Derki

Nie mogę nigdzie znaleźć gramatury polarów Caball. Szukam grubego polaru a nie chcę wydać milionów. wiem że jarpol ma 540g ale jednak stylistyka bardziej mi odpowiada w Caballach. Ma ktoś może porównanie tych dwóch?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 listopada 2023 15:00
Zuzu., Napisz do nich i zapytaj, bo nie zawsze wszystkie kolory są na stronie. Ja zawsze pytałam jakie są dostępne z najgrubszych i mi przysyłali fotki kolorów 🙂
Post został usunięty przez autora
zembria, napisałam, dziękuję! Nie ma dostępnej, ale zamówią mi czerń 400g 😍
-Alvika- no i super. To chyba do prania sobie wezmę ten pasek za ogon i zaryzykuje zostawienie bez na czas przeprania. Skoro wszystko jest stabilne to może tak krótki czas da rade bez i u nas 😅
Czekam na zamówione derki.
To jest Thermo Master Kailie rozmiar 155 :P
Klacz ma 168cm wzrostu i jest w 6 mcu ciąży 🙂
370286114_670599041881873_4812674791505790683_n.jpg 370286114_670599041881873_4812674791505790683_n.jpg
Przyszła mi Vertigo treningowa z kapturem. Jest super, całe szczęście że mi skasowali zamówienie na r.165, wzięłam 155 i pasuje. Teraz bez wyrzutów sumienia mogę jechać w teren na golasie. Będzie też fajna do lonżowania w mrozy.
Ktoś gdzieś pytał derki z odpinanymi pasami. To hkm ma takie.
mindgame, a które modele. I padokowe?
dzikadermi, do mnie przyszła polarówka. Zamawiałam na reitshop24, możliwe że mają też padokowe, ale nie wiem.
Kojarzy któraś z Was derkę podobną do tej Eskadrona z takim futrem grubszym pod spodem czy nie ma już nic w tym stylu dostępnego?

derka Eskadron
aaga84, Na bank Kentucky powinno coś takiego mieć. A tak z ciekawości, czemu taka z futrem? 🙂 W sensie, to jakoś specjalnie działa?

Sweetener, Już kupiłaś, to pewnie mój post nie pomoże, ale może coś 🙂 ja mam obecnie jedną przecideszczówkę z HKM, derka ma z 4 lata jak nic i nadal nie przemaka.

Tzn, kiedy była nowa, nie przemakała nawet przy silnych deszczach (no w warunkach mniej-więcej takich: koń na dworze od 8 - 15😲0, nie wolny wybieg). Nie wiem jak obecnie z armaggedonem deszczowym, ale takie lekkie deszcze, bez zasiekającej ściany wody, normalnie znosiła.

Obiś, Poruszyłaś temat o zaszewkach, to aż pooglądałam swoje derki :P Większość ma zaszewki, ale nie wszystkie derki dobrze leżą tj. większość leży dobrze.
Problemem jest jedna Hosenjoy, która się w kółko nieznacznie przekręca na jedną stronę - a nie powinna, są pasy pod brzuchem, między zadnimi nogami, podwyższona szyja.... zaszewki też 😀 no, ale jakoś znosimy, bo to stara derka i z 200 gr zrobiło się 100-150, co nam w tej chwili bardzo odpowiada.
Sankaritarina, Kentucky widziałam, ale jeszcze droższa, a ja trochę szukam tańszej opcji 😅
Co do działania to wątpię, że jest specjalna, ale macałam tego Eskadrona i jest super w dotyku, a na zewnątrz przeciwdeszczowy.
No nic - zostaje mi czekać może na jakieś promki na koniec sezonu 😁
Sankaritarina u mnie ta horseware w ciągłym użytku, wolnowybiegowo czyli niemalże bez przerwy i jak na razie nadal nie mam zastrzeżeń. Ułożyła się "do konia" i jedna strona jest zawsze nieco dłuższa niż druga, mimo zaszewek 😅. Nie leży już idealnie symetrycznie ale jest to zawsze ta sama strona na która nieco ucieka na co mam swoją teorię ale czekam aż przyjdzie druga derka i zobaczymy czy potwierdzi moje spostrzeżenia. Niemniej wielkie brawo dla Bravo bo leje i jest naprawdę paskudnie a kucyk ma płaszczyk z zewnątrz jak ściera a od środka turbo suchutko i cieplutko. Liczę po cichu, że zamówiony na zmianę innej firmy też da rade 😄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2023 17:47
Mignęła mi ostatnio reklama takiej podkładki na kłąb do derek. Zaczepiało się to rzepami do oczek do mocowania kaptura. Nie mogę tego teraz znaleźć, poratuje ktoś? Doda, że była taka fajna z dwóch poduch i z kanałem.
Ej, ale fajna sprawa. Nawet nie wiedziałam, że takie ochraniacze na kłęby istnieją.

aaga84, Oj to tańszej opcji nigdzie nie widziałam ^^ Chyba mało popularny produkt... a to może większa szansa na promkę. 😀

Obiś, Dobrze wiedzieć, że zakup się udał 😀

W sumie nie wiem czy to wątek na pianie z radości.... ale wam powiem, że derkowanie miewa wpływ zbawienny. No, pewnie tylko jako składowa innych rzeczy, ale, ale...
Mój koń się "poprawił" jakoś tak ogólnie. Wypełniły się dołki za kłębiem (a to to nie wiem jakim cudem, pewnie tłuszcz...), sierść jest lśniąca i sam koń trzyma wagę. Ma dość ciepłe derki jak na swój stopień obrośnięcia, ale ani razu się pod żadną nie spocił.
No nic. Chyba nas czeka coroczne derkowanie...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2023 09:36
dzikadermi, Nie, to nie to, tamten nie był taki wywijany, był mocowany na dwa rzepy do prostokątnych uchwytów na kaptur. Zrobiony był z takich dwóch poduch, z miejscem na środku na kłąb.
zembria, ok już sobie wyobrażam jak ma wyglądać. I jak gdzieś rzuci mi się w oczy to wrzucę.

Sankaritarina, widzisz u mnie hkm szybko zrobił się słaby, dłużej wytrzymały starty,

A zadowalająco u mnie wypadają imperial riding, a kocham miłością wielka kerbl/covalliero rugbe

A w tym roku na testy ruszyła derka qhp. A czekają 4 derki horze 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2023 13:02
patkahm, Nie, to wyglądało jak połowa podkładki pod siodło, takie półokrągłe z dwiema poduchami po bokach kłębu.
dzikadermi, Dzięki!
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 grudnia 2023 14:44
Post został usunięty przez autora
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 grudnia 2023 14:45
zembria, znalazłam coś takiego
https://www.febro.pl/product-pol-6451-Kentucky-ochraniacz-na-klab-BIB-Wither-Protection-z-futrem-naturalny.html

Jeszcze inne na zagranicznych stronach
https://equifit.net/products/withershield

https://equestriangierman.com/product/qhp-wither-protector-navy/

Z qhp może da się ściągnąć


Jak to się mocuje? Mam wrażenie, że mój po chwili by tego nie miał 😀

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2023 20:07
patkahm, Niestety. Ona była z gładkiego materiału.
Strasznie żałuję, że nie zwróciłam większej uwagi na tą reklamę, mignęło mi to na instagramie chyba.
Jak wypada rozmiarówka derek Back On Track?
🥕🥕🥕
Rozgladam się za kolejną derką 50g, żeby w razie czego była na zmianę w zapasie. Bravo które mamy sprawdza się dobrze a nawet bardzo dobrze ale pomijając brak promki obecnie to nasz rozmiar jest już niedostępny, bo byłam skłonna wziąć drugą taka samą 😅. Wczoraj przymierzałam Waterbeeta i jutro będzie odesłana. 50g z dopinanym kapturem. Jak się spodziewałam kaptur mogłabym zawinąć na dwa razy (szeroka i bardzo krótka kucykowa szyjka), nie pasował mi też brak rzepu na klacie, jakoś nie widzę tego za bardzo po tarzaniu itp, chyba miałoby tendencje do zawijania się, no i kolejna kwestia, rozmiar 10 cm dłuższy niż być powinien. Opcja bez kaptura niedostępna w kucykowym rozmiarze więc ta firma odpada obecnie.

Czy takie horseware hero 900d (akurat jest rozmiar 😅 ) ma szansę sie sprawdzić na deszcz wolnowybiegowo czy jednak celować w 1200?
Z 1200d i wypełnienia 50g widzę też na przykład bucasa irish turnout ale trochę nie kumam tych zaszewek z przodu bo mam wrażenie, ze jak będzie odstawać przy łopatce lamówka to przy ulewie woda dosłownie się wleję...

Coś jeszcze z dostępnych w PL na długotrwały deszcz z wypełnieniem 50g? Na pewno nie ma szans na nic ze zintegrowanym kapturem bo kaptur będzie za długi.
Obiś, Bucasa mam i baaardzo polecam, nawet długo używany( a więc i prany wielokrotnie)żaden nie przemakał.
Z budżetowych 50g mam niedawno kupione QHP i jak na razie sprawdzają się dobrze a to ledwie 600d( konie padokowane 12h niezależnie od pogody).
Jednak mając budżet wzięłabym Bucasa.
savil, która derke 50g qhp masz?
Savil a co masz z bucasa dokładnie? Irish turnout 50g miałby szanse się sprawdzić? Nie masz problemu z dostawaniem się wody przy dużym deszczu w okolice klatki/łopatek? No i jak wypada rozmiarówka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się