Paka :-)

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
18 czerwca 2023 01:15
Szukając w wątku znalazłam tylko jakieś stare wiadomości o pakach Equi-case. Ktoś tu jedną ma i może się pochwalić?
Czy ktoś ma Pakę Tackroom Competition Evo i powie mi czy tam na górze serio się mieszczą z luzem czapraki ujeżdzeniowe i czy spokojnie wejdą dwa siodła skokowe i ujeżdzeniowe do głównej skrzyni ??
Jeśli mi się dobrze wydaje mój zawodnik ma taką i siodeł „luzem” nie zmieścisz, raczej na ścisku. Na gorze musiałabym jakiś swój spróbować tam włożyć, bo nie mam miarki w oczach, żeby tak na oko ci na sto procent powiedzieć, ale wydaje mi się, że będą się mieścić.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 czerwca 2023 23:24
Kuniaa, ja mam pakę Tack Room'u i dwa siodła to ultra komfortu w niej mieć nie będą. Nie mam nadstawki, ale moim zdaniem czapraki spokojnie wejdą.
Kurde szykowałam się na TR Pan twierdził ze wpakował tam 7 siodeł... ( taaa 😅😉 Mam olbrzymiego Nortexa na zamówienie robionego i tam jest LUX ale jakość kwalifikuje ja jako pakę tylko stacjonarna no i nie będę ukrywać że zamek otworzy 5 latek ... Potrzebuje coś pancernego i dobrej jakości.. liczę na to że moje 17 jakoś tam będą funkcjonować...
bjooork, a ogólnie jesteś zadowolona?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 czerwca 2023 15:37
Kuniaa, najlepsze jest to, że przed kilkoma tygodniami przywieźli mi też nortexa - mam więc porównanie.

Co do jakości to nie ma właściwie porównania? TR jest solidną, świetnie wykończoną paką (w każdym detalu), mam ją od 2 lat i oprócz tego, że się zakurzyła to nic się z nią nie dzieje. Niestety w wersji bez nadstawki jej pojemność przy dwóch koniach nie powala na kolana.

Nortex'a mam krótko (personalizowany, malowany proszkowo tak hmmm średnio dokładnie), ale z uwagi na miejsce w stajni i to, że za chwile planuje mieć na stałe dwa siodła ujeżdżeniowe i skokowe, to siłą rzeczy będę musiała się do niego z rzeczami przeprowadzić, a TR stanie w przyczepie.

Nortex będzie traktowany jako paka stacjonarna, bo zdecydowanie gorzej jeździ poza terenem stajni. TR nawet zapakowanego praktycznie jestem w stanie sama przestawić.

Może uda mi się zrobić foto porównawcze.
Bajahorses,

Kupiłaś może te alfako mini z nadstawką?
Finalnie chyba zdecyduję się na mini, bo miejsca więcej na pakę się nie znajdzie... Zastanawiam się tylko, czy warto wziąć i mini nadstawkę 😅
_Karolina_, kupiłam mini ale bez nadstawki, na razie wystarcza. Jak przyjdą derki zimowe czy jakiekolwiek inne to ta nadstawka się na pewno przyda.
Ogólnie paka jest super, mieszczę tam dosłownie wszystko co potrzebne - siodło, trzy oglowia, kawecan, duuuza skrzynkę, oficerki, kask, dwa kantary, uwiązy, czarna wodza a i miejsce na jabłka i marchewki się jeszcze znajdzie 🙂
Ja zamiast nadstawki na midi poszłam w Ikeowe pudła na górę - wchodzi mi tam sporo derek za ułamek ceny 😅 Może kiedyś dokupię nadstawkę, szczególnie, że są te nowe, otwierane do przodu, nie do góry, ale póki co opcja z pudłami daje radę.
Jedyna wada - z tym już nie pojadę tak, jak z nadstawką, także trzeba ściągać i zostawić w stajni/zapakować inaczej.
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 sierpnia 2023 16:56
keirashara, o których pudełkach otwieranych od przodu mówisz? Nie mogę ich znaleźć w ofercie ikea, a ciekawa opcja na dach paki
uszatkowa, - nie, pudełka z Ikei są normalnie od góry ładowane, żadne fancy. Nowe nadstawki Alfako są otwierane do przodu, co jest dużo fajniejszą opcją niż te wcześniejsze 😉
Wiecie co, przeglądam te paki różne, i trochę nie kumam cen.
No ok, metal tani nie jest, ale żeby niektóre kosztowały tyle co auto używane?
Jeździectwo to jednak jest b. specyficzny sport🙂
kotbury, - od roku zmieniłam branże, ale wcześniej miałam nadzór nad m.in. produkcją CNC i lakiernią, zajmowałam się też pozyskiwaniem blachy i innych materiałów do produkcji. Blacha poszła w górę 5x w 2021, były kosmiczne problemy z dostępnością, ja dzwoniłam i mówiłam "biorę wszystko co macie", bo wydział mechaniczny mi prawie stawał. Pamiętam, że czarną 0,8 kupowałam w 2020 po 2,50zł/kg, a w 2021 po 9,50zł(!). Trochę się uspokoiło to w przełomie 2021/2022, nie wiem jak teraz, ale nie sądzę, żeby spadło to do normalnego poziomu. Biorąc pod uwagę to, ceny farb, podwyżki najniższej krajowej, to mnie kompletnie to nie dziwi, że ceny pak są wysokie, ma to duże uzasadnienie ekonomiczne.
Trochę boli, ale nie dziwi.
keirashara, wiem. Europa dała się "zbankrutować" covidem. Chiny wyrgały ekonomicznie na pandemii.
Do tej pory płynność dostępności do wielu surowców się nie odbudowała.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
09 sierpnia 2023 21:29
martrix, o Pani, ale zdrożały kosmicznie...
bjooork, produkt jest wart tyle ile klient chce za niego zapłacić. Tak jak z samochodami. są za pół miliona, milion a są też za 10k. i jednym i drugim pojeździsz, na jedne i na drugie są klienci.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 sierpnia 2023 09:27
To też pewnie trochę jak z czaprakami jest, nie materiał decyduje o cenie, a metka 😉
Akurat Tackroom to paki personalizowane od a do z, z systemami domykającymi szuflady, z obiciem skórzanym, z gumową podstawą i tak dalej… cena dla mnie jest zupełnie nieprzystępna i zaczynam doceniać to co mam w stajni 😅
Tack Room akurat jest aluminiowy, więc tu materiał też swoje jak najbardziej kosztuje 😉 No, ale na pewno część ceny jest za markę, staranność wykonania i pewną ekskluzywność. Produkty półki "premium" mają specyficzny target, nie idą w milionach sztuk, więc to też musi być tak skalkulowane, żeby szło się z tego utrzymać nie sprzedając w dużym nakładzie.
Znaczy no, nie kupię, bo mnie nie stać, ale rozumiem skąd taka, a nie inna cena 🤷

zembria, - tylko, że żeby wyrobić "metke" to też potrzebne są spore nakłady hajsu ze strony producenta 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 sierpnia 2023 10:24
keirashara, no, jasne, że trzeba najpierw włożyć. Pisałam w odpowiedzi na sugestię kotbury, że blacha nie kosztuje tyle, żeby cenę robić tak wysoką.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
10 sierpnia 2023 23:13
ptyśmiętowy, ja mam pakę TR i ona zdrożała ponad dwukrotnie na przestrzeni około dwóch lat.

patkahm z tą personalizacją TR to ja bym jednak nie przesadzała (w środku właściwie masz pakę standardową- w wersji compact, competition i dwie wariacje tego ostatniego) spersonalizować można kolor (za co dodatkowo dopłacasz) oraz oklejenie. Już większe możliwości personalizacji (od środka) daje Nortex- ale tak jak wspomniałam we wcześniejszych wpisach - są to nieporównywalne jakościowo szafy.

To ja się pochwale swoim prezentem urodzinowym 🤣
Dopiero jutro ma dojechać, ale już się nie mogę doczekać.
IMG_1164.jpeg IMG_1164.jpeg
martrix, o ja Cię, ale cudo!
Poszalałaś 😍
Wszystkiego, wszystkiego najlepszego, zdrówka, spełnienia marzeń i niepsującego się konia 😁
martrix, - uuuuuu, piękna, gratki! 😁
martrix, Moja też będzie niedługo 😀
😀
keirashara, IskraADHD, dzięki 😀 idealnie się zgrał przyjazd z moimi jutrzejszymi urodzinami xD
martrix, ależ piękna i ten kolor 😲🍀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 września 2023 15:31
martrix, piękny prezent na 18stke 😁
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się