LUBLIN i okolice

Idril w akacemikach UP na Felinie probowalas? to dalej od centrum ale z tego co kojarzę to czasami mieli kilka pokoi właśnie 'pod wynajem' z tym, że to pewnie zależy jakie jest obłożenie i ile studentów mieszka na stałe.
Nie wiedziałam, że UP ma osobne akademiki, dzięki! Zaraz podzwonię  🏇

Ascaia konferencyjne wychodziły po 140/ dobę niby nie dużo, ale jak doliczę kilka tysiaków za warsztaty to się robi pokaźna kwota 🙁 Wymagania mam jeszcze studenckie (czyli fajnie jak gdzieś w budynku będzie przyzwoita łazienka,  nie koniecznie  pokoju :P )

edit: Bez problemu w akademiku UP znalazłam, dzięki piękne Magdzior
Irdil No to super, tym bardziej, że je remontowali rok temu i częśc pokoi i łazienek jest naprawdę bardzo fajnych bo tam na Felinie czy tu w centrum? bo UP ma akademiki w dwóch miejscach, ja mieszkałam na Felinie (ul. Dobrzańskiego)
Jakiś Manhattan, nie wiem gdzie to jeszcze, na razie cieszę się, ze nie muszę spać na ławce w parku w centrum  😁 chyba gdzieś daleko, bo Google pokazywał coś ponad 10 km od miejsca konferencji...
Jak pisała Magdzior - Felin, Dobrzańskiego, wyjazd w kierunku Zamościa, rzeczywiście to już obrzeża miasta, ale nieźle skomunikowane. A gdzie masz konferencję?
Na Kryształowej chyba, jeszcze nie dostałam oficjalnego planu
Łooo mateńko, to masz praktycznie całe miasto do przejechania.
Ciekawe czy akademiki KUL w okolicy Kraśnickiej nie mają wolnych miejsc.
http://ds.kul.pl/zds/informacje/pokoje-goscinne/

A tutaj masz dosłownie rzut beretem od Kryształowej
http://www.kujawskarooms.com
Ascaiaakademiki u sióstr? Nieeee, nie wysyłajcie jej tam :p
Oj tam, oj tam 😉

No co tam komu pasuje. To może ta Kujawska. Bo jednak jechać z Felina na Porębę... szczególnie teraz przy remoncie Diamentowej, a bez dobrej znajomości miasta. No nie polecałabym.

Przyznaję, że strasznie mnie zaintrygowała konferencja na Kryształowej. Bo tam same bloki... Chyba, że to Sala Kryształowa w Agicie lub Dworku Arkadia. Ciekawość mnie zeżre. 😉
Az sprawdziłam skomunikowanie tych dwóch miejsc i w sumie to chyba nie jest tak źle bo 14 dojedzie się bezpośrednio:
Tyle, że w godzinach wzmożonego ruchu to nie jest 30 minut. 😉
Oj mamo, Lublin jest mały, więc ostatecznie zawsze i tak jest blisko z punkta A do punktu B. Ale skoro dziewczyna szuka (szukała) noclegu to dlaczego nie miałaby patrzeć na wygodę dojazdu. 😉
Jej jesteście kochane, że tak się martwicie  :kwiatek: dostałam dzisiaj maila i jednak konferencja jest nie w siedzibie firmy tylko w Victorii na Narutowicza, więc Google Maps mówi że bliżej 😉 i dopiero na 10, jak wyjdę o 5 z akademika to jest szansa że dotrę  🤣
Bliżej i dużo lepiej skomunikowane, tzn. więcej linii MPK łączących Felin ze centrum miasta. 🙂
Dzięki jeszcze raz, będę w razie czego w panice pisać jak już tam będę 13 czerwca  :kwiatek:
Jeszcze pytanie co warto zobaczyć po godzinie 18? Tyle trwają codziennie warsztaty, muzea to już raczej nieczynne będą, ale połazić gdzieś po mieście można
Od 13 do 18 czerwca trwa festiwal Dźwięki Słów - częśc wydarzeń biletowa, część wstęp wolny. http://www.dzwiekislow.pl
Otwarty jest już też Most Kultury http://ck.lublin.pl/2018/05/most-kultury-powraca/
W Centrum Kultury do tego wystawy i filmy.
Poza tym na pewno coś się dzieje w Centrum Spotkania Kultur i w Warsztatach Kultury.
Czy zna ktoś w Lublinie godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych? Konretniej chodzi o alimenty.
m2nika w sprawach rodzinnych polecam Panią Michalinę z kancelarii Aleksandry Kossakowskiej na ul. Skłodowskiej Curie.
Niestety nie pamietam nazwiska, prowadzi sprawę mojego wujka i wklada w to naprawdę sporo z siebie. W przeciwieństwie do jej szefowej  🙄
Przepraszam, że post pod postem, ale sprawa pilna.
Szukam domu  z garazem/  budynkami do wynajęcia dla dorosłych ludzi.
Do 1000zl
Woj. Lubelskie, im bliżej Lublina tym lepiej.

Prosze o pomoc bo moi rodzice nie mają sie gdzie podziać.
Czy może ktoś polecić dobrego fizjoterapeutę od kręgosłupa? 🙂
Gdzie w Lublinie znajde nocleg nie za miliony monet w pobliżu Hali Globus?
Dom Studenta Zaocznego
Ewentualnie pokoje hotelowe w innych akademikach na Miasteczku - trzeba dzwonić i pytać o konkretny termin.
Nie wiem jak akademiki Politechniki Lubelskiej.

W zależności gdzie jest granica "miliona" to jeszcze Hotel Logos.
http://hotellogos.lublin.pl/cennik-uslug-hotelowych/
Drodzy Lublinianie, wybieram sie do Lublina na piatek i sobote. Czy mozecie polecic gdzie nocowac (nie chodzi o budzet studencki) oraz co ciekawego zobaczyc w miescie/okolicy?  :kwiatek:
ekwan W Lublinie hoteli jest dużo, wszystko zależy od zasobności portfela. Polecam Alter 5*, ale to już ta najwyższa półka.
Do zwiedzania za to z mojej "bajki" to Majdanek, Muzeum pod zegarem, ciekawe podobno jest i muzeum cebularza, podziemia. A na pewno stare miasto, Zamek.
Dzieki  :kwiatek:
hotele lubimy male, klimatyczne. Fajnie, jak by mozna bylo przejsc na piechote do Centrum Spotkania Kultur.

A ten zamek zwiedza sie w srodku tez? Ile czasu zarezerwowac na to?

Jesli jeszcze macie porady gdzie milo i smacznie zjesc, to tez bede bardzo wdzieczna!  :kwiatek:
ekwan, Kardamon, Dymiona gęś, 2 pi er, Czarcia Łapa. Tak pierwsze co mi przyszło do głowy 😉

Jakby to była jakaś cieplejsza pora roku to bym polecała jeszcze ogród botaniczny UMCS, chociaż teraz może już być w ładnych kolorach jesieni😉
ekwan, a jak lubisz spędzać czas wolny? co Cię interesuje?
Czy hotel na obrzeżach czy lepiej w centrum? A może na Starym Mieście (jak wspomniany Alter lub Grodzka 20)

Muzeum na Zamku rzeczywiście warto odwiedzić. Uwzględniając Kaplicę św. Trójcy.
Jeśli lubisz nowoczesne wnętrza to odwiedź Centrum Spotkania Kultur, z wyjściem na dach włącznie (ogród, pasieka).
Pięknie prezentuje się w barwach jesieni Ogród Botaniczny UMCS oraz Skansen (Muzeum Wsi Lubelskiej) - są obok siebie.
Można przejść się szlakiem kultury żydowskiej - odwiedzić jesziwę, starą bożnicę, stary kirkut.
A tuż obok kirkutu Dworek Wincentego Pola.

Jeśli interesujesz się teatrem to jeszcze trwają Konfrontacje Teatralne > konfrontacje.pl
Jest też u nas wystawa o tematyce pro-kobiecej > http://ck.lublin.pl/wydarzenie/agata-zbylut-pancia/date/201810121200/

W piątek w CSK gra Krzysiek Zalewski
A w sobotę jest wernisaż plakatu na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego i spotkanie z autorem > https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/1220
Grupy rekonstrukcyjne w Lublinie ?
Zajmujące się okresem II wś i przyjmujace kobiety. Niekoniecznie kawaleria i konie, ale ogółem grupa zapaleńców. Lub różnego rodzaju fundacje, projekty na ten temat.
Jest coś takiego w ogóle ?
Chciałabym się zaangażować w coś co ma bardziej praktyczny charakter niż studia.
Czy mamy w Lublinie jakiś sklep indyjski albo z naturalnymi kosmetykami gdzie są indyjskie ziółka do włosów? Potrzebuję jedną odżywkę w proszku i nie bardzo mi się opłaca zamawiać, a nawet nie wiem gdzie szukać🙁
Jakas dobra strzelnica w Lublinie z fajnymi instruktorami, bezpieczna i z mozliwoscia wykupienia bonu/ karnetu jako prezentu?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 grudnia 2018 16:05
Rozumiem, że komercyjnie, mają być różne kalibry i po kilka strzałów z różnych jednostek tak dla frajdy? Jeśli tak to HNATOW szkolenia strzeleckie, strzelnicę akurat mają w Świdniku ale to rzut beretem a akurat Lublin niestety nie słynie z dużego wyboru strzelań komercyjnych 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się