PSY

falletta, Super. Bardzo dziękuję za odpowiedź i zdjęcia 😘
Ma ktoś pomysł co poloYc żeby mniej syfu było w domu po wejściu trójki psów? Teoretycznie mogę myć łapy, ale mam delikwenta, który wychodzi co godzinę, nie chce mi się. Jakaś mata absorbująca? Miał ktoś?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 grudnia 2023 20:48
Miałam jakąś magiczną wycieraczkę i była spoko. Oprócz tego wycinanie kłaków i kubek do mycia łap
madmaddie, działa ten kubek ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 grudnia 2023 22:02
Działa. Ja mam podróbę dexasa. Bardzo żałuję, że nie ma rozmiaru na Misiowe łapy, ułatwia życie
madmaddie, oki, to zamówię L.
A czy ma ktoś wiedzę na temat tego czy istnieje derka magnetyczna dla psa jak dla koni? Mam na myśli zmienne pole.
Perlica, nawet Torpol ma coś takiego, tylko musiałabyś doczytać jakie pole. https://konik.com.pl/derka-magnetyczna-dla-psa-siatkowa-torpol
espana, stałe pole. Zmiennie musi mieć zasilanie. Sądzę, że coś takiego istnieje...
Chodzi mi o odpowiednik np.activomedu końskiego.
Niestety nie ma, jest tylko jakaś Mata, a to mnie nie przekonuje.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 grudnia 2023 21:29
Wojenka, dzięki, ale jakoś nie mogę znaleźć szczegółów żadnych na stronach europejskich
Nie umiem wstawić linka do fb, więc przekopiuję super mądry tekst nawiązujący do ostatniego wypadku.
Jestem w szoku, że są jeszcze tak inteligentni ludzie i to pracujący zawodowo z TTB.

"Filip Jan Wąs
16 godz.
·
Płakałem dziś dwa razy.
Pierwszy raz gdy dowiedziałem się o śmierci 2-miesięcznej dziewczynki zagryzionej przez psa. Drugi raz czytając komentarze ludzi na psich grupach, dlatego iż jako osoba pracująca z psami nad ich relacjami z dziećmi, pracującą nad tym, aby ogólny dobrostan i wiedza na temat psów była ogólnodostępna, a widzę, że i ja i mi podobni przegrywamy wojnę.
Zacznijmy od początku.
Jeśli chodzi o ataki psów na dzieci, to najbardziej narażona grupa wiekowa jest między 5 a 9 rokiem życia. Jednak należy pamiętać, że zazwyczaj tutaj rzadko dochodzi do zagryzień.
Są pogryzienia typowe w komunikacji agresywnej, wynikające z zabaw z psem, reprymendowania psa, czy podczas innych relacji z psem.
Inaczej i dużo ciekawej ma się sprawa dziećmi do 1. roku życia, gdzie śmiertelność wśród ofiar jest największa.
Otóż przeprowadzono badania, z których wynika, że 72% dzieci to dzieci do 2 miesiąca życia (!)
W tej grupie do dwóch miesięcy śmiertelność ataków była tak duża, iż wyników nie podano (a przynajmniej ja nie mam do nich dostępu).
Powodem śmiertelności jest delikatność niemowlęcia oraz motywatory zachowania u psa, które są całkiem inne niż w innych grupach wiekowych.
Pierwsze dwa miesiące to faza krytyczna budowy relacji między psem, a niemowlęciem.
Psy zabijają niemowlęta z trzech powodów:
-agresja łowiecka
-frustracja
-zachowania macierzyńskie
Nie ma tu innego powodu niż typowe zwierzęce zachowania.
I patrząc od strony natury, każde z tych jest zrozumiałe.
Pies, zwierzę, drapieżnik, instynkt, straszna pomyłka, niewiedza właścicieli...
Tu jest pierwszy i ostatni powód, dlaczego Bullterrier zagryzł niemowlę.
Myślę, że każdy z Was kto wkoduje te dane powyżej, spowoduje, iż zagrożenie utraty życia niemowlęcia w Waszym środowisku dzięki temu spadnie do zera.
Prawdopodobieństwo, że zostanie się zagryzionym przez psa to 1:18 000 000. W Polsce co roku ma miejsce 3-5 śmiertelnych pogryzień więc tu już mocno od średniej odbiegamy. Natomiast na to wpływ wiele rzeczy (kiedyś rozwinę).
Staram się obserwować każdy przypadek zagryzień w Polsce. Wynika z nich jasno ostatnim roku dwa TTB zagryzły ludzi, jeden przypadek jest niewyjaśniony, w nastepnym sprawę uratował policjant, który zastrzelił psa typie Pitbulla. Sprawę nadgonił jakiś mieszaniec, który zagryzł dziecko, ale i tak TTB rok zakończyły w czołówce.
Rok 2022 tak samo - dwa śmiertelne pogryzienia przez TTB ,jedno przez belgi które rzuciły się na mężczyznę na rowerze,plus jedno z mieszańcem ON.
Rok 2021 też dwa przypadki TTB .
Jeśli zsumujemy wszystkie przypadki ostatnich zagryzień i podpiszemy ilość do ras, to wyjdzie nam jasno, że jeśli już będziemy mieć tego pecha 1 do 18 000 000 i zostaniesz zagryzionym w tym kraju przez psa, to na 90% będzie to przedstawiciele TTB, natomiast w pozostałych 10% procentach będą to inne rasy lub psy w typie innych ras.
To nie jest przypadek!
Za niewiedzę idiotyzm i podejście, że wszystko jest kwestią wychowania miłości, że pies to nie drapieżnik, nie zwierzę - będą nas karcić takie psy ,przedstawiciele ras typu Bull.
Podstawą zmian w prawie w krajach gdzie zakazano posiadania TTB ,była społeczna głupota, nieudolność właścicieli, ilość i waga wypadków i wzrost statystyk, jak powyżej - dlatego zakazuje się TTB .
Odpowiedzcie sobie w prosty sposób na dwa pytania :
Czy natura, tworząc psa była pijana? Skoro każdego drapieżnika stworzyła zdolnym do zachowań agresywnych opartych o instynkt, natomiast psa to nie dotyczy, bo generalnie wystarczy mu dać miłość?
Drugie pytanie, u kogo dojdzie do wypadku?
U człowieka, który ma świadomość, iż pies to zwierzę, że jest zdolne do zrobienia krzywdy? Czy u człowieka, który zakłada, iż pies po pierwsze prezentuje bliżej niekreślony rodzaj miłości?.
To co właściciele psów nazywają dziś miłością czy wiedzą to jest ich subiektywna analiza na podstawie ich życia ich relacji z własnym psem.
Wystarczy go mieć i kochać- to niejednokrotnie droga do wypadku.
Jestem osobą znająca siłę psów, skalę pogryzień i zagryzień. Wiem jakie obrażenia powodują psy fizyczne i psychiczne.
Widuje zdjęcia z sekcji zwłok, widuje też zdjęcia zwłok dzieci. Znam temat, jestem obeznany, więcej niż bym tego chciał.
Jeśli bullterrier miażdży czaszkę 2-miesięcznego niemowlęcia, to ja to widzę, jak bym stał obok. Potrafię wdrożyć jedyne możliwe założenia, co daje mi pełny obraz sytuacji. Myślę, że duża część moich kolegów i koleżanek jest w stanie odtworzyć sobie przebieg takiej sytuacji.
Jako ojciec i opiekun psów jestem w stanie postawić się na miejscu rodziców w momencie ataku.
I z ta wiedza z tyłu głowy czytam komentarze właścicieli psów na różnych grupach FCI, nie FCi. Komentarze są głównie w tonie: żal pieska.....yy biedni, teraz będzie nagonka na rasę...My mamy dwójkę dzieci i jest wszystko super.
Wszędzie enigmatycznym nastrój, jakby to psy miały stracić najwięcej. Oczywiście przez postać swoich wiecznie pokrzywdzonych właścicieli TTB.
Żal pieska?
To ja się zapytam czego Wam żal?
Osobnika, który stwierdził, że jednak dziecko jest bardziej kotem niż człowiekiem, piłką lub po prostu może go zabić, bo ma taką funkcję w repertuarze zachowań na tę sytuację?
A nie żal małej istoty, która miała całe życie przed sobą, a zapłaciła najwyższą cenę, bo na wielu płaszczyznach wiele rzeczy zawiodło, gdzie minimum uratowało, by życie?
Od razu zaznaczę minimum mojego sposobu myślenia, bo zachowania, jakie prezentuje środowisko, tylko problem pogłębia.
Jeśli w tak kontrastowej kwestii, jak zagryzienie niemowlęcia przez psa, ludzie nie są w stanie obrać prawidłowego toku myślenia, mówiącego jasno, że pies zamordował dziecko!
Natomiast wszędzie walczą o pokazanie zajebistości rasy, jest jasne, że sami są grupa najbardziej zagrożona na wypadek.
Jak również to iż brak u nich zdolności prawidłowego postrzegania zwierzęcia powoduje braki w wiedzy.
Braki w wiedzy powodują wypadki, a te w wykonaniu TTB są coraz częstsze i to jest powód zakazu w wielu krajach -głupota i postrzeganie psa jako czegoś innego niż jest.
To, co prezentują dziś właściciele TTB powoduje, iż jest mi wstyd, ale daje odpowiedzi na wiele pytań dlaczego sytuacja wymyka się spod kontroli.
W dzisiejszych czasach modne jest pozytywne postrzeganie psa, gdzie pies jest kalekim mentalnie idiotą zdolnym tylko do prezentacji zachowań, które my sobie założymy, a receptą na wszystko enigmatyczna miłość.
A słowa zwierzę, drapieżnik i instynkt są wypierane, więc tam, gdzie jest popęd I brak wiedzy bardzo łatwo o wypadek.
Nie ma innej grupy właścicieli psów, w której psy wymagają bardzo dużo wiedzy a te rzeczy są u tych Wlascicieli na tak niskim poziomie, to musi rodzić wypadki."
Bardzo mądry tekst.
Takie pytanie jeszcze karmi ktoś Alpha Spirit ( suche/ mokre)?
savil, Daje czasami jako smaczki pół wilgotną, ale chyba nie tego oczekujesz
savil Ja karmię tą bardziej suchą w worku, a półwilgotna jest czasem jako smaczki, a co? 😀
W sumie pytam z ciekawości, bo właśnie od niedawna dziewczyny dostają ( skład wydawał mi się naprawdę ok).
Bardzo chętnie to jedzą ( dużo chętniej niż inne) dobrze tolerują, ale właśnie nikt ze znajomych nie daje i tak jakoś chciałam się upewnić czy to dobra opcja na pewno 😁.
A ile dajesz g na jaką masę psa? Dajesz jako jedyne jedzenie czy coś jeszcze? Jak długo używasz i czy zmieniasz czy cały czas ta?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 stycznia 2024 22:30
Ja też czasem na smaki, ale jak próbowałam karmić to neverending sraczka.
Natomiast karma skład ma bardzo dobry.
savil, dawałam puszki kiedyś na wyjazdach. Nie zauważyłam nic niepokojącego, ale te puszki to taki pasztet mega drobno mielony i mi się to nie podobało, nie pytaj dlaczego. Pies bez obiekcji.
savil, Alpha jest bardzo fajna skladowo, chociaż wiadomo, że może nie podpasować konkretnemu psu z jakichś tam powodów. Ja się na nią przerzuciłam jakoś z pół roku temu, po wypróbowaniu kilku innych karm, których pieseł nie chciał jeść - zjadał w końcu, ale niechętnie, aż wzdychał nad miską 😂 No i Alphę wcina aż miło, nawet ją akceptuje jako niższej wartości smaczki, fajnie na niej wygląda, toleruje dobrze, więc żadnych zastrzeżeń nie mam.

Mój kończy właśnie półtora roku i jeszcze dostaje wersję dla szczeniąt (zaraz będziemy zmieniać), waga ok. 26kg, aktywność myślę przeciętna jak na psa towarzyszącego, sprawdza mi się dawkowanie prawie idealnie zgodne z tabelką z opakowania - 493 gramy minus kilkadziesiąt (30-50) gramów na poczet smaczków czy gryzaków. Nie mieszam mu z niczym, co jakiś czas dostaje jakieś dodatkowe rzeczy typu trochę mokrej karmy do konga, jakieś warzywo, jajko czy coś, ale to bardziej jako urozmaicenie i dodatek 🙂. Aktualnie kończymy chyba piąty worek i będziemy się przerzucać na dorosłą karmę, myślę, że na początek też Alphę zakupię i pomyślę, co dalej. Z jednej strony nie chcę psuć czegoś, co działa, no i nie da się ukryć, że relacja ceny do jakości jest tu bardzo dobra, ale z drugiej pan pies nie może przecież całe życie jeść tego samego, bo co, jak kiedyś Alphę przestaną produkować 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 stycznia 2024 09:40
Perlica, puchy maja taki sam sklad analityczny w każdym smaku co jest dość dziwne chyba
Dziękuję dziewczyny upewniłam się dzięki wam , że to dobry wybór. Skoro psy zadowolone to nie będę na razie nic kombinować.
My też karmimy alphą od pół roku i bez rewolucji, póki co jedzą ze smakiem i jak nic się nie zmieni to zostaniemy na tej karmie. Rozwiązał się nasz problem dwóch karm dla małego i dużego psa bo kulki są optymalne 🙂
madmaddie, nigdy nie czytałam i nawet nie patrzyłam jakie smaki.
Przerzuciłam się na Pokusę, bo wygląda bardziej jak
Mój niejadek uwielbia Alphę. To pierwsza karma, którą je ze smakiem. Niedługo będzie pół roku, jak ją je- jak zrobimy badania krwi, to mogę tu zdać relację😉
Jaką szczotkę polecacie dla średniodługowłosego psa w typie owczarka? A może faktycznie rękawica lepiej się sprawdzi?
IMG_6764.jpeg IMG_6764.jpeg
Post został usunięty przez autora
Mam podobnego psa i przyznam, że najlepiej mi się sprawdza okrągła dwustronna szczotka z ikei :P Ale nie wiem czy jeszcze dostępne. Jedną stroną czeszę psa (i mogę z włosem i pod włos, co ona uwielbia, bo drapańsko, a szczotka na tyle łagodna, że nie robi zniszczeń), a drugą stroną ściągam kłaki ze spodni po czesaniu 😂
Rękawica do psa jest do bani, ale sprawdza mi się przy kąpaniu konia 🤠
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 stycznia 2024 08:50
flygirl, pudlówka. Jaka to już różnie. Aurę i Misia jadę doggyman i jest fajna, ale chcę zakupić też twardszą z dłuższymi pinami, bo używałam u koleżanki i było miód.
Na okres lnienia odkłaczam psy również trymerem Mars, Miś ma rozstaw bodajże 2,5, Aura 1,5.
Jeśli podszerstek się zbija, albo mocno wychodzi to wyciągam go grzebieniem obrotowym z jk animals.
Mam też maxi pina, którym rozluźniam sierść, wygładzam na koniec i wczesuje odżywkę przy kąpieli. To wczesanie odżywki pomaga mi wybrać więcej podszerstka a pieseł po jest piękny i gładki
Jeszcze zgrzebło z trixie fajnie zbiera.
Takie
https://johndog.pl/produkt/zgrzeblo-przeciw-koltunieniu-z-dlugim-wlosiem-z-zaokraglonymi-zebami/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się