żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

[quote author=avee link=topic=77.msg2841397#msg2841397 date=1548757777]
[quote author=Puma link=topic=77.msg2841379#msg2841379 date=1548755382]
avee, może potraktować to klejem do tkanin albo butaprenem? One są  elastyczne więc powinno zagrać  🙂


Klej do tkanin to chyba najlepszy pomysł. Ważne właśnie, żeby klejone miejsca nie zesztywniały czy nie zgrubiały. Dzięki 🙂
[/quote]

z butaprenem trzeba uważać bo on lubi pianki rozpuszczać, trzeba sprawdzić na malutkim fragmencie. Zdarzyło mi się coś nim załatwić już. Do skóry jest super ale syntetyki lubi zniszczyć 🙁
[/quote]

Dzięki za ostrzeżenie. Sprawa się rozwiązała jeszcze inaczej: napisałam o tej sytuacji na adres mailowy, który znalazłam na stronie Acavallo. Odpisano mi, że jeżeli żel ma więcej niż rok, to chętnie naprawią go za darmo, jeżeli pokryję koszty wysyłki. Mam już adres i wszystko ustalone. Cieszę się, bo reakcja Acavallo była bardzo szybka i "frontem do klienta"  😉 Lepiej jak zostanie to profesjonalnie naprawione, bo lubię ten żel, a bardziej less waste jest naprawa niż wyrzucenie tego i kupno nowego  🤣 A czy nie będą trzymać tam tego w nieskończoność i czy nie rozejdzie się znów - zobaczymy  😎
Mindgame
Dzięki ale potrzebuje czegoś mega cienkiego, mam dopasowane siodło (koń  jak ma odrobine za grubo/ciasno manifestuje dobitnie), anti slip i żeby amortyzowalo - takie rzeczy tylko w erze 😉
Epikea,
daj znać jak się spisuje tak cienka podkładka. Sama się nad nią zastanawiałam bo mam nowe siodło i chciałam, jak najmniej pod nie wpychać, ale te 2 mm mnie jakoś nie przekonują, że mogą amortyzować. To że antypoślizgowa to wierzę, ale co do amortyzacji to mam wąpliwości.. 🙂
Epikea mi tutaj polecono żel Akton, jako cieniutka i amortyzująca, bo też szukałam czegoś mega cienkiego pod dopasowane siodło. Ostatecznie kupiłam jednak Winderena Slim, bo w sumie cenowo wyszedł niewiele drożej od tego Aktona.
Słuchajcie, chodzi mi od kilku tygodni Winderen po głowie, ale bariera finansowa...  🙄 Jest coś, co podobnie zamortyzuje, dopasuje się do grzbietu i ewentualnie lekko odciąży też moje plecy?? Czy jednak warto przegłodować, odłożyć i tego winderena zakupić?
a.kaminska, ja uważam, że tak, warto.
Nie mniej jednak dobrze swoje zadanie spełnia też mattes,a kosztuje połowę mniej.
Wszystko zależy też od konia, na jednej kalczy Winderen działa cuda,bo jest ona miękka wtedy i czuć ogromną różnicę miedzy Winderen a mattes. A na wałachu moim to nie ma znaczenia, w obu chodzi podobnie.
Jeśli chodzi o moje plecy w Winderen nie bolą mnie.
a.kaminska, też mi chodzi po głowie ten Winderen (żeby już później przy kompletowaniu sprzętu dla konika nie buchnęło mnie wszystko na raz 😉). Zastanawiam się nad tym winderem bo podobno dba nie tylko o plecy konika ale też jeźdźca, a ja po ostatnich upadkach i wzroście liczby treningów do 6 tygodniowo zaczynam odczuwać swój kręgosłup po każdej jeździe. Dajcie proszę znać czy rzeczywiście warto się wykosztować i ta podkładka zrobi cuda dla konika i moim pleców? 😉
Gillian   four letter word
31 stycznia 2019 10:44
Moje plecy zostały uratowane Winderenem. NIC mnie nie boli. Konia ma bujającego, w skoku wywalającego, lędźwiowy aż trzeszczy. W futrze boli. W Winderenie nie boli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 stycznia 2019 10:49
Mnie plecy od jazdy nie bolą, ale czuję podczas jazdy, że łatwiej mi puścić własne napięcia w lędźwiach w porównaniu do futra czy żelu.
majeczka   Galopem przez życie!
31 stycznia 2019 21:42
Film ktory maja na fp porownujacy futra, zele i tą podkladke bardzo dobrze pokazuje różnice, mi pomogła jezdzic przy połamanym krętarzu. Na serio działa.
Dla koni też taka różnica?
Dla koni też taka różnica?


Tez mnie to ciekawi
Gillian   four letter word
01 lutego 2019 06:28
Wg mnie różnica jest odczuwalna. Nie na wszystkich koniach, ale jest.
Pewnie zależy od konia, ale np. mój zdecydowanie pokazał, że Winderen mu bardzo odpowiada. Jeździłam w aktonie i mattesie wcześniej i teraz w winderenie różnica w koniu jest spora. Dużo szybciej i chętniej się rozluźnia. Szczególną różnicę czuć w galopie- chętnie zostaje okrągły i lżejszy. Mam tą podkładkę mniej więcej dwa miesiące i powoli widzę też zmiany w umięśnieniu pleców. Także bardzo polecam 🙂
Pewnie zależy od konia, ale np. mój zdecydowanie pokazał, że Winderen mu bardzo odpowiada. Jeździłam w aktonie i mattesie wcześniej i teraz w winderenie różnica w koniu jest spora. Dużo szybciej i chętniej się rozluźnia. Szczególną różnicę czuć w galopie- chętnie zostaje okrągły i lżejszy. Mam tą podkładkę mniej więcej dwa miesiące i powoli widzę też zmiany w umięśnieniu pleców. Także bardzo polecam 🙂


Także , Polak potrafi  😀
I jeszcze jedna rzecz- rewelacyjny kontakt z klientem mają, aż miło kupować  😁
A jeszcze takie pytanie. Czy pod dopasowane pod konia siodło można śmiało wkładać? Chodzi mi o zmiane dopasowania siodła jesli wlożymy jeszcze podkładkę. Macie standardy czy korygujace?
Pod dopasowane wersja slim jest idealna.
Ja mam korygujące Winderena, fajne rozwiązanie.
Ja właśnie się zastanawiam, czy nie wymienić swojego comforta na slima, mam siodło bardzo dobrze dopasowane i chyba slim byłby lepszy dla nas.
No dla mnie raczej komfort bo dopasowanie siodla idealnie na mlodziaka jest nierealne. Musze obczaic czy ktos ma pożyczyć tego winderena i wtedy zdecydowac
majeczka   Galopem przez życie!
01 lutego 2019 14:02
W listopadzie dostalam do treningu konia ktory mial bolesne i pospinane plecy, byl jezdzony z odwrotnym grzbietem, zgrzytał przy siodlaniu i kładl uszy przy czyszczeniu, dostalam go wraz z osprzetem w tym zelem acavallo. Oczywiscie nie sama podkladka ale tez praca w dole, na lonzy itd udalo sie osiągnąć calkowity spokoj przy siodlaniu, zero bolesnosci w plecach i swietne rozluźnienie w dole plus dobra prace grzbietu. Takze na jezdzone przeze mnie konie działa.  Oczywiście nie jest lekiem na cale zło tego swiata ale z pewnoscia wspomaga dobra robotę.
Znalazłam Winderena za 200euro ale pytanie czu rozmiar 17 bedzie pasował pod siodło 17,5?
Mam Prestige top dressage 17'' ale z wymiarów wypada jak 17,5 i u nas podkładka nawet wystaje po 2cm z każdej strony.
Bo mam w sumie 17 i 18 do wyboru. A siodło 17,5. Napisano mi ,że  18 do siodeł od 17,5.
anil22, 18 bym zamówiła na Twoim miejscu.
anil22, w zależności jakie masz siodło. Ja mam 18" z krótkimi panelami i nawet 17 pod nią wchodzi - na styk bo na styk ale wchodzi. Natomiast znajoma pod siodło 17" ale mega wystającymi w tył panelami musi mieć 18".
Na razie mam z szerokimi i długimi panelami, ale mamy zamiar zmienić i nie wiem jak to będzie wyglądać.  Moze jeszcze się wstrzymam.
Potrzebuję podkładki pod siodło,, która wypełniłaby trochę tył, ale mega cienką z przodu - siodło z przodu bardzo dobrze leży i nie ma tam za bardzo miejsca na nic, tylko tył nie jest do końca w równowadze. Osoba sprawdzająca siodło poleciła mi podkładkę typu rakietka albo jakąś co jest bardzo cienka z przodu lub w ogóle nie ma przodu. Może ktoś miał taki problem i mógłby polecić mi konkretny model? 🙂 przeglądam różne w internecie ale to trudne zadanie  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się