Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
01 grudnia 2023 23:27
Z ogromym bólem żegnam się kącikiem seniora. Mr G już galopuje z re-voltową starą gwardią po wiecznie zielonych pastwiskach.
0C5E77A6-0AD0-4DBF-8B67-460E186E6F35.JPG 0C5E77A6-0AD0-4DBF-8B67-460E186E6F35.JPG
bjooork, przykre bardzo. Trzymaj się jakoś... tulam wirtualnie
bjooork, tak mi przykro 😔
bjooork, bardzo Ci współczuję 🙁
bjooork, bardzo mi przykro!
bjooork, strasznie mi przykro, współczuję 🙁
bjooork, jeden z gigantów re-volty. Ogromnie współczuję 😓
BUCK   buttermilk buckskin
02 grudnia 2023 09:30
bjooork bardzo współczuję 🙁
współczuje 🙁
bjoork, ogromnie współczuję
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 grudnia 2023 12:53
bjooork, ściskam... Po cichu liczyłam, że będzie to pierwszy
revoltowy koń, który przekroczy magiczną czwórkę z przodu...
desire   Druhu nieoceniony...
02 grudnia 2023 13:23
bjooork, tak bardzo mi przykro 💔 trzymaj sie.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 grudnia 2023 19:27
Nie wierzę... 💔
Bjoork współczuję 😓
bjooork, Mega współczuję 🙁 Miał z Tobą piękne i dobre życie. Trzymaj się!
Poszukuje urządzenia w stylu sieczkarni do rozdrabniania siana, znalazłam coś takiego na allegro, ktoś miał do czynienia? Lub może polecić coś innego ale w podobnej kwocie?
https://allegro.pl/oferta/kosiarka-do-trawy-do-siana-bizon-350-kg-h-14897918201
Karutek, jakiś czas temu szukałam czegoś podobnego. Niestety wszystkie nowoczesne egzemplarze jakie znalazłam rozdrabniają siano/trawę na baaardzo małe kawałki (mówimy nawet praktycznie o kawałach poniżej 1cm). Ostatecznie znalazłam starodawna sieczkarnię na kołowrotek (choć trafiają się i egzemplarze z silnikiem) sporo z tym zabawy, ale uzyskuje sieczke o długości ok 5-7cm.
chyba czas i na nas, żeby się wreszcie przywitać w tym wątku 🙂 Modelka, w marcu kończy 21 lat (kiedy to zleciało? 😀)
od razu z pytaniem - czy może ktoś z Was karmił zgredka paszą Eggersmann Senior ale tą bezzbożową (getreidefrei).
7Q5A7924 male.jpg 7Q5A7924 male.jpg
caverra_afk, znałam jedną Modelkę, też chyba podobny wiek, chodziła ujeżdżenie.
epk, jeśli dolnośląskie to właśnie ta Modelka 😉
caverra_afk, oh to stałyśmy sporo lat razem w stajniach. Jak ona się ma? To bardzo miła kobyła była.
epk, jest najkochańsza i wyluzowana jak zawsze 😀 nogi trochę jej dokuczają i pysk siwieje, ale korzysta sobie w padoków. jeździmy sobie rekreacyjnie i zaczęłyśmy się bawić w emerycką wersję working equitation
caverra_afk, cudownie. Nogi dokuczały już dawniej fajnie że ma dobrą starość.
Słuchajcie macie może namierzone smaczki dla seniorów? Takie żeby były miększe niż standardowe pelletowane bo te niestety najpierw już musimy rozmoczyć memlając chwilę 🙈 marchewki wchodzą bez problemu ale chętnie kupiłabym gotowe smaczki do noszenia w kieszeni
sweetie, - zerknij na słodki konik, ja je chrupie razem z koniem 😅 To takie ciastka są, dość spore, ale nie kruszą się w kieszeni.
sweetie, naszą 33 łatkę w stajni karmimy smaczkami z Effola, mango/papaya, są kruche, choć nie pękają w kieszeni i dobrze jej jeść.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 lutego 2024 09:14
sweetie, kokosowe z nuby 🙂
Pati2012, U moich kokosowe były nie jadalne.
A najlepiej wchodzą biedo cukierki czyli trawo kulki np. Hippolyt, marstall, eggersmann, Baileys

Nie najgorzej też wypadają cukierki sukces ale trochę twardsze są. I raz miałam jakieś dla seniorów to były dość miękkie.

A i jeszcze może smaczki cavalor crunchies się mogą sprawdzić.

Jak chcesz moge wszystkiego co ląduje w paszy 26 latki zrobić zdjęcia
sweetie, kokosowe z nuby 🙂
Pati2012, kiedyś w stajni mieliśmy szał na „kokobobki” (psy je lubiły też, a wychodziły z nich w tej samej formie co weszły xd) wyglądały podobnie jak te z nuby, były miękkie i bardzo tanie. Nie pamiętam skąd je kupowaliśmy, ale tu są takie same
https://www.agrokompleks24.com/smakolyki-kokosowe-15-kg-id-118

Btw jestem pod wrażeniem że Nuba sprzedaje to samo, również 1,5 kg 30 zł drożej. Nie zdziwiłabym się jakby kupowali z agrokompleksu
Dzięki za odzew 🙂 O kokosowych nuby właśnie myślałam bo wyglądają na takie rozpadające a on uwielbia kokosa. Myślałam też o końskiej cukierence bo te ciasteczka wyglądają na płaskie i łatwe do ogarnięcia. Chociaż chyba na pierwszy ogień pójdą te chrupkowe z dlakoni. Kiedyś je mieliśmy to one trochę miększe niż te pellety. Będziemy testować bo po wyrwaniu kolejnego trzonowca wszystko już nam wchodzi normalnie ale z cukierkami jest problem🙈
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się