Kącik Ujeżdżenia

To ja też pare moich pokaże 🙂

Zuzanna Leśniak i Tajga


Filip Kowalski i Forrest Gump


Sandra Rogacka i Dr Larinero


Aleksandra Mołodecka i Cantroon


Żaneta Skowrońska i Right Now


Anna Woźnica i Princessa


Jan Gawecki i Quest

A ma ktoś może zdjęcia mojego konia ? ROSALINDE TS.
Trener jechał. Kasztanka - z dużą białą latarnią. Szła C 😉
Pięknie poproszę na PW  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 19:36
oo, a ma ktoś może więcej Zuzy Leśniak lub ma Patrycję Paluch z kl. Gretta?
Ola Mołodecka zawsze genialne miny robi 😁

Tulipan a czemu Ty nie jechałaś? 🙂 Jak trenerowi poszło?
Strucelka - taki system 😉 Nie będę tu na forum się roztrząsać co jak i dlaczego 😉
Miałam jechać na waldku, a że po drodze nabawił się kontuzji to nie wypaliło.
Wg. mnie poszło bardzo dobrze - z wyjątkiem kura, gdzie zrobiła swój stary nr z odpalaniem wrotek.
Cel tych zawodów to było przejechanie spokojnie wszystkich czworoboków - wg. mnie się powiodło.
Jak sie ma egocentrycznego ogiera na psychicznym poziomie 4ro latka to więcej oczekiwać nie można  😎
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 19:45
Tulipan spoko, rozumiem 😉 Też chcę wypchnąć trenerkę na zawody na Belfaście. Myślałam po prostu, że coś Ci się stało, że nie mogłaś jechać.
A byłaś, przejazdy widziałaś?
T.Kowalski jechał na kobyle mojej koleżanki, Apparadżitta. Nigdy jej nie widziałam, ale moja trenerka mówiła, że podrasował ją tak, że wyjechał i zrobił takie show, że trzeba było szczeny zbierać 😉
Strucelka ja mam więcej zdjęć Tajgi 🙂 A co do Apparadżitty to się w 100% zgadzam, ja swoją szczękę długo zbierałam 😀
Strucelka - Byłam, byłam - oczywiscie, że byłam. Wynudziłam się jak nigdy ...  😉
Pana Tomka widziałam i faktycznie kobyła się świetnie zabiera.
A ma ktoś może zdjęcia Lindy Jagiełło i Animusza? Jeśli tak, to prosiłabym bardzo. Może być na PW  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 19:53
NeverEvera Aparadżitty? Wrzucaj, nie żałuj nam! 🏇
no to fajno, kobyła ponoć pierwszy raz C szła 😎
a nie CC ?
Strucelka Apparadżity nie mam bo hala nie sprzyja jak nie ma słońca...
Tulipan C 😀
też proszę o więcej fot Zuzy Leśniak i Patrycji na Gretcie , bo to są znane mi zawodniczki 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 marca 2010 18:40
Fajnie w Aromerze było, ale na szczęście się już skończyło 😉

P.S. jakby ktoś miał jakieś moje zdjęcia to bym była bardzo wdzięczna za podzielenie się 🙂
Ja mam pytanie do fachowców ujeżdzeniowców 🤣.Moja klacz w stępie i kłusie jest bardzo lekka na wodzach . Jak jeżdżę na niej w tych chodach to tak jak bym miała piórko na końcu wodzy.Natomiast galop to masakra wiesza sie na wodzach i mam wtedy na nich z 50 kg 😕.Czy możecie mi wytłumaczyć czemu się tak dzieje.
Czy jest to równoznaczne z tym że koń nie podstawia zadu w galopie przez co jest źle zrównoważony i wiesza się na wędzidle.
vissenna   Turecki niewolnik
29 marca 2010 21:06
kaloe na moje w niższych chodach klacz ucieka od kontaktu po prostu. Natomiast w galopie zapewne zwyczajnie szuka równowagi na wodach.

problemem jest kontakt, a właściwie jego brak. Z czego wynika?
nie widząc zdjęć albo jeszcze lepiej filmów nikt Ci na to nie odpowie, bo nie ma telepatora.  😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 marca 2010 21:11
kaloe na moje w niższych chodach klacz ucieka od kontaktu po prostu. Natomiast w galopie zapewne zwyczajnie szuka równowagi na wodach.


tylko pytanie teraz - które z tego jest gorsze? kon chodzacy bez kontaktu czy kon wiszący, bo szukający równowagi. 😉

...ja wolałabym z dwojga złego żeby wisiał 🙂
mimo że uwielbiam jazdę w dwóch paluszkach i na pusto 🤣
Zawsze mnie uczono że koń ucieka od kontaktu  wówczas kiedy się chowa za wędzidło .
caroline po paru minutach miała byś dość wiszenia konia na wędzidle.
kaloe parę minut to "ilość" w ogóle niedopuszczalna. A próbowałaś: zagalopowanie - dwie! folue - do kłusa - zagalopowanie - dwie foule - ...?
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 marca 2010 21:42
caroline po paru minutach miała byś dość wiszenia konia na wędzidle.


tak ci sie tylko wydaje 😎

(tak jak i koniowi się tylko wydaje, ze tyle czasu nosiłabym mu jego łeb w moich rączkach :cool🙂

co nadal nie zmienia faktu, że wolę konia wiszącego na wędzidle od konia pustego/półpustego na ręce.
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
29 marca 2010 21:47
jak to niektorzy mowia grunt to nie dac sie zlapac. To nie kon wisi tylko ty trzymasz.
kaloe parę minut to "ilość" w ogóle niedopuszczalna. A próbowałaś: zagalopowanie - dwie! folue - do kłusa - zagalopowanie - dwie foule - ...?

Takiej "kombinacji" nie próbowałam .Wielkie dzięki za podpowiedź.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 marca 2010 22:22
Jest dokładnie tak jak pisze Szyszka - jak ręka jeźdźca dobra to nie ma bata, żeby koń wisiał na wędzidle.
kaloe, po paru minutach można tego konia "odwisieć" i nie trzymać. 😉
Przyczyna zawsze jest w rękach jeźdźca. Dodaj do tego te bóle w okolicach grzbietu, zastanów się czy ona faktycznie "się zbiera" i wyciągnij wnioski.
Pingwiny, pomocy 🤣. Jak układa się Kur? 🤔 Potrzebuję z L3 i nie do końca wiem, jak się do tego zabrać. Czy przy układaniu programu należy brać pod uwagę same elementy, np.: wolta w galopie, przekątna w kłusie pośrednim, czy ważne są też punkty konkretnych figur, np.  wolta w galopie... czy musi być, tak jak w L3, na środku długiej ściany (E/B) czy w jakimkolwiek dowolnym punkcie? Dość pokrętnie to chyba wytłumaczyłam... Nie wyobrażam sobie kur z Lki 😂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2010 22:35
Po pierwsze L3 to nie kur, a program obowiązkowy, także nie wiem co rozumiesz poprzez program dowolny L3. Programem dowolnym na poziomie klasy L jest program L5: http://dressage.pl/programy/2009/L_5_2009.pdf Masz w nim napisane wszystkie elementy, które musisz pokazać. Pokazujesz je w dowolnym miejscu i w dowolnej konfiguracji. Nie możesz w swoim programie zawrzeć elementów wykraczających poza klasę L.
Chodziło mi o kur z elementami z L3. Potrzebuję na zawody, w propozycjach jest to napisane tak:
Ujeżdżenie – program Freestyle z elementami klasy L3 (Kur)
Nie wiem, jak to rozumieć, chyba rzeczywiście po prostu wykorzystać elementy z L5. No bo jak inaczej...? 👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2010 22:43
Błagam podlinkuj mi te propozycje bo o takim cudzie nie słyszałam jeszcze... To jakieś zawody towarzyskie? Bo nie wyobrażam sobie, żeby WMZJ takie kwiatki w propozycjach przepuścił...
To jest Dzień konia Arabskiego, wiele konkurencji, w tym ten nieszczęsny Kur (na którym z resztą najbardziej nam zależy).
http://www.zawodyjezdzieckie.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=18&Itemid=79
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2010 23:01
No to straszne dziwadło wymyślili, nie pomogę bo w życiu o czymś takim nie słyszałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się