Stajnie w Warszawie i okolicach

Czy ktoś może coś powiedzieć o Anką Rancho w Gliniance? Ostatnie co znalazłam jest z 2016, może coś bardziej aktualnego z punktu widzenia pensjonariusza?
uszatkowa, tak ogólnie jak stajnia funkcjonuje. Czy jak coś się dzieje z koniem to jest informacja od kogoś ze stajni? (Np. Jak kuleje wracajac z padoku) Ogólnie pod względem kontaktu z właścicielami i dogadywania jakiś rzeczy. Czy konie są puszczone w jednym stadzie czy to jest kilka mniejszych? Jak wielkościowo wypadają padoki? Też jestem ciekawa ile koni stoi, czy jest problem z przepełnioną halą czy raczej bez problemu
uszatkowa   Insta: kingaielif
27 stycznia 2024 13:42
Kontakt jest non stop, na grupie stajennej ale też bezpośrednio z właścicielką, najmniejsze wątpliwości co do stanu zdrowia zostają od razu zauważone i zgłoszone właścicielowi (moja kobyła zakolkowala i od razu dostałam. telefon od Kasi i całe szczęście bo nie planowałam tego dnia być w stajni). Stajenni też są bardzo czujni i zwracają uwagę na szczegóły, wiedzą czy koń wypił wodę w nocy czy nie, sprawdzają czy derka przemokła po ulewie itp. Jest kilka mniejszych stad po 3-4 konie dobierane z pomocą właścicielki pod względem charakteru tak żeby każdy koń miał dostęp do siana na padoku i dobrze się czuł. Padoki są duże (bardzo duże jeśli porównujemy do "warszawskich warunków") Każde stado ma połowę padoku- lasek z balotem siana a połowę trawiastej łąki. W stajni jest trochę ponad 20 koni, cześć osób przyjeżdża z rana, niektórzy w ciągu dnia, inni wieczorem więc jeśli chodzi o dostępność hali treningi się rozkładają w czasie, dużo osób też jeździ w tereny. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem 🙂
uszatkowa, brzmi to super🙂 a czy orientujesz się w dostępności boksów? I ile jest za miesiąc?
uszatkowa   Insta: kingaielif
28 stycznia 2024 18:33
Wszystkie boksy są zajęte, 1450/mc, w cenie są dodatkowo wysłodki i otręby
Small Bridge, jeśli tu wchodzisz, napisałam pw.

Przepraszam całą społeczność tego wątku, za nieregulaminowy post, ale ta nowa r-v jest mało przyjazna dla użytkowników i trzeba sobie jakoś radzić.
Czy ktoś może coś powiedzieć o Anką Rancho w Gliniance? Ostatnie co znalazłam jest z 2016, może coś bardziej aktualnego z punktu widzenia pensjonariusza?
Natashka, podpinam się
Czy ma ktoś jakieś opinie? Może jakiś pensjonariusz/były pensjonariusz?
Nie wiem, czy odpowiedni wątek, ale nie znam lepszego 😜
Szukam trenera/trenerki, który dojeżdża w okolice Wołomin-Stanisławów. Kogoś do “małych skoków”, pracy na drągach, ale też kogoś, kto przy okazji nie ignoruje roboty na płasko 😇 Nie jestem sportowcem, ale chcę uprawiać ładną rekreację - nie szukam wielkich nazwisk za zawrotną cenę, chcę kogoś dobrego, rozsądnego, wyrozumiałego. Polecacie kogoś? 😁
Witam. Mamy duży problem z pensjonariuszem który nie płaci od miesięcy za stajnie i nie chce się wyprowadzić z kilkoma końmi. Jak dostał fakturę to ją podarł i rzucił mu w twarz. Dodatkowo znieważa i wyzywa i straszy właściciela. Jego zachowania są niezdrowe, prawdopodobnie choroba dwubiegunowa. Boimy się o resztę koni bo nie wiadomo czy z zemsty spali stajnię czy potruje konie. Właściciel chce zamknąć stajnie bo już nie może psychicznie. Kilkanaście koni nie będzie miało gdzie mieszkać. Policja czeka na dowody a prawo mówi że trzeba zdobyć nakaz eksmisji, a to trwa pół roku najkrócej. Więc i tak zostaniemy bez dachu nad głową. Czy możecie coś doradzić?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 lutego 2024 14:31
Pegas, końcówka jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Wobec kogo ten nakaz eksmisji ma być?

Jeżeli właściciel koni nie płaci to zostaje właścicielowi stajni jedynie drogą sądowna.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 lutego 2024 15:30
Pegas,
A standardowa droga nie wygląda tak?
Faktura --} wezwanie do zapłaty --} sąd --} komornik ?
Można też sprzedać dług prywatnej firmie.
LatentPony, Nakaz eksmisji dla pensjonariusza. Właściciel nawet nie chce już tych swoich pieniędzy. Po prostu boi się o konie innych pensjonariuszy. Chciałby tylko aby ta osoba zabrała swoje konie i opuściła stajnie. A ten pensjonariusz nie chce się wyprowadzić. Przyjeżdża o 4 rano lub o 1 w nocy. Budzi konie. Robi raban, Puszcza swoje konie wolno po stajni. Zgroza..
Post został usunięty przez autora
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 lutego 2024 17:40
Pegas, raczej nakazu eksmisji nie dostanie. Nie spotkałam się jeszcze z takim wyrokiem sądu w Polsce. Zupełnie pomyliliście pojęcia.

Jeżeli udowodnicie groźby czy realne zagrożenie to człowiek może dostać po prostu zakaz zbliżania. Nie nakaz eksmisji, bo jak rozumiem - nie mieszka tam.

Jeżeli chodzi o płatności to sąd będzie musiał orzec o długu i sprawę przejmuje komornik. I pewnie konie poszłyby na licytacje komorniczą.
Szukam stajni na trasie Bemowo-Sochaczew ( jakie są tam stajnie, krótka opinia i cena)
BUCK   buttermilk buckskin
12 lutego 2024 11:47
alexanne toż to kilkanaście stajni, jak nie więcej, podaj swoje parametry: odległość, widełki cenowe, infrastruktura
Czy ktoś coś wie o (byłym???) horses.org? Ta w Czernidłach - właściciel podobno popadł w długi i sprzedał stajnię, które ktoś ją kupił i dodatkowo jeszcze dokupił ziemię, ludzie gadają, że chcą tam zrobić motłoch na 100 koni... ktoś coś?
Szukam stajni polnocna czesc Warszawy (do 30 km z Bielan/Bialoleki). Najwazniejsze dla mnie dobra opieka dla koni, siano faktycznie bez limitu, konie padokowane do oporu w mniejszych grupach. Sensowny plac i hala, ale zlotych klamek nie potrzebuje. Fajni ludzie w stajni beda zdecydowanue na plus, odplacam sie byciem bezproblemowym, ale i pomocnym pensjonariuszem. Budzet do ok 2 tys. Bardzo licze na polecajki, moga byc na priv. Wiem ze jest sporo stajni, ktore sie nie oglaszaja i licze ze moze maja miejsca dla sensownych i nieproblematycznych pensjonariuszy
desire   Druhu nieoceniony...
15 lutego 2024 16:03
Kochane, "moja" młoda mieszka teraz w Warszawie na Mokotowie, studentka (zaocznie), dobrze jeżdżąca - tylko po płaskim, nie skacze - czy ktoś z Was nie poszukuje fajnej Cioci (dzierżawcy) dla swojego konia? 😉 Cena to kwestia drugorzędna, zależy jak koń ujeżdżony, istotna kwestią za to jest to, że młoda pracuje i musiałaby dzierżawić konia w okolicach Mokotowa do Chojnowa lub od Mokotowa po Piaseczno plus Janki, Raszyn też ok.
Dziewczyna miła, kulturalna, słowna - ręczę za nią!
Ktoś coś? 🙃
pepekon, jak w każdej plotce prawdy jest trochę 😂
pepekon, jakie są plany to nie wiem, ale wiem że stajnie remontuje właścicielka sklepu Agzo
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 lutego 2024 11:34
Pegas, a spróbować zgłosić porzucenie zwierząt na policję i do wójta, by zabrali zwierzę do wyznaczonego w programie opieki gospodarstwa?
Czy ktoś może kojarzy jakąś fajną stajnię w okolicy Sulejówka? Zależy mi na dobrej opiece, długiego czasu wypasu na pastwisku/wybiegu i dużej ilości siana. Może być sam plac zewnętrzy, bez hali. Normalna stajnia lub nawet taka przydomowa. Byleby opieka była dobra 😀 Będę wdzięczna za kontakt tu lub na priv.
Cześć wszystkim! Czy ktoś coś wie może czy jest jakiś ośrodek/stajnia z halą blisko Wa-wy do wynajęcia bądź kupna? Nie wszystkie ogłoszenia są w internecie, może ktoś coś podpowie na pw. Dziękuje!
KaroMhorses, co oznacza “blisko”? Kazdy ma troche inna definicje 😉 tym bardziej, ze Warszawa jest duza
No tak w sumie! 🙂 Około 40 km, maks. 50 km w każdą stronę.
Rumianka?
BUCK   buttermilk buckskin
28 lutego 2024 15:24
EZ Ranch jest na sprzedaż ?
Falbala_007, ja z Bielan jeżdżę teraz do stajni Ergos w Feliksowie. Wydaje mi się, że spełnia twoje wszystkie oczekiwania. Ale to tak z tego, co mi obiecano, jeszcze za krótko stoję żeby wyszło w praniu 😉 Na pewno konie mają siano i wodę cały czas na pastwiskach. W boksach czysto, jest duża hala. Miła odmiana to dobry kontakt z osobami zajmującymi sie moim koniem, w każdym momencie mozna zadzwonić czy napisać, oni też dzwonią z pytaniami. Atmosfera bardzo miła. No ale to tak po paru odwiedzinach i również paru dniach stania 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się