termobuty

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2009 11:13
są , przyszły  Dubliny 💃 💃 💃 , są  śliczne  😅 😅 i jakie zgrabniutkie jak na 41 to naprawdę rewelacyjne.
A więc co do łydki to rozmiar 41 ma rezerwę na bardzo ciepłą wysoką skarpetkę i ciepłe bryczesy , regulacja jest spora. Według mnie to na szerszą łydkę .
Są dokładnie takie ładne jak na fotach, wieczorem zrobię kilka zdjęć i wrzucę na forum.
  Butki będą idealne na wypady na narty , przyjemnie będzie schować nogę po całodniowym szusowaniu do ciepłego buta.
Nie bijcie ale mam  jedno pytanie dotyczące termobutów Spirale. Czy długość nogi 26-26,5 będzie dobra do rozmiaru 41? A może wybrać 40 (taki mam w 'normalnych' butach)? Jak z cholewami - mam od zgięcia kolana do kostki około 40 cm, łydka jest bardzo chuda.
Boję się, że nie wystarczy rzepa na dobre dopasowanie ich do łydki.
a mi się wydaje, że spirale można dostać  w bardzo wielu sklepach, więc może lepiej się do jakiegoś wybrać i przymierzyć. nawet jak potem chcesz zamówić na necie, bo pewnie znajdziesz taniej niż w jakimś stacjonarnym sklepie, to i tak warto by przymierzyć osobiście.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2009 20:55
pochodziłam dzisiaj w Dublinkach i są super wygodne i cieplutkie. Ktoś wcześniej pytał o zakładanie i zdejmowanie tych butów więc nie jest to jakiś wielki problem. Ja mam wysokie podbicie i w tym też miejscy muszę użyć troszkę siły aby wcisnąć buta ale zakładam je szybciej niż zakładałam Polo.
Klami odnosnie do Cavallo Polar- zamowilam 39 rozmiar buta, to jest to co normalnie nosze - pasuja super, mam miejsce na gruba skarpete, no problem. Oficerki Piruette Cavallo mam 5.5 rozmiar - sa troche duze wole rozmiar 5.
W zeszlym roku kupilam jodhpur Cavallo z futrem 39 i byly na poczatku dosc ciasne.
Jezeli chodzi o szerokosc to sa szersze niz normalne oficerki w tym samym rozmiarze lekko plus sie troche rozciagaja na szerokosc.
Jezdzi sie w nich super, sa bardzo wygodne ale sa to dosc delikatne butki w porownaniu z Mountain Horse.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
19 października 2009 21:48
A do mnie dotarly dzis termooficerki Polo-leza i wygladaja na nodze,lydce ok, tylko na gorze sa mocno odstajace, ale nie powinno w niczym to przeszkadzac.Jutro test na jezdzie.Dzisiaj polazlam w nich nakarmic konie-taki maly tescik.Obawiam sie jednak, ze jak dopadna nas te nasze wschodnie mrozy to te butki nie dadza rady 🙄
No ale trudno, do lazikowania przy koniach kupie jak co roku sniegowce na bazarku za 35 zl, jak bedzie baaardzo zimno to i pojezdzic sie w nich da 😉A ciepelko gwarantowane 🙂
Romans do posiadaczek termobutow DUBLIN , moze je ktos obfocic ale na nodze, bede bardzo wdzieczna  😉 i jak wrazenia co do rozmiaru, brac o rozmiar wieksze ?
Jak wypada rozmiarowka ?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 października 2009 17:07
zoil ja mam 40 kupiłam 41 i są dobre z rezerwą na ciepłą skarpetkę , w łydce dosyć dużo luzu ale można dopiąć rzepami. Nie układają sie tak na łydcer jak Polo ale to inny rodzaj buta . Foty dopiero jutro. Ogólnie jestem baaardzo zadowolona z wyboru .
efka, i jak Twoje butki? Właśnie się nad takimi zastanawiam i w sumie sama już nie wiem...
mi sie dzisiaj wlalo bloto do pfiffow  🤔 dobrze, ze wogole dalam rade wyjsc... masakra jakas.  🤔wirek:
vivi, dziekuje Ci bardzo za info.
Maja byc wygodne, ladne i cieplutkie. Niesprzyjajacych warunkow atmosferycznych znosic nie musza, bo jezdze na hali.
A o jakich MH myslisz? Nie widzialam zadnych MH takich bardziej oficerkowych.
😜 dostałam dzisiaj POLO i póki co bardzo mi się podobają. wzięłam o rozmiar większe niż normalne buty i pasują idealnie z dodatkową grubą skarpetą. tak jak już kilka dziewczyn mówiło wcześniej odstają na górze i trochę za szeroka cholewka jak dla mnie, ale i tak bardzo mi się podoba ich wygląd. robią wrażenie wytrzymałych i zrobionych solidnie, ale to się okaże. jutro test  😀iabeł:
A ja właśnie nabyłam ELT za cenę zeszłoroczną😉 Jeszcze nie testowane bo leje... 🙄 ale wydają się być ciepłe i przydatne do jazdy.
Łydka rzeczywiście wąska, za to długość dla mnie - długonogiej nota bene - idealne. Trochę mnie martwi wąski zamek (czy oby się nie rozwali) oraz brak wzmacniających naszywek od wewn strony łydki - czy się oby nie przetrą?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
21 października 2009 20:27
odbyłam dzisiaj pierwszą jazdę w dublinach. Na początku było trochyę dziwnie gruba podeszwa sprawiała że nie mogłam wyczuć strzemion  ale po kilkunastu minutach było już super tylko trochę za ciepło. Chyba przesadziłam dzisiaj z termobutami.
a ty foty butów  na nogach (po jeździe więc już brudne):
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
21 października 2009 20:34
efka, i jak Twoje butki? Właśnie się nad takimi zastanawiam i w sumie sama już nie wiem...


jeszcze nie mam - czekam bo zamawiałam i czekamy na większą partię. 😉
a ja wczoraj przetestowałam POLO. do chodzenia to na razie nie są super wygodne bo trochę sztywne są, ale to się raczej rozchodzi. za to na koniu sprawdzają się bardzo dobrze. ciepło, wygodnie i przede wszystkim czuć konia. 😀
LoveHorses a nie są za krótkie?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 października 2009 14:13
mogły by być dłuższe ale z racji tego , że mam problem z dopasowaniem łydki i podbicia  cieszę się że są takie jakie są.
Druga sprawa to są buty pomiędzy termobutami a termooficerkami więc przypuszczam dlatego nie sa tak długie jak oficerki które mają służyć tylko do jazdy.
bo te buty ogólnie są krótkie, mam takie ale strasznie źle mi się w nich jeździ i chyba je sprzedam..
In.   tęczowy kucyk <3
22 października 2009 15:26
faun, mówisz o sztywności z tyłu nad kostką? U mnie po trzech dniach przestało uwierać (a może przeszkadzać? Nie wiem : P )
Jak pierwszy raz w nich wsiadła to było mi mega dziwnie, a teraz to już śmigam ; )
no dokładnie. chodzi mi o tę część za piętą i kostką. to mam nadzieję, że u mnie też przestanie. na razie jeździłam w nich tylko raz, więc to musi się rozchodzić chyba
Ponawiam pytanie do użytokowniczek STEEDS, jak z rozmiarówką? zawyżona , zaniżona czy normalna?
Powiem Wam że mierzyłam POLO rozmiar 40, są za ciasne, ale są szczuplutkie i takie eleganckie, fajnie zrobione. Więc żeby włożyć gruba skarpetkę będę musiała zamówić rozmiar 42  😵
Jeżeli chodzi o STEEDSY to najlepiej zamawiać rozmiar większe, żeby się skarpetka gruba zmieściła 🙂 Ale osobiście zamówiłam sobie rozmiar, który zwykle noszę i jest na styk. Nie narzekam, bo w grubych skarpetach i termobutach nie lubię jeździć, babcia mi zrobiła tylko ocieplacze na place i jest gut 🙂
bandog dzięki za odp. mam jeszcze jedno pytanie odnoośnie tych butków, bo zastanawiam sie ciągle jaki wziąc rozmiar. Chodzi o to czy ugniatają sie w środku? Mam złe doświadczenie bo moje stare termosy były na styk a po sezonie sie tak wygniotły że spadały i kompletnie nie trzymały się na pięcie. Nie wiem jak długo je masz ale będe wdzieczna za info czy sie troche w środku miejsca więcej zrobiło....
Fantazja

Załamałaś mnie i zaczynam się zastanawiać czy 37 nie będą za małe..Jaki nosisz rozmiar?
Mam prośbę: czy ktoś mógłby zmierzyć obwód łydki w termobutach Eurostar wilde? Zamówiłam zwykłe i z rozmiarówki wynika, ze sa na mnie za małe w łydce, ale je zapinam jakoś. Jednak grubej skarpetki nie włożę. I zastanawiam się czy liczyć na to, że się rozciągną czy zamówić wilde..
no dokładnie. chodzi mi o tę część za piętą i kostką. to mam nadzieję, że u mnie też przestanie. na razie jeździłam w nich tylko raz, więc to musi się rozchodzić chyba


ja po zejściu z konia poczułam że coś mi się wbija w ścięgno, od razu pobiegłam je zmienić na sztyblety, a i tak zrobiły mi się siniaki. Zastanawiam się czy się ich nie pozbyć.
In.   tęczowy kucyk <3
26 października 2009 22:04
Ja je mam drugi tydzień bodajże i nic już nie czuję. No i na pewno nie wbijało mi się aż tak mocno, po prostu "czułam" je przez jakiś czas, a na jeździe w ogóle nie było problemów
Dramka normalnie noszę 41
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się