Podróże

Post został usunięty przez autora
To ja może parę fot z Cypru - polecam omijać miejscowości turystyczne jednak, wioski w górach absolutnie genialne, plaże chyba mój numer 2 po Majorce 🙂 piaszczyste, szerokie, woda turkusowa.
Pogoda w maju idealna, około 26 stopni, woda może nieco chłodna 🙂
Mega polecam też Larnake, piękne uliczki i klimat...
received_628756402465319_edit_10375387606228.jpg received_628756402465319_edit_10375387606228.jpg
received_1473419666739561.jpeg received_1473419666739561.jpeg
IMG_20230523_203646_944.jpg IMG_20230523_203646_944.jpg
IMG_20230523_174252.jpg IMG_20230523_174252.jpg
IMG_20230523_174210.jpg IMG_20230523_174210.jpg
IMG_20230523_134759.jpg IMG_20230523_134759.jpg
IMG_20230522_125537.jpg IMG_20230522_125537.jpg
IMG_20230520_101550.jpg IMG_20230520_101550.jpg
infantil, jak najbardziej, ja sama mieszkając w Gdańsku przez ponad 6 lat na plaży latem w sezonie byłam 2 razy i to tylko dlatego, że ktoś znajomy akurat przyjechał 😂 tylko tutaj wynikł temat wspomnień, że jak się było dzieckiem, to do takich kurortów jeździło się w szczycie sezonu, a wyglądało to inaczej niż teraz 🙂
Czy któraś z was była w Laponii? 🙂
Sankaritarina, - zapadła się ta mieścinka. Dużo miejsc było zaniedbanych, zamkniętych, opuszczonych. Z drugiej strony tam, gdzie przy rzece były porośnięte dziką różą wyspy są budy z śmierdzącym żarciem i spacer tamtą alejką już nie należy do przyjemnych. Rozumiem zmiany, ale te po prostu nie wyszły na dobre 😉

Z takich miejsc niezmiennych to mam jeden ośrodek na mazurach. Jeździłam tam za dzieciaka bardzo dużo, bo mój tata tam wykładał w szkole pod żaglami, a potem po prostu wpadaliśmy na wakacje "jak do siebie". Kilka lat temu dostaliśmy zaproszenie z okazji 50 lecia tej szkoły pod żaglami. No i jakby to nigdy nie był luksusowy kurort i nie jest, jest zadupie w lesie, są jakieś zmiany konieczne ze względu na obecne wymogi i standardy, na pewno też program obozów się znacznie zmienił, ale nie czułam takiego hm, niesmaku z powodu tych zmian.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 sierpnia 2023 13:02
Głupie pytanie i może trochę w nieodpowiednim wątku ale może akurat...

Gdzie kupujecie adaptery do wtyczek? Jakieś polecane firmy/sklepy? Potrzebuję kupić ekhem... Ciut hurtowe ilości i nie ufam byle komu allegro że to nie będzie jakaś chińszczyzna bo już na to się nadzialam raz
A ja mam takie pytanie.. z desperacji wywołanej kilkutygodniowym obleśnym upałem 40st 🤢 kupiłam bilety do Szkocji żeby udać się w miejsce gdzie na pewno będzie zimno i na pewno nie będzie za dużo słońca i nie ukrywam że głównym punktem programu byłoby zobaczenie tych włochatych rudych krów i najlepiej jeszcze owiec z czarnymi twarzami. Przejrzałam sporo ofert jednodniowych wycieczek ale niestety żadnej która by gwarantowała obczajanie krówek, może ktoś mógłby coś polecić ?😋
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 sierpnia 2023 15:43
feno, ale gdzie ten bilet masz konkretnie? Glasgow, Inverness czy Edynburg to są trochę daleko od siebie.

Najlepiej chyba odwiedzić farmę np. coś w stylu https://swanston.co.uk/ jak lecisz do Edynburga to jest całkiem blisko i widzę że jest transport publiczny ale wycieczek jako takich to nie kojarzę, to trochę bardziej opcja DIY
Ojej faktycznie, z wrażenia nie napisałam o jakie miasto mi chodzi. Jadę do Edynburga. Dzięki, widziałam właśnie tą farmę i chyba do nich napiszę.
Tak w ogóle to mi się marzyło pojechać w teren na jednym z tych olbrzymów tutaj https://www.blackstoneclydesdales.co.uk/ ale z Edynburga to dojazd dość długi i skomplikowany a mam do dyspozycji tylko 3 dni. Następnym razem 😁
donkeyboy, ja kupowałam w media markt i media expert
Graba.   je ne sais pas
02 sierpnia 2023 00:29
Feno, kiedy przylatujesz? Mieszkam w Glasgow, wiec może coś doradzę 🙂
Taki temat - do których z nadmorskich miejscowości da się dojechać pociągiem lub pociąg+komunikacja? Raczej z tych mniejszych, nie Gdańsk, Kołobrzeg itd.
Drugie pytanko - macie jakieś polecane airbnb nad polskim morzem? Działające poza sezonem (wrzesień/październik).
Niewiele jest takich, w samej linii brzegowej nie ma polaczen kolejowych, kiedys obslugiwala to waskotorowka, ale juz nie dziala.
Tylko wieksze miejscowosci wlasciwie zostaja - Miedzyzdroje + Swinoujscie, Kolobrzeg, Ustka, Slupsk, Leba ale tylko w wakacje, Darlowo i Mielno.
Graba wysłałam PW 🙏
faith, - a wiesz może czy jakieś autobusy czy cod kursują? Jak nie to po prostu pojedziemy autkiem, ale kusiło nas na wyprawę pociągiem po studencku 😅
Duże miejscowości mnie nie kręcą, ja jestem odludek i chce posiedzieć na plaży na kocyku bez tłumów i dzieciorów.
Gugiel twierdzi, że kursują. Np:
IMG_4138.png IMG_4138.png
ogurek, - o dzięki, ta mapka wygląda obiecująco 🙂
keirashara, Na cały półwysep helski jedzie ciapąg 😉
Autobusy i busy małe jak najbardziej. Najlepiej dojechać do jakiejś większej miejscowości najbliższej pociągiem i najczęściej jest pełna paleta busików do wyboru w różne kierunki plażowe.
keirashara, uroczym nadmorskim zadupiem jest np. Białogóra, z Wrocka dojedziesz z jedną przesiadką, w Pucku
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Co ciekawego zobaczyć/zrobić w Amsterdamie? Chętnie bym poszła do jakiegoś ciekawego muzeum, ale nie takiego typowego z obrazami, bo wiem, że nie docenię tego jak powinnam, bo nie czuję sztuki. I czy był ktoś w Heinekenie, warto? Jakieś inne ciekawe nieoczywiste miejscówki?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 października 2023 08:46
Kiedy jedziesz?
Mieszkam 30 minut od miasta, więc planuje być tak często jak się da.😁 No i w przyszła niedziele na pewno muszę tam być, bo wybory, więc przy okazji coś bym porobila też. Wczoraj zrobiłam kurs kanałami i najwyższy punkt widokowy z huśtawka.
614B536A-4673-4482-BD80-C7D71CBABFA8.jpeg 614B536A-4673-4482-BD80-C7D71CBABFA8.jpeg
IMG_5191.jpeg IMG_5191.jpeg
IMG_5179.jpeg IMG_5179.jpeg
IMG_5142.jpeg IMG_5142.jpeg
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 października 2023 10:48
Ok. To jeśli w grę wchodzą też okolice Amsterdamu, to na drugą połowę kwietnia/początek maja wpisz sobie w kalendarz Keukenhof i festiwal tulipanów. 💐
Po prostu poszwendać się wzdłuż kanałów. Ze sztuki, jeśli nie doceniasz obrazów to może Dom Rembrandta?

ps. poszwendać się warto też po Utrechcie
Moja polecajka i odkrycie zycia - Azory! Spędziliśmy 10dni - część na Sao Miguel, część na Pico - jesteśmy totalnie oczarowani wyspami 💗
Ale... kierunek nie dla każdego. Pogoda bywa kapryśna, no bo jednak wyspy na środku Atlantyku 😉 nam dwa razy dolało solidnie, bo akurat przyszła ulewa. Temperatura 22-24 stopnie - my akurat nie lubimy upałów, bo sporo chodzimy więc było idealnie i komfortowo.
Przyroda, natura SZTOSSS 😍
Azory nie są skażone turystyką, może jedynie Ponta Delgada jest bardziej nastawiona na turystów, ale w nienachalny sposób. Reset głowy niesamowity, polecam 🙂
kolebka, - a "nie skażone" jak Albania, gdzie trzymałam torebkę blisko i czułam się niesympatycznie czy "nie skażone" w sensie nie nawaliło ludzi i straganów z chińskim plastikiem, ale nosi znaki cywilizacji? 😅
22-24 stopnie brzmią cudowanie 😍 ja z tych, co preferują jakieś tuptanie i oglądanie zamiast wyłącznie plażingu.
keirashara

nieskażone w tym pozytywnym aspekcie 😁 mało ludzi, bez bazarów itp (fakt, że byliśmy w październiku - ale ogólnie na Azorach nie ma całej tej cepeliady turystycznej), ludzie MEGA mili i przyjaźni, dobrze mówią po angielsku wszędzie, nawet starsze panie na poczcie (znaczki pocztowe są tylko na poczcie 😁 )

Bezpiecznie i uczciwie do tego stopnia, że oddając samochód z wypożyczalni zostawiłam go na lotniskowym parkingu, a kluczyki zostawiłam na przednim kole... 😀 i poszliśmy na samolot. Dopiero po godzinie pan odebrał auto, napisał everything is great and have a nice trip 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się