produkty ANKY

emptyline   Big Milk Straciatella
22 marca 2018 13:05
keirashara, ba! Pewnie że tak. 🤣
tunrida, u nas rzadko jest elegancko. 😁
quantanamera, czy to tych padów są też owijki?
Czy aktualnie jest gdzieś promocja na anky? Przegapiłam w dobrym-koniu, jeszcze na początku tygodnia była...  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
23 marca 2018 10:48
Marti^^, w Karinie. www.sklepkarina.pl
[quote author=Marti^^ link=topic=202.msg2769093#msg2769093 date=1521801662]
Czy aktualnie jest gdzieś promocja na anky? Przegapiłam w dobrym-koniu, jeszcze na początku tygodnia była...  😵
[/quote]

Do jutra jeszcze -15% w GNL.
emptyline, niestety do limitowanych edycji nie wypuszczają bandaży 🙁 Szkoda, bo mi to sporo fajnych kolorów skreśla (na przykład cognac, chyba żeby do niego przypadkiem pasował Eskadronowy nougat, bo takie bandaże mam).
emptyline   Big Milk Straciatella
24 marca 2018 15:22
quantanamera, o nie, to nie chcę w takim razie. 🙁 Tak jak i Ciebie sam pad mnie nie bawi niestety, szkoda.
No i skończyło się rumakowanie  🏇
Night Blue VS rozlazł sie na szwach po 5ciu razach na koniu i leci do wymiany, pytanie czy kolejny nie skończy podobnie 🤔
Troche rozczarowujące jak na czaprak za ponad 200zl, stare Anki ktore mialam byly nie do zajechania  🙇
Ooooj, mam nadzieję, że to epizod, bo właśnie zdałam sobie sprawę, że tak się w sklepie zagadałam, że nie wzięłam paragonu. A jak nigdy płaciłam gotówką a nie kartą.
To zdjęcie spodu? dziwny kolor....
To zdjęcie spodu? dziwny kolor....


Chyba kurz i lampa błyskowa.

Weird... Moje mają się nadal świetnie. Bez problemu powinni uznać wymianę, oby drugi był udany.
Tak to spód przeschnięty po spoconym koniu + mocne światło, miał iść do prania, wywróciłam go na lewą stronę a tu taka niespodzianka 🙁 oby kolejny był już bez wad bo pad sie prezentuje bombowo tylko troche mnie nie stać na piękne jednorazówki 😉 W pasi koniku tez sie zdziwili takze jest szansa ze mi się trafił felerny
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2018 23:07
W którym miejscu są te rozprucia? Przy kłębie?
Kto ma fotkę light gold na gniadoszczu?  💘
Jak myślicie co zniknie pierwsze ze sklepów  w wersji DL light gold czy raisin???  🤔
Marzą mi sie oba.... ale stan konta się nie zgadza po operacji kobyły  😵
A ja dzisiaj prowównałam sobie moje Ruby i Piscine. I Ruby ma inny materiał niż Piscina. Piscina jest dużo grubsza i mięsista. Ruby dużo cieńszy.
vissenna tak z 10cm od strony kłębu i drugie miejsce tak z 15cm od tylu na tym samym szwie
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2018 21:17
Na moe to złe siodłanie. Kładziesz pad na płasko na grzbiecie, czy robisz "dzióbek" od strony kłębu?
vissennaDziubek? Pierwsze słyszę...  🤔 Nie robie dziubka bo:

A- na czapraku mam jeszcze mattesa,
B- po to pady są uszyte w anatomicznym kształcie żeby się dobrze na kłębie układały (a moja jakoś szczególnie wykłębiona nie jest plus rozlazł sie tez tam gdzie kłębu juz nie ma)

No chyba ze cale życie źle siodłam konia i właśnie mnie ktoś oświeci? Eskadrony i wszystkie inne firmy włącznie ze starymi ankami mi się nie rozlatywały a ten jeden czaprak tak wiec raczej bym stawiała na felerny egzemplarz a nie mój błąd w sztuce siodłania 😉
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2018 21:58
Większość siodeł obecnie w użyciu ma mniej lub bardziej elastyczne terlice, które "pracują" z grzbietem lekko się rozszerzając. Jeśli czaprak leży na płasko, to siodło zamiast z grzbietem, pracuje z czaprakiem i te napięcia niejako "rozrywają" czaprak na dwie strony oraz uciskają kłąb co jest bardzo niekomfortowe dla konia.
Da się konia dobrze osiodłać "z dzióbkiem" nawet z żelem czy misiem:

[quote author=Marti^^ link=topic=202.msg2770167#msg2770167 date=1522175898]
Kto ma fotkę light gold na gniadoszczu?   💘
[/quote]

Wstawiałam dwie strony temu. Marne z telefonu, ale kolor w miarę oddają.
nemaya, zawsze się robi dziubek. Nawet przed samym dociągnięciem popręgu trzeba sprawdzić, czy czaprak nie zjechał w dół i nie rozpłaszczył się na kłębie - a już szczególnie wtedy, kiedy pod siodłem leży Mattes (czy dowolna inna podkładka kładziona na czapraku). Każdy czaprak, anatomicznie uszyty, czy nie, będzie miał tendencję do tego, żeby rozpłaszczyć się na kłębie. Te naciski mogą być ogromne, takie właśnie, że porozrywają materiał na szwach (i prasują koniowi skórę na kłębie...).

Niezły patent wyspotowałam ostatnio na czaprakach pod siodłami WOW. Tam jest na górze sznureczek, który zaczepiamy o oczko na górze terlicy. Wtedy jest gwarancja, że materiał nie będzie opadał w dół, nawet przy niedociągniętym popręgu. Zobacz jak mocno saddlefitter unosi czaprak (prawie go wciska w siodło), mimo tego, że czaprak ma anatomiczne profilowane. Jeśli tak nie siodłasz - to warto to zmienić, bo różnica w komforcie konia w pracy będzie ogromna:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=120&v=MkXPKolqP9I
Ok zdecydowanie kupuję takie ujęcie sprawy, dzięki dziewczyny, jutro siodłam z dziubkiem, na pewno nie zaszkodzi! Natomiast wracając do padu- pooglądałam z bliska prawą i lewą stronę, jedna w stanie idealnym tak jak inne szwy, druga - jeden szew z dziurami i oczkami w materiale a reszta szwów też ideał. Zakładałabym, że jak sie rozlatuje przez przeciążenie to raczej symetrycznie i ta druga strona też by miała ślady 🤔
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2018 22:27
Nie ma niczego perfekcyjnego. Być może jedna strona była przeszyta w słabszej części splotu tkaniny i tam się rozeszła. To też dobrze obrazuje z jak dużą siłą działa siodło na płaską tkaninę i jak mocno może uciskać a kłąb bez "dzióbka" 😉
[quote author=SzalonaBibi link=
[/quote]

Wstawiałam dwie strony temu. Marne z telefonu, ale kolor w miarę oddają.
[/quote]

Dzięki, widziałam 🙂 miałam nadzieje ze ktos uraczy mnie czymś bardziej słonecznym, ale wiosna chyba o nas zapomniała  🤔 poza tym mój gniady bardziej z "jasno" gniadych niz ciemniejszych i nadal waham sie miedzy goldem a raisinem  😵
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 marca 2018 06:40
Myślalam, że mam deja vu, ale cofnelam się kilka stron w wątku i tez był poruszony temat, chyba identycznie  pękających szwów  🙄
Moon   #kulistyzajebisty
28 marca 2018 07:04
quantanamera, ooo, ciekawy patent! Trochę zabawy z wiązaniem i odwiązywaniem tego, ale dla komfortu pleców konia pewnie warto.
No i ja mam manię prześladowczo-dziubkową, jak widzę na jakiejkolwiek focie brak dziubka, to... swędzi mnie kark!  😁
nemaya, zawsze się robi dziubek. Nawet przed samym dociągnięciem popręgu trzeba sprawdzić, czy czaprak nie zjechał w dół i nie rozpłaszczył się na kłębie - a już szczególnie wtedy, kiedy pod siodłem leży Mattes (czy dowolna inna podkładka kładziona na czapraku). Każdy czaprak, anatomicznie uszyty, czy nie, będzie miał tendencję do tego, żeby rozpłaszczyć się na kłębie. Te naciski mogą być ogromne, takie właśnie, że porozrywają materiał na szwach (i prasują koniowi skórę na kłębie...).


Nigdy nie robiłam dzióbka i nigdy z tego powodu nic się nie rozpruło. Ale skoro brak dzióbka powoduje dyskomfort konia, naturalnie będę dzióbkować. Jeśli podkładka jest pod czaprakiem, czyli czaprak nie przylega do konia, dzióbek też jest potrzebny? 
trusia dobre pytanie, jak mam anatomiczny żel pod czaprakiem to na nim dziubka nie zrobie chociaz bym na glowie stanela (a z zelem jezdze)
Ja zawsze robię dziubek przy siodłaniu. Aczkolwiek takie miękkie pady i czapraki, jak właśnie Anky, czy np. Ascot lubią mi się kłaść po pierwszym kłusie. Nie leżą całym ciężarem, ale jakby nie było. I irytuje mnie to tak, że zsiadam, poprawiam, wsiadam i znowu to samo, a potem nie mogę się skupić, bo myślę tylko o tym, że koniowi czaprak naciska na kłąb i pewnie go uwiera. 😜 Sztywniejsze, takie cottony nigdy mi się nie kładą. Może z miękkimi trzeba mieć jakiś inny patent przy siodłaniu, żeby tak zostały, jak się je ułoży? 👀
Ja robię dziubek na żelu bez problemu. Mam top-gel veredusa z tymi kuleczkami, kładę pod czaprak. Fakt, że preferuje sztywne czapraki, ale te miękkie też się trzymają nieźle 😉 Z mattesem, tym bardziej puchatym (standard plus czy jakoś tak) też idzie dziubek zrobić.
OT: dzióbek czy dziubek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się