strzemiona

xxagaxx a jaką konfigurację oczko/stopka masz w Airsach?
devil, oczko skręcone, stopka prosto
Dzięki. Nad tymi samymi się zastanawiałam. Biorę zatem niedługo na testy 😀
Ja właśnie się zdecydowałam i kupiłam te Airsy, więc za kilka dni opowiem o wrażeniach (oczko skręcone, stopka prosta)

Jak nie podpasują, to będą najwyżej na sprzedaż 😉
elita17, i jak wrażenia?
Niestety, ostatecznie anulowałam zamówienie, bo na stronie było, że dostępne od ręki, kupiłam, a potem dostałam info ze sklepu, że jednak nie mają od ręki i trzeba czekać, aż przyjdą z Francji i nie wiadomo dokładnie jak długo.
Co więcej po tym jak anulowałam zamówienie na stronie sklepu znowu są dostępne od ręki, a w rzeczywistości nie mają.

Ostatecznie kupiłam Acavallo Opera i jestem bardzo zadowolona. Stopa bardzo fajnie się trzyma w strzemieniu, wagowo również super, daje poczucie stabilnego oparcia w stopce. Jedynie przy wsiadaniu trzeba się ogarnąć, żeby nogę z "dobrej strony" włożyć w strzemię, zwłaszcza jak ktoś wsiada stojąc twarzą do tyłu konia.
Czy ktoś z forumowiczów używa strzemion acavallo arena aluplus i mógłby podzielić się opinią jak sprawują się w dłuższym użytkowaniu? Oraz jak wypadają w porównaniu do innych strzemion (zarówno tych tańszych i droższych)?
Ja niezmiennie jestem fanką strzemion Lemieux. Są lekkie, z kolcami w stopce, stopka do wyboru prosta lub lekko pochyła, mają wypinane ramię i faktycznie nie bolały mnie po nich ani kostki ani kolana. FreeJumpy Airs zdjęłam w połowie jazdy. Nie mogłam w nich swobodnie ułożyc stopy, niby stopka szeroka, ale mi to jakoś przeszkadzało. Na codzień jeździłam w Bow Balance i te Lemieux to strzał w 10!
20230521_193329.jpg12.jpg 20230521_193329.jpg12.jpg
detal.jpg detal.jpg
amanda666, a jak pięknie się prezentują 🙂 dzięki za opinię!
amanda666, a masz porównanie do Flex onów? Bo mega podobnie wyglądają na tej fotce
Notyourimage, używam Acavallo arena aluplus od hm, roku-półtorej. Są umiarkowanie ciężkie, bieżnik na stopce uniemożliwia ślizganie, ale nie jest ostry i nie dziurawi podeszw butów. Mechanizm otwierania boku działa sprawnie, nawet jak strzemiona wylądowały w błocie, wystarczyło je przepłukać i mechanizm działał jak nowy. Kolor się nie ściera (mam czarne matowe). Jak będę w stajni to mogę je zważyć.

Porównać mogę z: STRZEMIONA "12" 4 SYSTEM SPRENGER - Acavallo dużo stabilniejsze, łatwiej mi ułożyć poprawnie stopę, choć ciut mniej amortyzują kostkę.
Czy ktoś dorosły jeździł w strzemionach Flex On Junior ? Wersja NIE safe on. Kupiłam strzemiona od koleżanki i dopiero po paru dniach się kapnęłam, że mają napis "Junior". Rozmiar mają chyba nornalny, ale cóż, ważę więcej niż 60kg i zastanawiam się czy mogę w nich wsiadać czy zwracać/sprzedawać nowe nabytki 😅🙈
PannaDziewanna, nikt ci nie zabroni wsiąść, ale ta waga to nie jest napisana dla zabawy, po prostu użyte materiały mają wytrzymać wagę do 60 kg (pewnie jest kilka kg zapasu) i producent gwarantuje ci że nie połamią ci się pod stopą.
Hej,
Czy ktoś z Was ma porównanie wymiarów stopki w winderenach i Flex On (modele dla dorosłych)?
Które mają szerszą stopkę?
Ma Ktoś wymiary stopki Flex On? (Długość i szerokość) 😊
Moon   #kulistyzajebisty
04 marca 2024 14:21
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy stopka w strzemionach Prestige STEPHI jest tak samo szeroka jak w starych, kultowych Prestige SILK?
Moon, szykuje się zdrada ?
Moon   #kulistyzajebisty
04 marca 2024 14:51
xxagaxx, kostka mnie zaczęła naku… boleć 😐 wsiadłam w pożyczone Silki i yhm… no to jest to 😍 Jak wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego, nie wiem po kiego grzyba sprzedawałam stare strzemiona, teraz Silki tylko używki albo podobne właśnie Stephi 🙄🤦
No ale złej baletnicy… 🤣
Moon, zobacz sobie Freejumpy Airsy... nie namawiam, polecam 😍😉
Moon   #kulistyzajebisty
06 marca 2024 07:24
Puma, też nad nimi myślałam, ale na miejscu nikt nie ma, żeby pożyczyć i potestować.
Zapewne już to pytanie też padało, ale czy one przypadkiem nie są giętkie jak Sprengery i Bow Balance? Bo taka ruchomość na kostkę odpada totalnie, umarłabym :P

Tymczasem wciąż kocham stare dobre Silki <3
Moon, ja nie używam moich chwilowo, więc jakbyś chciała sobie pożyczyć Airsy to mozesz wpaśc do mnie i potestować. Ja je bardzo lubię, ale właśnie chwilowo w drugim siodle mam Silki i tak znowu w nich jeżdże 😀
Moon, One nie są takie elastyczne na Bow Balance, tutaj nic się nie rusza. Jak dla mnie całą robotę robi właśnie stopka i to co jest pod nią. Ja zmieniłam z FreeJumpów Soft Upów, gdzie wdawało mi się wooow 😉 Ale ja np. Winderenów nie lubię też bardzo. Więc no... każdemu wedle uznania.
Moon   #kulistyzajebisty
06 marca 2024 09:24
Puma, absolutnie nienawidzę Winderenów, a Flex-ony bym spaliła na stosie 😜
xxagaxx, a gdzie ty teraz przebywasz, bo się chyba pogubiłam już xD
Moon, ja to nieważne, strzemiona przebywają na Przymorzu 😀

Puma, widzę że mamy naprawdę podobne odczucia 😀 Żadne windereny, flex ony no porazka. Airsy wypadły dla mnie super.
A co takiego złego jest w winderenach i flex-onach? Tak z ciekawości pytam:P mnie tam flex-ony się podobają, ale ja jeżdżę mega rekreancko na swoich koniach, to pewnie każde inne strzemiona byłyby cacy :P
Moon   #kulistyzajebisty
06 marca 2024 14:50
Sankaritarina, wszystko kwestia własnych upodobań i przyzwyczajeń.
Ja nienawidzę flexow, dwie próby testów miałam, każda się skończyła tym, że miałam ochotę jeździć bez strzemion :p one u mnie dziwnie sprężynują, odskakuje mi cała łydka od konia, mam wrażenie że depcze strzemię, a ono ustępuje, zamiast dawać oparcie.
W Winderenach miałam wrażenie że stopka strzemienia na szerokość dosłownie 2cm, podbicie stopy mnie normalnie bolało o.O poza tym są przepaskudne designem xD
Tak w sporym skrócie, bo już chyba kiedyś pisałam o swoich nożnych odczuciach :p

Aga, oooo widzisz. Uderzę w wolnej chwili na pw 😉
Gdzie wypożyczałyście Airsy? Z opisu i upodobań użytkowników brzmi jakbyśmy się mieli polubić 😎 Obecnie jeżdżę w Silkach, ale moje zaśrubowane stawy potrzebują trochę pomocy jednak i muszę coś sobie wybrać. Tour de Strzemię chyba zacznę właśnie od Airsów, może się uda tu zakończyć 😅
W Winderenach miałam wrażenie że stopka strzemienia na szerokość dosłownie 2cm, podbicie stopy mnie normalnie bolało o.O poza tym są przepaskudne designem xD

Moon, o to to właśnie, wrażenie wąskiej stopki nie dającej wcale podparcia (gdzie ona naprawdę taka wąska to nie jest). I to że wyglądają jak but ortopedyczny 😂 tak jak kiedyś popularne też Lorenzini
Lorenzini uwielbiam 😍
Czy jest coś podobnego? Wypadłam z obiegu, a moja stopka po wymianie już starta.
Zuzu., ja miałam z horseequal
Kupiłam właśnie Acavallo Opera, bo w starych strzemionach mnie strasznie kolana bolały po dłuższych terenach. Na razie mogę powiedzieć, że są śliczne 😉 Można sobie wybrane naklejki z flagami przykleić hehe, i że mają ostry bieżnik, można się normalnie zadrapać. Zobaczymy jak z amortyzacją. Używa ktoś i jest zadowolony/niezadowolony?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się