Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

zoyabea, z dniem 29 lutego zniknie możliwość zaznaczenia "przypisanie do działalności" po prostu wyłączają tę opcję. Dla tych, którzy jeszcze nie zgłosili przez "przypisanie do działalności" pozostanie tylko opcja zgłoszenia przez "ujawnienie" bez względu na fakt czy koń ma dokumenty czy nie ma.

tutaj jeszcze link ze strony gov.pl Agencji znaczy orginał 😉
https://www.gov.pl/web/arimr/irz-komunikaty#:~:text=Zmiany%20w%20zg%C5%82oszeniach%20koniowatych

Aleks,
Dzięki, ale chodziło mi o punkt 2: wyłączenie na zgłoszeniu koniowatego z rejestru….
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 marca 2024 09:44
zoyabea, to Ci wyjaśniłam.
"Wyłączenie ( wyłączają tę możliwość ) na Zgłoszeniu koniowatego do rejestru typu zdarzenia przypisanie do działalności"
Znaczy jak zgłaszaliśmy koniowate do rejestru to była tam możliwość wyboru zdarzenia np:przypisanie do działalności. Teraz już nie ma tej opcji, można to zrobić tylko zaznaczając ujawnienie.

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 marca 2024 09:58

Aleks,
Dzięki, ale chodziło mi o punkt 2: wyłączenie na zgłoszeniu koniowatego z rejestru….

zoyabea, z rejestru ? gdzie Ty to widzisz ? tam jest do rejestru.
Ok dzięki kumam już.
Mam pytanie. Gdy kupi się konia i przypisuje do stada to robi się "zgłoszenie do rejestru" (teraz tylko przez ujawnienie), czy jest oddzielny dokument na to przemieszczenie?
Koń był już wpisany w ARIMR, i mam numer poprzedniego producenta
desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2024 20:47
Czy ktoś z Was spotkał się z pomyłka z strony ARiMR?
Zakład utylizacyjny chce mnie obciążyć kosztami utylizacji pomimo prawidłowego przypisania przez nas konia w bazie irz i posiadania gospodarstwa.... Po prostu numerki im sie gdzieś w bazie nie zgadzają, u nas w oddziale i w bazie do której mamy dostęp wszystko jest prawidłowo - według naszego oddziału 😕 Farmutil znów twierdzi, że koń jest zarejestrowany w innym gospodarstwie według systemu.. 😒
szaraduszka, z tego, co pamietam, przemieszczenie z panstwa UE i zostwiasz pusty kod kraju, ale spytaj w swoim ARiMR jak oni to chca miec
desire - miałam podobną ostatnio sytuacje z widzialnością przez farmutil dawno już zgłoszonego i zatwierdzonego konia. A ponieważ nie miałam zamiaru czekać na rozwiązanie przyjęłam na siebie koszt. Konia wprowadziałam ponownie na prośbę armiru ale i tego drugiego czyli tego samego też nie widział farmutil. Ewidentnie jest jakiś problem na łączach.
desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2024 21:08
czesio, koń zgłoszony rok temu.. Farmutil twierdzi że niby oddają koszta, jak sprawa sie wyjaśni, ale to oni powinni odebrać i sami dogadać się z ARiMR bo mają z nimi umowe i tak jest zgodnie z prawem 🙄 z naszym oddziałem też rozwiązaliśmy to tak, że koń znów został wpisany do bazy 😑 ale czy jutro będzie widziany przez Farmutil tego nie wie nikt. To jest jakiś cyrk.
Mi także mówili, że zwrócą🙂 Potem się zaczęli migać, że to już faktura wystawiona i ble ble. A ponieważ miałam już po dziurki w nosie siedzenia na telefonach - odpuściłam. Po zabraniu zgłosiłam padnięcie konia wprowadzonego za drugim razem. Do tego samego wprowadzonego rok temu wysłałam pismo do armir na maila z prośbą o usunięcie w związku z dublowaniem. Na moje oko szwankuje system. I to, że widzicie swoje konie jako zatwierdzone i nikt do was nie dzwonił z armir to wcale nie znaczy, że wsio ok.
desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2024 21:24
czesio, rozmawialiśmy z ARiMR w tej sprawie od razu po zgłoszeniu odbioru w farnutilu, według pracownika ARiMR wszystko widnieje w bazie prawidłowo.. jedynie co to pani z farnutilu kazała jutro rano dzwonić żeby sprawdzić czy u nich w bazie sie coś pojawiło, bo sama nie wie jakie dyspozycje ma przekazać kierowcy.. 🙄
u nas też niby było wszystko prawidłowo. Jedynie za drugim razem wprowadzając zamieniłam POL na 616 zgodnie z sugestią Armiru. I tak była dupa. Gdyby nie koń, który na końcówce dojechał nas pewnie bym powalczyła. Ale temat chciałam zamknąć asap i przestać myśleć . Dodam tylko, że w rozmowie z Farmutilem może niesłusznie ale odczułam podejrzenie, że mi nie wierzą iż koń jest zgłoszony. Tak jakbym miała być oszustką próbującą zmniejszyć koszt konia niezarejestrowanego. Z jednej strony ok - konia nie widzą. Z drugiej strony szkoda mi było mojego czasu na udowadnianie i dalsze kombinacje.
Ten system totalnie kulawy. Wlasnie weszlam na konto, bo przypomnialo mi sie ze musze zrobic korekte u jednego z koni. Okazalo sie, ze ten kon zniknal z listy, za to pojawil sie zupelnie inny 😱 ktorego nie znam i na pewno nigdy nie przypisywalam do dzialalnosci. Jutro bede dzwonic, ciekawe co mi na ten temat powiedza
Olimpia190,
A wiesz jak zrobić jakąkolwiek korektę? Ja nie znalazłam takiej opcji.
Mam wpisanego konia z błędem w nr paszportu (zgubione 2 cyfry) I też system zmienił mi na innego konia. Nie mam pojęcia jak coś poprawiać, panie z ARIMR mówią, że jest możliwość korekty ale nie mówią jak. Jutro chcę pytać w PZHK, czy coś ogarniają
szaraduszka, jak miałam konia z błędem w numerze, to nie mogłam tego sama poprawić. Pojechałam do ARiMR, na miejscu pan mi polecił naskrobać krótkie pismo, że jest błąd i proszę o korektę i sam to poprawił w 2 minuty.
czesio, rozmawialiśmy z ARiMR w tej sprawie od razu po zgłoszeniu odbioru w farnutilu, według pracownika ARiMR wszystko widnieje w bazie prawidłowo.. jedynie co to pani z farnutilu kazała jutro rano dzwonić żeby sprawdzić czy u nich w bazie sie coś pojawiło, bo sama nie wie jakie dyspozycje ma przekazać kierowcy.. 🙄
desire,
No to dziś rano ARIMR dzwonił do mnie w tej sprawie, abym jeszcze raz przepisała konia do desire (mam całą korespondencję mailową z zeszłego roku, że było ok, a dziś ok nie było 🙂 ) zrobiłam więc korektę wraz z Panią z agencji i uwaga!!! Wrócił mi do rejestru inny przemieszczony w zeszłym roku koń 😱😅😅😅😅
Znów telefon, wyjaśnianie i wg ARIMR nie mam na stanie tego konia, a ja go mam... z numerem nowej siedziby, w której mogę nanieść zmiany bez informowania o tym nowego opiekuna 🙂 Jest aktywna plansza nie mojego stada 😀
szaraduszka, Korekta albo usunięcie zgłoszenia:
- wchodzisz w zakładkę ZDARZENIA, wybierasz koniowate,
- wyświetla się lista koni, wybierasz tego którego chcesz edytować- w krateczce po lewej zaznaczasz na niebiesko,
- scrolujesz na sam dół listy, po prawej jest "utwórz korektę",
klikasz i lecisz z poprawkami.
Jak mam uzupełnić datę urodzenia konia, w sytuacji,gdy jego oryginalny paszport został "ubity" w rzeźni a ja wyrobiłam nowy?
Koń bez chipa, ur. 2003
Czardasz- w nowym paszporcie nn także masz datę urodzenia. btw W jaki sposób zrobili ci nowy paszport bez chipowania?Chyba, że po 2009r... Czy może jest to duplikat?
Paszport mam z 2007r. Zrobili mi konia NN mimo, że wiem co to za koń i skąd pochodzi.
W nowym paszporcie data urodzenia jest wpisana jako nieznana. Jak to wprowadzić do IRZ?
Edit: zrobilam skan paszportu, napisałam oświadczenie i dodałam w formie załączników na stronie. Może zadziała 🙂
czardasz - od jakiegoś czasu daty urodzenia nn to 01.01 i rok jaki podasz na oko🙂 btw. sprawdzałaś w bazie pzhk? Może tam coś dopisali?
Czy u kogoś były już kontrolę z Armir ? Co sprawdzają ?
MarthaCzornyj, paszporty, czipy, generalnie czy stan faktyczny koni odpowiada temu, co jest wpisane w bazie. I czy w bazie zaznaczone są konie, które w paszporcie mają wyłączenie z łańcucha pokarmowego.
Dzięki . Czy wizyty są zapowiedziane ? U nas w rejonie narazie głośno że będą ale bez konkretów
MarthaCzornyj, zapowiedzieli 3 dni wcześniej.
Hej. Mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje tutaj 🙂
Nic jeszcze nie zgłaszałam w ARiMR ponieważ mam tylko jednego kucyka którego kupiłam bez paszportu. Chciałam teraz dokupić jeszcze jednego i sprzedający powiedział że muszę mieć nr stada bo inaczej mi nie sprzeda.
Poradzicie co zrobić? Czy jak teraz się zgłoszę to dostanę karę że wcześniej się nie zarejestrowałam? Nie jestem rolnikiem. Jestem zielona herbata tych sprawach.
A jak zarejestrować konia bez paszportu? Jest to mały kilkunastletni kuc więc nie wiem czy ma sens wyrabiać mu najpierw paszport? A potem dopiero zarejestrować w ARiMR?
Poradzicie?
anetakajper   Dolata i spółka
08 kwietnia 2024 06:56
Amatorka, Nie dostaniesz kary. Zgłaszasz jako ujawnienie. Paszport musisz wyrobić.

Swoją drogą -koń bez czipa nie ma prawa być leczony wg przepisów. nie boisz się w razie W ?
anetakajper, mam go nie dawna. Na szczęście nie choruje. A szczepienie i odrobaczenie wet zrobił bez problemu.
A możesz jeszcze pokierować jak ogarnąć ten paszport ?🙂
Jaki koszt mniej więcej?
Amatorka, rejestracja w Agencji jest bezbolesna i bezpłatna. Przy okazji wizyty robisz ujawnienie, Agencja wysyła info do przynależnego Związku Hodowców i to związek zadzwoni do Ciebie umówić się na opis do paszportu. Paszport kosztuje 520zł plus wysyłka. Ale bez tych dwóch rzeczy niczego załatwisz, jak już sama zdążyłaś się po części przekonać😉
Jak zamawiam (poza wizytą mojego weta) pasty na robale u "kotkopieskowego" to muszę podać i nr z agencji i paszporty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się