Pensjonaty we Wrocławiu

Cześć, ogłasza się Stajnia Lawenda. Czy to coś nowego w miejscu Warzyny czy powiązane z Hordą i psią aferą i tylko zmieniona nazwa?
Nowe, zupełnie nowi ludzie.
Mearta, nowi ludzie. Ale podobno jest bardzo słabo, słyszałem że są z nimi problemy, ponoć zaniedbują konie i olewają ludzi.
Mearta, tak, zupełnie nowi ludzie przejęli cały obiekt w listopadzie. Znam pensjonariuszy którzy się stamtąd wynieśli bo nowi właściciele nie dbali o konie, nie dało się z nimi dogadać, był problem nawet żeby przywieźć siano czy wodę na pastwisko. Raczej nikt kto u nich trzymał konia nie poleca teraz tej stajni
Hm a tam nie trzyma konia forumowa espana? Proponuje jej zapytać - to stary użytkownik znany na forum a nie osoba zarejestrowana w dniu dokonania wpisu.

Nie wiem jak tam jest ale wrzucała na FB zdjęcie konia z padoku leżącego w stosie siana...
epk, Zawsze można się przejechać i zobaczyć stajnię, każdy może wyrobić sobie własną opinię. Ja słyszałem opinie od ludzi, którzy stamtąd odeszli - z tego co wiem wlasciciele na początku nawijali makaron na uszy, obiecywali idealny swiat. Potem sie okazało ze to dzieciaki, które nie mają pojęcia o prowadzeniu stajni. W pierwszym miesiacu uciekło kilka koni i to w niezbyt miłej atmosferze.
Versal, wiesz ja ostrożnie podchodzę do nowych uczestników co pierwszy wpis na forum mają od razu nt. opinii o jakiejś stajni. I to w każdą stronę.
Czasem to już nie wiadomo czy ktoś nie chce zrobić pod górkę jakiejś stajni. Z drugiej strony mamy o niektórych stajniach mega super opinie a jak się posiedzi w środku to widać, że po prostu nie chcą pisać ludzie albo tak mało bywają u własnych koni (np. w stajniach emeryckich), że nawet nie wiedzą jak bardzo jest słabo.
epk, najlepiej sprawdzić u źródła, przejechać się, zobaczyć… ja nie polecam, jak komuś zależy na dobru swojego konia, będzie się trzymał z daleka od tego miejsca.
A ktoś się orientuje, co się stało w Szewcach? Wiem, że była tam stajnia Horse Care, teraz tam jest KJ Banderas.

Edit: już wiem, przenieśli się bliżej 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
13 stycznia 2024 13:25
Elwa28 to że Kamila zmieniła miejscowke to wiem ale co to jest KJ banderas??? Myslalam że obiekt został pusty a tu proszę... uchyl rąbka tajemnicy.. co to za miejsce?
taggi,
Kj Banderas przeniósł się z Wójcic
To chyba już ich 3cia lokalizacja i chyba mają pecha do tragicznych kolek
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 stycznia 2024 07:12
To pensjonat czy sama rekra? Patrzę na fb ale mało info widzę, a wcześniej nie słyszałam.
taggi, odkąd wydzierżawili obiekt w Szewcach to chyba pensjonat też będzie. Natomiast czy warto dać im konia pod opiekę... Dwa konie w przeciągu jednego roku odeszły w niejasnych okolicznościach, trzeci koń był w klinice, różne wersje słyszałam (jestem z okolic), osobiście bym swojego nie powierzyła.
no ja bym nie dała na 100%; ich konie często uciekały w poszukiwaniu jedzenia i wody (w każdym razie wówczas kiedy stały w pierwotnej lokalizacji w Wójcicach); kolki raczej nie dziwią w takiej sytuacji
elwa28, jest w klinice....
kitty, hmm, a przypadkiem nie było tak, że pojechała do kliniki z powodu rzekomej ciąży, a potem okazało się, że żadnej ciąży nie ma i koń miał wrócić? Choć słyszałam również wersję z potrzaskanym kręgosłupem, czemu właścicielki zaprzeczają.
elwa28, Powiem tak, poniżej są zdjęcia z profilu tej stajni. To raczej mały cobik, a była maltretowana przez śląskiego ogiera bez opamiętania, gdyż razem rączo se biegały po padoku. Na początku stycznia trafiła do kliniki, a podnoszona była przez osp, co lekarka weterynarii opublikowała na swojej stronie. Co trzeba by tak powalić konia? Chwalifocie z listopada są dla mnie straszne, bo taki koń z wystającym kręgosłupem i miednicą to dramat, a ten se jeszcze latał pod dzieciaczkami uroczo pomalowany. Ogier był, ale się wziął i już zawinął, natomiast zdążył jeszcze w bardzo wskazanym wieku udać się na zawody na partynicach. Nie są to żadne pokątne informacje, a jedynie dostępne na oficjalnych stronach internetowych. Cofając się mocniej wstecz po pierwszej kolce zakończonej zgonem, została założona zbiórka na ogrodzenia, bo konia przecież ktoś im otruł! Ogrodzeń nie było, ale! nowe koniki już tak! To, że ktoś trzymał konie bez dostępu do prądu, to jedno, ale również bez wody. Co zdaje się bardziej prawdopodobną przyczyną kolki niż otrucie.
https://zrzutka.pl/ykn4wv?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3MkXIsb2PVDzfFGNrimoBtDUjDdQOy1NNhlKU-9-_O2FNinzEpzoUxrns
Niech każdy sam sobie poskłada z tego, co sobie życzy...
rv.jpg rv.jpg
rv1.jpg rv1.jpg
rv2.png rv2.png
rv3.png rv3.png
kitty, ale jak 3 latek na zawodach ????????
Perlica, Ja to od wyrzucania gnoju jestem, nie od zawodów.... Jak? Jak? No normalnie, ho hop 🤣🤣🤣 Jednak mimo wszystko dość ciężko, to znaleźć. Oficjalne wyniki:
https://livejumping.com/ap/event/9624/competition/141188
Tylko, że sama właścicielka informuje popierając zdjęciami, że koń był i jechał, oraz maluki screenik poniżej
RV4.png RV4.png
kitty, ciekawe jest to,że wpisałam w aplikację i nie istnieje tam ten koń, co jest dziwne, bo widać go na Twoim screenie zgłoszonego, ale może nie zaakceptowanego?
Bo w wynikach nie widzę go nigdzie.

Dobra już widzę w screenie podsumowującym zawody, pierwsze parkury wyjazdowe, a nie start w zawodach.
Perlica, ale puszczono poza konkursem, ciut bez sensu. Skoro przepisy mają chronić konie, to po co?
kitty, nie no masz rację
Możliwe, że ogarnęli wiek jak już wystartował i dlatego nie ma go oficjalnie w wynikach, ale udało mu się przejechać 😉 Czasami nie tak łatwo wszystko wyłapać niestety...
kitty, masakra, pogrzebałam deko i szybko udało im się tego coba zabiedzić...
Kitty.
A która weterynarz? Sama tam byłam przez chwilę i tego co tam się działo to w żadnej stajni nie widziałam a byłam w naprawdę wielu
keirashara, ponoć właśnie tak było, z relacji osoby, która była też wtedy na zawodach, właścicielka ponoć sama się pochwaliła, że taki młody a taki zdolny i już parkury jeździ. Wtedy się kapnęli, że coś jest nie halo i wpisali mu parkury wyjazdowe. No, ale konia już nie ma, więcej nie pojeździ.
elwa28, - trochę mam do czynienia z pracą w biurze zawodów i nie dziwię się. Mało kiedy prowadzi się dokładną weryfikację w najniższych, towarzyskich konkursach, trochę w zaufaniu do ludzkiego rozsądku... a z tym jak wiadomo różnie bywa 🙄
Witam wszystkich🙂
Mam pytanie odnośnie pensjonatów w Ramiszowie czy jeszcze jakieś "przydomowe" z placem do jazdy tam istnieją? ( oprócz Platana) . Jak to cenowo teraz wygląda? Próbowałam przeszukać w luupce ale ostatnie wpisy na ten temat są sprzed 4 lat. Dziękuję za każdą odpowiedź.
Miodzu, była rolka na fb Hipiatra w terenie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się