Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

ash   Sukces jest koloru blond....
17 grudnia 2023 21:45
blucha, dzięki. Będę go męczyć w takim razie 🙄
ash ja nie wiem jak to działa bo mój koń jest wpisany przez osobę u której stoi i wpisywałyśmy go razem, zostało to zatwierdzone do tego danego numeru stada ale z moim numerem producenta. Natomiast ja wchodząc ze swojego loginu i hasła mojego konia przypisanego do mnie nie widzę. Mam tam zwyczajnie pustkę a koń na bank jest wpisany w system i na bank z podanym moim numerem.
ash, wpisu do bazy dokonuje osoba która ma STADO w którym ten koń stoi. Właściciel stajni/pensjonatu.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2023 20:28
Obiś, no to widać, że świetnie wszystko działa 🙄
Co wtedy gdy kupiłam konia jego zarejestrowałam a po miesiącu okazało się ze koń ma wady i został oddany sprzedającemu? Jak mam go teraz "odrejestrować" bo to nie była sprzedaż tylko zwrot i tak samo w ZHK ???
beta, W vazach danych nie rejestruje się transakcji ale zmianę danych. Zatem należy powtórzyć procedurę, tylko w drugim kierunku.
Powiedzcie mi jak robię zgłoszenie działalności, wpisuje swój numer producenta, a wyskakuje mi komunikat 'nie znaleziono producenta'... Co mam zrobić, numer jest spisany z listu który od nich dostałam...
może dodaj 001 na końcu. Albo 01
A jest ktoś na forum kto składał wniosek wraz z planem poprawy dobrostanu zwierząt w ramach ekoschematów? Zastanawiam się, kiedy będą z tego jakieś kontrolę/weryfikacje. Ktoś, coś może wie?
Ja zgłaszałam. Nie wiem kiedy się spodziewać czegokolwiek. ARiMR też sama chyba nie wie... Mają jeszcze pół roku do końca wypłat więc po co się spieszyć? 😅

Tam w ogóle chyba są problemy z tymi ekoschematami.
JA wchodziłam w tym roku do ekologii. To kontrol była zaraz po miesiącu. Przyjechałbardzo miły Pan pogłaskał koniki i pojechał🙂
A ja nadal z tym samym problemem.. w urzędzie mnie odesłali, bo nie wiedzą co z tym zrobić, telefonów już nie odbierają i generalnie jestem w kropce. Nie mogę zgłosić działalności, przez to nie mogę dodać koni, a za parę dni nowy rok...
pisz oficjalne pismo z żądaniem pomocy w sprawie i zgłoszeniem problemu i jutro na poczte
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 grudnia 2023 18:35
IskraADHD,
nic się nie przejmuj komunikatem tylko wyślij z błędem.
Nie przejdzie Ci tylko, gdy tam na dole pod zgłoszeniem wyskoczy
"błąd krytyczny"
IskraADHD, Numer powinien pochodzić z decyzji lub zawiadomienia. Nie pamiętam jaka była ranga, chyba zawiadomienie.
IskraADHD, poczekaj, ty się możesz zalogować do IRZ?
Wybierasz "utwórz nowy dokument" i tam nie możesz zrobić "ZD" czyli zgłoszenia działalności?
Iskra de Baleron, ja się loguje normalnie robię ZD i po wpisaniu numeru producenta (który jest dobry bo w urzędzie babka sprawdzała i wszystko jest prawidłowo) wyskakuje 'nie znaleziono producenta' oraz 'uzytkownik nie ma dostępu do danych'.
Obiecali mi, że jak ogarną problem to oddzwonią, a teraz ani nie odbierali, ani żadnego kontaktu 🤷
IskraADHD, a wpisujesz 001 do swojego nr? Mi to zakładały babeczki w agencji, bo też nie szło. Za którymś razem już nie pamiętam w jakiej kombinacji zadziałało.
IskraADHD, dodaj 001 albo -001
Zrob screeny i tyle. Po nowym roku pojedz do agencji niech ci zrobia ZD a jak nie chcą to odmowe na pismie 🙂
Nie jestem w stanie wpisać 001 bo tam jest miejsce tylko na ten numer producenta i na ani jedną cyfrę więcej.. próbowałam już tej opcji bo Czesio wcześniej o niej pisała 😕
Hejka jakie dane z paszportu są potrzebne do zarejestrowania konia w stadzie?
Wystarczy numer czy jakieś inne informacje trzeba podać przy rejestracji ?
Zmieniłam stajnie i wlasciciel chce zatrzymać cały paszport u siebie- czy to konieczne ?
izkadul, paszport powinien być tam gdzie koń, więc teoretycznie to obowiązkowe, żeby był w stajni.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 grudnia 2023 15:05
izkadul, potrzeba nieco więcej informacji, sam numer nie wystarczy.
Zawsze możesz dać xero paszportu a w razie kontroli dowieźć orginał.
Ok dziekuje za rozjaśnienie wymagan 😊
Fokusowa, dlaczego paszport ma byc w stajni? Jako wlaściciel konia niechetnie zgodziłabym sie na jego pozostawienie w stajni. Trzymam paszporty w domu, wlaściciel stajni ma zdjecia. Potem jak jade na zawody lub szczepie to nie biegam za wlascicielem i paszportami
Olimpia190, bo takie są przepisy? Paszport to dokument identyfikacyjny konia, w razie kontroli czy innych zdarzeń musi być do wglądu „przy koniu”. Tak samo w transporcie zawsze powinno się mieć go ze sobą (w sensie z koniem).
Nie dodało się:
IMG_0772.jpeg IMG_0772.jpeg
Wszystk się zgadza, a poźniej proś się o swój paszport właściciela stajni z którym rozstajesz się w niezbyt miłych warunkach bo musisz w szybkim trybie zmienić stajnię....wiem bo przerabiałam, właścicielka złośliwie nie chciała oddać paszportu bo " musiała zobaczyć czym jadą konie" ... konie poszły na piechotkę, a ona liczyła, że jeszcze na mnie zarobi za transport... Po tamtej akcji jak właściciele innych stajni chcieli to dostawali ksero całości lub wybranych stron z opcją szybkiego dowozu oryginału w razie kontroli. Transport moich koni był zawsze w mojej obecności więc to ja miałam paszporty moich koni przy sobie, też nie wyobrażam sobie proszenia się właściciela stajni żeby dał mi paszporty bo konie jutro jadą na turniej, pokazy, zawody itp.
MATRIX-69-II, dlatego napisałam „teoretycznie” w pierwszym poście..
Ja też zawsze trzymałam paszport w domu, a teraz od dwóch lat stoję w takiej stajni, że spokojnie ten paszport dałam właścicielce i wiem gdzie jest, mogę go sobie bez problemu zabrać w każdej chwili jeśli potrzebuję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się