popręg

uszatkowa   Insta: kingaielif
09 lipca 2023 22:50
Dziewierz, widziałam go, czekam na odpowiedź sklepu czy na pewno jest bez gum bo we wszystkich innych sklepach jest "z gumami" a i w opisie samej aukcji jest napisane, że ma gumy 🙂.
Na ten moment mocno się zastanawiam nad busse summer curved. Od kilku sprzedawców też czekam na odpowiedź bo w niektórych ofertach brak info dotyczącego gum. Jest jeszcze np. busse turin curved ale skóra syntetyczna, więc boję się o to czy byłby wystarczająco "przyjazny" dla wrażliwego konia.
Ja mam Mattesa bez gum, ale ma wytarte futro i trzeba by było sobie je naprawić czy cokolwiek. W każdym razie chętnie się go pozbędę jeśli komuś się chce w to bawić.
uszatkowa, łe, to Ty ujezdzeniowego szukasz? To takich jest parenascie bez gum. Spróbuj znaleźć zwykły długi, takie nie istnieją.
xxagaxx, uszatkowa o takim, ale ujeżdżeniowym (których jest sporo dosyć), a ja o takim jak z linku (to jeden jedyny), ale jak na Waldhausena jest drogi, do tego nie jestem przekonana co do jakości ich skóry i co do mojego dbania o skórzany popręg. Dlatego ja szukam nie skórzanego i bez futra.
Fokusowa, chyba nie ma łatwiejszego popręgu do dbania niż skórzany. Ja po jeździe jak koń się spoci to idę na myjkę :P szczotką do kopyt zmywam zaschnięty pot i tyle. Zimą idzie mokra scierka. Ja wolę z gumami, więc szukałam takiego jak w linku ale z gumami i w końcu znalazłam Felixa i Norton, i o dziwo, skóra super 😀 lepsza niż mam w Kavalkade.
Fokusowa, - ja uwielbiam skórę pod względem użytku, na codzień przecieram po jeździe mokrą chusteczką (albo niczym, jak się nie spoci mocno), co jakiś czas czyściło i smar. Bajka, dużo łatwiejszy w obsłudze niż neopren, nic w niego nie wchodzi, nie trzeba prać ani w nim dłubać, nawet futro z linienia jak przeschnie schodzi po przeciągnięciu dowolną szczotką.
Fokusowa,
Mam tego Waldhausena ujeżdżeniowego-skóra bardzo dobrej jakości, popręg mięciusi
Używam na zmianę z Mattes Crescent
Zastanawiam się czy popręg zandona z fartuchem jest wart swojej ceny czy może jednak warto zastanowić się nad innym. Stąd moje pytanie czy ktoś ma popręg i wyrazi swoją opinię na temat niego plusy i minusy
Dziękuję bardzo 😘
Szukam popręgu ujeżdżeniowego w kształcie półksiężyca, do 400/500zł. Czy ma ktoś jakieś polecenia? Wiem, że Mattes takie robi, ale nie za bardzo jestem przekonana do futra, szczególnie przez względy higieny w lecie :/
Alexxx0090, serio, jest na poprzedniej stronie..
uszatkowa   Insta: kingaielif
27 lipca 2023 23:35
Alexxx0090, dopiero co szukałam, zdecydowałam się na busse opti summer curved. Jest bez gum, co dla mnie jest zaletą, bardzo miękki i czuć że "porządny" nie jak jakiś kawałek szmatki
xxagaxx, keirashara, Dziewierz, chyba mnie przekonałyście do tego skórzanego..

Jeśli popręg z gumami po obu stronach mam w rozmiarze 120 i naciągając jednak gumy zapinam na 2 dziurkę od dołu po obu stronach to bez gum o ile dłuższy powinnam wziąć? 130?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 sierpnia 2023 15:20
Cześć,

Szukam popręgu ujeżdżeniowego takiego typu jak ten pierwszy na zdjęciu. Obecnie mam Kentaur Geneva i obciera mu skórę przed popręgiem i wewnętrzną stronę łokcia. Dzieje się to przez cofanie łokcia na popręg. Koń ma dosyć efektywny, wyciągnięty ruch, mocno wyrzuca nogi w łopatkach. Może ktoś coś polecić? Najlepiej tak do 400 złotych.
IMG_6020.png IMG_6020.png
Elficki, passier ma taki popręg. Skóra top!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2023 10:19
Elficki, a ProLite właśnie?
zembria, no właśnie jest dosyć drogi, passier też. I zależałoby mi teraz na jakimś stosunkowo tanim popręgu, może nawet używanym, bo koń jest wrażliwy na wszystko i chciałabym przetestować taki model, zanim kupię coś porządnego. Bo obawiam się, że zanim trafimy na ideał to jeszcze ze cztery przetestujemy 😅
Elficki, a jaką długość potrzebujesz? Ja mam 70 i myślę nad jego sprzedażą.
epk, a ty masz Passiera? Czy ProLite?
Mogłabyś wrzucić fotki ?
Ja też popręgu szukam, paczam na używki na Kleinanzeigen-wyboru wielkiego nie ma, bo ja 80cm potrzebuję…
Patrzyłam na F. Buhler (ale jest bez gum), na Amerigo (mało i w ciul drogie), Passiera właśnie i jeszcze mi się Albion Human w oczy rzucił
Ktoś ma któryś z powyższych i się podzieli opinią?🙏
Dziewierz, mam passiera 70cm, bez gum (one w większości są bez gum) - zresztą kiedyś usłyszałam od saddle fitterki że jak ma stabilizować bardziej siodło to lepszy bez gum i to się sprawdza. Postaram się nie zapomnieć w stajni cyknąć fotek. Ale Passiera mega polecam - skóra jest mięciutka, nic się z nią nie dzieje. Mój ma ok. 3 lat (kupowany jeszcze na poprzedniego konia) i po czyszczeniu wygląda jak nowy.
epk, 🌷
epk, no właśnie potrzebuję 70. Podeślesz zdjęcia? Za ile będziesz go sprzedawać? 🙂
Szukam pomysłu na popręg i skokowy i w sumie ujeżdzeniowy maksymalnie odsuniety od łokcia. Ni z gruszki ni pietruszki mamy otarcia przede wszystkim po skokowym profilowanym. Nic się niby nie zmieniło a kon mi sie juz trzeci raz otarł chociaz uzywamy tego samego sprzetu kilka lat. Nigdy wcześniej nie mialam takiego problemu. Albo mu się poszerzyl wykrok albo nie wiem co ale mamy problem.
20231011_112806.jpg 20231011_112806.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2023 11:45
adriena, A nie utył? Mój ma swój popręg od lat, a szlufki od niego co jakiś czas obcierają. Ten "jakiś czas" następuje kiedy koń jest mocno tłuściutki 😉
Zerknij sobie na popręgi Pro Lite, one są bardzo mocno profilowane.
edit. linka dorzucam i znalazłam jeszcze przypadkiem taki mocno wycięty Horki
https://proliteperformance.com/products/prolite-girths
https://healthyhorse.pl/popregi-do-siodel/625-38311-horka-popreg-skorzany-anatomiczny.html
Na bank nabrał masy. Mam podobny popręg do tego Horka (na zdjęciu jest inny) i ten go obtarł. Musi być coś mocno esowate.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2023 12:27
adriena, To sprawdź sobie te Pro Lite, fajne są. Albo może po prostu futro?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 października 2023 13:30
adriena, u nas sprawdziły się KenTaur Popręg anatomiczny skórzany Dijon oraz Kentaur "Lausanne".
Constantia dzięki, ja właśnie mam taki prawie identyko jak ten Dijon i ni z gruszki, ni pietruszki obtarł mi konia. Normalnie zgłupiałam i nadal nie rozumiem co się stało. Używam go już ze 3 lata więc to nie nówka. Na szczęście wszystko się wygoiło a ja teraz częściej w żelowym śmigam i tutaj nie ma problemu. Jedyne podejrzenie kieruję na to, że mu się troche nabrało cialka i moze lekko mu się przemieszcza ten popręg do przodu, mogłam minimalnie zapiać go blizej lopatki no i wystarczylo.

b]zembria[/b] futro u nas sie nie sprawdzi bo on się dość mocno poci. Usyfi się to szybko.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 października 2023 22:58
adriena, to na konie z brzuszkiem mam ujeżdzeniowy Kentaur "Parma" w kształcie półksiężyca. Są tez takie do skokówek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się