Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Jak wygląda sprawa z cenami za pensjonat w naszych rejonach obecnie?
Możecie polecić coś do 500zł/mc w okolicach płd-zach. i płd-wsch.?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 lipca 2009 16:05
Ceny rysują się mniej więcej tak:
- Krakus Swoszowice 800zł (kuc 700zł)
- Szarża Bolęcin 650zł
- Santos Zabierzów 820zł
- Valley Golf & Country Club 600zł
- Włosań 600zł
- KKJK 700zł

no i duuuużo więcej, najlepiej zobacz na www.stajniekrk.darmowefora.pl
Podane przez Ciebie ceny,Strucelko są nieaktualne w co najmniej dwóch przypadkach.

Jakieś 2 miesiące temu byłam w Swoszowicach i na drzwiach już wtedy wisiało zawiadomienie-
kuc 800zł,koń 900zł

Włosań:750zł

U nas też będzie podwyżka od września,bo dotychczasowa cena obowiązuje prawie od 2 lat,a w międzyczasie były 4 podwyżki prądu,wywozu nieczystości i 2 paszy.

Tegoroczny brak ładnej pogody w sianokosy poskutkuje tym,że siana na rynku będzie mniej niż zazwyczaj,a przez to i cena podskoczy.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 lipca 2009 22:40
F dzięki za sprostowanie :kwiatek: ceny brałam większości z forum 😉
Właśnie dlatego pytam dziewczyny-bo w części przypadków ceny są już nieaktualne, a strony nieaktualizowane.
Pod koniec tyg. wracam do Krakowa i zaczynam jeździć i dzwonić, potrzebuję czegoś właśnie od 1go września, moim priorytetem są całodzienne pastwiska/wybiegi i odległość do 30km. mniej więcej.
Graba.   je ne sais pas
19 lipca 2009 10:43
Daglezja, możesz mieć problem, bo z tego co wiem, w większość pensjonatów są kolejki 🙁
Z mojej strony nie polecam jednej stajni, ale to bardziej na priv 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 lipca 2009 10:53
Bolęcin nadal 650zł, no chyba, że coś się zmieni we wrześniu.
Część stajni już obdzwoniłam, natomiast potrzebuję nr telefonu do kogoś ze stajni w Grodkowicach-google wypluł mi stronę folwarku, ale numery tam umieszczone są nieaktualne. Czy ktoś z Was tam był/ma namiary?
I jeszcze jedno pytanie-Czy w miejscowości Koźmice Wielkie lub Grabówki Małe (obie miejscowości w okolicy Wieliczki) są jakieś konie/stajnia/pensjonat?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna!
Daglezja w Grabówkach stajnię ma pan Kalinowski (200 metrów od Guniewiczki), ale nie mam numeru do niego, chyba, że ma gdzieś w necie stronę, bo on jeździ bryczką po Krakowie.
Tak apropo roznych osrodkow i cennika..

Ja trzymam konia w BOTOJI..

Z aktualnosci: - jest nowa hala wysypana piaseczkiem
                      - malej ujezdzalni juz nie ma( teraz jest tam trawniczek)
                        ..za to jest ogromna ujezdzalnia za hala( tez wysypana piaskiem
                      - duza czesc nowych boksow jest juz gotowa

Co do cen to..: nowe bosky jak dobrze pamietam po 850zl , te starsze ( jesli cos sie zwolni) po 750zl, stanowisko 600zl

Stajnie moge polecic..przede wszystkim dobra, calodobowa opieka, dueze pastwiska, swietne podloze na ujezdzalni, hala, swietne tereny no i ..mila atmosfera 😀

http://gs176.photobucket.com/groups/w178/K9KNYACNFY/?sort=ascending  tu kilka aktualnych fotkow..
lub na www.botoja.pl

Jesli ktos szuka stajni i ma jakies pytania to zapraszam na pw! 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 lipca 2009 13:30
Daglezja, w koźmicach wielkich jest stajnia. była budowana z mysla o pensjonacie ale obecnie stoja (chyba) tylko konie wlasciciela, czy przyjmuja na pensjonat nie mam pojecia. jak chcesz to postaram sie załatwic nr telefonu to moj dalszy sasiad :P
Solina będę wdzięczna!  :kwiatek:
Tak jak już wspominałam-nie trzeba mi hali ani nawet jakiejś porządnej ujeżdżalni. Zależy mi przede wszystkim na całodziennych pastwiskach bo kary nie może być normalnie użytkowany pod siodłem, może chodzić jedynie na spacerki pod lekką osobą.
Kaktus znalazłam w internecie info, ale o p. Ryszardzie KLIMOWSKIM od dorożek, ale też w Grabówkach więc chyba o tego właśnie chodzi. Będę dzwonić.
Daglezja w Grabówkach stajnię ma pan Kalinowski (200 metrów od Guniewiczki), ale nie mam numeru do niego, chyba, że ma gdzieś w necie stronę, bo on jeździ bryczką po Krakowie.


Do Grabówek konia nie dawaj!
Konie tam (te, które nie chodzą w bryczce) wyglądają tak samo, jak fretki, które owy pan "hoduje"
Syf, kiła i mogiła, zwierzaki (fretki na pewno!) nie odrobaczone, bez kontaktu z człowiekiem, chore, za wcześnie odebrane od matki.


EDIT:

Kolejny dzień otwarty u Szarych!
2giego sierpnia od 9 do 18 🙂
Zapraszamy na Amatorskie Zawody Jeździeckie "Stadnina na Dębinie" 2009
termin: 14-16.08.2009r.
W programie przewidziano takie konkursy jak:
Skoki 60cm i 80 cm
Ujeżdżenie klasa L i P
Konkurs Potęgi Skoku
Naturalna Praca z końmi
Próba terenowa (Rajd) 15 km

Termin zgłoszeń: 04.08.09r.
Szczegółowe informacje dostępne wkrótce na stronie internetowej stajni www.stadnina.org
Pytania można także kierować na adres zawody_snd@onet.eu lub w tym temacie

serdecznie zapraszamy!
"Stadnina na Dębinie"
wow!
Botoja ma nową halę! ale super!!
Widzę, że kraków w końcu zaczął sie rozwijać "ośrodkowo"

🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 lipca 2009 11:07
EDIT:

Kolejny dzień otwarty u Szarych!
2giego sierpnia od 9 do 18 🙂



JEEE 😅 teraz tego nie przegapię 😎
Dodofon tak! Nowa hala juz skonczona i piaseczek na niej tez jest fajniutki..zreszta ujezdzalnia tez jest cala wysypana...
Co racja to racja! Kolejny osrodek dostosowal sie do norm..i baardzo wypieknial 😀

Cisza, spokoj, dobre warunki..tak to mozna trenowac! 😀
..nawet mamy ESKA ROCK na hali  😅

PS: Jak macie jakies pytania, to zapraszam na pw albo gg  💃 Chetnie odpowiem!
Solina i jak tam? masz już może ten numer telefonu?
Pomyłka!
Dzień otwarty u Szarych od godziny
14 do 18

🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 lipca 2009 09:47
Wistra ale data nadal się zgadza? 2 sierpnia?
Tak, tak 🙂
ooo Daglezja stajnie zmienia
nie może być!  😂
😎 Czasem zmiany są nieuniknione, ale póki co-szukam bo jeszcze nie znalazłam 😉
Carunia ja chętnie dowiem się czegoś więcej na temat tych zawodów😀 jakie są koszty,co odbywa się w poszczególne dni itp
Pani Ela Szary napisała mi ceny jazd
jazda w grupie 45min - 35zł
lonża 30min - 40zł


Na TAKI klub, ceny są SUPER!
No i jesteśmy CAŁĄ rodziną po dniu otwartym.
Ja zaliczyłam hucuła, bratanica kucyka kacperka.
No i będę dzwonić jutro umawiać się na jazdę.
Dziś u Szarych było bardzo dużo ludzi! Dużo więcej, niż 30go maja.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
03 sierpnia 2009 09:22
Gdzie w okolicach Krakowa ( do 50 km)  moża dać roczniaka na wychów... zalezy mi na dużej ilości łąk i towarzystwie w podobym wieku. Ma ktos jakies pomysły?
Na TAKI klub, ceny są SUPER!


Tylko chyba na razie nie wiadomo, na jakim poziomie są prowadzone jazdy rekreacyjne. Jesli na superpoziomie, to cena ok.  Superośrodek nie zawsze oznacza superrekreację, ale mam nadzieję, że w tym przypadku tak będzie. Może ktoś już tam jeździ i zda relację?
W sobotę wieczorem na pewno zdam, ale może ktoś będzie miał (mam nadzieję)  przyjemność wcześniej  😉
Dziewczyny mam sprawę🙂

w najbliższym czasie bierzemy się za budowę ośrodka w okolicach Nowego Sącza (miejscowość Jankowa). Plany mamy spore - duże stajnie, hala, kryty lonżownik, karuzela, i tym podobne. Do tego pensjonat, rekreacja, może hipoterapia🙂

Na razie jesteśmy w fazie planów i dlatego chcielibyśmy się rozejrzeć po jakichś większych ładniejszych i mądrzej pomyślanych stajniach, żeby móc ewentualnie podpatrzeć jakieś ciekaweie polecić? nie chodzi o obsługę czy pastwiska czy cenę, tylko stricte o wygląd/rozwiązania itp.. bywamy w Furioso i na Roleski Ranch, ale coś w pozostałej częsci województwa? które stajnie są najładniejsze w Krakowie? a może coś spoza Krakowa? help😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się