Allegro

okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
02 lutego 2010 00:07
na kolana powalił mnie mail  🙇 🙇 🙇  😁 😂

17. "Privied
Prikrasnyj sieg pan predajet u nas na bielarusi tachogo niet Ja maju adno pytani chadzi mjenja o to łopatu mi razchadzitsa czy ona musi byti czerwonyja wie przecie z kamunizmom kajaży sie mnie ona
Paka" (pisownia oryginalna)

Zdrastwujtie,
U mienja jeszczjo adna łopata: czernoja. Kak chocziesz mogu tiebja dać czernoju łopatu do ładowania.

Pan od śniegu jest cudny  😁 😁 😁
Widzieliście?
23 lutego ukryjemy nazwy kupujących przed osobami, które nie zawierają z nimi transakcji.
http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=46921&t=46921
Co za debilizm  😵
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 lutego 2010 08:20
cos takiego działa od dawna na ebayu. nick osoby widzi tylko sprzedający 🙂 ja nie widzę w tym nic złego, niczego to nie utrudnia
Mnie utrudnia.
Nieraz rezygnuję z licytacji rzeczy, na których mi średnio zależy, bo widzę nicki znajomych.
Nie ustawiam sobie dnia specjalnie pod daną aukcję jeśli widzę, że bierze w niej udział ktoś, kto zawsze mnie przebija.
Poza tym czy ja dobrze rozumiem, że nie będzie można zadać pytania sprzedającemu bez brania udziału w aukcji?  🤔wirek: Bardzo często wysyłam maile żeby o coś zapytać zanim zdecyduję się na licytację.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 lutego 2010 08:59
nie wiem jak to bedzie dzialac na allegro, ale na ebayu nick sprzedającego zawsze widzisz i opcja 'wyslij wiadomosc do sprzedawcy' tez jest dostepna.

tylko jak trwa licytacja to pojawia się: Bidder 1, Bidder 2 itd. nikt poza sprzedawcą nie wie kto bierze udział w aukcji i tylko sprzedawca zna nick kupującego
To może nie będzie tak źle. Chociaż wcale by mnie nie zdziwiło najgorsze możliwe rozwiązanie. Allegro to mistrz "ulepszeń" na gorsze. Lepiej by się zajęli szybkością działania. Jedyne strony jakie zamulają mi komputer to strony Allegro i Onetu, ale z A trudniej zrezygnować.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 lutego 2010 09:21
mi 3 latach używania ebaya zaczynało brakować takiej funkcji na allegro. i uświadomiłam to sobie ostatnio właśnie podczas licytacji, gdzie widziałam nicki wszystkich biorących udział w aukcji. kupując w sklepie internetowym przy produkcie nie pokazuje się informacja: o godzinie tej i tej, użytkownik ten i ten kupił ten przedmiot za xx zł. a allegro to dla mnie normalny sklep internetowy, też nie powinien ujawniać danych (chocby to był tylko nick) kupującego 🙂
A ja nie umiem wystawić predmiotu na allero czuje sie debilem.  Mógłby mi ktos pomóc? 😵    tekst sie rojedza pomimo że jak robie podgląd to wyhodzi łądnie, musiałam zakońćzyć aukcje bo wstyd.
To jest dobre, bo nieraz dostawałam mail "Proszę nie licytować w tej aukcji bo towar jest felerny", a potem ta osoba sama brała udział w licytacji...  🙇
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
16 marca 2010 19:12
Likier, po prostu wow  🤔 Ludzie to mają nieźle namieszane pod kopułami...

Ja jestem z tej zmiany zadowolona, też traktuję allegro jak normalny sklep i nie chcę, żeby ktoś widział co licytuję...
Moja siotra korzysta z mojego konta (razem mieszkamy)
Kupiła perfumy, przelała pieniądze i otrzymała pocztą broszurki o Egipcie  🙄
Sprzedawca miał same pozytywne komentarze
Telefonów nie odbiera a w mejlu napisał że paczka została wysłana ileś tam dni temu i jeśli nie dojdzie do końca miesiąca to odda pieniądze (co wydaje mi się nieco dziwne, bo skoro wysłał to czemu bez żadnego "ale" chce zwrócić pieniądze)
Dodał jeszcze żeby nie dzwonić bo spraw allegro nie załatwia telefonicznie
Zastanawiam się co z tym zrobić jak tych pieniędzy nie zwróci jeśli paczka nie dotrze (w obie wersje wątpię  :icon_rolleyes🙂
Może faktycznie facet się pomylił...?

Z drugiej strony, potem i tak widać nazwy w komentarzach, jak już tak chcą zabezpieczać, to niech zabezpieczą też nicki w komentarzach  😀iabeł:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 marca 2010 18:04
Sprzedałam wczoraj bryczesy. Pól godziny potem przelała mi kupująca pieniądze na Płacę z Allegro i potem przelałam wszystko na konto. Dzisiaj chciałam sprawdzić czy mi doszła wypłata z konta allegro i na koncie nie ma nic. Sprawdzam co jakiś czas i nie ma nadal tych pieniędzy z bryczesów. Coś schrzaniłam czy taki przelew może dłużej iść?
Mam powiązane pytanie. Pierwszy raz skorzystałam z opcji Płacę z Allegro - tzn. zgodziłam się, żeby Kupujący wpłacił pieniądze na konto w Allegro, zamiast na moje. Wczoraj wpłata doszła i wczoraj też (rano) zleciłam Allegro przelanie wpłaty na moje konto. Dane na pewno podałam prawidłowe, bo wpisywałam przez "kopiuj/wklej" mając w drugim oknie otwarte własne konto. Dzisiaj jednak nie ma tej kasy na moim koncie. Zastanawiam się tak jak Notarialna, jak długo taka wpłata może iść? Ktoś już miał do czynienia z tą opcją?
Ja płacę z allegro bezpośrednio tylko rachunki za samo allegro i przelew w jest w kilka minut...
W inny sposób nie robię, bo jakoś się boję..

A tak w ogóle...
Strasznie mnie irytuje jak ludzie bezsensownie podbijają te ceny na allegro:<
Pare dni do końca aukcji, a oni licytuja, mysla, ze co, aukcje im wczesniej zakończą i dostaną produkt??
Zamiast kupić tanio to podbijają się ;<
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 marca 2010 22:35
kenna ok 2 dni 😉

ja sama zawsze korzystam z opcji 'plac z allegro', zarowno jako kupujacy, jak i sprzedający. z opcją nigdy problemu nie miałam 🙂
ok dzięki Edytka 🙂
Likier - mam takie samo zdanie o ludziach co podbijają się nawzajem. No chyba, że ktoś poprosił kolegów, by mu podbili aukcję.




a mnie na allegro zablokowali 😤  i nie chcą odblokować
konto założył mi dawno temu mój tato, a że nie byłam pełnoletnia to wziął na siebie. Korzystam z konta dobre parę lat... mam ponad 400 pozytywnych komentarzy... zero jakiś ostrzeżeń czy nieporozumień i zmieniłam w danych tylko jedną rzecz... zamiast imienia ojca wstawiłam swoje. No i ciach... blok.
Nie mogę kupować, ani nic 🙁 a chciałam kilka rzeczy sobie kupić )( w tym 2 obiektywy) i posprzedawać.
Przecież oni tracą na tym też. Nie wiem czemu robią takie wielkie halo. Wiem, że tylko jedna osoba może korzystać z konta, no ale już mogli odblokować jakobym poprawiła z powrotem na imię taty w danych :/ a tu niestety nie odblokują. Pfff
Cierp1enie dokładnie taką samą sytuacje miałam :/. Wpisałam imię mamy, potem wpisałam swoje i po jakimś miesiącu zablokowali mi konto
i nie odblokowali Ci już?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
31 marca 2010 19:01
Cierp1enie, Wg regulaminu allegro z konta może korzystać jedna osoba.
A mi kasa wreszcie doszła 💃
Nie odblokowali
Mam powiązane pytanie. Pierwszy raz skorzystałam z opcji Płacę z Allegro - tzn. zgodziłam się, żeby Kupujący wpłacił pieniądze na konto w Allegro, zamiast na moje. Wczoraj wpłata doszła i wczoraj też (rano) zleciłam Allegro przelanie wpłaty na moje konto. Dane na pewno podałam prawidłowe, bo wpisywałam przez "kopiuj/wklej" mając w drugim oknie otwarte własne konto. Dzisiaj jednak nie ma tej kasy na moim koncie. Zastanawiam się tak jak Notarialna, jak długo taka wpłata może iść? Ktoś już miał do czynienia z tą opcją?


Dopisuję: kasa z Płacę z Allegro doszła dzisiaj, t.j. dokładnie jak pisała Edytka 2 dni od zlecenia przeze mnie wypłaty 🙂
Cierp1enie, Wg regulaminu allegro z konta może korzystać jedna osoba.
A mi kasa wreszcie doszła 💃


no wiem, tylko że mój tato nigdy z konta nie korzystał. Założył dla mnie, bo nie byłam pełnoletnia. Problemy robią :/ nic się nie zmieniło tylko imię. Adres ten sam, nazwisko to samo.
Też mi tak zablokowali kiedyś...
Tak samo teraz, chciałabym konto mamy, też założone jak nie byłam pełnoletnia, zrobić na siebie, na firmę którą założyłam i też nie można.. a mam dużo pozytywów itp. wiec szkoda takiego konta...
Teraz zalozylam na siebie nowe i mam 2 komentarze i od nowa zbieranie się zaczyna... Bezsensu...
No właśnie mi napisali, że pozwalają mi założyć nowe konto, bo widzą, że akceptuję regulamin itd... no już mogli odblokować. Właśnie z powodu komentarzy.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
16 kwietnia 2010 15:05
Wystawiłam aukcję bryczesów.
Aukcja została wygrana, wysłałam maila z danymi konta itp.
a otrzymałam maila o treści 'nie kupuję ich, źle przeczytałam wymiary'

jak mam zareagować?
👿
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 kwietnia 2010 15:08
zgłoscić sprawę do allegro i wystawić negatywa 🙂
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
16 kwietnia 2010 15:18
a długo taka sprawa będzie się ciągnęła?
Napisałam ostrzeżenie na maila...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 kwietnia 2010 15:27
http://allegro.pl/help_item.php?item=85

3. Wypełnij formularz zwrotu prowizji po 7 dniach, ale nie później niż 45 dni od zakończenia aukcji
4. Odzyskaj prowizję rozpatrzenie formularza w możliwie najkrótszym czasie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się