siodło ujeżdżeniowe

o tym siodle było dużo, wyszukiwarka nie gryzie...  🙄
Vika, zależy kto co lubi... to że my powiemy ci że mi się jeździło tak a komuś innemu tak nic nie zmieni, musisz przetestować sama  🙄
No ale jak tak bardzo chcesz znać moją opinię, to napiszę.
Otóż
siodło bardzo fajne, strasznie leci w tył, więc jeździłam tylko i wyłącznie z podkładką podnoszącą tył, ale jak już są różne "bajery" jak podkładka to jest miodzio. Jeśli szukasz siodła które cię czegoś nauczy to raczej nie polecałabym Sylwka. On jest tylko wygodny, nic poza tym. Nie jest usadzający, korygujący dosiad. Nic z tych rzeczy, po prostu miękkie piękne siodło i tyle. Ale jak dla rekreanta to spoko  😉
Czy ktoś ma doświadczenia z Prestige Modena?
lostak   raagaguję tylko na Domi
20 marca 2010 05:49
[quote author=TeQuila ^^ link=topic=300.msg521531#msg521531 date=1268773314]
Jest tu ktoś ??

Błagam pomocy !!
Ma ktoś takie siodło jak Euroriding Diamant  ?? Albo Wintec Isabell Werth ?? Bo mam do wybory te dwa siodła... Siodło ma być na młodego konia.
Któro polecacie ?
Z góry dzięki  :kwiatek:
[/quote]

a ja dobralabym wszystko jedno jakie siodlo, zeby tylko lepiej lezalo na koniu....
czy w starszych modelach prestiga, jeszcze tych z napisem 'appaloosa' można zmieniać łęki?
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
20 marca 2010 08:51
Anaa ja posiadam Moedne. Właśnie stałam sie jej właścicielką. Jestem zachwycona siodłem. Fajne miękkie, głębokie siedzisko. I wkońcu więcej nogi mi wystaje zza tybinki co dla mnie było udręką w Passierze
.Byłam w szoku bo moja kobyła jest strasznie ciężka do wysiedzenia w kłusie a ja siedziałam na niej jak na fotelu.
Jeszcze tym bardziej że długo nie jeżdziłysmy z powodu 8-miesięcznego leczenia. Ja gorąco polecam. Znajomy tez ma modene i sobie ją bardzo chwali.
Niestety dopiero będę ją miała w poniedziałek bo mamy łęk rozszerzany bo w standard mój koń się nie mieści ech....
patrysia, dzięki za opinię 🙂 A raczej jest to siodło dla długonożnych osób czy dla krócejnożnych? 😉
ja jeździłam (ale tylko chwilkę stępem), mam 176 wzrostu i długie nogi, więc myślę, ze raczje dla długonożnych, ale śrenonożnym ( :hihi🙂 też powinno pasować
korsik, ja mam 168 więc karłowata nie jestem 😉 No nic, zobaczymy...
A ja nabyłam na niemieckim e-bay Kieffer Action! jak przyjdzie (mam nadzieję, ze przyjdzie i mnie nie zrobi nikt w bambuko😉 to narobię fotki.

czy w starszych modelach prestiga, jeszcze tych z napisem 'appaloosa' można zmieniać łęki?


podbijam  :kwiatek:
korsik - na 100% nie mozna niestety - bo niedawno o to sie dowiadywalam u pKostrzewy.
bo system zmian wprowadzil dopiero prestige
😕 😕 😕
to się obkupiłam  🙄



od którego roku presige są z możliwością poszerzania? zdecydowałam się na takie właśnie ze względu na możliwość zmiany  👀
te które nie mają zielonego znaczka (tylko brązowy) i napisu appaloosa, ale od którego roku to nie wiem
dzięki, to już będę wiedzieć czego nie brać  :kwiatek:
korsik - a z ciekawosci - co kupilas?
jeszcze nic, mam na próbe prestiga top dressage 16"
A powie mi ktoś coś o stubbenie scandica ? 🙂 Jak było to przepraszam  🤦
equi.dream, ja właśnie się czaję na scandicę. Jeździłam w niej parę razy u znajomej, niby to była 18calowa ale i tak dobrze mi się siedziało. Wg mojego laickiego oka i pupy 😉 dobrze trzyma, jest naprawdę wygodna. Mam wrażliwy tył, bo chudy, ale po jeździe w scandice był zadowolony 🙂
Podoba mi się też, że przednie poduchy nie są tak bardzo pionowo jak w niektórych siodłach uj.
czyli generalnie nie jest decha jak niektóre stubbeny ? Chodzi mi o to, żeby trochę pomagała, ale pozwalała usiąść jak się chce.
Niestety nie mam porównania do innych stubbenów, jeździłam tylko w tym...
Jakieś inne opinie?
korsik - na 100% nie mozna niestety - bo niedawno o to sie dowiadywalam u pKostrzewy.
bo system zmian wprowadzil dopiero prestige


A ja powiem, że też niedawno rozmawiałam z panem Kostrzewą i np. on twierdził, że właśnie w kieffer action nie da rady łęku termo regulacją zmienienić... a w kieferze w niemczech twierdzą co innego.

Powiem tak - jeśli to jest siodło, którego Pan K. nie ma w swojej stałej ofercie to może popytaj też gdzie indziej.
tylko do kogo ja mam sie tego dowiedzieć  🤔
tylko do kogo ja mam sie tego dowiedzieć  🤔


Napisz maila (zadzwoń) do producenta.
generlanie jest tak ze ja wlasnie kupilam siodlo appaloosa - i dowiadywalam sie od roznych osob (Ale podalam tu pKostrzewe jako jedna z glownych osob 'od prestige'ow'😉 - no i z mojego wywiadu srodowiskowego wynika, ze siodel tych nie mozna poszerzac.
No a poza tym Kostrzewa jest przedstawicielem Prestige'a a Kieffera juz nie - i przeciez on poszerza te siodla normalnie.
I powiedzial mi ze system poszerzania lekow wprowadzono dopiero w siodlach prestige.

No ale pewnie - jesli jest jakis sposob zeby to poszerzyc to ja chetnie bym sie tego dowiedziala :P

I powiedzial mi ze system poszerzania lekow wprowadzono dopiero w siodlach prestige.



fafarafa... http://www.kieffer.net/cms/content/view/219/26/lang,en/


Życie jest niesprawiedliwe - gdy już znalazłam swoje dream saddle na ebay.de, podjęlam ryzyko zakupu... to się kuśwa takie samo (no, ok, w groszym stanie) pojawiło na allegro... za 1/3 ceny narazie. Mozna się wnerwić. Czuję się jak zawodowy frajer.
[quote author=AguSia link=topic=300.msg526777#msg526777 date=1269240623]

I powiedzial mi ze system poszerzania lekow wprowadzono dopiero w siodlach prestige.



[/quote]

chodzi o to, że dopiero w prestigach a nie w appaloosach, a nie o inne firmy
[quote author=kotbury link=topic=300.msg526944#msg526944 date=1269256664]
[quote author=AguSia link=topic=300.msg526777#msg526777 date=1269240623]

I powiedzial mi ze system poszerzania lekow wprowadzono dopiero w siodlach prestige.



[/quote]

chodzi o to, że dopiero w prestigach a nie w appaloosach, a nie o inne firmy

[/quote]

O ja masa ciemna 😁 jak zwykle ograniczenia komunikacji niewerbalnej. Sorry w takim razie
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 marca 2010 15:35
dziewczyny, z tym poszerzaniem siodeł to już nie odkrywajcie Ameryki - forumowicze dość się o tym naprodukowali w watku o dopasowaniu siodeł 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się