strzemiona

Czy ktoś wie czy Freejump AIrs dressage różni się czymś od zwykłych airsów oprócz kolorów?
Cześć, mam nietypową sprawę. Dysponuje ktoś z was Freejumpami soft up i miałby chwilę na zrobienie kilku zdjęć z ich wymiarami? Oczywiście odpłatnie 😉
Werka, lite czy pro plus?
Jutro o 10.00 mogę to zrobić. Nieodpłatnie.
Czardasz, Dzięki!! napiszę na priv 😉
Znacie jakąś alternatywę dla strzemion Sprenger bow balance? Żeby były wyprofilowane, absorbowały wstrząsy, ale były nieco lżejsze?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
30 maja 2023 12:31
xxagaxx, jak je oglądałam to wyglądały dla mnie tak samo 🙂

btw, właśnie wysłałam Ci też pytanie na priv o te Twoje airsy
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 czerwca 2023 11:26
Uznałam, że czas zmienić moje plastikowe compositi zwykłe na jakieś porządne strzemiona 😆 i chyba nie potrafię się na coś konkretnego zdecydować...
Szukam czegoś lekkiego, fajnie jakby były amortyzujące
Całe życie jeździłam w plastikowych i nie wiem czy się odnajdę w metalowych :p
A i strzemiona będą głównie do ujeżdżenia i jazdy po lesie
Fajnie jakby były w budżecie do 7 stówek
Pati2012,
Ja polecam Acavallo Opera. Może nie są stricte odciążające ale moje chore kolana je bardzo polubiły
Pati2012, a ja przekornie polecam Prestige Silk - nie są lekkie jak plastiki ale lżejsze od metalowych. Są super wyważone, mają szeroką stopkę. I w uj. wolę je od wszystkich wymysłów nowoczesnych - zresztą po przejściu przez Acavallo, Windereny i Flex-ony wróciłam do Silków i na bank ich nie zmienię. Mam wrażenie (ale to moja subiektywna opinia), że one się super sprawdzają jak masz nogę po skokowemu - mocno opuszczoną piętę i taką bardziej "zapartą" niż opartą. Jak chcesz mieć stopę poziomo a nogę po prostu opuszczoną w dół i opartą na strzemieniu to - przynajmniej w moim przypadku - one się nie sprawdziły.
Pati2012, mega trudno znaleźć coś lekkiego co amortyzuje. Ja nie znalazłam. Najlżejsze które spełniają moje wymagania to Freejump Air. Bardzo je lubię. Miloscia wielka darzę również wspomniane przez Epk Silki. Są mega lekkie, szeroka stopka, ale amortyzacji tam nie masz.
Acavallo arena są spoko, w miarę lekkie ale tez bez amortyzacji, natomiast maja otwierane ramię więc mniejsza szansa ze stopa zostanie w razie co.
Pati2012, - też polecam Avacallo Opera, użytkuje je właśnie do deptania kapusty i lasu 🙂
Ostatnio testowałam kilka strzemion. Na codzień w siodle skokowym jeżdżę w Bow Balance, w ujezdzeniowym w Stubbenach. Testowałam Freejumpy te zwykle skokowe i Airsy oraz strzemiona Lemieux. Zwykle freejumpy spoko, ale wizualnie są okropne, Airsy rysują siodło tymi plastikami w górnej części! W dodatku po Airsach bolała mnie moja wielokontuzjowana kostka 🤔 najlepiej zdecydowanie wypadły Lemieux - miałam ten model z delikatnie pochyłą wkładką. Są lekkie, delikatne i wyglądają dobrze 🙂
20230609_145951.jpg 20230609_145951.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 czerwca 2023 23:31
Dzięki dziewczyny, możliwe, że skuszę się na te acavallo 🙂
amanda666, takie proste jak te stubbena nie przemawiają do mnie wizualnie 😆 za to podobają mi się freejumpy
Pati2012, w tych stubbena jeździ się tak średnio. Nie mają żadnej amortyzacji, więc na moje kontuzyjne kostki średnio się nadają.
Ja kupiłam acavallo alupro bo w necie chwalili ale jestem trochę rozczarowana. Fajnie trzymaja stope (kolce) oraz sa bezpieczne, ale mnie w nich bolą kostki 🙁 wcześniej miałam compositi reflex i lepiej mi pasowały. Ale wiadomo, kazdemu pasuje cos innego 😉
Kolor, niestety trzeba testować. Każdy ma inne upodobania (koniczyny maja różne upodobania xd)

Ja ciągle zachwycona Airsami. Noga lezy idealnie
xxagaxx, no ja wiem wiem, glownym kryterium bylo to zeby byly bezpieczne- no i sa xd a niestety nie mam od kogo pozyczac innych modeli, budzet tez ograniczony- wiec jedyny model jaki mi odpowiadal to te xd
Kolor, sklepy też czasem mają pary na wypożyczenie. Ja tak właśnie testowałam Flex ony, Alupro, Saferiding czy wspomniane Airsy.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 czerwca 2023 23:57
xxagaxx, a z jakiego sklepu? 😀
Pati2012, z różnych, Horsequal, Febro. Nie pamiętam od kogo miałam Flex ony, chyba z Loftu ?
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ostrzeżenie
Komentarz moderatora: Proszę nie dublować postów. Jest do tego odpowiedni dział.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 września 2023 16:28
Wie ktoś gdzie dostanę na testy free jump airs ?
Czy ktoś może testował albo jeździł w strzemionach flex on Composite i w Free Jump Airs? Jakie są Wasze odczucia? Zastanawiam się nad kupnem i nie mogę się zdecydować, a nie mam możliwości wypożyczenia.
bajereek, żadna opinia ci nie pomoże, bo każdy ma inne preferencje. Ja nie jestem w stanie jeździć we Flex Onach. Noga mnie boli, wykręca się jakoś dziwnie i walczę żeby trzymac nogi jak powinnam :P zakochałam się w Airsach, bo to było zdecydowanie coś czego suzkam 😉
Ja z kolei tylko we Flex onach czuję nogę tak, jak powinnam i mam ją ułożoną naturalnie. W innych muszę myśleć, gdzie jest moja noga i się skupiać na oparciu.
Post został usunięty przez autora
Ja też pokochałam Airsy 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
23 października 2023 12:26
bajereek, jeździłam w obu. Pierwsze - dla mojego jednego połamanego dawien kolana, skręconej kostki i połamanego śródstopia - masakra. Drugie - no nie czuje bólu nawet po najwiekszych obciążeniach. Po pierwszych jazdach w nich płakałam z ulgi 🙂
bajereek, musisz testować. Amigo chyba wypożycza Flex on. Każdy ma inną budowę, usztywnienia i preferencje. Dla mnie Flex on to najlepsze strzemiona ale znam kilka osób które ich szczerze nienawidzi. Popytaj w stajni i pożyczaj jak Ci się coś spodoba. Ja tak trafiłam na moje
Hej,
Ktoś ma może problemy z kostkami i testował windereny i freejump airs? Które z nich lepiej się Wam sprawdzały?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się