Bryczesy

Dotarły moje bryczesy z RC Champion. Wyglądają fajnie i jak założyłam je na tyłek to rzeczywiście wygoda niesamowita, tylko muszę wymienić jednak na M. W S się mieszczę ale z powodu tego, że w tym modelu nie ma gumy w pasie tylko tak jak w "zwykłych" bryczesach - suwak i pas ze szlufkami, ten suwak właśnie delikatnie mi się "rozchodzi" i wygląda nieestetycznie. I uwaga: w zdjęciach netowych ten model ma tylko silikon a lej jest materiałowy (czyli z tego samego materiału co reszta bryczesów), natomiast w realu mam lej z takiego zamszyku cienkiego i bardzo elastycznego i na tym ten silikon.
http://www.rcchampion.com/bryczesy/bryczesy-damskie-jasmina
Koniecznie pisz jak już potestujesz.
Bardzo mi się podobają ale się boję że:
a) będą mi się zsuwać z tyłka
b) są takie jak jakieś gacie z lajkry
c) będzie mi wystawał brzuch i boczki🙂
kotbury z tyłka to nie ma szans żeby coś ci się zsunęło, one są dopasowane a przy tym bardzo elastyczne, że wszystko ci przylega idealnie i nic się nie ma prawa przesuwać. Ta "lajkra" to jest bardzo gruba i matowa, nie tak jak w legginsach do ćwiczeń. Natomiast no trzeba się liczyć z tym, że one przylegają do ciała mocno i przez to uwidaczniają wszystko, no tak właśnie jak w legginsach.
Ja również jestem posiadaczką RC Champion.
Dla mnie niestety również cena nie jest równa jakości.
Mam 2 pary od niedawna, ale już zaczynają się mechacić.
W jednej parze puściła mi gumka od pasa - dziura na całą pięść-  a zauważyłam już ją po drugim włożeniu więc trochę tak średnio jak za bryczesy za ponad 300 zł ( oczywiście wadę da się  zaszyć na szwie i nie będzie śladu).

Dla mnie nr 1 to Pikeur  !
Ja również jestem posiadaczką RC Champion.
Dla mnie niestety również cena nie jest równa jakości.
Mam 2 pary od niedawna, ale już zaczynają się mechacić.
W jednej parze puściła mi gumka od pasa - dziura na całą pięść-  a zauważyłam już ją po drugim włożeniu więc trochę tak średnio jak za bryczesy za ponad 300 zł ( oczywiście wadę da się  zaszyć na szwie i nie będzie śladu).

Dla mnie nr 1 to Pikeur  !


I nie zareklamowałaś ich...?
Dziewczyny, wystawianie w ten sposób opinii jest po prostu nie fair... Nie mam zamiaru tych bryczesów reklamować, ani bronić, mnie się sprawdzają bardzo dobrze. Ale tu się komuś mechacą od pierwszej jazdy, komuś się szwy rozłażą, Tobie, Paulek, przy DRUGIM założeniu oderwała się guma w pasie. I tego nie reklamujecie po prostu?
Bogowie, ile ja już powinnam wystawić minusów różnym sklepom, zamiast napisać i poprosić o naprawdę błędu...
Niereklamowanie takich ubrań jest proszeniem się o dostawanie takich wadliwych produktów w przyszłości. Bo skoro nikt nie reklamuje, to normalne, że producent będzie nadal sprzedawałam takie ciuchy. Specjalnie, lub po prostu z niewiedzy, że występują jakieś wady fabryczne.
Sivrite, jak ktoś ma czas to moze się w to bawić. Ja walczyłam 3 miesiące z reklamacją termobutów, chyba MH. Usłyszałam że skoro pękły to znaczy że je źle użytkowałam :P
ja osobiście uważam, że jeśli już się tyle kasy płaci to takie opinie nie powinny mieć miejsca... w tak jak mówi xxagaxx , nie każdy ma czas na formularze, wysyłki , telefony i kłótnie a szkoda że przez to trzeba przechodzić, bo wkońcu każda choć trochę szanująca się firma takie reklamacje powinna uznać od ręki i przeprosić.. może jestem za bardzo krytyczna, ale za dużo nieprzyjemnych tego typu sytuacji miałam  🙁


edit. źle się wyraziłam, nie opinie są nie na miejscu , tylko raczej sytuacje które je wykształciły
Aga, Alexiss, oczywiście, że o wiele lepiej by było, gdybyśmy po przekroczeniu jakiejś magicznej kwoty nie musieli nic w życiu reklamować, bo produkty byłyby idealne.
Jak napisałam na poprzedniej stronie, przez te "telefony i kłótnie" w związku z reklamacją, często cierpią te porządne firmy. Bo są przygotowane na możliwość reklamacji, wiedzą, że czasami wkradnie się jakiś błąd, a ludzie nie zareklamują, bo poprzednie x firm leciało sobie w... kulki.
Ciekawią mnie te opinie, może to po prostu ja mam jakiś delikatny tyłek, który nie daje się we znaki bryczesom? 😀 Albo jakoś mało wymagająco dla nich siedzę/jeżdżę? Bo w życiu mi się żadne bryczesy nie zniszczyły po kilku tygodniach/miesiącach, a przez większość życia miałam jedną parę "at the time". Nawet bryczesy za 6 dych z Deca przeżyły u mnie 1,5 roku. 😀
Ja już od dawna nie kupuję nic z niższej półki. Miałam Horze jakieś, miałam Horkę i miałam Easy Rider by ES, wszystkie po kilku miesiącach wyglądało okropnie, skulkowione, ślady na kolanach. Mam teraz same Pikeury, Equiliny i Cavallo, bryczesy używane latami i wciąż żyją. Także, ja już dawno skończyłam testować inne marki, szkoda kasy.
Sivrite - nie reklamowałam. Pierwsze jakie dostałam były z wada i z innym napisem
Niż na zdjęciu. Zwrot sprawny, kontakt super. Mimo zapewnień o wysyłce bryczesow z napisem które zamówiłam to
Otrzymałam ponownie z Błędnym napisem. Nie chciało mi się już bawić w kolejne odsyłanie i czekanie na dostawę.
Odpuściłam już zwroty
Jest to opinia odnośnie bryczesow- z RC mam rownekz polara i jestem zachwycona🙂
Sivrite nie reklamowałam, gdyż kupiłam je nowe z metkami z ogłoszeń, bo ktoś źle dobrał rozmiar i były w fajnej cenie.
Witam 🙂
Na forum wpadałam już okazjonalnie od kilku lat, ale dopiero teraz zdecydowałam się na założenie konta. Od zawsze ciągnęło mnie do koni, nigdy jednak nie miałam okazji jeździć regularnie. Zdarzały się jazdy na lonży 1-2 razy w roku (a więc zbyt wiele się nie nauczyłam). Ale od pierwszego razu wiedziałam, że to moja pasja, nie na chwilę, a na dłuższy okres czasu. A więc po miesiącach upominania, proszenia, płakania, mama w końcu zgodziła się, żebym na wiosnę zaczęła jeździć i po następnych prośbach abym pojechała w wakacje na obóz. (w czerwcu kończę 16 lat, a więc należę raczej do młodszej grupy osób)
I tu pojawia się mój problem - przydałyby się bryczesy. Jako, iż jestem początkująca, nie do końca się w tej dziedzinie orientuję. Czytałam opinie na wielu forach, stronach itp., ale nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania. A więc:
Co wybrać jako pierwsze bryczesy? Wiem, że mój zapał nie wypali mi się po kilku jazdach/miesiącach
Lepiej od razu zainwestować w porządne, które długo posłużą, czy może najpierw kupić coś "na próbę"? (na początku jeździć będę prawdopodobnie 1-2 razy w tygodniu) I przy okazji jaką obrać sobie granicę cenową?
Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?
Jaki lej wybrać na początek?
I takie pytanie dodatkowe: czy jeździ/jeździł ktoś na oklep? Jeśli tak, co wtedy ubierać? O ile dobrze pmiętam, gdzieś przeczytałam, że od tego mogą niszczyć się leje, ale chciałabym zapytać osób doświadczonych.
Jeśli chodzi o zakup w sklepie stacjonarnych (a przy tym przymiarkę) mam w okolicy tylko decathlon i konik
Mam nadzieję, że jakaś dobra duszyczka mi doradzi 😉
Moje pierwsze to były jakieś tańsze Yorki z pełnym lejem materiałowym. Jak na tamtą chwilę, mało konkretnej jazdy, jak i brak konkretnych funduszy, to się super sprawowały i nic kompletnie im się nie stało. Miałam jeszcze ELT, to oprócz małej dziurki i lekko skulkowanego leju też nic im nie było. Jak je kupowałam, też w wieku 16 lat, to o takich wynalazkach, jak lej silikonowy to w ogóle się nie słyszało. Teraz już jak mam z silikonowym, to nie chcę mieć z materiałowym, ale chyba i tak, jakbym teraz zaczynała, to kupiłabym jednak na początek tańsze. Po ciuchbudach się przejdź, tam też można trafić bryczesy dobrych firm w zacnym stanie. 😉
Elleya, - jazda na oklep nie jest zbyt dobra dla końskiego grzbietu 😉 A spodni jakich byś nie miała, to będą po niej brudne zwyczajnie.
Polecam przejść się i pomierzyć bryczesy. Muszą być przede wszystkim wygodne, wiele tańszych firm ma leje z sztywnych materiałów - uważaj na takie, lubią obcierać i są niezbyt wygodne. Bryczesy powinny pasować do sylwetki, być elastyczne.
Elleya, ja mimo wszystko poleciłabym Ci celować w te lepsze firmy, choćby poszukać używanych Pikeurów/Eurostarów z pełnym lejem jeśli nie masz wystarczających funduszy na nowe. W ogłoszeniach tego pełno, a komfort jazdy i noszenia nie porównywalny z jakimiś szmatko-ciągutko-gaciami 😉
Po ciuchbudach się przejdź, tam też można trafić bryczesy dobrych firm w zacnym stanie. 😉
Hm, o tym nie pomyślałam. Jak będę mieć okazję to zajrzę gdzieś 🙂

Elleya, - jazda na oklep nie jest zbyt dobra dla końskiego grzbietu 😉
O tym wiem, jednak na obozie na który jadę będzie także jazda na oklep i chciałam dopytać. Jeszcze odnośnie takiej jazdy - lepiej wtedy ubrać bryczesy w których normalnie się jeździ, czy wystarczą/będą lepsze zwykłe leginsy? Bo w takiej sytuacji lej jest chyba niepotrzebny.

Elleya, ja mimo wszystko poleciłabym Ci celować w te lepsze firmy, choćby poszukać używanych Pikeurów/Eurostarów z pełnym lejem jeśli nie masz wystarczających funduszy na nowe. W ogłoszeniach tego pełno, a komfort jazdy i noszenia nie porównywalny z jakimiś szmatko-ciągutko-gaciami 😉
Co do funduszy, obecnie mogę przeznaczyć kwotę do 400 zł, ewentualnie trochę więcej jeśli jakość byłaby adekwatna do ceny. Nie wiem tylko czy od razu inwestować w coś porządnego, czy na pierwszy raz wybrać jednak coś tańszego, aby się "wczuć". W wątku dotyczącym promocji widziałam, że Eurostary w jednym sklepie są w tym tygodniu 50% tańsze, więc w sumie mogłabym złapać coś dobrego za pół ceny.
A co do leja - od razu brać pełny? Czy kolanowy? Przeczytałam już kilka(naście) stron w tym wątku i po Waszych opiniach wnioskuję, że pełny jest o wiele lepszy.
Właśnie tak to wygląda jak Puma pisze. Chciałoby się kupić coś tańszego, bo jednak 500 czy 600 zł na jakieś gacie na konia to sporo a koniec końców i tak się okazuje, że to pozorna oszczędność, bo jakość nieporównywalna, nie wspominając o komforcie jazdy.
Jak masz budżet do 400 zł to kup sobie porządnej firmy, będziesz na pewno zadowolona. Ja bym brała z pełnym lejem.
Elleya, - bierz pełny i właśnie euro-star/piekur/cavallo. Na oklep legginsy stykną i tak będą po tym koszmarnie brudne 😉
A jeszcze co do rozmiaru - czy jeśli przymierzę w sklepie i dowiem się jaki pasuje mi rozmiar z danej firmy, to mogę spokojnie zamówić przez internet?
Elleya, - pod warunkiem, że model będzie taki sam, to tak 🙂
W takim razie czeka mnie przymierzanie weelu modeli :'😉

Teraz przeglądałam różne sklepy i trafiłam na coś, co mnie zainteresowało. A mianowicie: "Posiadają trwały lej pełny z materiału McCrown." Google nie podał mi żadnej konkretnej odpowiedzi, więc zapytam jeszcze tutaj, skoro już tak wypytuję :P Opis dotyczy tych bryczesów. Wie ktoś może, co to za materiał? Pytam bardziej z ciekawości, bo nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Elleya, właśnie miałam Ci polecić Horse-Trade ze względu na 50% promocję na EuroStary. Porządne spodnie, mam pełno ES i Pikeur, są nie do zdarcia.
Do jazdy na oklep szkoda drogich bryczesów. Pomyśl nad zakupem jak najtańszych używanych w tym celu lub legginsy jak piszą dziewczyny z tym, że są cieńsze
Czy we wszystkich gripach Euro Stara ten grip jest w postaci takich drobnych, płaskich listków? Właśnie dotarły moje Carina grip i taki ten lej właśnie dziwny dość, mimo że same bryczesy są śliczne.
Nie wiem co uważasz za listek. Ja mam w Euro Starach takie jakby elipsy (spłaszczone kółka).


O takie coś. I to jest takie płaskie i w dotyku hmmm, mało przylepne. Czy to tylko takie złudzenie i w rzeczywistości dobrze się sprawdza?
Ja też mam bardziej elipsowy kształt. A co do klejenia się, to są raczej srednio trzymające.

Moja córka wybrała sobie legginsy covalliero emporia i zamówiłam jej w bergo. I peszek- po tygodniu dowiedziałam się, że muszę anulować zamówienie, bo wszystkie były z wadą fabryczną i je wycofali. W innych sklepach są, ale albo nie ma 176 albo cena 50 zł wyższa.

Edit. Jak sie bedzie uzytkowalo bryczesy o takim skladzie? Materiał: 72% Poliester, 20% bawełna, 8% elastan - Lej: 60% Poliamid, 40% poliuretan
marysia550, - skład nie mówi wszystkiego o materiale, tak samo jest "bawełna" i "bawełna", jedna dobrej jakości, wytrzymała i miękka, no i jest taka, co to po dwóch praniach nadaje się na szmatę co najwyżej 😉 Technologia splotu włókien i ich jakość robi kosmiczną różnicę.
larabarson, coś w tym rodzaju:

klik

nie potrafię wstawiać zdjęć inaczej niż do galerii

Ten silikon normalnie trzyma. Ja mam bryczesy tej firmy jedynie w wersji letniej i w lecie w nich jeździłam i trzymały.

Zimowe mam Pikeury, HV Polo i FB i one mają trochę inny silikon (takie grubsze kropki). Nie wiem, może on lepiej trzyma w zimie.

Niestety nie mogę polecić Equiline - silikon zaczął trochę odchodzić ....

Ja za wyjątkiem jednych już chyba mam tylko bryczesy z gripem. Zupełnie się przestawiłam z lejów.
Kolezanka mi mowila że w swoich silikonowych hkm z poczatku sie nie mogla od siodla odkleic i u niej w dotyku ten silikon byl miesisty bardziej. Ja mam w ES taki ksztalt kropek jak Dance Girl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się