Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

maluda. ja nawet nie wiedziałam, że mam jakiś problem.Pleomorfizm czy jakoś tak. Przyczyn ich powstania1200. Dym, chemia itd. Operacja mogłaby spowodować, że z wady, minus 2,5 bezmiennej za kilka lat straciłabym wzrok. Chodzi o ciśnienie, które robi się po operacji. Lekarz był super🙂 Powiedział, że oczywiście inna klinika zapewne by mnie zakwalifikowała ale on odradza. Więc mimo złej wiadomości ucieszyłam się , że trafiłam na lekarza z sercem 🙂 Tak więc do śmierci ze szkłami będę dylać🙂
Dziękuję za odpowiedź.

Po około 8 latach od zabiegu, wróciła mi wada. Z moim lekarzem, szukamy przyczyny. Na ten moment, nie mamy pomysłu. Na domiar złego, prawdopodobnie przyplątała się jaskra.
Przepraszam za dubla 🌷

Zwyrodnienie kraciaste w obu oczach… Laser za miesiąc. Zakaz uprawiania sportu, wysiłku, stresu do czasu zabiegu.
Dziękuję mojej intuicji, po ostatnim wypadku w górach jakoś nie spieszyło mi się ani na rowery ani na konie.

Ktoś ma/miał? Ryzyko jest realne czy tylko lekarz mnie straszy?

Do tego zaćma młodzieńcza(!) jak ładnie to brzmi 🤣
Post został usunięty przez moderatora
Czy ktoś z Was może ma korekcyjne okulary przeciwsłoneczne ?
Minusowe.
Szukam jakiejś budżetowej opcji, w salonach są to kosmiczne pieniądze.
Mam -1,75 na obydwa oczy , jedno oko lekki astygmatyzm.
Znalazłam na allegro jakieś gotówce w miarę tanie, może ktoś coś takiego ma ?
Sonika, ja mam, ale z salonu. Budżetowo ubierałam zwykle przeciwsłoneczne na korekcyjne😅
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 lutego 2024 00:35
Sonika, poszukaj zwykłego lokalnego optometrę, weź jakieś swoje stare oprawki i poproś o wstawienie w nie korekcyjnych szkieł barwionych (do wyboru z tych tańszych są zawsze czarne, zielone i brązowe). Wyjdzie ci ok. 150-200 PLN.
Gotowców z allegro czy hipermarketów nigdy nie polecę - chyba, że masz wybitnie standardowy i idealnie symetryczny rozstaw źrenic plus potrafisz idealnie wypoziomować oś szkła z własną źrenicą. Szkoda oczu.
Piszę to ja: astygmatyzm w cholerę i wada umiarkowana -2.5/-3.0
Sonika, a ja polecam (bo sama używam), okularów korekycyjnych z nakładkami przeciwsłonecznymi 🙂 Moje juz są leciwe, ale mam z firmy Solano, szukam teraz bo bym musiała już wymienić i znalazłam jeszcze, że firma Muscat robi takie nakładki do prawie wszystkich modeli. Dla mnie jest to mega wygodna opcja i dlatego tak długo zwlekam z wymiana moich na jakieś nowe ze względu na mały wybór tych z nakładkami 😀
Dziękuję bardzo, niestety oprawek żadnych nie mam, ale widzę że oprawki to koszt kilkudziesięciu złotych, gorzej ze szkłami bo widzę po 500zl 😬

macbeth, niedawno robiłam okulary, nowiutkie mam więc niestety to odpada
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 lutego 2024 22:00
Ej, nie wierzę. Takie szkła kosztują jak zwykle korekcyjne, przynajmniej tak płaciłam w Niemczech, w Szwajcarii i online. Patrzyłaś w Fielmann?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 lutego 2024 22:14
Na online stronie Fielmann szkła takie kosztują 80 zeta więcej. Oni mają swoje tanie oprawki, weź zwykłe Basic szkła i będzie ok 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się