Podróże

Post został usunięty przez moderatora
Czy ktoś wie, jak ten powyższy wpis usunąć? Nie ma nawet opcji "zgłoś administratorowi" 🙁
Edytowałam poprzedni wpis, a ten nie wiem, czemu się częściowo zdublował 🙁
Megane, niewiele zwiedziłyście a szkoda. Djerba to więcej, niż plaża, targ i synagogoa czy meczet. Także ten: trzeba wrócić 😉
20220923_113702.jpg 20220923_113702.jpg
20220923_114443.jpg 20220923_114443.jpg
20220923_120153.jpg 20220923_120153.jpg
20220923_124303.jpg 20220923_124303.jpg
20220923_142535.jpg 20220923_142535.jpg
20220926_110527.jpg 20220926_110527.jpg
W planach więcej nie było, bo i czasu mało, a codziennie gdzieś byłysmy. To poszlajać się po miasteczku Midun, to Djerbahood i murale, tam piechotą do synagogi. Chciałam zobaczyć flamingi i je widziałam. Nie było rejsów jak wcześniej sobie wymarzyłam, więc poszliśmy na piechotę. Innego dnia poszłyśmy do latarni morskiej. Chciałam bardzo jechać na pustynie, ale w jedną stronę było 6h jazdy autokarem i dziewczyny nie chciały tracić czasu aby 12h spędzić w drodze. Przed wyjazdem pisałam, że ciężko będzie wyrwać dziewczyny na jakąś wycieczkę, bo chcą głównie wypocząć. Ogólnie zwiedziliśmy niewiele, ale kilometrów narobilyśmy, ogólnie taki dość spacerowy wyjazd 😉
Też mam te pierwsze 3 Twoje zdjęcia na swoich zdjęciach 😉
Na targu bałam się fotografować 😉

Cieszę się, że dałam Ci się namówić na Djerbę 😉
zerowy Ban permanentny
09 lutego 2024 18:23
Zdjęcia te nadają się na pulpit na kompa, albo jakąś fototapetę.
Mamy kogoś, kto był w Abu Dhabi?
Chce wyskoczyć z rodzinka na 2-3dni do jakiegoś fajnego miasta w Europie, ponieważ Bd z nami 4 letnia córka szukam czegoś gdzie dojazd z lotniska Bd szybki i mało problematyczny (autobus, pociąg, metro nie chce wynajmować auta). Możecie coś polecić na taki trip?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 lutego 2024 19:49
espérer, Porto 😍 Spędziliśmy tam przedłużony weekend ze znajomymi i jestem zachwycona tym miastem, a ja z tych co miast nie lubią i raczej wolę wypad do chatki w środku niczego, niż typowego city breaka. Stare miasto piękne, wszędzie można dojść piechotą, a nad ocean podjechać zabytkowym tramwajem, albo autobusem (co 10 minut dosłownie jeździ). Bardzo polecam 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 lutego 2024 21:09
Esperer, Paryż ma super komunikację. Metrem dojedziesz wszędzie i macie też Disneyland. 😉
Esperer, Paryż ma super komunikację. Metrem dojedziesz wszędzie i macie też Disneyland. 😉
Lanka_Cathar, trochę boje się Francji przez protesty, dość dużo osób z niej firmy jedzie tam służbowo i niestety często mówią że jak się zaczynają tam strajki to można utknąć
espérer, Berlin. Mega niedoceniane i piękne miasto. Super komunikacja. Rozsądne cenowo hotele.
Amsterdam? Na tyle duże, że znajdziecie dzielnice przyjemne dla dziecka, kanały po rejsach, parki itd., skomunikowany na tyle dobrze, że można tez pojechać pociągiem do Utrecht, który jest przepiękny.
We Włoszech wiele miast ma lotniska bardzo blisko i super skomunikowane - ostatnio byłam w Catanii na Sycylii i mega szybko i łatwo jest dostać się do miasta (lotnisko jest praktycznie w mieście). Bari podobnie.
Paryż pod warunkiem że się leci na CDG.
Skąd lecisz?
galopada_   małoPolskie ;)
11 lutego 2024 12:21
espérer, Londyn (byle na Heathrow) 🙂
Włochy zdecydowanie 🙂 Piza ma lotnisko w mieście (czy raczej miasteczku), jest do obejścia w jeden dzień, ale blisko nad morze (Livorno) czy do Florencji, pociąg jedzie 1-2h. Generalnie z lotniska do hotelu jechaliśmy taksówką, bo wylądowaliśmy o 2 nad ranem, ale na powrotny samolot poszliśmy pieszo. Mediolan-Bergamo ma autobusy jadące do centrum Mediolanu za 5 euro. Z tym, że Mediolan to duże miasto i nie każdemu przypadnie go gustu. Bergamo ma więcej klimatu i można wyskoczyć nad jezioro Como, ale to już więcej kombinacji.
Bolonia ma lotnisko w mieście, Wenecja blisko i dobrze skomunikowane, Turyn nieco słabiej, ale ciągle ok.
Większość Włoskich miasteczek jest idealna na city-breaka, ja osobiście jestem zakochana we Włoszech odkąd byłam pierwszy raz. No i jedzonko 💖

Nie polecam Barcelony, tam się właśnie można wkopać 😂 Tj. trzeba patrzeć które to konkretnie lotnisko, bo jedno jest blisko, a drugie ponad 100km od Barcelony.
W Rzymie też fajny dojazd. W Barcelonie z El Prat do centrum jedna linia, chyba w ramach biletu na 10 przejazdów.
Barcelona i lotnisko Girona... Świetny dojazd w krótkim czasie. Piękne, kolorowe miasto, świetnie się zwiedza 😉 my mieszkaliśmy przy porcie, blisko do metra i do stacji kolejowej/autobusowej. Przy oceanarium 😉
najchętniej bym leciała z Pyrzowic w ostateczności z Krakowa.
Z Pyrzowic z tych co kojarzę Rzym, Barcelona, Ateny. Wszystkie prosty dojazd i zwiedzane bez samochodu. Z Krakowa dużo większy wybór lotów
Czy Turcja z planem objazdówki na lipiec to nie piekarnik?
Piekarnik wersja hard.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2024 21:47
Asiulla, Byłam w sierpniu i nie było piekarnika, ale ja ciepłolubna jestem.
Oj nie 😥 .. tak uparłam się na tą Turcję.
Co według Was warto zobaczyć w formie objazdówki ew coś z naciskiem zwiedzania niż wypoczywania? Pierwszy raz za granicą. Myślałam również o Gruzji.
Asiulla, - ale koniecznie w lipcu? Większość południowych krajów w tym okresie to będzie piekarnik, no trochę nie ma cudów 😅 Fakt, że mi na wyspach/przy morzu znosi się to ogólnie lepiej, ale jednak jest ten upał odczuwalny.
Jeśli chcesz objazdówkę w lipcu i pogodę na zwiedzanie to raczej celowałabym w Skandynawię niż południe Europy. Jak chcesz fajną pogodę na zwiedzanie na południu to raczej maj/czerwiec lub wrzesień/październik.

O Gruzji się nie wypowiem, natomiast mi podobały się Włochy, Grecja (Corfu i Kos), Chorwacja. W wielu miejscach można coś pozwiedzać, kwestia organizacji i poczytania o danym miejscu 🙂 Czasem te mniejsze greckie wyspy faktycznie są bardziej ubogie, trzeba uważać na atrakcje typu "kamień w krzakach - to kiedyś coś było", ale często też są jakieś rejsy po pobliskich wysepkach za to.
Nie podeszła mi totalnie Albania i tam bym nie wróciła za nic. Z tym, że ja lubię jak jest cywilizowanie.
W Turcji byłam tylko jeden dzień w Bodrum, przełom sierpnia i września, piekarnik poziom hard, ogólnie byłam wtedy na Kos i tam było 10x lepiej.
Asiulla, gdzie nie polecisz, będzie fajnie. A jeśli np możesz troszkę zmienić termin, np na wrzesień/październik, to jeszcze lepiej 😉

Ja byłam na przełomie lipca i sierpnia na objazówce w Chorwacji. W Dubrowniku 42 stopnie i mimo, że nie lubię upałów, to bryza znad morza i architektura sprawiają, że tego upału tam czuć nie było. Jednak jedną noc spaliśmy w hotelu bez klimy i powiem Ci, że się umęczyłam. 25 stopni w nocy, przykrywałam się zwilżonym prześcieradłem.🤦 Pół nocy przesiedziałam na plaży aż zrobiło się bardziej komfortowo do spania 😉
Poza tą jedną nocą, wszystko było jak najbardziej do przeżycia 😉
W zeszłym roku byłam w Andaluzji na początku czerwca i temperatura też powyżej 35 stopni bywała w południe 😉 i było gorzej, bo np rano padał deszcz, a poźniej lampa i duchota 😉

Tak więc jeśli kręci Cię Turcja, to leć 😉 wszystko wyjdzie w praniu 😉
Autokar i hotel będzie klimatyzowany, resztę przeżyjesz 😉
I ja polecam Albanię 😉 będzie chłodniej niż w Turcji. Piękny, zielony kraj. Kupa parków, góry, morze... Tylko teraz chyba drożej niż Turcja.
Jest chyba objazdówka po Albanii i Macedonii 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
11 marca 2024 03:19
Asiulla, w lipcu objazdówka to najlepiej w Szkocji. 😉

Chociaż my byliśmy w lipcu/sierpniu w Bośni i było cudownie mimo, że gorącą. To zdecydowanie moje ulubione wakacje. Cudowny kraj, piękna przyroda, mili ludzie, świetne żarcie!
Przygarnę polecajek na must have do zobaczenia i zjedzenia w Treviso i/lub Wenecji. Króciutki city break (2 dni), więc trzeba to dobrze wykorzystać 😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
18 marca 2024 12:58
keirashara, na pewno tutaj: https://basilicasalutevenezia.it/prodotto/la-cupola/

Moim zdaniem jedna z najpiękniejszych panoram Wenecji, ładniejsza niż z dzwonnicy na pl. Św. Marka

Weź do mnie napisz na ig (@pixie_thejrt) to podrzucę Ci mój zeszłoroczny spis, tylko nie będzie pełny, bo był to mój już "kolejny raz" w tym mieście, które kocham nad życie 😉 Mam tam i atrakcje i miejscówki jedzeniowe 😉
Wróciłam z Wenecji i Treviso, no i mam takie wnioski, że jednak malutkie Treviso bardziej mi się podobało 😅 Może nie ma w nim tak monumentalnych budynków jak na placu św. Marka w Wenecji, no i generalnie spokojnie się obskoczy w pół dnia większość takich turystycznych miejscówek, ale ma dużo więcej klimatu. No i nie pełzają tłumy turystów (nieee, wcale nie byliśmy częścią tego tłumu 🤣 ).
Jeśli komuś wypada lot na lotnisko w Treviso lub jedzie do Wenecji po raz kolejny to mocno polecam odwiedzić 🙂 Przy okazji jest to miasteczko, w którym wynaleziono Tiramisu i jedliśmy je w uznanej knajpie - faktycznie, sztos. Do tego dość sporo zieleni, knajpek, przyjemnie czysto. Jeśli ktoś chciałby namiar na super apartamencik to też mam.
Żeby nie było, Wenecja też mi się podobała, po prostu nie aż tak 😉

Kilka migawek z Treviso:
20240416_105655.jpg 20240416_105655.jpg
20240415_190647.jpg 20240415_190647.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się