Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2024 07:46
JARA, jaką masz piankę?
ja całą pielęgnację przeciągam na szyję i dekolt i w sumie tam widzę spore różnice - absolutnie kocham krem z ślimaka z cosrx, bardzo ładnie wygładził linie. Ale schodzą mi te kosmetyki dość szybko przez to 😅
JARA, - a napisałabyś jakich konkretnie kosmetyków używasz? 🙂
Usagi   Unikalne ciasteczko
22 maja 2024 11:22
JARA, wieczorem dwuetapowo, płyn micelarny+ pianka, rano tylko pianka. Ale u mnie akurat dosyć łatwo o zapychanie. Muszę dobrze wybierać produkty,
z krótkim składem, bez olei wysoko w składzie, niekomedogennych, bo inaczej będzie problem.
W sumie nie wiem czy to jest kwestia nieodpowiedniego oczyszczania 🤔 Kiedyś też używałam olejku do oczyszczania, ale już nie pamiętam czemu przestałam. Chyba trafiłam na jakiś słaby i się zraziłam :p

Również przyłączam się do pytania o Twoje kosmetyki 🙂

Dreamer113, dzięki 😉 Chodziło mi o filtr jako oddzielny produkt nakładany na krem na koniec pielęgnacji, bo krem nawilżający i tak używam oddzielnie. Ale jakby mógł wysuszać to też niedobrze.
A zmywasz najpierw ten płyn micelarny? Bo to jest produkt do zmycia, dopiero potem można uzyć kolejny. Kosmetolożki raczej w ogóle płynów micelarnycg nie polecają, zwłaszcza przy bardziej wymagającej skórze.
Usagi   Unikalne ciasteczko
22 maja 2024 11:46
Płynem micelarnym zmywam makijaż i zanieczyszczenia, potem zmywam go wodą i następnie używam pianki do oczyszczania. No jest wygodniejszy do demakijażu szczególnie oczu.
Muszę w takim razie poczytać na ten temat, dzięki!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 maja 2024 16:10
Jasne, że wstawie!

Powiem wam, że u mnie w robocie firma sprzątająca zaczela lać do dozowników jakieś tanie mydło. Zaczęły mi się problemy ze skórą dłoni, zaczęła się łuszczyć i pękać, nie mogłam sobie tygodniami z nią poradzić.

Kupiłam nawet mydle w płynie AA I krem do rąk, ale nie było duzej poprawy. Teraz jak nakładam kosmetyki na twarz to nadmiar wsmarowuje w dłonie. Toniki i esencja również. Ręce wróciły mi do normalności.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 maja 2024 16:29
1. Pianka do mycia twarzy cytrynowa Holila Holika
2. Olejek do demakijażu Vianek - polska firma, kupione w Rossmanie, bo to był jedyny olejek w ofercie. Więcej na pewno nie kupię. Wcześniej używałam olejku Natur Planet drzewko herbaciane i kocham nad życie ten produkt.

4. Tonik do twarzy Secret Key. Opakowanie jest klasyczne, przelewam go do pojemnika z atomizerem i spryskuje nim twarz albo dłonie i naszone na twarz.
5. Esencja tonizująca Cicaronic. Można używać zamiast toniku, ja używam obu.
6. Esencja tonizujaca Soraya. Dostałam ja w gratisie to zamówienia, więc używam zamiennie z ta powyżej.

7. Serum wygładzające polskiej firmy Miya. Dostałam w prezencie, więc używam zamiennie z poniższym serum.
8. Serum z kolagenem Holila Holika.
9. Ampułka witaminowa Bergamo. Pachnie i wygląda jak sok cytryny.

10. Krem odżywczy z witamina C Bergamo. Pasujący kosmetyk do ampułka witaminowej.
11. Serum rewitalizujące Miya. Nie używam tego na codzień. Ma konsystencję takiej gęstej maści. Używam na noc, wspaniałe odżywia.
12. Krem pod oczy Miya. Używam, bo dostałam w prezencie. Mam problem z kremami pod oczy, bo zwykle daje ich za dużo i mam opuchnięte przez to powieki, ale wiem, że czas zacząć je używać.

13. Krem BB rozświetlający z spf 45. Używałam cala zimę. Na lato zamiast niego wjeżdża gwiazda z kolejnego punkty
14. Krem z filtrem aleosowy Holika Holika spf 50.
1000022982.jpg 1000022982.jpg
1000022981.jpg 1000022981.jpg
1000022984.jpg 1000022984.jpg
1000022986.jpg 1000022986.jpg
1000022985.jpg 1000022985.jpg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 maja 2024 16:40
No i do złuszczania używam zwykłego peelingu kwasowego z Rossmana 😀
Maski w płachcie są bardzo często w Hebe na wyprzedaży po 5zl 😉

Wszystkie powyższe kosmetyki koreanskie polecam.
I teraz co mogę powiedzieć od siebie:

Koreanskie kosmetyki są drogie. Tzn dla mnie są drogie 😉 I trochę miałam opory przed ich stosowaniem właśnie ze względu na cenę. Bo można kupić krem za 25zl, ale i za 400zl 😉 Ja nie testowałam tych drogich kosmetyków.
Wydałam na raz jakieś 350zl i do tej pory produkty są niezużyte i kupuje tylko pastę do zębów 😅 bo sir nic nie marnuje na wacikach.

Druga sprawa to skóra nie lubi częstych zmian produktów. Co opakowanie to inny krem, bo nie zdąży to dac dobrego efektu. No chyba, że nam ewidentnie szkodzi to nie ma o czym mówić.

Holika holika jest chyba najlepiej dostępna marka na polskim rynku, ja mam produkty różnych firm z jednego powodu: szukałam tak żeby kupić wszystko u jednego sprzedawcy, bo zakupy robiłam na allegro. 😉

Jak ktoś by chciał zacząć przygodę z taką pielęgnacja to mogę powiedzieć, że olejek do demakijażu, pianka/zel i peeling (nie ma znaczenia czy mechaniczny czy enzymatyczny czy kwasowy) mogą być produktami z drogerii. A na sam początek z korenskich można zacząć z tonikiem, serum, kremem i/lub kremem z filtrem. Sporo kremów koreanskoch jest już z filtrami.

W ogóle na sam początek to dobre oczyszczanie + tonik + krem o będzie petarda.
1000022987.jpg 1000022987.jpg
Ooo super lista JARA, dziękuję również!

Usagi jako produkt na krem może się myślę sprawdzić, ja nakładam sam albo spf i na to podkład, a mam taką skórę, że jednak jak raz nie nałożę kremu na noc, to już się lubi trochę wysuszyć, dlatego ciężko mi tutaj się wypowiedzieć o faktycznym przesuszaniu, tragedii na pewno nie robi.

U mnie co najzabawniejsze problemy z cerą zaczęły się po tym, jak przez długi czas się nie malowałam i zaczęłam na nowo tymi samymi kosmetykami co zawsze, ale to może być zbieg okoliczności, może być związane ze stresem albo innym układem gwiazd, ciężko powiedzieć; wyprowadziłam skórę i teraz trochę znowu się przypchała. Ale ja też potrafię z lenistwa olać pielęgnację do minimum, więc też biję się w pierś, że sama mogłam coś kiedyś skiepścić. Rozmawiałam na ten temat z kosmetyczką, do której chodzę na wosk i robiłam też zabiegi na twarz (w tym się specjalizują), mówiła, że to może być losowy wyrzut skóry, reakcja na stres, za słaby podkład pod makijaż albo po prostu nie mogę zostawiać skóry tak sobie, tylko od czasu do czasu potrzebuje mocniejszego zabiegu. Ale to w ramach ciekawostki, jak już zaczęłam o tym mówić. 😉
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Ktoś używa kremu że śluzem ślimaka i opiszę efekty ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 maja 2024 16:14
espérer, ja. Cosrx. Jestem bardzo zadowolona, skóra jest ukojona, ma ładny glow, drobne linie się wygładziły (zwłaszcza na szyi widzę), ogółem jest taki dość otulający, szybko się wchłania, zostawia miękką, odżywioną cerę. Kupiłam już drugie opakowanie. Ideolo pod makijaż.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 maja 2024 18:53
Tak
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 maja 2024 22:02
Tak
madmaddie, też go wyprobuje jak skończę obecny krem 😁
espérer, ja też, od kilku miesięcy. Mam z Bergamo, taki w ładnym, różowym słoiczku, kupiłam na promce w hebe. Mam takie obserwacje jak madmaddie, a naprawdę sądziłam, że to pewnie przereklamowane, więc miłe zaskoczenie. Ja używam na noc, jak zrobiłam przerwę, to na skórze faktycznie znowu pojawiły się bardziej widoczne linie.
A czy ktoś z was odważył się kupować te azjatyckie kosmetyki np na allegro ? Widzę że są dużo tańsze ale z dostawą prosto np. z Korei
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 maja 2024 17:12
Ja zazwyczaj biorę z allegro z larose, nie kupuje z tych aukcji z dostawą zza granicy, mogą się trafić podróbki. Krem kosztuje ok 70zl za 100ml.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 maja 2024 21:55
W Hebe jest promka do -40% na koreanskie kosmetyki.
W aplikacji jest ogromy wybór, stacjonie nie mają, aż tak dużego wyboru.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 maja 2024 21:58
I właśnie dzisiaj kupiłam sobie piankę do mycia twarzy awokado (25zl), peeling rozswietlajacy (12zl), szampon I odżywkę miodowa (29zl za kazdy).
1000023072.jpg 1000023072.jpg
1000023073.jpg 1000023073.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 maja 2024 23:57
JARA, skończył mi się olejek i kupiłam ten z drzewem herbacianym, bo miałam vianka i nie chciałam więcej. Omg, ale daje. Ale zmył tusz z którym vianek sobie radził średnio, zobaczymy long term 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 maja 2024 08:24
Vianek jest fatalny 🙄

Powiedz lepiej gdzie kupiłaś Natur Planet 😁 bo ja mam wrażenie, że on tylko stacjonarnie dostępny.
Uwielbiam ten zapach drzewa herbacianego 😁 ale był też o zapachu pomarańczy i chyba lawendy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 maja 2024 09:51
Allegro! Ja w sumie rzadko stacjonarnie coś kupuję
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 maja 2024 11:36
No właśnie na allegro go widziałam.

I wbrew temu co napisałam w poprzednim poście (pomyłka) to on jest właśnie stacjonarnie niedostępny.
Byla kiedyś taka drogeria Lilaróż czy jakoś tak, pojedyncze sklepy. Tam był dostępny, ale zawsze to była dla mnie misja żeby jechać do centrum.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 czerwca 2024 21:01
Siostry ADiHD będą jutro mialy kod promocyjny ba koreanskapielegnacja.pl 😁
1000024125.jpg 1000024125.jpg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2024 11:48
Koreanskapielegnacja.pl

Kod: SIOSTRY

-15% 😁
Super, że jest taki wątek.
Proszę o polecenie kremu na noc na spore zmarszczki mimiczne.
Schodzi mi już botoks, więc trzeba działać.
Retinol wchodzi w grę ?
espérer, chyba tak, a co mi się może stać?
Miałąm kilka zabiegów z retinolem u kosmetyczki i było ok.
Chyba że nie kumam pytania, bo jestem słaba w dbanie o cerę.
no przy tym musisz używać filtra tak codziennie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się