Dopasowanie siodła

Cześć 🙂 szukam poleconego saddlefittera który dojedzie na Podkarpacie ? 🙂
Błagam bo się pochlastam…
Koń 6 lat, przed zmiana siodła miała szerszy kłąb, teraz zrobil sie bardziej wystajacy (nowe siodlo mam jakies 3 miesiace pewnie). Łęk dobrany przez saddlefittera, ale siodlo znalazlam sama (wedlug mnie najlepiej lezalo, uzytkuje podkladke zelowa i wczesniej podnoszaca przod ). Czy ten klab wychodzi od ucisku? Suche plamy mnie martwia… wczesniej mialam szerokie siodlo (za szerokie) ale plam nie było + kłąb był znacznie szerszy. Pierwsze foto kłąb przed zmiana siodła. Reszta obecne fotki. Co ja z tym moge jeszcze zrobic? Saddlefiterka nie odpowiada..
na pierwsze zdjecie i plamy nie zwracajcie uwagi bo to byly plecy po innym siodle.
IMG_6756.png IMG_6756.png
IMG_6757.png IMG_6757.png
IMG_6734.jpeg IMG_6734.jpeg
IMG_6732.jpeg IMG_6732.jpeg
IMG_6735.jpeg IMG_6735.jpeg
IMG_6730.jpeg IMG_6730.jpeg
Hejo,
Kogo polecacie żeby przyjechał zmierzył i określił jakie siodło mamy szukać? Lubuskie okolice Zielonej Góry, Pani Z odpada, totalnie jestem niezadowolona z wizyt
Kolor niekoniecznie kłąb robi się bardziej wystajacy od ucisku, to czasem kwestia rozwojowa, jak młody to jest bardziej kulka a im starszy tym więcej kłębu się uwidacznia, ja tak miałam u wlkp.
Kolor, a jak wygląda siodło po jeździe, z dociągniętym popręgiem?
Kolor, A ten koń pracuje? Jak często?
No i Epk zadała bardzo dobre pytanie. Bez zdjęć z podciągniętym popręgiem średnio coś wyrokować...
Pytanie! Czy da się to jakoś skorygować? Ten wystający rożek w siodle fairfax 'uwalniajacym łopatkę ' (model gareth) wchodzi nam 'pod łopatkę' blokując ruch konia na przód. Czy to jest zła konstrukcja siodła dla nas czy da się to jakoś skorygować? Bardzo ciasno też one przylegają do konia nie dając miejsca na ruch.. Siodło ma na tybinkach regulowane panele ale nie wiem czy to coś zmieni..
1000003345.jpg 1000003345.jpg
1000003346.jpg 1000003346.jpg
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 lipca 2024 18:18
saniluap, ten rożek nie powinien zachodzić aż tak na element pod spodem moim zdaniem, on jest chyba na rzep jak dobrze pamiętam - nie można go przesunąć i ewentualnie skorygować wypelnienie w tym "rożku" żeby tworzył linie a nie nachodził na ten element z rzepem?

Zakładam też że masz też dobrany odpowiednio łęk bo tam jest taka możliwość.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 lipca 2024 18:22
Przepraszam za post pod postem ale nie mogę dodać już zdjęcia do poprzedniego posta saniulap znalazłam foto aby odzwierciedlić mój opis
IMG_20240715_182201.jpg IMG_20240715_182201.jpg
Sankaritarina, pracuje okolo 5 razy w tygodniu.
epk, Dziś poganiałam kobyłę po rżyskach, mocno sie spocila i pod siodłem tez ale mimo wszystko panele się odznaczyly. Zalozylam dodatkowo żelka antyposlizgowo i korekte podnoszaca przod (bo wedlug mnie leci troxhe na przod to siodlo). Panele nie lataja. 3 ostatnie zdjecia po jezdzie, reszta przed.
IMG_7416.jpeg IMG_7416.jpeg
IMG_7417.jpeg IMG_7417.jpeg
IMG_7418.jpeg IMG_7418.jpeg
IMG_7419.jpeg IMG_7419.jpeg
IMG_7420.jpeg IMG_7420.jpeg
IMG_7512.jpeg IMG_7512.jpeg
IMG_7513.jpeg IMG_7513.jpeg
IMG_7514.jpeg IMG_7514.jpeg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 września 2024 13:12
Kogo w mazowieckim polecacie do sprawdzenia siodeł? Znajoma szuka konsultacji z inną osobą, niż do tej pory i w sumie ja to korzystam tylko z jednej osoby niezmiennie
Czy orientuje się ktoś, jakie oznaczenie w Amerigo będzie miało 33 z Prestige?
Teoretycznie standardem średnim equipe i amerigo jest M
Też tak myślałam ale osoba od której chcę kupić Amerigo ma wybite na siodle M. Łęk był zwężany o 1 i dopiero teraz siodło ma mieć rozmiar 33 Prestige. Dlatego drążę temat, bo już obie nie jesteśmy pewne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się