Derki


Tak - Masta sa z deka za duze.

tu masz konwertora wielkosci
http://weatherbeeta.com/UK/Fit/Fit.asp


ale coś z tym konwertorem jest nie tak... USA jest chyba poprawniea te NZ nie...  bo by się nei zgadzało np. z tym: http://www.equestrianclearance.com/matchmakers/_check_tech_medium_high/index.html


chyba zę coś źle skumałam ;/
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 września 2009 11:57
oj taki skrót myslowy i tyle zamieszania  😉
Mam pytanko : jakie derki treningowe polecacie??  Chodzi mi o rodzaj ;polarowe, nieprzemakalne itp. Czy używacie takiej derki tylko do stępowania, czy też jeździcie w niej przez cały trening (pytanie do tych bez hali w zimie). Jakiej firmy polecacie-stosunek jakości do ceny. Dzięki za info  :kwiatek:
Mam jarpolówkę przeciwdeszczową podszytą polarem. Jak jest ciepło tylko na stępa, przy temp. poniżej 10 stopni spokojnie w niej jeżdżę całą jazdę.
I koń nie poci się wtedy mocniej przez ten ortalion?
TA-KI jak jest ortalion oddychający to się koń nie poci pod taką derką.
jeszcze zapytać byłoby warto jak bardzo zarośnięty jest koń - w ciepłych stajniach zazwyczaj mniej zarastają, niektórzy derkują by mniej zarosły i trzymają w derach a inni nie robia nic i mają mega zmamucone konie
jeszcze inni mają ogolone i także derkują.. a to DUŻO zmienia
A można jakoś sprawdzić, który jest oddychający czy jest podane np. na metce?
k_cian wyszłam z założenia, że jeśli ktoś się pyta o zakładanie derki do jazdy to znaczy, że koń jest nie zarośnięty lub ogolony. Mamut spoci się pod każdą derką, a nawet bez niej.
To uściślając:
Jeśli jest powód do derkowania konia podczas jazdy, to nie powinien się spocić pod derką z oddychającego ortalionu (o ile oczywiście samą jazdą nie"zagotujemy" konia.
Dzięki ewuś. Koń niegolony i do mamuta mu raczej daleko. Zeszłej zimy futro raczej średniej długości jak na zimowe. Ponieważ hali brak to szukam czegoś żeby założyć na stępowanie (polar sprawdza się świetnie) ale chcę mieć coś do jazdy w czasie padania deszczu czy śniegu i tu nie wiem czy polar byłby wystarczający. W zeszłym roku nie miałam treningówki tylko narzucałam "normalną" polarową, a w tym chciałam zainwestować w szkapę i kupic treningową tylko nie wiem czy jest sens, bo jeżeli ma być tylko na stęp to zwykła wystarczy. Oczywiście kompletnie nie biorę pod uwagę aspektu szmatoholizmu  🤬 🤣
ewuś, teoretycznie, ale koń z w miarę cienką sierścią, derkowany od początku a koń wygolony na zero to też różnica, na co innego możesz sobie pozwolić w obu wypadkach 😉
Wiadomo, do tego dochodzą skłonności do pocenia się dla danego konia. Niestety tu nie można powiedzieć, ze dla konia ogolonago, taka i taka dera bedzie dobra, a dla konie niezarosniętego jeszcze inna. Trzeba własnego konia obserwować i dobierać dla niego odpowiednie derki 🙂

TA-KI wg. mnie sam polar w przypadku deszczu czy śniegu to za mało, bo nasiąka wodą i taka mokra dera jest zupelnie bez sensu. A do stępowania spokojnie wystarcza sam polar. Ja wole derki polarowe normalne, bo gdy koń jest mocno spocony po treningu to zapinam jeszcze na klacie. Ale u nas sytuacja troche inna, bo koń jest derkowany wcześniej żeby nie zarósł, a jak zarosnie to golony. I oczywiscie mam hale, a koń jest w normalnym treningu przez zime.
Norquina   Life is too important to be taken seriously
08 września 2009 18:22
Czy uważacie ze jak jest w nocy 8 stopni( a stajnia nie ma jeszcze okien wstawionych i dzrzwi na przestrzal sa otwarte) tym bardziej ze boks konia jest od strony okien, to jest przesada ubranie go tylko na NOC w bawelniana derke?  🤔
pyatm bo juz zwatpilam w to co czytalam w roznych miejscach,dzisiaj jak przyszlam z derka do stajni to niektorzy stwierdzili ze przesadzam.  🤔wirek:
A zalezy mi zeby kon nie musialbyc golony na zime i chce zachowac jak najbardziej zblizona sierc do letniej. ❓
Na mnie też tak patrzyli :P ale mój koń od 2 dni już w derce na noc stoi. Ma 24h okno otwarte i uważam że nie jest to przesada. Koń będzie i tak golony, ale po co ma do tego czasu zarosnąć jak mamut??
Dla mnie jest w stajni za ciepło na derkę. Mówi tu konkretnie o naszej stajni w której nie ma przeciągów.
Norquina   Life is too important to be taken seriously
08 września 2009 18:40
Dla mnie Dramka wcale wieczorami ok.20 wcale nie jest cieplo, a zalezy mi na tym zeby nie trzeba bylo jej golic na zime. Tymbardziej ze zakladam ja od 20 do 8, jezeli jest ponizej 10C. Bo rok temu jak zaczelam derkowac od temp.5C (przy wstawionych oknach i drzwiach) to kon tak zarosl ze musialam ogolic.
Dla mnie jest za ciepło na derkowanie. Zwłaszcza konie które nie stoją przy drzwiach tylko w samym środku gdzie jest najcieplej w stajni.  😉
u nas stajnia cieplutka, więc jeszcze nie zaczynam dekować

Norquina-jeśli nie ma okien a drzwi są otwarte i jest poniżej 10 stopni to ja bym zakładała
Jeśli nie ma szyb w oknach  ..
Jeśli chodzi o zimówki to mam mamuta kieffera i jestem mega zadowolona 🤣
Najśmieszniejsze jest to, że widziałam ją w sklepie, a zamówiłam u tego samego kolesia w sklepie internetowym za ponad 100 taniej 🤔 I za to kocham internet 😍

A z polarów to cenie sobie starego dobrego Jacsona😀 U nas w stajni to chyba już wszyscy je mają.
Czy ktoś dysponuje zdjęciami derki polarowej Jacsona w kolorze bordowym?
Ja Ci mogę tylko tak pokazać... bo mam... ale zieloną 🙂

montwiak hehe, dzięki, ale właśnie zastanawiam się czy ten kolorek na żywo jest właśnie taki jak na zdjęciu. A swoją drogą zielona też bardzo ładna, miałam ją, sprzedałam i teraz czaję się na kolejną tylko chciałam w innym kolorze, jestem bardzo zadowolona z tej derki i cena ekstra 🙂
http://www.allegro.pl/item723558189_derka_polarowa_jacson_145.html
może na tych fotkach będzie bardziej realistyczny ten kolor 😉 choć głowy nie dam sobie obciąć bo ze zdjęciami różnie bywa. 🙄
Ja mam bordowego Jacsona 😉
Kolor jest bardzo zbliżony do katologowego...
Zdjęcie mam niestety tylko takie: klik!
Ooo super 😀 Dzięki dziewczyny :kwiatek: :kwiatek:
Kolor jest taki jak na zdjęciu 'z bliska' (zbliżenie metki) z tej aukcji Allegro podanej przez montwiak 😉
W tym roku po raz pierwszy będę derkować konia.Planuję zminimalizować zarośnięcie i uniknąć golenia.Jakie derki będą mi potrzebne dla takiego konia?Co na padok zimą a co do stajni?Jakie wypełnienie?
zależy na ile wychodzi na padok, jaka jest stajnia, są przeciągi? ciepła czy raczej chłodna?

ja myślę, że jakaś bawełniana na początek do stajni, jak się jeszcze trochę ochłodzi to jakaś bez wypełnienia (typu rip stop) na padok, później do stajni możasz zakładać np. polar+ bawełniana lub jakąś lekką derkę stajenną a na padkok coś z wypełnieneim 100-150g, no i zależy czy później będzie koniowi zimno- możesz przygotować ok 250g na padok i do stajni

a w tym roku też mam zamiar uniknąć zarośnięcia mojego mamuta i mam derki:
2 polary
dralon
bawełniana
rip stop bez wyp. podszyty bawełną
rip stop bez wyp. podszty polarem

i dokupię
stajenną ok 100g
padokową 170g
i piżamkę, mam nadzieję, że chociaż w części unikniemy wytarcia sierści na łopatkach... 🙁
ogólnie moja konia stoi w boksach angielskich i nie będzie derkowany bo mi nie przeszkadza futro, ale coś na stępowanie po i przed jazdą, oraz po jeździe na trochę do boksu by się przydało, co kupić? bo ja total laik derkowy jestem  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się