześniej nie zauważylam, że ma taką maść 😎 pięknie idzie tyłem przy ustępowaniu  😍 mojej zdarza się jeszcze "oszukać" ale jest coraz lepiej, u nas to świetne ćwiczenie żeby koń zwracał uwagę na pomoce- lewa/prawa, ruda preferuje jedną stronę i najchętniej wykonuje wszystkie ćwiczenia w jedną stronę, czasem mimo odwrócenia pomocy 🤔wirek:
Koń przez rok przeskoczył mi 2 rozmiary łękiem  🤔 wczoraj wymieniłam łęk w wintecu z czarnego na czerwony, jestem w szoku, na szczęście ujeżdżeniówka nadal leży dobrze- tylko futro poszło w odstawkę, mam nadzieję, że szerzej już nie będzie, bo zacznie nam brakować możliwości 🤔.
Mój koń polubił i nabrał pewności w skokach 😍
to musicie przepracować, koń nie może się bać bata ale to na pewno wiesz. Na ustępowania polecam pracę z ziemi 😉 żeby konisko ogarnęło, że "koń przedni" i "koń tylny" ustępują jednocześnie.
Btw ustępowania w galopie też są fajne  😁

Wiesz co ja nie wiem czy jest to kwestia strachu..raczej kojarzenia bacika z pędzeniem na oślep(taka powyscigowa pozostałość)...mam nadzieję,że kiedyś i ja ikoń zrobimy ładne ustepowania i będę się mogła pochwalić zdjęciami  :kwiatek:
Epikea wysyłam zdjecie ciągu trenerce  🤔 u mni etez sceptycznie podchodzą do ujezdzeniowych arabów 🙂

tymczasem Rigo pozdrawia a pogoda nie rozpieszcza ...

Jakby ktoś się jeszcze nie natknął, relacja z MP w rajdach 😉
http://endurance.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=921:jest-lepiej-mistrzostwa-polski-w-dolinie-gawora-relacja-izabeli-draby-&catid=82:zawody-2017&Itemid=83
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 września 2017 20:59

W wieku 27 lat odszedł Wachlarz
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 września 2017 21:25
Coś wiadomo na temat mistrzostw w Michałowie? 👀
listy startowe sa na fanpejdziu tego Klubu Pułku michałowskiego

szalu nie ma delikatnie mówiąc 😉

W wieku 27 lat odszedł Wachlarz


Bardzo smutna wiadomość 🙁 Przepiękny koń z niego był...
Jeszcze smutniejsze jest to ,ze z rodu Krzyżyka został tylko Forman, bo niestety drugiego po Wachlarzu  i to z tej samej matki co Pogrom, ktoś pozwolił, lub kazał wykastrować  🙁
Jeszcze smutniejsze jest to ,ze z rodu Krzyżyka został tylko Forman, bo niestety drugiego po Wachlarzu  i to z tej samej matki co Pogrom, ktoś pozwolił, lub kazał wykastrować  🙁


Mówisz o Poligonie? Wycięty jest?
[quote author=titina link=topic=752.msg2713160#msg2713160 date=1505592704]
Jeszcze smutniejsze jest to ,ze z rodu Krzyżyka został tylko Forman, bo niestety drugiego po Wachlarzu  i to z tej samej matki co Pogrom, ktoś pozwolił, lub kazał wykastrować  🙁


Mówisz o Poligonie? Wycięty jest?
[/quote]

No niestety, wielka szkoda, kapitalny koń , bardzo dzielny i wytrzymały, do tego polski rodowód . Ciekawa jestem kto dał zgodę na kastracje tego ogiera ?
a ogier Wasyl?
No niestety, wielka szkoda, kapitalny koń , bardzo dzielny i wytrzymały, do tego polski rodowód . Ciekawa jestem kto dał zgodę na kastracje tego ogiera ?


Może go po prostu sprzedali w prywatne ręce? Tak samo, jak wykastrowany jeszcze w hodowli Boreas, który teraz biega rajdy. Może to jakiś ich kruczek, że sprzedają, ale tylko po zwałaszeniu?
[quote author=titina link=topic=752.msg2713204#msg2713204 date=1505631309]
No niestety, wielka szkoda, kapitalny koń , bardzo dzielny i wytrzymały, do tego polski rodowód . Ciekawa jestem kto dał zgodę na kastracje tego ogiera ?


Może go po prostu sprzedali w prywatne ręce? Tak samo, jak wykastrowany jeszcze w hodowli Boreas, który teraz biega rajdy. Może to jakiś ich kruczek, że sprzedają, ale tylko po zwałaszeniu?
[/quote]

Zastanawiam się , kto pozwala na sprzedaż tych ogierów, szczególnie, że są to ostatnie egzemplarze, z umierających, ale jakże cennych linii ? Jeżeli jest taki kruczek, że nowy właściciel musi wywałaszyć,  to ktoś kto to wymyślił powinien stanąć pod ,,murem" , bo jest to działanie na niekorzyść państwa polskiego  . Osobiście sprzedając takiego ogiera, zapisała bym w umowie , że zabronione jest kstrowanie, i zostawiła bym sobie możliwość krycia np do 10 klaczy rocznie. A tu taki babor :/ Aż wierzyć sie nie chce, że to jest robione tylko z głupoty ??? !!!! Patrząc na to wszystko co sie dzieje, mam nieodparte wrażenie, że  ,,ktoś" przy pomocy głupich polaczków , wykłada , a właściwie już wyłożył , bardzo dochodową , następną gałąź gospodarki  :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się