Derki

Obiś,
Taka też mam😁 nie przecieka, ale też nie jest jakaś super jeżeli chodzi o wytrzymałość.
I jest wąska w klacie dość ( u mnie na szczupłym, drobnym arabku jest akurat
( a coś mi się kojarzy ,że masz jakiegoś bardziej szerokoklatesa, choć mogłam coś pomylić).
zembria ja bym go musiała upchnąć w 125cm gdy plandeka ma 135cm. On jest przodem szeroki dość, sądzę, że się zaraz powyciera w zbyt małej derce. No i komfort jednak też średni chodzenia w czymś przyciasnym. Najgorsze jest to, że ogrom derek nie ma rozmiaru z padokówek z takim wypełnieniem i to mocno też blokuje wybór czegoś.

savil tak, jest dość szeroki. To hucuł z tych większych, ma jak na konia o tym wzroście sporą klatę i karczycho 😅. Czyli niekoniecznie to dobry wybór by był. Już mi się pomysły kończą w co go wpakować a za kilka dni coś muszę mieć 🙄
Obiś,
To nawet nie zamawiaj, nie ma szans że wejdzie w klacie a i cała ta derka jest ogólnie niezbyt obszerna.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 stycznia 2024 00:00
Czy plandeki weatherbeeta wypadają normalnie czy jak sukienki ? Moja kobyla nosi 145 cm , jednak zdarza się, że pośladki wystają. Rozmiar 145 niedostępny i zastanawiam się czy w 150 się nie utopimy. Bo chyba 140 nie brać pod uwagę ? W klacie raczej normalna niż szeroka .
savil to nie biorę nawet pod uwagę 😄

domiwa nie wiem jak plandeka ale 50g z dopinanym kapturem wypada duże. 135cm było jak 145cm, ogólnie długie i dość obszerne, musiałam odesłać niestety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 00:14
domiwa, Mam nie plandekę, a 50g i dla moich koni 140 jest idealne, ale z innych firm mają 145 zwykle, choć są minimalnie za duże. Także jeśli dla Twojej 145 bywają za krótkie, to szła bym w 150 jednak.
Obiś, Te Nevady mają zaszewki i nie są wąskie z przodu. Na moich przód leży akurat mimo mniejszego rozmiaru, są przykrótkie po bokach i z tyłu, co mi akurat pasuje jako podderka. Mam 135 na konia 162 w kłębie i 520/540 kg wagi, mniemam, że jest jednak nieco większy niż hucuł 😉 No tylko, tak jak pisałam, najmniej mają 100g wypełnienie.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 stycznia 2024 00:35
Jutro obejrzę kobyle dokładnie raz jeszcze ale właśnie chyba pójdę w 150. A w klacie się nie utopimy ? Zależy mi na podwyższanej szyji przy której nie zacieka po łopatkach. Mam horze avalanche i leci niemiłosiernie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2024 09:43
domiwa, Czy się w klacie nie utopi, to nie wiem, bo nie wiem jak Twoja kobyła wygląda :P Mam te derki dla 2 różnych bardzo budową koni i na obu leżą świetnie. Najlepiej skrojone derki jakie miałam jak do tej pory.
zembria dzięki, ostatecznie wzięłam takiego samego felixa tylko 100g. Powinien w przyszłym tygodniu bankowo być to tyle dam radę wykombinować z polarem dodatkowo a skoro leży dobrze, to niech będzie. Jak patrzę na prognozę to myślę, że te 100g na takie minusy może być. A to mi da opcje pomyślenia nad 50g pod plandekę już bez aż takiego pośpiechu.
Widzę promki na derki.
Jaką derkę polecacie z grubego polaru, ale w biedackiej cenie? Potrzebuje do domu.
Czy taką ktoś miał?
https://sklep.bergo.pl/HORSENJOY-JASMINE-Derka-polarowa

A jaka derka polarowa ma niewielki otwór na szyję, tak aby pasowała na konika polskiego? Długość 125 jest ok, ale większość ma za duży wykrój na szyję..
Ja właśnie skorzystałam z promocji (dzięki Perlica!) i kupiłam derkę przeciwdeszczową 150g z firmy bucas. Jestem ciekawa czy będzie pasować mojej kobyłce, a jednak wypadałoby mieć coś w zapasie oprócz polarówek 🙈
patkahm, to mi pomóż i poleć jakiś polar w dobrej cenie 🙊
Który Bucas wypada najlepiej dla konia z większą klatą? Mam dużego ale krótkiego konia, nosi 135cm i ostatnio upolowałam Bucasa w super cenie ale nie zmieścił się w klacie. Może są szersze i to zależy od modelu? Wielka szkoda, że nie mają regulacji.
patrycjasz,
Bucas Smartex Big Neck jest dedykowana koniom z szerszą klatką piersiową, szyją i większych w łopatkach.
„The Smartex Turnout Big Neck is a great rug for stallions and breeds of horses that tend to be wider across the shoulders like Friesians, Andalusian, and Draughts.”
Perlica, mam póki co derki polarowe podarowane przez kogoś, jak szukałam firm to nie wyskakiwały takie - wiekowe są. Jedynie rok temu na już musiałam coś kupić także wzięłam jakąś z york ale nie polecam, bardzo szybko polar zaczął się mechacić
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2024 18:53
Perlica, Gruby polar w dobrej cenie, to chyba tylko w Caball zrobisz. Tylko trzeba się z nimi skontaktować i zapytać co mają z grubych dostępne. Z gotowców to nie najgorzej wypada ten York https://www.sklepgalop.pl/pl/p/Derka-Stars-polarowa-z-pasami-YORK/9235 Polar taki średniej grubości bym powiedziała, ale no nie umywa się do grubych z Caballa. https://www.caball.pl/derki/80-derka-polarowa-standard.html
Perlica, co znaczy dobra cena? Ja zawsze polecę caballa, gruby polar, świetne derki. Mam obecnie trzecią ( jedna poprzednia zniszczona przez koleżanke ze stajni, jedna podarowałam - służy do dziś dzień w dzień) - od 2 lat ciuchram i ciągle jak nowa.
Ja mam Torpola polar i chyba najlepszy jaki miałam do tej pory 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2024 20:00
xxagaxx, Ale to chyba się nie bardzo wpisuje w poszukiwania derki za "bieda cenę" 😉
Perlica, do domu, w sensie to nie musi być derka? Bo na allegro na przykład jest mnóstwo polarów na metry, w różnych gramaturach.
zembria, ale ile kosztuje derka z grubego polaru z cabala ?
Od 165 do chyba 250 o ile pamiętam dobrze. Koło 200 kosztuje polar z kapturem.
A jaka derka polarowa ma niewielki otwór na szyję, tak aby pasowała na konika polskiego? Długość 125 jest ok, ale większość ma za duży wykrój na szyję..
Amelia,

wystarczy zrobić zaszewki na tej części przy szyi 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2024 21:18
xxagaxx, taki zwykły bez kaptura i bez pasów to 165 zł.
zembria, No to faktycznie najtaniej. Torpola upolowałam za 300pln i jestem mega zadowolona.
Epikea,
Zamówiłam derkę z Caball-a i poprosiłam o taką pasującą na konika, zobaczymy co uszyją. Z tymi gotowymi to nigdy nie wiadomo czy będą dobrze leżeć, zwłaszcza na nietypowe konie.
anetakajper   Dolata i spółka
07 stycznia 2024 07:25
Macie jakiś dobry klej do derek, do latania dziur.
Czy jest tu ktoś kto posiada derki padokowe Esakdrona, Rambo/ Rhino, Kentucky??
Potrzebuje porównania rozmiarówki. Przy starym kobyle wiem że Rambo 130, Kentucky 140, eskadron M.
Nowy kobył 155 (XL) z Eskadrona jest ok, Kentucky 160 i chce zamówić Rambo/Rhino i waham się czy 145 czy 155 ... bo one wypadają większe
mam BVertigo 145 i mała na styk.
HELP 🌻
anetakajper, horze ma swój zestaw do latania dziur i od pięciu lat łata mi się trzyma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się