Kącik folblutów

Severus   Sink your teeth into my FLESH
07 listopada 2009 20:08
Czy posiada ktoś jakiekolwiek zdjęcie ogiera Double Alleged? Nigdzie nie mogę znaleźć...
Może ktoś z Was ma jakieś zdjęcia og. Czen (ur. 2005 r.)  po Surako od Czeggry po Graf?
a ma ktos moze zdjecia Needwood Blade (gb) i Coffee To Go (gb) po Environment Frieng (gb)??
🙂
Szukam informacji, zdjęć ogiera Diatos (oprócz tych, które znalazłam w Bazie Koni) .Może ktoś z Was posiada jego potomstwo (znalezione na Bazie Koni to Kalifornia, Botanik, Metaxa, Drap)
Pozdrawiam  :kwiatek:
og. Double Alleged - skan z książki "Ogiery pełnej krwi angielskiej w polskiej hodowli w latach 1982-2002"
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 listopada 2009 15:41
iza90 - bardzo dziękuję  🙇 Oddałaś mi ogromną przysługę  :kwiatek:
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
11 listopada 2009 15:48
heh nie samowite to jest, ten ogier mi się szczerze nie podoba, gdyby nie to potrafi dać dobrze biegające konie, to na pewno bym nim nie kryła, a jednak była u nas w stajni jedna naprawdę urodziwa kobyłka, że oczu od niej oderwać się nie dało 🙂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 listopada 2009 15:52
Doma - to taki typ - sam nie za piękny, biegał słabo (w UK nawet bardzo słabo), a np. taka Nick of Memory jest niezła. Albo Marianna. Nie są to jakieś fenomenalne konie, ale są niezłe. Zwłaszcza Nick of Memory. Ale czasami zdarzają się takie ogiery - same niespecjalnie utalentowane, a dają całkiem zdolne potomstwo.
Szukam zdjęć oraz info o ogierze Banita, xx 2Kr 1992 c.gn. 164-189-22 po Long Meadows xx od Bielanka xx po Dakota xx, hodowli SK Rzeczna. Wie ktoś gdzie on krył dwa trzy lata temu?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
07 grudnia 2009 11:17
Doma - to taki typ - sam nie za piękny, biegał słabo (w UK nawet bardzo słabo), a np. taka Nick of Memory jest niezła. Albo Marianna. Nie są to jakieś fenomenalne konie, ale są niezłe. Zwłaszcza Nick of Memory. Ale czasami zdarzają się takie ogiery - same niespecjalnie utalentowane, a dają całkiem zdolne potomstwo.


ano myślę że Nick of Memory jest pewnym fenomenem  😉 Marianna nieco mniejszym, ale też jest bardzo dobrą klaczą.. coś w genach chłopak ma, z resztą rodowodowo jest bardzo dobrym ogierem, niemniej jednak chcąc wyhodować konia pełnej krwi angielskiej poprawnego eksterierowo raczej bym go nie wybrała, mimo że potomstwo jak na ilość klaczy które kryje pokazuje się bardzo dobrze wyścigowo...
Severus   Sink your teeth into my FLESH
07 grudnia 2009 12:50
Cóż, poprawne eksterierowo na pewno nie, ale hodowli xx nigdy nie patrzyli na eksterier. Czy to dobrze, czy źle - zależy od jakiej strony na to patrzymy  😉
A ja poszukuję Belenusa... W sieci jest mało, albo nie umiem szukać...
Super, dziękuję 🙂
no to Ja też pokaże mojego folblucika 🙂

SZARŁAT
Ogier gniady,
m. Sexpanna / Unoaprile,
o. Czaravich/Nijinsky







szukam zdjęć konia Moja Miła, po Orange Bay od klaczy Marietta. Rocznik 1985
z góry dziękuję  😅
chcialabym pouzupelniach rodowod mojego Malucha, macie moze jakies zdjecia?
http://www.allbreedpedigree.com/fair+duncan
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
08 grudnia 2009 17:49
Cóż, poprawne eksterierowo na pewno nie, ale hodowli xx nigdy nie patrzyli na eksterier. Czy to dobrze, czy źle - zależy od jakiej strony na to patrzymy  😉


oczywiście że nie patrzyli, z resztą widać to prawie na każdym xx, ale z miłości do tej rasy, jednak koń nie biega całe życie, rzadko też mają dożywotnie pastwiska, a koń dobrze biegający a do tego poprawny eksterierowo ma większe szanse sprawdzenia się później w innych dyscyplinach 🙂 czy w hodowli... ja w każdym razie wolę szukać takiego, który jest w miarę poprawny, a już jest super jak daje predyspozycje skokowe czy dobry ruch , a do tego szybkość, a wybierać w sumie jest w czym  🙂 ale też koncepcji nie kwestionuje rasy, kocham ją za jej temperament i szybkość właśnie i wielkie serce, nie za eksterier  🙂

Bandos a masz konia po Belenusie? jak tam wstawiaj zdjęcia!
Severus   Sink your teeth into my FLESH
08 grudnia 2009 18:31
kocham ją za jej temperament i szybkość właśnie i wielkie serce, nie za eksterier  🙂

To tak jak ja  😀

A propo eksterieru - jasne, że konie poprawne mają większe szanse. I to nie tylko w tej rasie.
iza90 a czy w tej ksiazce są tez przypadkiem zdjecia ogierow Aprizzo xx i Baby Bid xx? :>
Severus   Sink your teeth into my FLESH
08 grudnia 2009 18:34
amazonka* - są. Mogę ci wysłać.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
08 grudnia 2009 19:59
xx a Twój chłopak piękny! coś trenujecie?

Doma - dziękujemy 🙂. Próbujemy trenować ujeżdżenie tylko ja mam za mało czasu na codzienne treningi. Ale On jest świetny, gdyby mógł trenować tak jak powinien to kto wie co by z tego wyszło 🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
09 grudnia 2009 12:02
no proszę 🙂 to witam w klubie ujeżdżeniowych folblutów  😉 ja też ze swoją kruszyną ujeżdżenie próbujemy i mamy ten sam problem, brak czasu i nadmiar obowiązków, ale chcieć to móc... prawie...  😉 xx dawaj jakieś zdjęcia pod siodłem! i napisz skąd go masz w ogóle?

a ja wstawię kilka zdjęć z naszego folbluciego Hubertusa🙂
tu zastęp xx idący na linię startu do wyścigu Hubertusowego


z pogoni za lisem




po gonitwie, na pierwszym planie Sokola po Belenus, matka po Life and Liberty


Miss Fede po Northern Flagship



już poza Hubertusem, moja druga klacz , młodziutka Bremen Star po TTT od Bremen Rose

tu pod koleżanka na Hubertusie


i na koniec żeby Was nie zamęczyć 😉 córka nie żyjącego już Special Powera- Kaspia




sory za ilość 😡
Doma moja znajoma ma półbrata Twojej, synka Bremen Rose po Cumbrales. Bardzo go sobie chwali 😉 Mądre i mega zrównoważone zwierzątko.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
09 grudnia 2009 12:58
no Bremen Rose dała sporo potomstwa, co najmniej 7 koni, niezła mamuśka... a czy koń się nazywa może Bremio?  🙂 on chyba nie biegał na torach, nigdzie go w bazie nie widzę, a byłaby szansa na jakieś jego zdjęcia?  😀
ja Bremen Star też chwale bardzo, bystra, fajnie się rusza, bardzo wrażliwa jest, więc trzeba cholernie uważać... na razie młodziutka więc chodzi raz na miesiąc pod siodłem, ale na wiosnę bierzemy się do roboty.. jedyny problem z którym ją kupiłam, a niestety ciężko jest mając mało czasu, z nim sobie poradzić to jej paniczna obawa przed daniem tylnich nóg do czyszczenia 🙄
Fotki grubaskowi zrobię na pewno jak wybiorę się w odwiedziny do kumpeli 🙂
a tutaj syn Special Powera również z Hubertusa



wakacyjnie

Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 grudnia 2009 07:28
ciska - jak na kasztanka ma bardzo ciemną grzywę. Ciekawie wygląda  😎
niedługo wstawię zdjęcia i pod siodłem 🙂 Mam go z wyścigów na których też sama trochę jeździłam ( dawno ), biegał w mojej stajni i jak skończył 2 lata to go kupiłam ( miał jechać do Włoch  :ke🙂 więc razem szczęśliwie żyjemy już 10 lat  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się