prawko

Zgasnąc mógł wg starych przepisów (wiem, bo zgasł mi 2 razy i zdałam ), ale ponoc wg nowych już nie moze  🤔
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
18 czerwca 2009 12:12
Ja tez nie czaję dlaczego te światła stopu tak bardzo przeszkadzają. W Poznaniu 90 % kierowców stoi na hamulcu "nożnym" na światłach i nic w tym dla mnie dziwnego. Sama tak robię. Wolę to niż sytuację:
1. jak osoba przede mna zaciągnie ręczny a potem dwa samochody przejadą na światłach bo albo się co poniektórym zapomina że mają ręczny i ruszają na nim, albo zwalnianie ręcznego a potem wrzucanie biegu trwa wieki.
2. dojeżdżanie do świateł, puszczanie hamulca, a potem niech się kierowca za mną martwi że mi samochód powolutku stacza się dół a ja tego nie widzę.

Zdecydowanie bardziej na newry działa mi osoba jadąca 40km/h na lewym pasie bo za 8 skrzyżowań będzie skręcała w lewo.  👿
Światła stopu wam przeszkadzają?  🙄
O wiele gorsze są np. niebieskie halogeny aut jadących z przeciwka, oczywiście w nocy. To dopiero daje po oczach.

1. jak osoba przede mna zaciągnie ręczny a potem dwa samochody przejadą na światłach bo albo się co poniektórym zapomina że mają ręczny i ruszają na nim, albo zwalnianie ręcznego a potem wrzucanie biegu trwa wieki.
2. dojeżdżanie do świateł, puszczanie hamulca, a potem niech się kierowca za mną martwi że mi samochód powolutku stacza się dół a ja tego nie widzę.

Otóż to  :kwiatek:
A ja dzis odebrałam prawko i odrazu śmignełam do Kariny  😁
Help!!! Jak idę się zapisać drugi raz na egzamin to muszę mieć jakieś dokumenty?
Gallien   Un poco di zucchero
23 czerwca 2009 20:51
szepcik nie musisz mieć 😉
Jakiej kategorii prawo jazdy obowiązuje na quady?
A czy B?
wasia   Goniąc marzenia!
28 czerwca 2009 20:09
Dworcika
mi się wydaje, ze zdawanie prawa jazdy na quady nie zostało jeszcze wprowadzone... Mylę się?  👀
trzynastka   In love with the ordinary
28 czerwca 2009 20:28
Jakiej kategorii prawo jazdy obowiązuje na quady?
A czy B?

Uf na szczęście mnie się google nie zepsuło
http://www.frazpc.pl/b/194886
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
29 czerwca 2009 10:44
Ja wątek śledze od dawna, ale jako że "skończyłam" kurs i na egzamin się zapisałam- dopisuje się i tu  😀

Zostało mi jeszcze jakieś 4 godziny do wyjeżdżenia przed egzaminem..

Czy ktoś z Was zdawał wg nowych przepisów?
Wogóle zastanawiam sie czy ja sie w tym WORD'zie nie zgubie  😁
wasia   Goniąc marzenia!
29 czerwca 2009 12:32
Młoda
ja zdaję w piątek na nowych przepisach więc zdam relację  😉
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
29 czerwca 2009 14:17
To fajnie, POWODZENIA  😀
trzynastka   In love with the ordinary
29 czerwca 2009 19:17
Trzymam kciuki i opisz nam tu wszystko dokładnie 😀 :kwiatek:
Ja zdawalam n nowych przepisach,co chcecie wiedziec?
Dominika, właśnie!! Jak Ci poszło?? Pisz tutaj szybciutko 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
29 czerwca 2009 19:38
Ja zdawalam n nowych przepisach,co chcecie wiedziec?

wszystko  😜
Gallien   Un poco di zucchero
29 czerwca 2009 19:53
Losuje się 2 karty co trzeba pokazać pod maską i ze swiateł, ja wylosowałam klakson i swiatła postojowe 😀 niby po 25 minutach moze zostac egzamin zakonczony, ale gosciu mi napisal odrazu ze 45 min jezdze.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
30 czerwca 2009 11:08
Ja sie boje że nie 'wyczuje' samochodu.. Na kursie jeździłam tylko jednym  🤔
Jak wsiadłam ostatnio do mojego prywatnego to potrafiłam tylko cofnąć  😁
Zanim ruszyłam do przodu zgasł mi dwa razy.. Bo jakos dziwnie ma cofniety pedał gazu..  😵 I nie czułam kiedy dodawałam tyle ile trzeba..
Z kolei u rodziców w samochodzie zupełnie inaczej 'działa' sprzegło  😎
A ja sie przyzwyczaiłam do mojej eLki..

Ja chyba sobie przygotuje karteczke i napisze na niej : "Kochany Panie egzaminatorze, mam dzisiaj urodziny i naprawde chciałabym miec co opijac"  😎
wasia   Goniąc marzenia!
30 czerwca 2009 11:57
Młoda
ja właśnie przez brak wyczucia uwaliłam pierwszy egzamin. Na górce.... Największym banale gdy jeździłam na "mojej" eLce.
Więc jeśli masz możliwość i "ustronne miejsce"  😁 zgarnij rodziców i przećwiczcie min. ten element.  😉
Daglezja nie zdalam,bo L-ka wjechala mi gdy ja mialam pierwszenstwo i mi egzaminator zahamowal pierwszy  👿
Strasznie bylam wkurzona,bo naprawde przesympatyczny facet,a jak patrzylam na tych egzaminatorow,ktorzy egzaminowali o tej godzinie to az  😵

Wogole egzamin milam na 9,30 ,a wsiadlam do auta o 12,wiec generalnie bylo mi juz wszystko jedno.
Egzamin sie nie rozni w sumie niczym,jedynie tym,zekomputer  losuje Ci 2 pytanka( na jedno z silnika,a drugie ze swiatel) i na luku,nie mozesz wjechac na linie,bo juz jest koniec.
trzynastka   In love with the ordinary
30 czerwca 2009 13:03
na luku,nie mozesz wjechac na linie,bo juz jest koniec.

wg tego co w tych nowych przepisach jest napisane wydaje mi się, że żeby nie zdać musisz 2 razy najechać na linie.

2) Uzupełniono przepisy dotyczące „Zachowań osoby egzaminowanej świadczących o możliwości stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego” o zapis: „Dwukrotne nieprawidłowe wykonanie zadania ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu”. Oznacza to istotną zmianę w stosunku do dotychczasowych zasad zdawania na kat. B1 i B. Według nowych przepisów egzamin zostanie przerwany z wynikiem negatywnym po dwukrotnym, nieprawidłowym wykonaniu zadania egzaminacyjnego.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
30 czerwca 2009 13:05
ja 7go, mam egzamin i mam nadzieje że zdam, chociaz wiem że będzie ciezko na łuku i w miescie bo jezdze od kilku lat bez prawka i jednak mam już pewne nawyki...
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
30 czerwca 2009 13:42
Wasia chyba tak zrobię..

Ja mam teorie i praktykę razem, zaczynam o 15 i sie zastanawiam o której wsiądę do samochodu?

nesta ja tez zdaje 7  😀

A łuczek umiem, chociaż ostatnio nie wiem dlaczego najechałam na linie dwa razy  🤔wirek: gdzie nie zrobiłam tego nigdy wcześniej.. Także modle sie zeby nie mieć takich zapędów na egzaminie..
Gallien   Un poco di zucchero
30 czerwca 2009 14:06
No ja właśnie tez najechałam na linie na łuku, mimo że potrafiłam to zadanie perfekt, to źle sobei ustawilam lusterka i jechałam na "czuja". Za drugim podejściem ustawiłam tak jak być powinny wiec bezbłednie
A ja się wam nie chwaliłam - 14 lipca mam drugie podejście 😉 tym razem, oczywiście, zdam  😎  😂
Szepciku a kiedy się zapisywałaś?
A jakoś niecałe dwa tygodnie temu - ale miałam farta, bo pani w okienku powiedziała, że teraz niektórzy w związku z wakacjami zmieniają terminy, i można gdzieś wskoczyć, więc wskoczyłam 😉
No właśnie...ja nie mogłam zrozumieć dlaczego ludzie, którzy zapisywali się po mnie dostawali terminy dwu-trzydniowe..a ja prawie dwa miesiące. 17go września kończy mi się teoria....
15go lipca trzecie podejście..🙁
właśnie śmigam na jazdę, po 5-tygodniowej przerwie. Trzymajta kciuki 😉
A egzamin już za 3 tygodnie! 🤔 Wiem, że w porównaniu z Waszymi (niektórymi) kilkudniowymi terminami to kupa czasu, ale dla mnie po takim oczekiwaniu, nie chce mi się wierzyć, że to tak szybko zleciało! Pamiętam jak kombinowałam skąd wziąć kasę na kurs, jak śmigałam w śniegu na wykłady, jakby to było wczoraj.... 😉
wasia   Goniąc marzenia!
03 lipca 2009 09:51
Uwaga re-voltowicze!
Wasia ZDAŁA prawko  🏇  💃 😅

Trafiłam na ten sam samochód co za pierwszym razem (41) i pomyślałam sobie "Ocho.. to już był egzamin"  😉
Łuk perfekt.. no i ta nieszczęsna górka na tym nieszczęsnym samochodzie. Tak się zebrałam, ze ruszyłam z piskiem opon tłumacząc potem szanownej 41. "można było dzi*ko ruszyć?! Można?! " 😁
Na mieście 2 błędy. Raz nie zaużyłam skrzyżowania równorzędnego , drugim razem zmylił mnie samochód wyjeżdżający z prawej, który zatrzymał sie i stał  🤔 i tak myślałam co zrobić, myślałam i myślałam... aż zatrzymałam się na pasach  😵 😁
Samochód zgasł mi raz. Gdy skręcałam do ośrodka ruszyłam na strzałce, ale mi zgasła w ostatniej chwili, więc egzaminator mnie przytrzymał. Myślałam, ze negatyw na bank, ale facet był wyrozumiały i najwyraźniej rozumie problemy ze znikającymi strzałkami.  😉
Jeżdziłam 40 min. i bardzo szybko mi zleciało.

Teraz już tylko pozostaje mi sprawdzanie na stronie czy dotarły dokumenty tak? Nie musze nic załatwiac w ośrodku?

Powodzenia wszystkim zdającym i dziękuję za trzymanie kciuków  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się