ciąża, wyźrebienie, źrebak

w tym roku wysyp ogierków, u nas na trzy... trzy 😵 😁 tajnaa trzymam kciuki za klaczuchę!
elita17, widzę, że masz podobne szczęście  😵 😎 :emot4:
borkowa. no niestety, ale chyba coś w tym jest, bo zdecydowanie przewaga męska - czyżby jakaś wojna się szykowała  🤔

jedyny plus to przynajmniej chłopaki razem rozrabiają    😂 🏇
chłopaki w akcji
brudasy
gruby
U mnie też ogier, ale ja błagałam o ogiera :P Mam dosyć klaczy xD no chyba, że by była potem do hodowli, ale nie w tym przypadku :P
czekamy jeszcze na kucyka co się wykluje...
a jak u was z rujami jeśli macie nieźrebne klacze ? moja już miesiąc u ogiera i du...sza ... dalej zimuje.
Moja była badana w piątek i niby za około dwa tygodnie.
26 będę ją podstawiać jeszcze raz do sprawdzenia.
Na razie nie było widać ani pół oznaki rui więc trochę się denerwuję że przegapimy.
My już od 40 dni  w ciąży  💃 w tamtym roku 6 inseminacji i nic, ani jednej ciąży u kobyły, w tym roku pierwsza wiosenna ruja, pierwsza inseminacja i mamy to  🏇 termin na 14 lutego 2021  😁
sotniax gratulacje! Fajny termin  😅 Teraz tylko zostaje czekać na usg po 90 dniach?
Ja również po cichu mocno liczę na klaczkę. Ogierek w takiej małej, przydomowej stajni to jednak, jak by nie patrzeć trochę kłopot...

Mam nadzieję że moja kobyła nie będzie za bardzo lenić się z wyźrebieniem bo chciałabym ją w miarę jak najszybciej pokryć znowu  🤣
Ja bym wolała klaczkę, bo po 1 mam już klacz, a po drugie wszystkie wałachy, które znam to kombinatorzy, biorący wszystko do pyska, niszczyciele.
Moja z jednego cycka mleko z drugiego woda  😜

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 kwietnia 2020 11:21
Hmm... ciekawa sprawa z tymi ogierkami. Czy susza może mieć wpływ? Nie ukrywam, że też na klaczkę liczę. Mam większość klaczy w stadzie i ogierek to kłopot organizacyjny 😉 Najwyżej pojedzie pozbyć się jajek po roku.
Teoretycznie za równo 2 miesiące się dowiem  😜 

sotniax, gratuluję i powodzenia 🙂
tajnaa, pociesze Cię, że u mnie kombinatorka pysko-chwytna to klacz. Za to wałachy ciapy życiowe i fleje =='
Na_biegunach, moja ma termin za trochę ponad 2 miesiące także chyba będziemy czekać razem  😅

A ja już się stresuje, ostatniego źrebaka mieliśmy 8 lat temu, teraz źrebna klacz to pierwiastka, nie wiadomo czego się spodziewać, oby było dobrze..  😀
Gdzie Wy z tymi ogierkami.. ja się modle chociaż o jednego ogierka w tym roku, bo od trzech lat same baby x2 co roku  😁 😜
Dzis moj maly slodziak skonczyl miesiac. W weekend doczekal sie sesji fot., do ktorej dzielnie pozowal.




U mnie parka, będę rękoma i nogami zapierać się żeby z ogiera wałacha NIE zrobić !! 😀 życzę Wam przede wszystkim zdrowych źrebiąt, podglądam i trzymam kciuki  😍
Przeglądam oferty ogierów, za tydzień będzie wetka badać kobyłke, za 2 tyg powinna wejść w drugą ruję po porodzie i będziemy inseminować  😁
Niestety z racji finansów w tym roku kryję tylko jedną. U was też tak mizernie czy nie odczuwacie tego zamieszania związanego z wirusem..?
FirstLight, ale szlachetny! Piękny koń będzie.
Odnośnie hodowli, to nic nie inseminuję. Mooooże za rok-dwa Czarną jakimś top ujeżdżeniowcem, ale na razie koniec. Sprzedaję Rudą jak tylko źrebaka odchowa, źrebię po niej zostawiam i Czarną. Po niej źrebak też na handel. Zostaję z dwoma końmi.
U nas w końcu postęp, zaczyna wychodzić ze snu zimowego! Jeden rok przegapiliśmy, nie chce drugiego... a klacz ma 15 lat  wiec wolalabym zeby jednak w tym roku zaszła xd
Mój dzisiaj wyszedł na skromną łąkę koło domu, ale w przyszłym tygodniu puszczam już na pełną łąkę i też postaram się o sesje  😎
wasze też takie humorzaste? mój ostatnio ma focha na ludzi dopóki nie położy się, wtedy juz jest człowiek cacy
kiedy uczycie chodzic na uwiazie, podawania nog itp. ?
Moj juz chodzi na uwiazie, tak jest prowadzany na wybieg. Byl problem wczesniej, bo latal po okolicy, nie pilnowal sie matki. Nogi ma podnoszone od urodzenia, czyszcze go tez, nawet szlauchem byl myty jak mial biegunke (mam ciepla wode na myjce).
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 kwietnia 2020 09:05
Jakie piękne wasze brzydale!  😍

Kto następny w kolejce po tajnaa?

kortina, moja ma urodziny 1 czerwca i teoretycznie mogłaby sobie prezent zrobić jak się pospieszy  😁 
FirstLight Ale ma piękną szyję z głową i jak ładnie ją nosi.
Melduję, że u nas na razie cisza. Kobyła duużo leży, łazi okrakiem. Wydzielina mętna.

Tajnaa, wy to chyba zaraz rodzicie? Ja już umieram z nudów od czekania
Nasze też się nie chcą zdecydować... Od Wielkanocy bez zmian.
karolina_, Ja też. Chciałabym pospać między jedną klaczą, a drugą 😀
A to u mnie z tym spaniem podobnie. Jedna termin na 6go maja kolejna na 12go, ale ta na 6go wygląda że się przed terminem rozsypie.


Edit, z kolei na 12go mam pierwiastke więc kto wie co ona wymyśli  🤣
My też na 6 go maja, ale wygląda jak by juz miała rodzić....
Donia Aleksandra, a co za zrebaczek będzie?
Gdzie Wy z tymi ogierkami.. ja się modle chociaż o jednego ogierka w tym roku, bo od trzech lat same baby x2 co roku  😁 😜


Puma zamienimy się jakby co  😜

Niektórzy czekają jeszcze na swoje źrebaczki, a moje dwa rozrabiaki już prawie 3 miesiące mają... a dopiero co się urodziły  😁




Moj juz chodzi na uwiazie, tak jest prowadzany na wybieg. Byl problem wczesniej, bo latal po okolicy, nie pilnowal sie matki. Nogi ma podnoszone od urodzenia, czyszcze go tez, nawet szlauchem byl myty jak mial biegunke (mam ciepla wode na myjce).

A z kiedy jest?
Moj dzis poraz pierwszy spróbował na uwiazie i prawie było dobrze. Prawie.
karolina_ mama po Cassilio,  tata to Vigo Heywood
karolina_ mama po Cassilio,  tata to Vigo Heywood


Vigo jest bardzo fajny. Widzę że same skoczki w wątku  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się