M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ramires, - mi się mega podobają wrzucone przez Ciebie dywany 😀
Co do miejsca w kuchni, to niby można na małej przestrzeni coś ogarniać, ale wygodne to wcale. Za to się do dobrze sprząta i zmusza do przemyślanych zakupów - szczególnie, jak do kompletu ma się lodówkę podblatową 🤣 Wyrzucanie jedzenia mniejsze o połowę.
Ramires, u mnie też tak po 3 tygodnie się trzymają. Ale miałam kiedyś nadzieję, że da się w kuchni ziółka hodować w trybie długoterminowym (w większych niż sklepowe doniczkach oczywiście). 😉
Moja mama gotuje super wypasione rodzinne uczty a nasza rodzinna kuchnia to zaprzeczenie wszelkich teorii o ergonomii przestrzeni. 😉 Jedyne co, to nie ma opcji, żeby pomóc - tam się może kręcić tylko jedna osoba, bo inaczej grozi to wypadkiem.
Ramires, czad kuchnia, podoba mi się bardzo! A fotel Ikeowski czy po prostu w tym samym stylu, bo niedowidzę? 😀 ja się na ten fotel już konkretnie czaję, te z ikei są tak wygodne, że nawet spać w nich mogę, zwłaszcza z moim wzrostem 😁 a w dodatku teraz mają tyyyyyle kolorów 😍 pewnie i tak stanie na szarym 😉
zależy jakie zioła, ja cały poprzedni rok miałam piękne oregano i miętę 🙂 Bazylię w tym roku tez spróbuję
maiiaF dzięki 🙂 włącznie z fotelem wszystko z Ikei. Jest super wygodny, też mi się zdarzyło w nim drzemać. Według mnie najładniejszy jest ten zielony, ale materiał niestety łapiący kłaki, więc przy kotach odpadł  🙁

Dobra, wybrałam 2 i muszę się dzisiaj zdecydować po który jadę

http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/Thema-Mosaic-Szary/p/445677
[[a]]http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/Asos-Rosett-Be%C5%BCowy/p/461848[[a]]

Gdyby ktoś chciał wyrazić opinię, to niech się nie krępuje;p Z daleka bardziej podoba mi się Asos, a z bliska ładniejsze są wzorki Thema Mosaic. I bądź tu mądry
Kup sobie oba i zmieniaj co tydzień. 😉

Ramires mnie się bardziej podoba asos. Jakoś w nim te przetarcia i przebarwienia wyglądają bardziej celowo i artystycznie. Thema na zdjęciach wyglada trochę jakby był brudny (w sensie nie stylizowany, a faktycznie zmęczony zyciem)  :kwiatek:

Chyba nakłoniłyście mnie na samobieżny odkurzacz. Szkoda kasy z jednej strony, bo już zdażyłam nabyć nowy zwykły, który mniej wkurza (nie mam go gdzie trzymać). Tłumaczę sobie, że przy 3 kotach to chyba absolutne must have  🤣
Ja Ci polecam ten "moj", nie zabija portfela i jest naprawde swietny.

Ramires piekne te dywany!  😜
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
29 marca 2018 13:42
Hej wszystkim!
Od jutra dostaje klucze do mojej pierwszej kawalerki.
Moj narzeczony daje mi pole do popisu w kwesti naszego jedynego, duzego pokoju ale mam małą zagadke.
Pokoj całkiem spory z duzym oknem.
W chwili obecnej w kolorach czerwono bialym plus meble made in PRL 😀
Natomiast duzy pokoj od kuchni oddziela, nazwany przeze mnie pieszczotliwie kiosk.
Na nim jest boazeria.
I tu sie nasuwa pytanie, boazeria dosc ciemna, przywyklam do szarosci i bieli mojego obecnego pokoju. A do takiej boazerii nie mam pojęcia jaki kolor moze pasowac na sciany bo tej czerwieni i bieli nie zostawie.
Do tego chce wziac moje biale meble(łozko, komoda i biurko) oraz pare bialo czarnych bibelotów pokroju lustro, swieczniki itp itd. Na okno oczywiscie rolety.
Myslałam nad pasujacym kolorem do pozostałych scian.
Poki co nasuwa mi sie taki turkus-niebieski   konkretnie odcien Blue Velvet z Dekorala. Do tego te białe meble i reszta. Panele na podłodze są jasne wiec tyle dobrze.
Jak sadzicie? Moze podpowiecie co i jak?
Interesuje mnie styl skandynawski, lubie minimalizm i jasne przestrzenie ale ta boazeria ciemna troche to utrudnia.
Moze ktoś z Was ma jakis pomysł jak to ugryzc?
Za wszelkie sugestie płace złotem i miloscią <3
Załaczam zdjęcia.

smartini   fb & insta: dokłaczone
29 marca 2018 13:49
Imladriss, ale że wszystkie ściany na niebiesko? Czy ta boazeria? Bo się zgubiłam. Więcej zdjęć mieszkania by się przydało żeby cokolwiek doradzać 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
29 marca 2018 13:51
Imladriss, czemu nie chcesz pomalować boazerii?

Dziewczyny, ktoś malował bądź oklejal szafki kuchenne? Takie typowo jak ikeowskie, okleina drewnopodobna.
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
29 marca 2018 14:11
Nie nie, te 3 pozostałe sciany na niebieski turkus a boazeria chyba zostaje w tym kolorze.
Jak mam byc szczera, nawet nie pytałam czy moge ją pomalować.
Duzo z tym roboty? Z malowaniem boazerii?
Wtedy boazeria biało a reszta szarosc i git. Ale nie wiem czy moge, poki co wole jej nie ruszać.
Dlatego mysle czy by poki co jej nie zostawic w tym brazie a reszta scian na ten niebieski turkus.

Wrzucam ponizej zdjęcie scian pozostałych ktore chce pomalować na ten niebieski turkus.
A tamto wyzej z ta boazeria by ten kolor poki co został.

I zastanawiam sie jakby to grało ten niebieski, brazowa boazeria i białe meble. 🤔

smartini   fb & insta: dokłaczone
29 marca 2018 14:15
Wiadomo, to kwestia gustu, ale ja bym nie wytrzymała ze wszystkimi niebieskimi ścianami 😉 1, reszta na biały/jasną szarość. Boazeria albo na biało albo na niebiesko zamiast ściany, jeśli koniecznie ten niebieski chcesz mieć.
Wynajmujesz to mieszkanie czy kupione?
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
29 marca 2018 14:16
Własnie wynajmuje, jakby było moje zaraz by boazeria była biała.
Dlatego pytam o sugestie kolorów pasujacych do tej boazerii.
Najchetniej strzeliłabym tam szarosci ale nie wiem jak szarosc do takiego odcienia drewna 🙁

Chyba najprosciej byłoby zapytac jaki kolor scian pasuje do tej ciemnej boazerii, która jest tylko na tej jednej krótszej scianie. Reszta jest normalna ze tak powiem.
Uwzlędniajac ze mam białe meble ktorych sie nie chce pozbywac.

Edytuj posty!
Z malowaniem boazerii trochę zabawy jest, bo najpierw trzeba ją dobrze zeszlifować. Sądząc po kolorze jest pokryta starym dobrym PRLowskim lakierem o słusznej grubości 😉 Ale warto poświęcić na to czas i energię.
Później można się już bawić w metamorfozę boazerii dość dowolnie. U mnie jedna ściana dostała kolor błękitny - pokryta za pomocą gąbki zwykłą farbą do ścian (chyba Dekoral? już nie pamiętam), drugą ścianę zabejcowałam na ciemno.
I cieszę się, że nie usuwałam boazerii, bo daje przyjemne ciepełko, ogólną przytulność w sypialni. Co więcej w odległym planie mam dodanie kiedyś jeszcze fragmentu drewna na trzeciej ścianie.  


PS. Moim zdaniem, jak najbardziej szarość do koloru "boazeria PRL" zdecydowanie pasuje. Ewentualnie jedną ścianę dałabym w kolorze niebieskim (dość konkretnym, intensywnym). Do tego białe meble oraz niebieskie (więcej) i brązowe (mniej) akcenty. 
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
29 marca 2018 14:45
Z malowaniem boazerii trochę zabawy jest, bo najpierw trzeba ją dobrze zeszlifować. Sądząc po kolorze jest pokryta starym dobrym PRLowskim lakierem o słusznej grubości 😉 Ale warto poświęcić na to czas i energię.
Później można się już bawić w metamorfozę boazerii dość dowolnie. U mnie jedna ściana dostała kolor błękitny - pokryta za pomocą gąbki zwykłą farbą do ścian (chyba Dekoral? już nie pamiętam), drugą ścianę zabejcowałam na ciemno.
I cieszę się, że nie usuwałam boazerii, bo daje przyjemne ciepełko, ogólną przytulność w sypialni. Co więcej w odległym planie mam dodanie kiedyś jeszcze fragmentu drewna na trzeciej ścianie.  


PS. Moim zdaniem, jak najbardziej szarość do koloru "boazeria PRL" zdecydowanie pasuje. Ewentualnie jedną ścianę dałabym w kolorze niebieskim (dość konkretnym, intensywnym). Do tego białe meble oraz niebieskie (więcej) i brązowe (mniej) akcenty. 




O,dzieki bardzo ze mnie dobrze zrozumiałas bo chyba troche za bardzo namieszałam. 🤔wirek:

Własnie najbardziej by mnie ta szarosc przekonywała ale nie widze zdjęc na necie z takim zestawieniem kolorystycznym. Wszystkie zdjecia w google szare sciany boazeria pokazują piekne białe szare boazerie a tu jest pies pogrzebany bo nie wiem czy moge tą sciane z boazerii przemalować. Wiec poki co zostaje ten brąz.
Jak masz zdjecia szarych scian z brazową boazerią prosze podeslij mi albo na priv albo tu.
Jeszcze mnie szmaragd kusi ale jasniejszy. Nie taki ciemny.
Byłoby dosc leśnie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 marca 2018 15:06
List do wynajemcy z prośba o odpowiedz czy mozesz ta boazerie malować i juz.

A co z meblami? One zostają?
Wystarczy wpisać w google i wyskakują inspiracje, drewno można fajnie wkomponować. Duży plus, że podłoga jest jasna. Ja bym bazowała w bieli, dodatki niebieskie i ściana drewniana.

Wszystkie zdjęcia ogromne.
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
29 marca 2018 16:41
Nie nie, meble swoje białe z ikeii przywioze do mieszkania.

Podesłalyscie fotki gdzie nie ma ciemnej boazerii, to ze jako biała dobrze wyglada to wiem.
A tu chodzi o to czy ciemna moze dobrze z szaroscią wyglądac.
Mamy szafkę rtv!
Te kolumny są do sprzedania (może ktoś chce?), bardzo dobre swoją drogą, ale teraz polujemy na niskie czarne głośniki, żeby pasowały do całości 🙂
Szafka jest rewelacyjnie wykonana, świetna jakość warta każdej złotówki.



I jeszcze takie (warto było czekać 6 tyg  :tanczacalinka🙂
Imladriss, taka rudość (boazerii) świetnie się komponuje z szarością, ale raczej grafitową lub stalową, ciemną, nie taką bladą jak podłoga.
Do tego biel - jak najbardziej.
Meise, ooo piękny mebel! Jak się te drzwiczki otwierają?
A głosniki mogę polecić jbl lsr 305, bo takie mam w domu :P Niskie, czarne i porządnie grają.
[quote author=budyń link=topic=7003.msg2770737#msg2770737 date=1522351991]
Meise, ooo piękny mebel! Jak się te drzwiczki otwierają?
A głosniki mogę polecić jbl lsr 305, bo takie mam w domu :P Niskie, czarne i porządnie grają.
[/quote]

Dzięki  🙂
Szafka otwiera się o tak:


Robiona na wymiar, żeby wszystko wlazło - wzmacniacz, plejak, winyle, no i żeby idealnie na długość ściany była  🙂

Ale tej jednej rzeczy nie przewidywałam, a cieszy mnie chyba najbardziej....  😁
Xiaomi ma NOWY domek! Precz ze stacją na widoku, yeah.


Co do głośników, to mój Niemąż ma już upatrzone jakiejś niemieckiej marki na M, także mu nawet nic nie sugeruje  😉 ale dziękuję za sugestię 🙂
Meise, ale piekna szafka. Cała ściana jest super 🙂
yegua, dziękuję  :kwiatek: a tak się mój żydził na nią  😎 a tera zadowolony. Ech, te chłopy...

Meise, wow, ale zmiany u Was! Super ta szafka! My też kupiliśmy w końcu szafkę rtv i wiszącą nad telewizor, ale nie tak spektakularne, jak Wasza. 😀
Ogólnie to chyba w końcu mogę powiedzieć, że urządzanie salonu dobiega końca. 😍 Chcieliśmy jeszcze stół z krzesłami kupić, ale jednak w pierwszej kolejności wolimy ogarnąć ogórdek, bo zeszłoroczne prace poszły na marne i trzeba wszystko zrobić od nowa.
Meise, wow, ale zmiany u Was! Super ta szafka! My też kupiliśmy w końcu szafkę rtv i wiszącą nad telewizor, ale nie tak spektakularne, jak Wasza. 😀
Ogólnie to chyba w końcu mogę powiedzieć, że urządzanie salonu dobiega końca. 😍 Chcieliśmy jeszcze stół z krzesłami kupić, ale jednak w pierwszej kolejności wolimy ogarnąć ogórdek, bo zeszłoroczne prace poszły na marne i trzeba wszystko zrobić od nowa.


My się musimy w końcu zgadać! Już kilka razy miałam do Ciebie pisać  🙂 dzięki  :kwiatek:
Pokaż zdjęcia jak dokończycie dzieła!

Słuchajcie, kupiliśmy sobie nakastliki z jysk (vedde), bo autentycznie mi się podobają. Ja pierniczę, MILIARD śrubek i innych elemencików, składanie jednego stolika trwa kilka h.....
Meise, tak daleko do siebie mamy, że nie możemy się spotkać. 😁
Jutro robimy drugie podejście do odbioru mebli z magazynu na Przemysłowej. Na stronie podana jest informacja, że sklep jest czynny do 19, więc przedwczoraj po pracy M. wsiadamy w auto i przebijamy się przez korki. Dojeżdżamy na miejsce a tam na tabliczce z godzinami otwarcia markerem przekreślona 19 i zmieniona na... 17:30! 😵 Jak pracujący człowiek ma to odebrać to ja nie mam pojęcia. Jutro jedziemy ponownie. Mam nadzieję, że panowie jednak będą pracować, bo inaczej chyba nie odbierzemy tych mebli...
mundialowa, może być różnie. Są Święta, wiele firm skraca czas pracy. Dla pewności chyba lepiej zadzwonić i się zapytać.
emptyline   Big Milk Straciatella
30 marca 2018 13:55
Ponowię pytanie, malował ktoś (bądź oklejał) szafki kuchenne?

Meise, super szafka!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się