Derki

jakiś polar najlepiej 😉 albo dralon
a jak konia mierzy od kłębu do nasady ogona 128 to brać 135, co by zakrywało mocniej dopke i można było na derce w siodle usiąść czy 125?  🤔
Nirv jak chcesz założyć derkę na siodło, to zdecydowanie trzeba większą wziąć, zeby połowa zadku goła nie była.
zawsze lepiej wziąć większą

dralony świetnie się spisują na rozgrzanie konia przed jazdą i założenie po jeździe zeby za szybko konia nie wyziębić, ale nie odciągają potu tak dobrze jak polary

czy jeśli będę miała niezarośniętego konia na zimę (miejmy nadzieję) a nie mam hali, to po jakim czasie mam zdjąć porar założony przed jazdą? po pierwszym stępie czy kłusie?

a jak z lonzą? też po pierwszym stępie/kłusie ściągnąc?
to wezme 135... i chyba czas zacząć zbierać na dralon?  😜 hihi
Nirv - Dralon na osuszenie spoconego konia po treningu się nie przyda...
Czy ktoś wie moze czy gdzies w Polsce można kupić taką derke z lycry co by sie koń nie brudził? 😉
całej derki nie widziałam, jedynie kaptury:

klik


klik


klik
Czy ktoś z forumowiczów używa derek na podok Horseware (np. Amigo 600D ). Jaka jest Wasza opinia? Szukam czegoś dobrego, nieprzemakalnego.
korsik,koń wychodzi na padok od 7 do 12,w stajni często są otwierane drzwi,więc bywa dość chłodno.
Mamy derkę bawełnianą,ripstopa bez wypełnienia,derkę polar+ortalion tylko właśnie muszę dokupić coś z wypełnieniem i zastanawiam się jakim.
magda Horseware cieszą się bardzo dobrą opinią.
magda3008, z tego co pamietam sznurka ma i bardzo, ale to bardzo sobie chwaliła w tym temacie, poszukaj dobrze bo jestem prawie pewna, że była tu nie tylko jej opinia 😉 I tak jak mówi Lena, nie spotkałam się jeszcze żeby ktoś na Horseware narzekał.

Edycja: Słuchajcie, jak to jest z polarami? Im większa gramatura tym lepszy? Bo nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę kupując derkę (taką co by przytrzymała ciepło przed rozgrzaniem i  pomogła wyschnąć po jeździe), a w sklepach przy niemałej rozpiętości cenowej jest taaaaaki wachlarz możliwości, że można z głupieć  😉
Z moich doświadczeń grubościowych:

najcieńsza polarówka kavalkade suszyła świetnie
średniej grubości Tattini również bdb suszy
najgrubsza Jacson suszy najsłabiej
dralon wiadomo, do osuszania się średnio nadaje.

Żeby mieć kompromis ja bym wybrała coś pośredniej grubości, no chyba, że inne marki mają w ofercie coś ekstra.
ekhem Polary Decathlona mają bardzo dobrą jakość i super wyciąga

"Włókno polarowe 300 g/m². Włókno rurkowe umożliwia szybkie schnięcie"

http://www.decathlon.com.pl/PL/derka-polar-300-wysychaj-ca-22983160/
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 września 2009 14:52
Ja już niedługo zacznę mojego derkować, ale jeszcze narazie czekam, bo jest dość...gorąco:-)
Narazie tylko w jednowarstwową a potem, jak będzie już zimniej założę mu grubszą.
No właśnie, w dzień ciepło, ale w nocy 8-10 stopni.
I bądź tu mądry...
magda3008, z tego co pamietam sznurka ma i bardzo, ale to bardzo sobie chwaliła w tym temacie, poszukaj dobrze bo jestem prawie pewna, że była tu nie tylko jej opinia 😉 I tak jak mówi Lena, nie spotkałam się jeszcze żeby ktoś na Horseware narzekał.


Sznurka ma 1200D.
Derka amigo 600D jest troszkę za cienka i za słaba. Jeśli konie chodzą w grupie, to mogą ją szybko potargać.
U mnie w stajni jest sporo tych derek. Parę z nich nie wytrzymało jednego sezonu. Radzę dołożyć trochę i kupić mocniejszy materiał.
Ja osobiście polecam derkę Bucas "Power turnout" Derka doskonała pod każdym względem.
Jak dzisiaj weszłam do stajni z dworu o 20 to było gorąco i duszno..
dzięki Dramka, takie byłyby super, ale niestety nie ejstem az tak zdesperowana żeby ściągac zza granicy :P Dlatego chciałam w polskich sklepach znaleźć... Ale chyba nie ma :/
Jakie proponujecie Derki przeciwdeszczowe ...  😀
ale pełne czy półderki?

Pełną mam tattini, taka granatowa, bardzo sobie chwalę.
Alice

Jak znajde w polsce dam znać  :kwiatek:
Jak pełne to Eskadron Ripstop
Alice

Jak znajde w polsce dam znać  :kwiatek:


Dzieki😉
Lena o pół i pełną ;]

D&A Dzieki 🙂 a masz jakiegoś linka do tej derki ? ;>
Zaraz poszukam.Używam tych derek dla swoich dwóch koni i jestem bardzo zadowolona-nie przemakają,są wytrzymałe i łatwo się je czyści.
Z moich doświadczeń grubościowych:

najcieńsza polarówka kavalkade suszyła świetnie
średniej grubości Tattini również bdb suszy
najgrubsza Jacson suszy najsłabiej
dralon wiadomo, do osuszania się średnio nadaje.

Żeby mieć kompromis ja bym wybrała coś pośredniej grubości, no chyba, że inne marki mają w ofercie coś ekstra.

ekhem Polary Decathlona mają bardzo dobrą jakość i super wyciąga

"Włókno polarowe 300 g/m². Włókno rurkowe umożliwia szybkie schnięcie"

http://www.decathlon.com.pl/PL/derka-polar-300-wysychaj-ca-22983160/


Dzięki dziewuchy  :kwiatek:
Czyli wychodzi na to, że jeśli derka tylko do grzania to jak najgrubsza, jeśli ma też suszyć to już niekoniecznie....dobrze wiedzieć, bo już miałam się zdecydować na Jacsona, ale kupie chyba cieńszą na początek, a później najwyżej dokupie coś grubszego do rozgrzewania, o ile w ogóle będzie potrzeba.
Norquina   Life is too important to be taken seriously
11 września 2009 14:41
Wera, ja mam cienka przeciwdeszczowke HKM i bardzo dobrze sie sprawdza. na ten sezon kupilam nowa Tattini z kapturem i wypelnieniem 300g z polecenia dziewczyn na forum 😉 (wlasnie dzisiaj doszla juz nie moge sie doczekac az mojego potwora w nia ubiore  😜 )
I jeszcze kupie od Deborah derke treningowa podszyta polarem(mozna tez bawelna) ktora ma dopinke na klatke piersiowa(na tym mi najbardziej zalezy)  🙂
wera zdecydowanie ripstopy eskadrona
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się