DIY - zrób to sam

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 marca 2010 21:28
musiałam użyc drugiego posta bo nie zmiesciły mi sie obrazeczki 🙂
jeden  jeszcze nie skończony, ale tak mi się już nie chce  klęczec nad tym że szok ;]🙂 😜
zabeczka17 przepiękne! masz OGROMNY talent
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 marca 2010 22:00
Czy ja wiem czy talen? ;] połowa jest przerysowywana z monitoru ;] czyli tego co znalazłam na necie 🙂, a później wypalana.
Na pewno nie można mi zarzucić braku cierpliwości ;]
dziękuję za opinię
fanelia   Never give up
07 marca 2010 15:00
A jak się takie cudeńka wypala? 🙂 W moim przypadku narysowanie czegoś to żaden problem, gorzej z wypaleniem  😉 Zdradzisz tajniki techniki? 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2010 15:08
wszystko robie na czuja ;] serio.. nie mam jakies techniki gdzie mocniej wypalic a gdzie słabiej. Poprostu widze to w mojej wyobraźni i jade z koksem ;]
Seksta   brumby drover !
07 marca 2010 15:28
Przepraszam, ze dopiero teraz ale dziekuje Wam za rady dziewuszki.
Tez o silikonie myslalam...hmhmh ann jak juz silkion wyschnie to mozna go pomalowac lakierem? nie przyklejaja sie do niego wszystki 'syfy'? w sensie, czy po wyschnieciu nie jest lepki....?
Seksta - nie próbowałam malować, ale chyba nie ma żadnych przeciwwskazań, wiem że można kupić silikon w wielu kolorach, więc może nie ma potrzeby malowania. Nie, nie jest lepki, jest to taki silikon jakiego używa się do kafelek itd ;]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 marca 2010 23:45
Mój pierwszy Wire Wrapping'owy wisiorek 😉
to ja sie pochwale moja homemade dudniowkowa sukienką 😀
Zorilla, nie masz większej fotki ?
Na miniaturce wydaje się ładna
Od podstaw ją szyłaś czy to przeróbka?
nie mam wiekszych, mam stado tej wielkosci, znaczy ono jest wieksze ale musiam obciac głowe i kolezanki:P.
no tyle nie od podstaw ze jest na gorsecie wiec sam gorset wzielam z innej sukienki, dół sama, naszywalam na tą baze gorsetowa, zamek itp itd.  spodnia cześć torsu jest przerobiona jakby :P
Jak będziesz miała większe fotki to wstaw koniecznie xD
Czy ktoś z Was umiałby zrobić drapak dla kota?
Narożny?

oooo taki:



Edit:
Znalazłam na allegro, człek sam robi drapaki.
Ale cudeńka  💘
http://www.allegro.pl/item956063399_drapak_hamak_dla_kota_fretki_legowisko_nowy.html
czy jak mam rządek cyrkoni (na łańcuszku) to mogłbym je czymś połączyć żeby były 2 rzędy? kropleką?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 marca 2010 20:50
korsik, A jakie masz te cyrkonie? Chodzi o kształt.
Zaraz ci w paintcie rozrysuję jak ja łączę 🙂

Troche prymitywny rysunek, ale łączenie do bransoletek idealne.
kurcze, niewiele rozumiem z tego rysunku 🙁
Chodzi mi o to, że mam gotowy łańcuszek z już połączonymi cyrkoniami (drucikiem, jak bransoletka), tylko to jest jeden rząd a ja potrzebuje 2 rzędy...
wg rysunku notarialnej masz 3 kolarliki 2rzedowo, po czym 1 koralik itd, dobrze rozumiem?
moze uda ci sie dopleść na zyłce? jezeli masz na tyle luzu w gotowym juz łancuszku.
In.   tęczowy kucyk <3
17 marca 2010 03:11
czy to jest po prostu jeden długi rząd cyrkonii i -o-o-o-o-o-o-o-o- i chcesz zrobić

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-
                                      )
-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-            tylko obok siebie oczywiście?
Jeżeli tak, to można żyłką/nitką/czymś trwałym i cienkim obwiązać miedzy cyrkoniami
jak w załączniku (to coś niby czerwone to ta nitka/coś)
właśnie o to mi chodzi

tylko nie chciałabym, zeby łączenia było widać... dlatego zastanawiam sie nad tym zeby skleić
korsik ja myslalam o czyms takim

ale to zalezy jak masz te koraliki pospinane bo tak to ciezko poweidziec.
In.   tęczowy kucyk <3
17 marca 2010 21:10
korsik, jak dobrze zawiniesz, to nie będzie widac, tylko się postarać trzeba ; )
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 marca 2010 21:15
Kropelki jablonexu  owinięte drucikiem 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 marca 2010 19:10
MOje nowości 🙂 wybaczcie jakośc telefoniczną :P
Dziewczyny, mam sprawę natury technicznej 😉

Postanowiłam zrobić prezent w postaci "maski" ("" bo od wewnątrz jest wypełniona) dla znajomego aktora.
Co prawda nie wyszła tak, jak ją sobie wybrażałam, ale jak na mój antytalent do wszelkich robótek ręcznych to nie jest tragicznie.


(usta w rzeczywistośni nie są aż tak wielkie 😲)

Macie pomysł czym można to pokryć z zewnątrz żeby się wygładziło? Potem mam zamiar to pomalować jeszcze, więc dobrze by było, żeby farba się na tym czymś trzymała. Masą papierową wyrównałam tyle ile dałam radę, ale i tak te załamania po pomalowaniu będą wyczuwalne. Czego mogę użyć?

Druga sprawa - jakie farby? Bo chyba nie szkolne plakatówki 🤣 a ja zupełnie się na tym nie znam 😉

Mogę liczyć na Waszą pomoc?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 marca 2010 18:58
fin, A może gładź? nie znam się na modelarskich technikach, ale są dziewczyny modelarze (popytaj w wątku 'Nasze końskie kolekcje'😉 na forum, wiec może one będą znały odpowiedź 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 marca 2010 19:09
fin wiesz co może polakieruj bezbarwnym ,,lakierem do paznokci" Lekko i delikatnie wygładzi. mam na myśli jedną warstwę żeby nie zrobić z tego ,,ślizgacza,, lakier się delikatnie wchłonie. Co do farbek to ja  bym użyła tylko akrylowych. One idealnie nadają się do modelarskich wybryków 🙂 
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 marca 2010 19:11
zabeczka17, Lakier?! Więcej tego lakieru zejdzie niż są tego nerwy i czas warte 😉
Ja bym już prędzej jakąś gładź do wygładzenia wzięła.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 marca 2010 19:16
hehe  ;] ja swoje z masy solnej lakierem maziałam i  ładnie się wygładziła chropowata częśc 🙂 a skoro ma to byc na prezent to czemu by i nie posiedziec przy tym ;]
cieciorka   kocioł bałkański
30 marca 2010 11:59
ja też używałam lakieru
skoro ma to byc na prezent to czemu by i nie posiedziec przy tym ;]

jasne, bo o to właśnie chodzi żeby posiedzieć nad tym 😉 mam czasu duuuuużo i chęci też, więc mogę tworzyć 😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się