Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

mindgame, fajna bardzo i wygląda na pożądny materiał
Czy ktoś z was testował derkę Rugbe superfly? Jakie opinie?
Co ile dni nakładać olej ? Codziennie ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 czerwca 2024 18:30
Nique, mam dwie te derki i moje konie sobie chwalą. One są lekkie i spokojnie wytrzymały mi poprzedni sezon.
Perlica, wiesz co, no ja jestem z tej derki zadowolona. Nawet tak wczoraj jeszcze na nią patrzyłam na koniu to prócz tego że materiał trochę się zmechacił tam gdzie rzepem dobrze nie trafiłam w praniu to generalnie trzyma się dobrze. Szyję można odczepić bo też jest na rzepy. Ma też paski między nogami. Nie wygląda jakoś super fancy, ale odpukać sprawuje mi się dobrze.
mindgame, niestety nie ma jej na stanie , a czas oczekkiwania to 14-21 dni…
Perlica, a gdzie patrzyłaś? w Bergo widzę, że mają ją teraz na promocji, czas wysyłki w zależności od rozmiaru.
a nie, pomyliłam się, to nie ta sama derka tylko podobna. sorki.
trochę już czasu minęło od pytania, ale co tam 🙂

Mnie na strzyżaki bardzo pomógł... Linomag.
On oczywiście ani nie zabija ani nie odstrasza, ale z jakiegoś powodu strzyżaki przestały siadać tam, gdzie koń był nim wysmarowany - czyli pod ogonem i miedzy nogami zadnimi. Śmiałam się, że to pewnie dlatego, że za duży poślizg miały i się nie umiały uczepić skóry 🤣 W innych miejscach tak konia nie wkurzały i można je było bez problemu złapać i zakończyć ich życie 😜
https://www.horze.pl/derki-przeciw-owadom/b-vertigo-delux-derka-przeciwko-owadom--model-z-odpinanym-kapturem-i-filtrem-uv/24898.html?color=726

Myślicie że taka derka, jak nie ma paska za zadem to się będzie przesuwać?
Prawie 400 pln, to nie wiem czy nie lepiej dołożyć do Horseware,wychodzi 620pln:
https://www.horseware.com/en-eu/amigo-bug-buster-fly-sheet-no-fill

Help
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 czerwca 2024 10:27
Perlica, "Klasyczne zapięcie na 2 sprzączki z przodu, 3 regulowane proste pasy pod brzuch, paski na nogi i podogonie skutecznie utrzymują derkę na miejscu."

wychodzi na to, że ma pasek pod ogonem
Pati2012, jezu dziękuję, jestem ułomna
ancyk0991, na tej samej zasadzie działa olej kokosowy, plus jeśli koń go zliże, to krzywda mu się nie stanie 😉
Perlica, niestety przeszukałam internety i już jej nigdzie nie widzę w sprzedaży... także pewnie niewiele to da, ale wygląda tak
IMG_9374.JPG IMG_9374.JPG
Sasini, dziękuję.
Kupiłam już Horze Vertigo z linku powyżej.
Hej, jaką polecacie maskę na owady na wybieg?
redhorse, niezmiennie Eskadron DynAir Mesh Pro.
Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły maski z AliExpress myślałam że Bd szajs z firanki a siatka jest dość grubą jak za 15ziko to jestem bardzo zadowolona
Hej . Jaką derkę siatkową do jazdy polecacie ? 10 lat jak mam konie w lesie nigdy nie było aż tak źle
esperer a te maski nadają się na całodobowe założenie czy to taki materiał że jednak odparzy? Podrzucisz link?
nadają. też sie tego obawiałam że koń bd sie pod tym pocił ale jest okey

[[a]]https://www.temu.com/pl/4-szt-maski-przeciw-muchom-dla-koni-mi%C4%99kkie-i-wygodne-z-elastyczno%C5%9Bci%C4%85-uszu-pe%C5%82na-ochrona-twarzy-du%C5%BCy-sprz%C4%99t-je%C5%BAdziecki-g-601099552076823.html?top_gallery_url=https%3A%2F%2Fimg.kwcdn.com%2Fproduct%2Ffancy%2Fa8607ff9-36dc-4d6d-8fbb-880cf4bf1c0d.jpg&spec_gallery_id=4120662580&_x_vst_scene=adg&_x_ads_sub_channel=shopping&_x_ns_prz_type=-1&_x_ns_sku_id=17592365400562&_x_ads_channel=google&_x_gmc_account=762730731&_x_login_type=Google&_x_ads_account=7293790144&_x_ads_set=20681489756&_x_ads_id=160449863168&_x_ads_creative_id=677618383158&_x_ns_source=g&_x_ns_gclid=Cj0KCQjwsuSzBhCLARIsAIcdLm4-ZkbzvjTUrDi9dIEddOhQC0qrzuUIhYBQYv_sZ_wKIfF8qkAQP9IaAomaEALw_wcB&_x_ns_placement=&_x_ns_match_type=&_x_ns_ad_position=&_x_ns_product_id=17592365400562&_x_ns_target=&_x_ns_devicemodel=&_x_ns_wbraid=Cj4KCAjwsuSzBhBlEi4AyTuVdeBWkn5DNXkXOhQiXcd7VzypOJnYX6_SDvcREfoCshyXpYiQtpAA5YZCGgJEpg&_x_ns_gbraid=0AAAAAo4mICE0E-OEZEP-gYkRQ7gmMaN05&_x_ns_targetid=pla-304688369977&refer_page_name=kuiper&refer_page_id=13554_1719291796535_uy6euz6uy4&refer_page_sn=13554&_x_sessn_id=dk9d0pgvuu[[a]]
espérer, a jak wypadają rozmiarowo?
ogólnie to jest dość mocno elastyczne ale ja osobiście zakupiłam COB i pakuje w to hucuła który ma taki między rozmiarowy łebek bo nosimy różnych firmy czasami pony czasami już cob
Temat wałkowany tysiące razy i stąd moje pytanie jaka maska lepsza
Eskadron Mesh czy Bucas buzz pro 🤔
Chciałabym żeby nie wchodziła w oczy i koń coś w niej widział 😁
Cena nie gra roli zależy mi na czymś porządnym
Facet stoi na wolnym wybiegu dlatego fajnie gdyby oddychała i nie obcierała
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 czerwca 2024 06:09
Mollynusia, zobacz sobie Caball Pro Comfort
https://www.caball.pl/padokowe/179-43095-maska-procomfort-hd.html
lusia722, dziękuję wygląda super więc zamawiam 😁
hejka pisze z zapytaniem jakie spraye na owady polecacie najbardziej??
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 czerwca 2024 13:05
soniaw, Ale szukasz repellentu, czy środka bójczego? Jak bójczego to czarna Absorbina moim zdaniem najlepsza nadal.
konie24   Qualitat ist kein luxus :)
05 lipca 2024 15:35
Hej czy ktoś ogarnia temat pułapek na muchy? Chodzi mi o tą kulę, widziałam takie po 200 zł i po700 więc zastanawiam się czym się to różni. Działa to coś na pastwisku? Ewentualnie czy ktoś robił jakieś opryski?
konie24, ja się w tym ostatnio doktoryzowałam bo chciałam kupić do siebie do stajni na gzy- kula musi być podobna do konia więc te małe ludziom się totalnie nie sprawdzają, duże sporo osób bardzo poleca ALE ważne jest to żeby je ustawić na słońcu (w cieniu kula się nie nagrzeje i gzy jej nie będą chciały o siadać) do tych kul “oryginalnych” są bardzo drogie części zamienne więc ja zrobię sobie samoróbkę (jest sporo instrukcji na YouTube po angielsku).

Z innej beczki czy ktoś ma derkę siatkową busse fransen III do jazdy? Jak wypada rozmiarówka i czy klata jest na tyle szeroka że da się w tym normalnie pogalopować na standardowo zbudowanym koniu? (173 w kłębie Hanower, myślałam o 155 bo takie nosi padokowe ale nie wiem czy nie lepiej wziąć luźniejszą 165? )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się