Allegro

Jak mnie irytuje to "Płacę z allegro"...  🙄

Facet kupił ode mnie przedmiot, ma w tym samym banku co ja, przelew doszedł by po kilku sekundach,a  tak muszę czekać i czekać, i on sobie też poczeka, bo wyślę paczkę, dopiero jak kasa do mnie dojdzie na konto...

Miało to być ułatwienie, ale zauważyłam, że większość sprzedających to wkurza...
Likier, ale z tego nie trzeba korzystać, zazwyczaj po wygraniu aukcji masz wiadomość od sprzedającego, gdzie są dane do przelewu. Ja wczoraj po prostu zamknęłam stronę i zrobiłam sobie normalny przelew 🙂
Miałam jednak z tym ostatnio problem, bo kupiłam 2 różne rzeczy u jednego sprzedającego, więc do drugiej aukcji doliczyłam mniejszy koszt przesyłki. Płaciłam z allegro, ale nie zgadzała im się wysokość przelewu i został on odrzucony, więc i tak musiałam zrobić normalny przelew... :/
Ja nie korzystam z tego nigdy i nawet mam napisane "Proszę nie wpłacać przez płacę z allegro", a ludzie i tak wpłacają...  😵
Likier, ale z tego nie trzeba korzystać, zazwyczaj po wygraniu aukcji masz wiadomość od sprzedającego, gdzie są dane do przelewu. Ja wczoraj po prostu zamknęłam stronę i zrobiłam sobie normalny przelew 🙂
Miałam jednak z tym ostatnio problem, bo kupiłam 2 różne rzeczy u jednego sprzedającego, więc do drugiej aukcji doliczyłam mniejszy koszt przesyłki. Płaciłam z allegro, ale nie zgadzała im się wysokość przelewu i został on odrzucony, więc i tak musiałam zrobić normalny przelew... :/


no tak ale czasami ludzie automatycznie wysylają ci kase na to konto allegro, a nie bankowe mialam pare razy taką sytuacje że mimo że wyslalam dane do przelewu po wygranej aukcji i tak zostawały wysylane na to konto z 'placę z allegro' a tam te pieniądze idą chyba tydzien  🙄 i po co to komu...
emade, a nie ma czegoś takiego jak powiadomienie sprzedającego o wpłacie przez allegro? Nie wiem, bo nie byłam sprzedającym za czasów tego wynalazku 😉
W każdym razie dla mnie to trochę bez sensu, bo i tak trzeba się logować na konto i wpisywać dane do przelewu, więc chyba lepiej wpisać od razu dane sprzedającego. Chyba, że coś pokićkałam?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 czerwca 2010 12:01
Kiedys było manualne wybieranie 'płacę przez allegro' Teraz niestety wprowadzili tak, ze przy każdej aukcji ta opcja pojawia się automatycznie 👿
I odbiorca i sprzedający czeka na potwierdzenie o wiele dłużej niż kiedyś przez to. :/
Niby już zakończone i wpłata powinna być u mnie, a nadal nie ma, a ja muszę przelew zrobić...  😵

Niektórym ciężko, skopiować numer konta i wpłacić normalnie, tylko klikają te płacę z allegro, no ale cóż, ja wyślę paczkę, dopiero jak dojdzie na moje normalne konto kasa, niech czeka...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 czerwca 2010 17:36
Ja nie widze problemu z płatnościami przez allegro, ale może dlatego, że trzeba sobie odpowiednio skonfigurować przelewy. Poza tym jak dostaje wiadomość, że kasa wpłyneła na konto allegro to nie widze problemu, żeby paczki wysyłać (mam bowiem w ustawieniach tak, że kasa z allegro przechodzi mi na konto w konkretny dzień tygodnia).
Dla mnie to duże ułatwienie jak płacę- nie muszę otwierać kolejnej strony kopiować nr konta etc. etc. dla mnie to mniejsza szansa że na zrobie byka przy przepisywaniu nastu cyfr konta. 🙂
Ufff, doszlo od tego faceta kaska  😉

Kiedyś miałam beznadziejnie, bo ktoś wpłacił mi 19 zł, a wypłacają od 20 :<
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 czerwca 2010 17:42
Tak też tak miałam ale poczekałam do kolejnej wpłaty i kasa do mnie doszła
ushia   It's a kind o'magic
17 czerwca 2010 21:16
Jak mnie irytuje to "Płacę z allegro"...  🙄

Facet kupił ode mnie przedmiot, ma w tym samym banku co ja, przelew doszedł by po kilku sekundach,a  tak muszę czekać i czekać, i on sobie też poczeka, bo wyślę paczkę, dopiero jak kasa do mnie dojdzie na konto...

Miało to być ułatwienie, ale zauważyłam, że większość sprzedających to wkurza...

Ja ostatnio więcej kupuję i uwielbiam "płacę z allegro" - klik i mam wszystko wypełnione, a nie muszę sie pierniczyć z przepisywaniem danych, szukaniem czy sprzedający nie chce przypadkiem na inne nazwisko niz dane z allegro, sprawdzac czy sie nie rabnelam z numerem konta, co sobie zyczy w tytule przelewu itp itd
Czysta przyjemnosc
I wkurza mnie jak sprzedajacy czeka az bedzie miec kase u siebie na koncie, chociaz otrzymuje potwierdzenie, ze zaplacilam. No chyba, ze zastrzega sobie, ze nie chce platnosci allegro.
Powinny byc opcjonalne, serwis jest tu nie fair.
A mnie wkurza że musze czekać te pare dni na przelew.  😤 Ale paczke wysyłam od razu jak tylko dostane potwierdzenie na e-mail.

Ostatnio przy zakupie butów dla córki zauważyłam że na allegro buty GEOX są droższe niż w sklepie  🤔
Kiedys było manualne wybieranie 'płacę przez allegro' Teraz niestety wprowadzili tak, ze przy każdej aukcji ta opcja pojawia się automatycznie 👿
I odbiorca i sprzedający czeka na potwierdzenie o wiele dłużej niż kiedyś przez to. :/

Jednak po kliknięciu "Pacę" w opcjach wyboru banku lub karty pojawia się możliwość "zwykły przelew poza systemem 'Płacę z allegro' ". I wtedy idzie jak po staremu. Nr rachunku można przenieść poprzez "Kopiuj/Wklej" ( likwidując w formularzu przelewu spacje) a w odbiorcy przelewu wystarczy tylko Imię i nazwisko ( nazwa firmy) oraz miejscowość ( bez kodu i ulicy). Prosto i szybko.
Dramka, ogólnie tutaj w Polsce są strasznie drogie buty dla dzieci geoxa moja siostra miala buty kupione we Włoszech za jakieś 20euro(geoxa) a u nas są za ponad 200zł czy więcej nie orientuję się za bardzo wcenach ale jakoś granice tych 200zł były. A buty takie same  😉
Ja akurat w miarę szybko dostalam, ale zauważyłam na forum cafe allegro, że ludzie czekają ok miesiąca na kasę czasem... To trochę nie bardzo...

Ja tego nie lubię i mam napisane "Proszę nie płacić, przez płacę z allegro" a niektórzy wpłacają...  😵
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
06 lipca 2010 09:58
A ja mam zagwozdkę - kupiłam tydzień temu pas do lonżowania na allegro, pieniądze wpłaciłam od razu, no i wczoraj przyszedł. Problem w tym, że zamiast przysłać go do mnie, sprzedający wysłał go do moich rodziców (jakieś 300 km), poza tym ostro poprzekręcał moje dane np. zamiast ulicy Wileńskiej wpisał "Jeleńska", nazwisko też było mocno przekręcone - to chyba tylko dobra wola Poczty Polskiej, że ta paczka w ogóle dotarła...
Pytanie za 100 punktów - jaki komentarz?? Dziewczynie już napisałam, co o tym myślę, no i powiedziałam, że komentarz wystawię, jak już pas zobaczę i odbiorę od rodziców....
Od razu napiszę, że formularz dostawy wypełniłam dobrze, sprzedająca go chyba po prostu nie przeczytała...
Dworcika   Fantasmagoria
06 lipca 2010 10:29
Makrejsza, ja byłam dała neutralny. Jeśli z pasem wszystko ok oczywiście. Ale sam fakt wysłania go w zupełnie inne miejsce i to jeszcze z tak popieprzonym zaadresowaniem... eee... Już widzę jak na poczcie rozgryzali tę zagadkę.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
07 lipca 2010 15:57
No pasa do przyszłego tygodnia nie zobaczę. Dziewczyna odpisała - okazało się, że wystawiła sprzęt koleżanki i po kupieniu przeze mnie pasa i otrzymaniu pieniędzy podyktowała moje dane przez telefon, nieodpowiedzialne to wszystko. Na plus jest tylko błyskawiczna odpowiedź... Z jednej strony nie chcę nikomu robić krzywdy, z drugiej pamiętam swoje początki na allegro i to jak bardzo się starałam, żeby wszystko  było ok, a tutaj taka wtopa na prawie samym początku (dziewczyna ma 12 komentarzy).
Pożyjemy, zobaczymy, jak to będzie...
Makrejsza, to podchodzi pod użyczanie swojego konta osobom trzecim, a za to grozi zamknięcie konta. Więc albo robisz dym albo po prostu nie wystawiasz komentarza i już.
nie, nie podchodzi. Napisała, że wystawiła sprzęt koleżanki, a nie że koleżanka wystawiła z tego konta.
Czyli użyczyła koleżance na potrzeby tej aukcji swojego konta (nieważne kto klikał, ważne kto odnosi z tego tytułu korzyści)- przynajmniej ja tak to rozumiem. Może tylko dla mnie to jest takie czarno- białe ale obawiałabym się czy zespół Allegro widzi szarości (skoro potrafi zamykać konta współmałżonkom).
ushia   It's a kind o'magic
07 lipca 2010 19:53
Regulamin allegro mowi wyraznie, ze sprzedawany przedmiot musi byc wlasnoscia sprzedajacego.
A ja czekam od tygodnia na przelew od panienki i zero odezwu...  😵
w takim razie zwracam honor 🙂 kiedyś miałam kłopot z transakcją, gdzie sprzedawany przedmiot okazał się własnością małżonka. Allegro odpisało, że nie mogą zareagować dopóki nie będzie oznak ich wspólnego korzystania z jednego konta. Ale to było jakiś czas temu... pozdrawiam
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
09 lipca 2010 08:35
Cóż, to w jaki sposób się zachowam zależy od stanu, w jakim jest ten pas... Póki co, mam lekkiego wnerwa i tyle...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 lipca 2010 09:08
Wysłałam pieniadze od razu po zakupie, potem czekałam półtora tygodnia na odzew dziewczyny w sprawie towaru. Okazało się potem, że to poczta nawaliła i zamiast od razu dostarczyc paczkę, ta leżała tydzień w magazynie, bo system nawalił...

Neutral czy pozytyw? sama już nie wiem
Notarialna z jednej strony, jeśli to prawda co mówi, to nie jej wina. Niemniej to Ty nie byłaś raczej zadowolona z takiej transakcji... Ja bym dała neutralny. Bo doszło, ale nie tak jak powinno.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 lipca 2010 10:06
A ja bym dała pozytywa. Poczta Polska nie zależy ani od dobrej woli, próśb czy gróźb allegrowiczów, niestety.
Dworcika   Fantasmagoria
09 lipca 2010 14:44
Ja bym dała pozytywa. Nie ma możliwości sprawdzenia czy dziewczyna mówi prawdę, ale wszyscy doskonale wiemy, że PP potrafi niestety nawalić. Jeśli mówi prawdę (a nie ma możliwości sprawdzenia, więc w zasadzie powinno się uznać, że tak), to nie jest jej wina i nie można jej za to karać.
Notarialna, a nie ma zadnego potwierdzenia o nadaniu paczki bo tam jest data nadania + jak sama piszesz utrudniony kontakt
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się