Stajnie w Lublinie

hehe, ja tam i tak uważam, że Korona wcale nie Witrażowa, tylko bezpośrednio Inbredowa.
Wiwiana   szaman fanatyk
21 lutego 2010 19:43
No mówię, TAM nie dojdziesz co po czym.
Dobrze, że ja na 100% wiem, że moja to po Witrażu  😂
Mam pytanko.
Jest ktoś, kto teraz stoi w Stoczku w Pikerze? Jak tam jest? Jakie warunki, atmosfera, ceny, itp?
o jaa ja pamiętam Dzidka (Inbreda) jak byłam taka mała siksa i na Kali śmigałam🙂 dobrze że piszecie że stoi gdzieś bo mi się obiło o uszy że już nie stoi...nigdzie:/ ale mam nadzieję że to plotki
tak, jeszcze tego by brakowalo  😵
Ja teraz trzymam konia w Pikerze. Ogólnie na razie na nic nie mogę narzekac - koń chodzi na wybieg, ma dobrze ścielone, nie głoduje, z hali mogę korzystac kiedy chce (zależy o której godzinie, ale raczej tłumów nie ma), miła atmosfera 🙂
Z tego co wiem już miejsc nie ma a pensjonat kosztuje 500zł mały boks, 600zł - ogromny boks 🙂
Ja teraz trzymam konia w Pikerze. Ogólnie na razie na nic nie mogę narzekac - koń chodzi na wybieg, ma dobrze ścielone, nie głoduje, z hali mogę korzystac kiedy chce (zależy o której godzinie, ale raczej tłumów nie ma), miła atmosfera 🙂
Z tego co wiem już miejsc nie ma a pensjonat kosztuje 500zł mały boks, 600zł - ogromny boks 🙂


I trener na miejscu 😉
A ja jak weszłam ostatnio na halę w Pikerze poczułam nagle, że dostanę ataku klaustrofobii. Dlaczego? Nie wiem  😁
Ale szkoda, że jak p. Marka N. nie ma, to konie stoją na grubym gnoju :/ I szkoda mi było dużych koni w małych boksikach (wiem, że nie ma innych miejsc).
Kochani, wiecie co? temat jest jednak "stajnie w Lublinie", ale mimo, ze ten offtop bardzo ladnie nam sie tu o koniach i sprawach lubelskich wokol nich kreci, to moze wrocilibysmy troszke w kierunku tematu glownego 😉 i uaktualnili spis stajni?
W miedzyczasie powstalo kilka nowych miejsc (Stoczek, ktorego nie ma na liscie, Bystrzejowice, kilka nowych stajni w okolicy Slawinka o ktorych istnieniu ledwie wiem 😉 ), zmienily sie ceny (np. pensjonat w Arizonie kosztuje 450 a nie 400), stajni ostroga juz chyba nie ma (czy cos pokrecilam?). Ostatnio padaly kilka razy pytania o szkolke i nawet nie potrafilismy odpowiedziec za bardzo. To moze by tak zrobic mala aktualizacje tego wszystkiego? 😉 ja sie srednio podejmuje, bo rzadko bywam w Lublinie, ale tyle ile wiem to chetnie pomoge. Mozna by to zrobic w formie tabelki i tylko dopisywac kolejne stajnie i zaznaczac czy jest pensjonat/wybiegi/pastwiska/hala/szkolka/ itp. i do pierwszego postu wkleic link, zeby go co chwila nie edytowac.
Kaprioleczka Ostroga istnieje i ma się całkiem dobrze 😉 ja się mogę podjąć zrobienia takiej tabelki, tylko proszę aby osoby związane z konkretnymi stajniami (lub zorientowane) napisały mi potrzebne informacje: cena, czy konie chodzą na wybiegi, hala/lonżownik, jazdy razem z ceną?, odległość od Lublina i jak z dojazdem coś jeszcze ?
Czy konie chodzą na wybiegi, i czy te wybiegi w ogóle są 😉
Kaprioleczka Ostroga istnieje i ma się całkiem dobrze 😉 ja się mogę podjąć zrobienia takiej tabelki, tylko proszę aby osoby związane z konkretnymi stajniami (lub zorientowane) napisały mi potrzebne informacje: cena, czy konie chodzą na wybiegi, hala/lonżownik, jazdy razem z ceną?, odległość od Lublina i jak z dojazdem coś jeszcze ?

widac cos pokrecilam  :kwiatek: obila mi sie taka informacja o uszy, ale malo bywam w Lublinie, wiec widac wyssane z palca. Zreszta lubelskie legendy to...legenda 😉 "ja" w tym roku "zawalilam" hale w Arizonie (byla czyszczona ze sniegu ZEBY sie nie zawalila, ale ktos sobie dorobil reszte historii), usmiercony Celek, moj kon-dziki morderca  😁 naprawde, nie wiadomo w co wierzyc a co nie.

Te info ktore mam - wysle za chwile na PW, o stajni Arizona i o Bystrzejowicach  :kwiatek:

edit: wzorujac sie na Voltowym katalogu stajni (i doswiadczeniu wlasnym) mysle ze podawajmy:
Nazwe stajni
W ktorej czesci miasta lub jak daleko od miasta jest polozona
Czy istnieje dojazd komunikacja miejska/podmiejska/ile spacerku 😉
Pensjonat tak/nie + cena
Hala
Karuzela
Lonzownik (tak/nie + kryty czy zewnetrzny)
Plac zewnetrzny (tak/nie + liczba + oswietlenie tak/nie)
Wybiegi/padoki/pastwiska
Czy konie sa wypuszczane przez obsluge
przeszkody/wymiarowy czworobok
myjka (tak/nie + wewnetrzna/zewnetrzna + woda ciepla/zimna)
Szkolka tak/nie
Instruktor/trener na miejscu tak/nie + dyscyplina
Tereny tak/nie
pomieszczenie socjalne
kontakt

+ dodatkowe zalety (stajnia organizuje zawody/odznaki, dodatkowe uslugi, wybor sciolki w boksie, czeste czyszczenie boksow, dodatki paszowe i jakie itp)

co wy na to?
pony   inspired by pony
23 lutego 2010 17:05
tak sobie właśnie przed chwila siedziałam(dobra, jakies 2 godziny temu) i patrzyłam na stajnie i pomyślałam, że o rety, to najlepsze miejsce na ziemi, zarówno dla mnie jak i dla mojego konia!
Kolejny raz polecam- Bystrzejowice😀 ponownie sie zakochałam 😍
poniaku, ale w Bystrzejowicach do wakacji nie bedzie miejsca 😉

edit: uzupelnisz prosze kontakt i cene pensjonatu w bystrzejowicach na PW do kooli?  :kwiatek:
pony   inspired by pony
23 lutego 2010 17:49
oj no co mnie to 😀 Chciałam tylko sie nacieszyc i pochwalic 😀
orajt😀
Dziołszki, poczekajcie może chwilkę, bo najpierw trzeba uzyskać swobodny dostęp do pierwszego postu. Bo męczenie kogoś z administracji forum z każdą proprawką będzie bardzo upierdliwe. Już napisałam w tej sprawie do modów.
I będę nieco brutalna - koola to bardzo młody forumowicz i nie wiadomo czy jej "związek" okaże się trwały i później znowu będzie trzeba kombinować jak edytować post. Chyba lepiej, żeby listą zajął się ktoś "stary" i od razu nieskromnie mogę zaoferować swoje usługi.  Chętnie się podejmę opieki nad takim spisem lubelskim, tym bardziej, że wielu z was znam osobiście, wiele miejsc także miałam okazję odwiedzić.
A teraz możecie mnie zjeść i zwyzywać.  :bum:
Ascaia, zjeść nie zjem, ale jakbyś potrzebowała pomocy ze spisem to ja byłabym chętna :kwiatek:
ja nie mam nic przeciwko 😉 spis jako taki ( to co wiedziałam) już zrobiłam  z wymienionymi na forum podpunktami 😉 więc mogę przekazać dalej 😉
Heh, na razie i tak problem tkwi w dostaniu się do tego pierwszego posta na stałe. Czekam na odpowiedź od Quanty.
pony   inspired by pony
23 lutego 2010 20:32
o men, też mi wielka rzecz posiadanie dostępu do pierwszego posta. koole (dobrze odmieniam?😀) tez znam na zywo i w razie czego problemu nie ma, ale jak chcesz Ascaia to mi szczerze fruwa fru fru fru kto to zrobi🙂 Ale uważam, że trochę wyolbrzymiłaś całą sprawę, nie mam zamiaru Cię ani zjadać ani wyzywac bo jestem spokojna i to nie są powodu do wyzywania🙂
a koola jako młody, (w sensie nowy bo w realu jest starsza od przykładowo fin czy wiekszosci w tym wątku, czego juz jakos nikt nie bierze pod uwage) forumowicz pokazała sie na wejsciu z dobrej strony chcac sie wykazac a nie liżąc reszcie tyłasy😀 I osobiscie uważam, ze spokojnie mogłaby to zrobic😀
jesli moja wypowiedz jest zbyt niemiła to prosze tka jej nie odbierac🙂 peace :kwiatek:
A nie lepiej po prostu dodać lubelskie stajnie do katalogu http://re-volta.pl/stajnie/ ??
pony, tylko o tym myślę, że warto by było, żeby ten spis był w pierwszym poście, na samej górze.
A do pierwszego postu mają w tym momencie dostęp tylko modki, bo to pisane ze starego logowania Enii. Żeby ktoś mógł edytować na bieżąco to trzeba by (o ile to wykonalne) wstawić inny pierwszy post. A osób, które mają wpisy wcześniejsze niż post zaczynające ten temat na koncie ma niewiele osób to się teraz udzielających.
Tak tylko rzucam hasło - moim zdaniem jak robić to już robić porządnie.
Do spisu stajni niech każdy dodaje swoją, jasne, ale chyba tutaj w watku warto by bylo także aktualne informacje zamieścić.

PS. I proszę mi tu o wieku nie pisać, hehe,  bo się poczuję wywołana do tablicy 😉
A nie lepiej po prostu dodać lubelskie stajnie do katalogu http://re-volta.pl/stajnie/ ??


Poncioch - to swoja droga, ale jak ktos bedzie szukal to jednak najpierw tutaj. Poza tym to bedzie mniej zorganizowane, a pierwszy post jest niestety w duzej mierze nieaktualny, co nie dziwi patrzac na date uaktualnienia. Po to powstal ten watek, a katalog to swoja droga. Katalog nie podaje ceny boksu, dojazdu komunikacja miejska, jacy trenerzy sa w stajni ani tego, czy obsluga wypuszcza prywatne konie na pastwisko, a np. gdybym wybierala stajnie to bylyby to jedne z glownych punktow na ktorych bym sie skupila.

jak dla mnie nie ma roznicy kto to zrobi, moze byc Ascaia, moze byc koola. Jesli trzeba bedzie to moge byc nawet ja. A jesli wszyscy beda woleli, by to byl Swiety Mikolaj, Freddie Mercury albo wrotki to nie przeszkadza mi to za specjalnie, byle sie zgodzili. Po prostu chcialabym to zaktualizowac, bo w tym momencie osoba szukajaca info jest zostawiona z niczym. A ten watek nie zostal wstepnie stworzony do chatu nt. konskich wydarzen lubelskich, tylko stajni jednak. Wiec warto by bylo od czasu do czasu ten temat uaktualnic, dlatego wystapilam z taka propozycja/prosba.

Mysle ze jesli chodzi o pierwszy post, to w tym momencie to akurat stanowi najmniejszy problem, dlatego, ze mamy nowych modow (Ninevet i Wawrek) + Quanta i Dworcika, takze jest masa osob ktore mozna poprosic o aktualizacje, takze to najmniejszy problem, ale zeby moc cokolwiek zakutualizowac, to trzeba najpierw miec czym. Dlatego moze skupmy sie na zebraniu informacji prosze? klocic sie bedziemy pozniej.
Mysle tylko, ze warto by to wysylac na PW (a nie tu, bo zrobi sie masakryczny smietnik), w sumie do kogokolwiek, byle by skonczylo to w jednym miejscu. Na pierwszym poscie.

za literowki z gory przepraszam, staram sie, ale jestem 'odrobinke' nietrzezwa. sprawdzalam 3 razy, jesli zgubilam jakas to przepraszam  😡
to oczywiste, że tabelka powinna znajdować się w widocznym miejscu. Podjęłam się wykonania, a nie wstawiania jej gdziekolwiek. O ile pierwszy post jest może i problemem, o tyle wykonanie samej tabelki/spisu nie jest raczej filozofią 😉 ale widać nie każdy może mieć ten zaszczyt   🤣 i szczerze nie widzę sensu zawracania głowy modom skoro nie mamy gotowego spisu 😉


Pony- poczułam się staro hehe  😉
Dzięki Quancie mamy dostęp do pierwszego postu.  🙂
To z koolą zabieramy się do pracy. I czekamy na dalsze aktualizacje od Was na PW.
Info jakich potrzeba:
1/ jaki rodzaj działalności - szkółka, trening sportowy (obecność instruktorów, trenerów), pensjonat
2/ jaka infrastruktura - wybiegi, pensjonat, plac zewnętrzny(wymiary), hala (wymiary), karuzela, myjka (zewnętrzna, wewnętrzna)),
3/ obsługa - częstość wybierania ściółki, rodzaj ściółki, ilość posiłków, ilość siana, wypuszczanie koni na wybieg, czyszczenie, owijkowanie, derkowanie na życzenie
4/ cena
koola, w ogole co to za porzadki?! jesli Pony Cie zna to ja tez chce  😁 😁 😁 Poniaku, jak bede to chce poznac Koole! a to juz niedlugo, wiec zarezerwujcie dla mnie czas! moze w moja impreze urodzinowa? kiedy zrobimy?  👀 musi byc impreza!  😅 albo przynajmniej nocowanie u mnie i babskie (czyli NIE, zadnych facetow. ani pol! nie prosic! 😉 ) ploty  😉

fajnie, ciesze sie ze udalo sie wszystko zalatwic  😅 do dziela dziewczyny!  😅 az mi glupio, ze sama poprosilam, a sie nie bardzo udzielam, ale dalam tyle info ile mialam. Jesli bedzie potrzebna jakas pomoc (np. brakujace informacje nt ktorejs ze stajni) to za 1,5 tygodnia bede w Lublinie i z checia nawet przejade sie gdzies i zdobede informacje 😉 dla mnie to zaden problem  :kwiatek:
Możecie zajrzeć na pierwszą stronę.
Propozycja jest taka - spis w formie pisanej zostanie, bo tak łatwiej obsługiwać na forum, będę go tylko w miarę spływania infromacji aktualizować, i ujednolicę formę, próbuję zrobić w formie tabelki HTML, ale forum nie bardzo chce się w tabelkowanie bawić
Ale za to w załączniku będzie gotowa do wydruku wersja pdf - już możecie obejrzeć w tym momencie dodany plik na szybko zrobiony. Otwórzcie go proszę i zobaczcie czy taka formuła wam odpowiada.
I tego pdf postaram się zamieścić także w formie jpg, żeby był widoczny.
Mi sie podoba  :kwiatek: info o Arizonie i Bystrzejowicach + czesc o Kaprioli ktore dalo sie sciagnac ze strony internetowej (nie czuje ise na silach wiecej bo dawno tam nie bylam) wyslalam na PW do Kooli 😉
Słyszałem Własnie w radiu że spłoneła stajnia w Wólce wieprzeckiej  😕
jest już założony oddzielny wątek w tym temacie

klik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się