... ślub :) ...

warta2009, ja bym osobie towarzyszącej świadka nic nie dawała, ale to zależy od Ciebie 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2018 15:49
warta, zależy od Ciebie i w sumie relacji z tą osobą towarzyszącą. Jeżeli chcesz ją jakoś wyróżnić to może mieć korsarzyk, ale nie spotkałam się z czymś takim 🙂
warta2009, moja świadkowa też będzie mieć korsarz, ale narzeczonej świadka nic nie dajemy. 😉 Pomijając, że świadek też nie będzie miał w butonierce kwiatka, bo M. nie ma - i nam się nie podobają, ale to swoją drogą. 😉
Ja nie chciałabym, żeby mi jako osobie towarzyszącej wciskać dodatkowe ozdoby - tym bardziej, że totalnie mi się takie kwiato-bransoletki nie podobają 😉
Co to jest korsarz?
Idę w sierpniu na ślub, mój partner będzie świadkiem, państwa młodych nie znam - też wolałabym by żadnych ozdób mi nie wciskano.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2018 19:28
DeJotka, to właśnie ta kwiatowa bransoletka 🙂
safie dzięki 😉

Jak najszybciej da się zorganizować ślub cywilny? W wersji bez żadnego przyjęcia, sam 'goły' ślub?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2018 19:39
DeJotka, chyba minimum 31 dni
safie, dopłacając coś koło 40 zł można skrócić ten czas. Oczywiście jeśli są wcześniej wolne terminy.

DeJotka, my właśnie taki organizujemy, ale nie chcieliśmy skracać tego okresu, o którym pisze safie, choć pani w USC proponowała. Po znalezieniu przyjaznego urzędu wystarczyła jedna wizyta w nim, żeby załatwić formalności. A teraz, czyli nieco ponad tydzień przed ślubem wzięliśmy się za zakupy. 😉
Dzięki za info 😉
Gdybym miała brać ślub, to najchętniej właśnie szybko, po cichu,a rodzinę poinformować po fakcie.
DeJotka, ja właśnie coraz częściej żałuję, że tak nie zrobiliśmy...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2018 20:35
A ja się zastanawiam, czy są za długie nazwiska - ja mam nazwisko 4 - sylabowe, a P. 3. Dwuczłonowe to chyba będzie masakrycznie długie?
safie, Mama ma 7 I 10 literowe, nie we wszystkie formularze się mieści.
Patrz głównie na to czy nazwiska do siebie pasują. Koleżanka miała być Śmiechowicz-Półchłopek. Nie dość, że długie to niezbyt dobre zestawienie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2018 22:26
yegua, nazwisko P. do żadnego nie pasuje, albo właściwie to każde uczyni nieco zabawnym  😁
Ja jakbym miala mieć dwa nazwiska to miałyby razem 24 znaki...
Cricetidae, z imieniem czy same nazwiska? Nasze nazwiska mają po 7 liter, więc w sumie 14. Tylko mój M. ma imię na 6 liter, a ja na 10. 😵 Ale spoko, decyzja zapadła, nie żałujemy w sumie (jeszcze :hihi🙂. 😉
safie, A jakie nazwisko by Ci leżało? Twoje, męża czy łączone? Wybierz tak, żeby się dobrze z tym czuć.
Ja przy podwójnym miałabym 21 liter, za długie, więc wzięłam męża.
Doubler, same nazwiska, imię akurat mam krótkie. I oba kończą się na -ska więc w ogóle bez sensu. W pracy nadal mówią do mnie po panieńsku, do nowego jakoś się przyzwyczaiłam nawet i jest ok, ale początek był ciężki.
galopada_   małoPolskie ;)
26 lipca 2018 09:28
co robi się w przypadku niemieszczenia się w formularze? ja się właśnie mocno zastanawiam, bo imię i nazwiska dałyby mi 27 liter  😵
Doubler Nie robimy jednak, czyli tak jak było w pierwotnych założeniach.

Kurcze.. do ślubu zostało 22 dni  😲
Scottie   Cicha obserwatorka
26 lipca 2018 10:04
galopada_, zapytaj na dyżurze jakiegoś lekarza, który wystawia jeszcze papierowe L4- co on robi w takim przypadku 😉 Mnie się wydaje, że się po prostu kratki "olewa". Kiedyś robiłam przelew na poczcie właśnie na jakieś długie imię + nazwisko i się nie zmieściłam w rubryczkę. Pani na poczcie powiedziała, żeby pisać normalnie drukowanymi, nie koniecznie w prostokąciku 😉
Sivens, macie jakiś stres? U nas kompletnie nic i już nie mamy argumentów dla osób, które nas o to pytają 😵 (wcześniej było że studia nam zajmują całe myśli, ale po obronie już tego nie mamy jak wykorzystać :hihi🙂
Kurcze.. do ślubu zostało 22 dni  😲


Nam zostało 7 dni... 😎
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2018 14:55
[quote author=galopada_ link=topic=34.msg2798975#msg2798975 date=1532593701]
co robi się w przypadku niemieszczenia się w formularze? ja się właśnie mocno zastanawiam, bo imię i nazwiska dałyby mi 27 liter  😵
[/quote]
wychodzi poza wyznaczone miejsce 😉 Ja mam długaśne od zawsze, więc problem przerabiałam na wszystkie strony. Matka jak zobaczyła mój podpis, to się dziwiła, że można takie długie nazwisko zmieścić na tak małej przestrzeni.  🤣
mundialowa, toż to zaraz!  😲 😀 Aż mnie stres ogarnął, choć do naszego jeszcze ponad 10 miesięcy, ale dopiero co było półtora roku...  🙄

Ja dziś przygotowałam zaproszenia do druku - będziemy drukować wcześniej, póki mamy znajomości w punkcie ksero  🤣
m2nika, ja się zacznę stresować w przyszłym tygodniu, bo mam masę rzeczy do ogarnięcia, a główną z nich są moje buty - w żadne z eleganckich aktualnie nie zmieszczę stopy, więc czekają mnie zakupy. A że mój M. poszalał na zakupach i mocno zawyżył poprzeczkę, to nie mogę wyglądać gorzej. 😁
m2nika, u nas też - ledwo co dwa lata były, a tu trzy tygodnie, śmignęło to jak nie wiem... tyle że tak jak mówiłam, stresu zero, w ogóle do nas to nie dociera. 👀

mundialowa, powtórzę się, ale skoro podniósł poprzeczkę - korzystaj z okazji! 😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lipca 2018 21:14
yegua, początkowo chciałam zostawić swoje, ale jednak jak rozmawiałam ze znajomymi to zgłosiłam łączone, ale do dnia ślubu mogę jeszcze myśleć 🙂
Ja po pierwszym ślubie mialam dwa, które nie mieściły się do formularzy. Nie dosyć że imie mam długie, bo Aleksandra, to dwa, nawet niezbyt długie nazwiska tworzyły katastrofę. Łącznie miałam 19 znaków. I podpisując ważne dokumenty, umowy musiałam podpisywać się pełnym imieniem i nazwiskiem. KATASTROFA!
Teraz biorę jedno, któtkie. Życie trzeba sobie ułatwiać a nei utrudniać  😎!
Potwierdzam. Mam 2 nazwiska i żałuję. Po kilku latach spokojnie się przyzwyczaiłam do nazwiska męża i mogłabym mieć tylko takie. A ten pierwszy człon długi, plącze się tylko, przeszkadza. Niektórzy używają tylko pierwszego, potem ktoś myśli że ja to 2 osoby. Bez sensu. Pracę mam z ludźmi. Dzwonią, przekręcają OBA nazwiska. Totalny bezsens.
Żałuję że sobie zrobiłam dwuczłonowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się